Konštrukcia stien v byte: možnosti dekorácie interiéru, nápady na výzdobu, výber farby

Dizajn stien v byte je kľúčovým momentom celého interiéru. Vďaka širokým možnostiam konečných materiálov a rôznym spôsobom zdobenia sa ukáže, že ľahko ozdobíte akúkoľvek miestnosť v rôznych štýloch a smeroch.

Odporúčania pre návrh stien v byte

Opravy, ktoré potrebujete najmä premýšľať nad návrhom stien, pretože dekorácia by mala byť šetrná k životnému prostrediu, líšiť sa v menej nákladných a jednoduchých aplikačných technológiách a tiež majú vlastnosti, ktoré zodpovedajú nielen interiéru, ale aj charakteristikám miestnosti.

Podľa feng shui

Niektoré užitočné tipy:

  • Steny Feng shui by mali mať zaujímavý, ale mierny dizajn.
  • Pri výbere farby by sa malo brať do úvahy, ako to ovplyvní psychológiu človeka a všeobecnú harmóniu priestoru.

Na fotografii je znázornený interiér kuchyne s dizajnom stien v podobe drevených panelov a bieleho muriva.

Po boku sveta

Tipy pre výber farieb:

  • Pomocou teplých farieb môžete kompenzovať nedostatok tepla a svetla v miestnostiach orientovaných na sever.
  • Vďaka studeným farbám sa ukáže, že do miestností s južnou orientáciou, ktoré sú silne osvetlené a vyhrievané slnkom, sa dostáva chlad.

Varianty interiérových dekoratívnych stien

Populárne typy povrchových úprav stien.

tapeta

Pomerne bežný dokončovací materiál, ktorý sa vyznačuje širokou škálou typov, textúr, fotografií, farebných riešení a širokej cenovej politiky.

maľovať

Vysokokvalitné, odolné, trvanlivé a vysoko dekoratívne farby poskytujú vynikajúcu príležitosť na vytvorenie skutočne úžasného interiéru v akomkoľvek smere.

Laminátové podlahy

Má nespočetné množstvo odtieňov a textúr, čo vám umožní vybrať si dokonalý dizajn pre každú miestnosť. Laminát dodáva do atmosféry ďalšie pohodlie, teplo a zároveň eleganciu a štýl.

tehla

S pomocou tehál, môžete vytvoriť kontrastný prízvuk, ktorý priťahuje pozornosť. Drsná textúra, vďaka svojej prirodzenosti vždy veľmi výhodná.

panely

Má nekonečné množstvo možností a sú obzvlášť praktické a vysoko estetické, čo z nich robí veľmi obľúbený dokončovací materiál.

Dekoratívne omietky

Môže to byť sebestačný typ dokončovania alebo môže byť rovnako dobre kombinovaný s inými materiálmi. Dekoratívne omietky môžu výrazne zmeniť miestnosti a dať to veľkolepé a drahé.

dlaždice

Medzi inými typmi povrchových úprav zaujímajú popredné miesto dlaždice, vďaka čomu môžete ľahko vytvoriť elegantné akcenty v miestnosti a vytvoriť tak pokojný a jasný dizajn.

Dopravná zápcha

Prírodné, jedinečné a bez umelých analógov korku sa nepochybne stávajú najvýraznejšou časťou celého interiéru.

Povrchová úprava dreva

Podšívka, staré dosky, blokové domy alebo panely z drahého dreva sú vynikajúcou možnosťou, ktorá poskytuje možnosť experimentovať s dizajnom.

Dekoratívny kameň

Vytváranie pomocou dekoratívneho kameňa je najlepšou voľbou pre zdobenie stien, ktoré vždy vyzerajú veľmi pôsobivo a pridávajú určitú prirodzenosť.

Pod betónom

Všeobecne dostupný, trvanlivý a ekologický materiál s veľkým množstvom pozitívnych vlastností. Betónový povrch, doplnený o svetlé a štýlové doplnky, vám umožní získať veľmi zaujímavý a inšpirujúci výsledok.

Súčasné nápady na stenu

Nástenné dekorácie sú veľmi vzrušujúce. Vzhľadom k rôznym dekorom vo forme obrazov, zrkadiel, fotografií, fresiek, panelov, kresieb, výliskov, tapisérií, neobvyklých políc, hrncov s kvetmi v interiéri, televízorom alebo inými prvkami sa ukázalo, že zbavuje anonymnú atmosféru a robí interiér oveľa pohodlnejším.

Tvary stien

Varianty neobvyklých foriem.

skosené

Táto šikmá rovina môže byť obzvlášť výhodná na zdôraznenie pomocou rôznych povrchových úprav. Kompetentne navrhnutý dizajn zmení priestor na útulný a pohodlný domov.

Foto design šikmých stien v interiéri spálne, ktorý sa nachádza v podkroví.

Klenutý vchod

Ide o pomerne bežné riešenie interiéru a možnosť dizajnu win-win, ktorá kladie dôraz na štýl celej miestnosti a výrazne zvyšuje jej dizajn.

Výklenok v stene

Predstavuje nielen výklenok v stene, dokonale zónový priestor v jednoizbovom byte alebo štúdiu, ale je tiež považovaný za plnohodnotný dekoratívny prvok, ktorý tvorí potrebné akcenty v miestnosti. Nika sa často vyrába so zrkadlovými povrchmi, mozaikou, fotografickou tapetou, ozdobným kameňom, tehlou, dreveným obložením alebo inými jasnými farbami.

uhol

Krásne a najspoľahlivejšie vyzdobený roh, umožní zdôrazniť štýl interiéru a poskytnúť správny dizajn celej miestnosti.

Originálne nápady na stenu

Maľované v rôznych farbách alebo polovičatých stenách, vytvárajú zaujímavý efekt v miestnosti a dávajú interiéru modernosti a kreativity.

Ako si vybrať farbu stien?

Správne zvolené farebné riešenie vám umožní vytvoriť ideálnu vizuálnu klímu. Správne kombinácie opravia a odstránia nevýhody miestnosti a dodajú im komfort, napríklad kombinácia stien s podlahou a stropom môže vizuálne zmeniť celkové vnímanie miestnosti.

biela

Je to skutočne kráľovská farba s jedinečnými vlastnosťami. Biele steny sú dokonale kombinované s rôznym dekorom, ktorý dopĺňa celkový štýl interiéru a vytvára potrebné akcenty v miestnosti.

šedá

Krásne, sofistikované a elegantné odtiene sivej, môžu byť samostatné farby a stávajú sa ideálnym podkladom pre svetlé dekoratívne prvky.

béžový

Je to stelesnenie aristokracie. Béžová povrchová úprava umožňuje udržiavať jemnú tepelnú rovnováhu v miestnosti.

Na fotografii, interiér spálne v barokovom štýle s dizajnom stien, vyrobené v béžových tónoch.

čierna

Luxusné tmavé farby vytvárajú honosné interiérové ​​akcenty a vďaka tomu sa dizajn miestnosti stáva úplne novým spôsobom.

modrý

Nútené a mierne chladné modré odtiene, uchvátia svojou ľahkosťou a dodávajú atmosfére určitú vzdušnosť.

Vo fotografii interiéru obývacej izby s dizajnom stien v podobe vzorované tapety modrej farby.

žltý

Schopný oživiť a dodať jas aj do najtmavšieho dizajnu a naplniť ho teplom, svetlom a srdečnosťou.

ružový

Tento dizajn steny vždy vyzerá veľmi atraktívne a dáva priestor špeciálnu nehu, srandu a romantiku.

Na fotografii je dizajn stien svetloružovej farby v interiéri spálne v modernom štýle.

červená

Skutočne elegantné a štýlové červené odtiene sú riešením, ktoré je ideálnym riešením pre všetky strany a vytvára jasné a trvalé kontrasty.

modrý

Vznešené modré tóny poskytujú skvelú príležitosť na vytvorenie mnohostranného a neobvyklého dizajnu.

orgován

Považuje sa za skutočne tajomnú a magickú farbu, ktorá naplňuje atmosféru určitým mysticizmom.

Na fotografii je interiér modernej kúpeľne s nástenným dizajnom v podobe mozaikovej dlaždice lila farby.

nachový

Unikátne, kontroverzné a veľmi atraktívne fialové odtiene dodávajú miestnosti vznešenosť a poskytujú príjemnú farebnú terapiu.

hnedý

Vďaka svojej prirodzenosti vytvára neutrálnu a upokojujúcu atmosféru a vďaka konzervativizmu je ideálnou voľbou pre skutočných znalcov krásneho dizajnu.

Na fotografii, dizajn povrchov stien, lemované hnedým drevom v interiéri spálne.

oranžový

Teplá oranžová farba je veľmi odvážnym dizajnovým rozhodnutím, ktoré vyplní priestor výbornou slnečnou náladou, pozitívnou energiou a energiou.

tyrkysový

Tyrkysová dodá do atmosféry osviežujúci tón morského vánku, pridá do interiéru diskrétny luxus a vytvorí skutočne jedinečný dizajn.

Príklady dekorácie stien v interiéri izieb

Možnosti dizajnu povrchov stien v rôznych miestnostiach.

Obývacia izba

Dizajn stien v obývacej izbe môže byť rôznorodými riešeniami, ktoré sa dajú ľahko realizovať, a to ako samostatne, tak s pomocou odborníkov.

kuchyne

Nástenné dekorácie v kuchyni by mali byť nielen krásne, ale aj funkčné a veľmi praktické, čo urobí dizajn čo najpohodlnejším.

spálne

Farba, textúra a kontrast stenového obkladu sú základom pre vytvorenie harmonickej atmosféry v spálni a na to, aby pre ňu vytvorili určitú náladu.

škôlka

Steny v škôlke umožňujú nielen vytvoriť dokonalé zázemie pre nábytok a dekoratívne predmety v miestnosti, ale aj vynikajúcu príležitosť pre kreativitu a realizáciu najneobvyklejších nápadov.

Chodba a chodba

S pomocou rôznych dokončovacích materiálov sa ukazuje, že tvoria jedinečný dizajn chodby a premieňajú ju na štýlovú vizitku celého obytného priestoru.

Lodžia a balkón

Vďaka dekorácii na stene môžete rýchlo a ľahko zmeniť vzhľad loggie nad rámec rozpoznania.

Kúpeľňa a WC

Obkladové materiály pre kúpeľňu sa musia líšiť estetikou a osobitnou praktickosťou. Na dekoráciu, dlaždice, mozaiky, umývateľné a vlhkosť odolné tapety, laminátové, MDF alebo plastové stenové panely sa používajú hlavne.

študovať

V kancelárii by mal dizajn povrchov stien tvoriť pokojné emocionálne pozadie v miestnosti. Drevený obklad, dekoratívna omietka, prírodný kameň, tehlová imitácia dlažby alebo iný dizajn v kombinácii s grafikou, maliarskymi maľbami alebo fotografiami bude neštandardným a nerozbitým interiérovým dizajnom.

Stena na schodoch

Dokonca aj malé miesto ako múr v blízkosti schodov by malo mať harmonický a premyslený dizajn. Lietadlo schodov je možné namaľovať vo svetlých farbách, takže nevyniká z celkového zloženia, plášťa s barom, šindľom, mramorovými obkladačkami alebo textilnými tapetami a je tiež vhodné pridať povrch s výliskom, štukom alebo freskou.

Na fotografii je schodisko s dizajnom povrchov stien zdobených omietkou a freskou.

podkrovie

Drevený obklad je obzvlášť obľúbený pri zdobení podkrovia, čo výrazne zlepšuje mikroklímu v podkroví vidieckeho domu alebo chaty, napríklad môže byť obloženie, MDF, drevotrieskové dosky, laminát alebo dyha. Často je tiež veľmi často, že povrch steny je opláštený látkou alebo prelepený rôznymi typmi tapiet.

šatňa

Drevené a plastové panely, zrkadlové povrchy, korok, tapety, farby a iné veľmi rôznorodé povrchy poskytujú vynikajúcu príležitosť experimentovať s dizajnom šatne.

Vlastnosti nástenné dekorácie v rôznych štýloch

Príklady dekorácie v populárnych štýlových riešeniach.

podkrovie

Dekoratívne tehly, drevené dosky, preglejkové dosky, jemnozrnná omietka, tapety v podkroví, betónový povrch s graffiti alebo jednoducho steny natreté matnou bielou alebo sivou farbou vám umožnia znovu vytvoriť skutočnú atmosféru podkrovia.

Foto dizajn stien v podobe tehál a drevených obkladov v interiéri spálne v štýle podkrovia.

Provence

Aby bol dizajn čo najbližší francúzskemu štýlu, používa sa dekoratívna textúrovaná omietka, prírodné drevo, kamenné alebo tehlové obklady, mozaika, dlaždice alebo tapety s kvetinovými vzormi. Môžete tiež dosiahnuť požadovaný dizajnový efekt pomocou reliéfnych, hrubých, umelo starnúcich a neošetrených povrchov.

škandinávsky

V škandinávskom štýle bude vhodný stenový model v bielej, svetlošedej, béžovej, svetlomodrej a ďalších pastelových farbách, prírodných drevených paneloch, tapetách alebo čiastkových fotografických tapetách.

klasický

Luxusný, drahý, dokonalý a skutočne krásny klasický dizajn zahŕňa zdobenie vysoko kvalitnými a sofistikovanými materiálmi v jasných, čiernobielych a upokojujúcich farbách. Drevené dekorácie, dekoratívne omietky, tapety s veľkým vzorom alebo povrch stien, zdobené maľbami, štuky a ďalšie rafinované dekor, prinesie ešte viac slávnosti do interiéru.

moderný

Pre funkčné, pohodlné, bezchybné a tkané z módnych trendov moderného dizajnu, hladké povrchy, ktoré neodvádzajú pozornosť, tapety steny, zdobené omietky, farby a ďalšie umelé alebo prírodné materiály budú vhodné.

Fotografia zobrazuje interiér obývačky v modernom štýle a dizajn stien, zdobený dreveným obložením.

minimalizmus

Priemyselné a prírodné materiály, drevené, kovové alebo sklenené povrchy, obyčajná tapeta, biele maľované steny, lietadlá, pokryté dekoratívnou omietkou s ťažko viditeľnou textúrou, nebudú priťahovať príliš veľkú pozornosť a organicky zapadnú do minimalistického dizajnu.

Fotogaléria

Dizajn stien v byte môže byť najviac exkluzívne, neobvyklé a kreatívne interiérové ​​riešenia, ktoré sú výrazom jemnej chuti a individuality.

Zanechajte Svoj Komentár