Stolný parapet: typy, materiály, dizajnové nápady, formuláre, fotografie v interiéri

Parapet je pomerne originálne riešenie, ktoré poskytuje možnosť vytvoriť útulné miesto na oddych alebo prácu, výber bude závisieť nielen od osobných preferencií, ale aj od funkčnosti miestnosti.

Výhody a nevýhody

Hlavné výhody a nevýhody.

goodiescons

Výrazné úspory priestoru.

Kvôli tomuto dizajnu je cirkulácia teplého vzduchu v miestnosti narušená.

Izba získava viac originálny a vo svojom vlastnom jedinečnom vzhľade.

Vynikajúce prirodzené osvetlenie, ktoré je obzvlášť dobré pri vytváraní pracovného priestoru.

Odstraňuje možnosť použitia dlhých závesov.

Nachádza sa pod batériou na otváranie okien a podporuje pohodlné ohrievanie nôh.

Typy vstavaných tabuliek

Existuje niekoľko odrôd.

písanie

Parapet, ktorý prechádza do stola, je veľmi praktickým a potrebným riešením, ktoré vám umožní vytvoriť pohodlné pracovisko a dodať interiéru priestor primeranosti.

toaletný

Skvelá možnosť pre malú izbu, v ktorej usporiadaní je potrebné riešiť niekoľko problémov naraz. Tento dizajn budoáru nielenže šetrí využiteľný priestor a poskytuje prístup k prirodzenému svetelnému toku, ale vytvára aj zaujímavý dizajn.

počítačový

Tento dizajn bude tiež najvhodnejší pre malé priestory. Vďaka malej modernizácii, ktorá nevyžaduje veľké finančné výdavky, je možné vytvoriť veľmi pohodlný a funkčný dizajn.

Pracovný stôl

Pri usporiadaní pracovnej plochy sa ukáže racionálne využitie celej využiteľnej plochy a vytvorenie najfunkčnejšieho a najpraktickejšieho vnútorného objektu. Miesto blízko, nad alebo pod stolom stola sa často skladá z potrebných skriniek, políc na knihy a ďalšieho príslušenstva.

transformátor

Keď je zložený, zaberá minimálny priestor a pri rozložení môže byť vhodný pre veľkú spoločnosť. Stolový transformátor na nohách má rozšírenú funkcionalitu a rôzne variácie zariadenia.

Na fotografii je kompaktný transformačný stôl v jednej rovine s parapetom v kuchyni v Chruščove.

stolovanie

Vďaka obrovskej rozmanitosti štvorcových, okrúhlych, oválnych a iných modelov, ktoré ľahko zodpovedajú najrôznejším chuťou a priestorovým možnostiam, môžete získať veľmi útulný jedálenský kút.

skladacie

Takýto priokonny skladací dizajn, sa líši v hmotnosti užitočných funkcií av stave put umožňuje ušetriť čo najviac miesta. Pri výbere skladací model pripojený k parapetu, vziať do úvahy výšku a tvar okna, typ radiátora a mnoho ďalších nuansy.

Stôl

Poskytuje možnosť vytvoriť útulné miesto pre príjemný pobyt. Barové regály s rôznymi konfiguráciami, umiestnené kolmo, v kombinácii s vysokými stoličkami, nielenže vytvoria príjemnú atmosféru, ale zároveň dodajú miestnosti štýlový a krásny vzhľad.

Aké sú materiály pre parapet stola?

Najobľúbenejšie druhy materiálov používaných na výrobu.

Z dreva

Dosky, vyrobené z prírodného dreva, majú mimoriadnu trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, vysokú kvalitu a jedinečný prírodný vzor, ​​ktorý dovoľuje priniesť do interiéru naturálnosť a zároveň štýlovosť. Tiež prístupnejšie a bežnejšie sú základy MDF a drevotrieskových dosiek, ktoré majú neobmedzený počet farebných a textúrnych roztokov.

Umelý kameň

Luxusné kamenné dosky sú pozoruhodné nielen úžasnou farbou a vysokou príťažlivosťou, ale aj odolnosťou voči mechanickému namáhaniu a dlhou životnosťou.

PVC

Najviac rozpočtových možností. Napriek tomu, konštrukcia z tuhého a odolného plastu, ľahko vydrží ťažké zaťaženie a vytvorí jedinú kompozíciu so sklonom plastového okna.

Na fotografii je detská izba s bielym parapetom, ktorá sa nachádza v arkýřovom okne.

Odporúčania pre výber farieb

Základné tipy na výber palety odtieňov:

  • Parapet je súčasťou celkového zloženia interiéru, preto je potrebné zvoliť farebnú schému s prihliadnutím na odtiene veľkých objektov v miestnosti, ako je kuchyňa, šatník, posteľ alebo iný nábytok.
  • Tiež, často často odtieň tabuľky je prispôsobená farbe stien alebo rôznych textílií, ako sú záclony alebo koberec.
  • V miestnosti v neutrálnych tónoch môžete vytvoriť akcent a vybrať si jasnejšiu a kontrastnejšiu dosku.
  • Najbezpečnejším riešením bude stolová doska v jednofarebnej kombinácii s rámom okna.

