Drevené stoly: fotografie v interiéri, typy, tvary, farba, dizajn, nezvyčajné nápady

Drevené stoly úspešne zdôrazňujú vzhľad miestnosti a predstavujú nielen trvanlivý interiérový prvok, ale aj veľmi efektívny dizajnový prvok, ktorý dáva priestor pohodlie, pohodlie a pohodlie.

Vlastnosti interiéru

Niekoľko základných nuans:

  • Je žiaduce, aby tvar výrobku z dreva zodpovedal pomerom a rozmerom miestnosti.
  • Pre malé miestnosti je lepšie zvoliť funkčné posuvné, skladacie modely alebo stoly-knihy.
  • Drevené konštrukcie by mali harmonicky dopĺňať a neodlišovať sa od všeobecných farebných a štýlových interiérových riešení.

Druhy drevených stolov

V závislosti od účelu sú tieto modely rozdelené do nasledujúcich typov.

časopis

Má malú výšku, dostatočne kompaktnú, mobilnú av niektorých prípadoch môže byť na kolieskach. Konferenčný stolík je ideálny pre uloženie rôznej korešpondencie, kníh alebo iných potrebných vecí.

počítačový

Jedná sa o veľmi pohodlný a funkčný nábytok, ktorý vám umožní pohodlne usporiadať všetky komponenty počítača. Veľmi často tieto návrhy dopĺňajú odchádzajúci modul pre klávesnicu.

stolovanie

Jedálenský stôl z masívu má pomerne veľké rozmery a líši sa v priestrannosti, vďaka čomu je tento výrobok vhodnejší pre priestrannejšie priestory.

skladacie

Je to pohodlný a funkčný dizajn, ktorý vám umožní efektívne využiť priestor a ušetriť využiteľný priestor, ktorý je vhodný najmä v malých miestnostiach.

Na fotografii je drevený skladací jedálenský stôl v kuchyni, vyrobený v jasných farbách.

káva

Tento detail vám umožní úplne zmeniť štýl miestnosti a na úkor jej prirodzenosti a prirodzenosti dať harmóniu každému dizajnérskemu rozhodnutiu.

toaletný

Najčastejšie je toaletný stolík umiestnený v interiéri spálne, čo poskytuje možnosť vytvoriť si vlastný útulný kútik a osobný priestor. Takýto dizajn sa nepochybne stane skutočným vrcholom a skvelým akcentom celého priestoru.

písanie

Poskytuje kompetentnú organizáciu pracoviska. Drevený písací stôl môže byť vybavený niekoľkými rôznymi sekciami, zásuvkami, policami alebo mini skrinkami.

bar

Módny a krásny barový model sa často používa nielen pre svoj hlavný účel, ale aj ako funkčný zónový prvok. Dosky vyrobené z ekologického dreva z dubu, jaseňa alebo borovice majú vysokú pevnosť a veľmi štýlový vzhľad.

Tabuľka parapet

Vďaka prirodzenosti, šetrnosti k životnému prostrediu, krásnemu vzhľadu a príjemnej dotykovej štruktúre môže parapet harmonicky zapadnúť do každého interiéru.

Na fotografii je balkón s parapetom integrovaným do dlhej drevenej dosky.

Typy dreveného obloženia

Niektoré z najpopulárnejších možností.

Z poľa

Kvalitné výrobky z masívneho pevného popola, buku, mahagónu, dubu a iných druhov trvanlivého dreva majú vysokú úroveň tvrdosti a hustoty, vďaka čomu sa ľahko upravujú na rôzne zaťaženia.

Na fotografii je kompaktný drevený jedálenský stôl v interiéri malej kuchyne.

Z dosiek

Takéto produkty poskytujú vynikajúcu príležitosť na to, aby dali situácii osobitnú jedinečnosť, jedinečný charakter a výraznú individualitu. Modely dosiek sa môžu mierne líšiť opotrebovanou textúrou s trhlinami, uzlami alebo inými nedokonalosťami.

Spila

Konštrukcia rezaných guľatín, kmeňov alebo pňov, vďaka dobre odlíšiteľnej štruktúre, unikátnym rastovým krúžkom a farebnej gradácii dreva, vždy vyzerá veľmi expresívne a dáva situácii prirodzené panenstvo a pohodlie.

V kombinácii s inými materiálmi

Výrobky z dreva v kombinácii s epoxidovými, kovovými, betónovými alebo inými materiálmi dodávajú dizajnu výnimočnú jedinečnosť, originalitu a obdivné pohľady.

Tabuľkové tvary

Tvar stola by mal byť zvolený v harmonickom súlade s celkovým dizajnom interiéru a rozmermi miestnosti.

kolo

Sú spojené s útulnosťou a bezpečnosťou. Okrúhle drevené modely v miestnosti vyzerajú celkom originálne a umožňujú umiestniť viac sedenia.

Na fotografii je drevený jedálenský stôl kruhového tvaru v dizajne kuchyne.

obdĺžnikový

Dokonale sa hodia do miestnosti s ľubovoľnými rozmermi a dokonale plnia všetky termíny. Obdĺžnikové vzory môžu byť rovnako dobre umiestnené v strede, proti stene alebo dokonca v rohu.

ovál

Prináša do miestnosti mimoriadny komfort a vďaka svojmu hladkému tvaru vizuálne vyhladzuje priestorovú uhlovú polohu. Oválne výrobky sú skvelé pre zdobenie úzkych miestností.

námestie

Táto forma sa často používa v dizajne moderných interiérov. To vám umožní pozorovať osobitnú harmonickú rovnováhu v dekore miestnosti.

Na fotografii je kuchyňa zdobená malým štvorcovým dreveným stolom.

tvarovaný

Dosky vo forme kosoštvorcových, trojuholníkových, zmiešaných tvarov alebo modelovaných dosiek výrazne rozšíria možnosti dekorácie interiéru.

uhlový

Umožňuje efektívne využívať uhlový priestor malej miestnosti a poskytuje veľmi pohodlné použitie.

Na fotografii je malá detská izba s dreveným stolom s rohovou dispozíciou.

Zaokrúhlené

Má atraktívny vzhľad a vysokú funkčnosť. Zaoblené modely sú veľmi pohodlné, bezpečné a výrazne šetria ďalší priestor.

Fotografie v interiéri izieb

Fotografie príklady zdobenie rôznych miestností.

Stôl v detskej izbe

Drevené stoly vďaka svojej funkčnosti, trvanlivosti, príjemnému povrchu, štýlovému a zaujímavému vzhľadu a rôznym možnostiam dizajnu, zaplnia atmosféru teplom, komfortom, prírodnou energiou a dokonale zapadnú do interiéru detskej izby pre dievča, chlapca alebo tínedžerku.

Na fotografii je drevený písací stôl v miestnosti pre dospievajúce dievča.

Pre kuchyňu a jedáleň

Tieto kuchynské výrobky sa vyznačujú osobitným komfortom a krásou, vďaka ktorej sa organicky hodia do akéhokoľvek štýlu miestnosti. Pre kuchyňu alebo jedáleň sú relevantné štvorcové, obdĺžnikové, okrúhle a oválne plátna ošetrené špeciálnymi prostriedkami s vlastnosťami odpudzujúcimi nečistoty, ktoré poskytujú praktickosť a dlhú životnosť.

V altánku

Drevené vonkajšie stoly a stoličky budú vynikajúcim doplnkom príjemnej rekreácie v prírode a prinesú zaujímavé poznámky do altánku.

V kancelárii

Pôvodný dizajn stromu umožní priaznivo zdôrazniť stav interiéru. Tiež pre skrine dekor často používajú hrubé drevené dosky alebo lakované výrobky v tmavých odtieňoch.

Na verandu alebo terasu

Drevené záhradné stoly na verande alebo na terase poskytujú možnosť vychutnať si čas alebo prácu a vytvoriť nenápadnú a veľmi útulnú atmosféru.

V obývacej izbe

Veľké jedálne, skladacie, pevné, elegantné kávové alebo časopisové modely dreva v interiéri obývacej izby dodajú do miestnosti nielen funkčnosť, ale aj krásu a pohodlie.

Na fotografii je obývacia izba s priloženým stolom z drevených tyčí.

Do spálne

Pre dizajn spálne sú zvolené dizajny, ktoré sa vyznačujú najunikátnejšími dizajnovými riešeniami, zaujímavými farbami a rôznymi dizajnovými prvkami. Viacúčelové viacúčelové stoly nepochybne osviežujú dizajn a stávajú sa neoddeliteľnou súčasťou interiéru.

Na chodbe

Kompaktné dosky môžu byť vynikajúcou alternatívou k regálom a poskytujú možnosť pohodlného umiestnenia a uloženia kľúčov, tašiek a ďalších potrebných drobností.

Myšlienky tabuľky v rôznych štýloch

Modely dreva perfektne zapadajú do rôznych štýlových rozhodnutí, napríklad Provence, minimalizmus, moderný, barokový alebo v iných smeroch nižšie.

klasický

V klasickom dizajne sú vítané drevené konštrukcie cenných plemien, tradičné symetrické a proporčné formy, ktoré tvoria skutočne holistický a harmonický interiérový súbor. Masívne dosky na štyroch podporných nohách, modely zdobené vyrezávanými hranami, kovaním alebo veľkým množstvom dekoratívnych prvkov, harmonicky dopĺňajú celkovú kompozíciu a spôsobujú skutočný obdiv.

škandinávsky

Pre prirodzený, ľahký a šupinatý interiér sú obzvlášť vhodné výrobky z ľahšieho dreva a pokryté čírym lakom, aby sa zachovala prirodzená farba a textúra.

moderný

Jednoduché, vyvážené výrobky, nepreťažené nepotrebnými dekoratívnymi prvkami a doplnkami, poskytnú vynikajúce vyplnenie priestoru a dodajú výraznému akcentu na modernú situáciu.

Country hudba

Prírodné drevené neleštené, mierne hrubé okrúhle, oválne, obdĺžnikové stolové dosky, vyrobené technikou decoupage alebo látkami na kovovom podklade, sa stanú harmonickým detailom celého rustikálneho dizajnu.

podkrovie

Brutálne konštrukcie vyrobené výlučne z dreva alebo z jeho úlomkov, ako aj kombinované modely, vďaka ktorým môžete dodať urbanistickému štýlu ešte viac exkluzivity a jedinečnosti, budú vhodné.

High-tech

Pre tento štýl sú vhodné diskrétne, stručné a zároveň veľmi funkčné drevené konštrukcie v kombinácii s inými materiálmi, ako sú plasty alebo sklo.

Farebná schéma tabuliek

Najobľúbenejšia farebná paleta.

hnedý

Táto farba je vhodná na vytvorenie pevného, ​​konzervatívneho, nie veľmi prísneho, ale zároveň pokojného a pohodlného interiéru.

Na fotografii je detská izba pre dievča s hnedým dreveným písacím stolom.

wenge

Prezentovateľné a ušľachtilé wenge, vždy vyniká proti všeobecnému pozadia a vďaka svojej jedinečnej štruktúre priaznivo zdôrazňuje dizajn, vďaka čomu je oveľa výraznejšia.

biela

Je to dosť dôležité pre návrh mnohých rozhodnutí o dizajne. Biely má vždy veľmi rafinovaný a šľachtický vzhľad.

Fotografia má biely konferenčný stolík v priestrannej obývacej izbe v štýle Provence.

modrý

Vďaka takému bohatému a hlbokému odtieňu sa ukáže, že v dizajne dosahuje úplnú harmóniu a vytvára požadovaný vnútorný efekt.

šedá

Všestranná a praktická šedá farba, napriek svojej domáckosti, vždy vyzerá celkom impozantne a hodí sa takmer do každého interiéru.

čierna

Estetická a mimoriadne pôsobivá tmavá farba nepochybne dodá atmosfére luxus a pevnosť.

béžový

Líši sa v univerzálnosti, neutralite a prirodzenosti. Beige je ideálny pre vytvorenie elegantných a sofistikovaných akcentov v miestnosti.

Možnosti nohy pre drevené dosky

Rámec je integrálnym atribútom tohto dizajnu. Drevené modely môžu mať štandardný počet podpier alebo stolovú dosku na jednej nohe. Brilantné, matné, chrómované, vyrezávané alebo kovové nohy nielenže poskytujú spoľahlivú stabilitu, ale tiež sa stávajú nádhernou dekoráciou.

Dizajnové stoly v interiéri

Najzaujímavejšie príklady dizajnu.

S vyrezávanými nohami

Prelamované vyrezávané vzory na nohách dávajú stolu naozaj zaujímavý a nezvyčajný vzhľad, čo z neho robí hlavný umelecký predmet celej výzdoby.

Rieka tabuľka

Taký skôr originálny dizajn stola s vložkou zo skla, alebo s tekutým plnidlom ružovým, modrým, modrým, červeným alebo žltým epoxidom vo vnútri, je skutočným majstrovským dielom.

Fotografia ukazuje modernú kuchyňu s dreveným jedálenským stolom zdobeným epoxidom.

So sklenenými vložkami

Priehľadné sklenené vložky rôznych tvarov dodávajú dizajnu ľahší a vzdušnejší vzhľad a výraznejší vzhľad dreva.

antický

Neošetrené drevo s patinou a drsným povrchom je výnimočný a jedinečný kus nábytku, ktorý nesie históriu a ducha antiky.

vytesaný

Ziskové odrážajú stav a exkluzivitu dizajnu a zároveň vytvárajú útulnú a príjemnú atmosféru.

podsvietený

Vďaka takejto dekorácii ako osvetleniu sa ukázalo, že sa drevený stôl stane svetelným centrom pozornosti a naplní miestnosť novými a jasnými farbami.

S dlažbou

Stolová doska, zdobená dlaždicami alebo keramickými obkladačkami, má nielen štýlový a originálny dizajn, ktorý dopĺňa akýkoľvek dekor, ale predstavuje tiež veľmi stabilný a praktický model.

Neobvyklé nápady na dizajn

Najoriginálnejšie nápady na dizajn.

Spálené drevo

Spálené drevo má pozoruhodný estetický efekt, vďaka ktorému hladko dopĺňa najrôznejšie koncepcie dizajnu.

Ohýbané drevo

Pomocou plastového dreva môžete dosiahnuť najbizarnejšie formy a hladké obrysy, ktoré vám umožnia vytvoriť výraznú, individuálnu a zmyselnú atmosféru.

Neošetrené drevo

Takýto jedinečný dizajnový nábytok má najneobvyklejšie a najkomplikovanejšie formy, prirodzené chyby a nedokonalosti, ktoré sa stávajú dominantou akéhokoľvek dizajnu.

Na fotografii je kúpeľňa s pultom pod umývadlom, z neošetreného dreva.

Kartáčované drevo

Čistý povrchový reliéf, ktorý sa dosahuje špeciálnou technikou kefovania, dáva stolíku špeciálnu dekoráciu a krásu.

Z koreňa

Bizarné a expresívne formy koreňa vám umožňujú dodať produktu exkluzívny, jedinečný a individuálny dizajn, ktorý je obzvlášť dôležitý pre fanúšikov neštandardných riešení.

Fotogaléria

Drevené stoly sú pozoruhodné svojou prirodzenosťou a tvorivosťou, vyzerajú skvele v interiérovom dizajne a radikálne menia prostredie, vytvárajú pre neho určitý tón a vytvárajú útulnosť.

Zanechajte Svoj Komentár