Na fotografii je parapet, ktorý sa mení na šedý stôl v interiéri podkrovia v krajine.

Dizajnérske izby s parapetom, ktorý sa valí do stola

Varianty stolového dizajnu v rôznych miestnostiach.

Parapet v kuchyni

Parapet, ktorý prechádza do stola, je najpraktickejším dizajnom pre malý kuchynský priestor, ktorý by mal byť použitý čo najviac.

Na fotografii je interiér malej kuchyne s parapetom integrovaným do drevenej dosky.

Táto konštrukcia umožňuje vytvoriť viac pracovného priestoru v kuchyni, napríklad tento povrch môže byť použitý na umiestnenie umývadla.

Stôl zabudovaný do parapetu detskej izby

Tento dizajn bude dobrým riešením, a to ako pre miestnosť teenagera, tak pre študentov. Parapetný písací stôl vybavený lampou, dobre navrhnutým úložným systémom, bočnými regálmi alebo nočnými stolíkmi poskytne dieťaťu pohodlný priestor na cvičenie s dobrým osvetlením.

Na fotografii je parapet svetlého tieňa v interiéri škôlky pre dvoch chlapcov.

Stolný parapet, často používaný aj pri usporiadaní miestností pre dve deti. To vám umožní efektívnejšie využívať oblasť a ušetriť použiteľný priestor.

Na fotografii je detská izba pre dievča s okenným parapetom pohybujúcim sa na stôl vybavený bočnými regálmi.

Fotografie v obývacej izbe

V obývacej izbe sa takýto dizajn môže líšiť najmä vysokou multifunkčnosťou. Stolová doska sa zmení na pracovný priestor, miesto pre hobby alebo dokonca jedálenský kút, čo je obzvlášť výhodné pri príchode hostí.

Na fotografii je drevená doska s plynulým prechodom na parapet v interiéri malej haly.

Príklady v spálni

Stôl, ako pokračovanie parapetu, sa ľahko stáva mini skrinkou alebo toaletným stolíkom. Pri umiestnení stola cez stenu, môže byť tiež zdobené rôznymi izbovými rastlinami alebo krásnou výzdobou.

Nápady na balkóne a lodžii

Pri výmene štandardného úzkeho balkónového parapetu za širšiu základňu sa javí ako pohodlné miesto na odpočinok. Pre malú lodžiu je vhodné zvoliť si skladací stôl.

Foto stola v kancelárii

S týmto dizajnom sa vytvára nenápadný dizajn, ktorý vytvára sviežu atmosféru a príjemnú pracovnú atmosféru.

Tvary a veľkosti pripojených tabuliek

Populárne typy tvarov a veľkostí.

uhlový

Ideálne riešenie pre úsporu miesta, čo umožňuje najvýnosnejším realizovať vzácny životný priestor, ktorý je vhodný najmä pre malé priestory.

široký

Takýto parapet je nielen veľmi pohodlný a praktický, ale nepochybne sa stáva originálnym a výrazným prízvukom celého interiéru.

polkruhový

Pomocou zaobleného, ​​mäkkého, elegantného a elegantného tvaru môžete situáciu rozptýliť a dať jej jedinečný a odlišný dizajn. Absencia ostrých rohov robí radiálnu konštrukciu obzvlášť atraktívnou pre jednoduché použitie.

tvarovaný

Je to skutočne jedinečná a jednoducho vynikajúca dekorácia interiéru, ktorá vďaka svojmu nádhernému vzhľadu nepochybne priťahuje pozornosť a vzbudzuje skutočný záujem.

Na fotografii je úzky tvarovaný parapet s lesklou žltou doskou v interiéri kuchyne.

dlho

Takéto konštrukcie sa vyznačujú stručnosťou a priestrannosťou a sú ideálnou voľbou pre návrh pracovného priestoru.

Na fotografii je kuchynský interiér a parapet s balkónovými dverami prúdiacimi do dlhej drevenej dosky.

Písmeno P

S týmto ergonomickým a kompaktným stolom sa ukázalo, že si uvedomíte akúkoľvek myšlienku na zdobenie priestoru.

Ako zariadiť parapet v rôznych interiérových štýloch?

Voľba tvaru, farby a materiálu pre stolovú dosku bude závisieť od štýlovej orientácie. Vďaka veľkému množstvu modelov sa parapet ľahko zmestí do rôznych oblastí, ako je loft, Provence, minimalizmus, hi-tech, klasika, modernizmus a mnoho ďalších.

Vo fotografickej miestnosti teenagera a arkýřové okno zdobené tabuľkou tečúcou do parapetu.

Fotogaléria

Stolný parapet je naozaj štýlový a kreatívny nápad, ktorý vďaka správnemu dizajnu umožňuje nielen ušetriť miesto a ušetriť miesto v miestnosti, ale zároveň sa stáva jedinečným interiérovým otočením v byte aj v vidieckom dome.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár