Oblúky sadrokartónu: Foto, pohľady, formuláre, možnosti dokončenia, interiérový oblúk

Oblúky zo sadrokartónu, a to nielen vždy vyzerajú veľmi štýlové a originálne, ale tiež vám umožní vizuálne rozšíriť priestor a zvýšiť strop. Vďaka dobrej plasticite tohto materiálu sa ukáže, že s ľahkosťou vytvára jedinečný dizajn, ktorý bude vhodne dopĺňať akýkoľvek interiér.

Typy oblúkov

Druhy klenutých štruktúr.

Interiér (vo dverách)

Môžu sa líšiť v najrôznejších formách, ktoré jasne označujú vchod. Originálne architektonické otvory na dverách nielen ozdobia miestnosť, ale stanú sa aj jej funkčným prvkom.

Na fotografii je znázornený interiérový oblúk sadrokartónu vo vnútri chodby.

Na stenu

Tieto konštrukcie stien s nekonečným počtom konfigurácií sa veľmi často používajú pri projektovaní priestorov. Radikálne menia usporiadanie priestoru a dávajú mu veľmi krásny a originálny vzhľad.

Na okne

Je to skutočný interiér, ktorý sa môže stať ozdobou moderného aj konzervatívnejšieho dizajnu. Oblúkové okenné otvory nepochybne priťahujú pozornosť na seba a dodávajú dekoru určitý pôvab, slávnosť a tajomstvo.

Na fotografii je okno zdobené klenbou sadrokartónu v interiéri malej haly.

Vytvára sadrokartónové oblúky

Vzhľadom k obrovskej rôznorodosti geometrických tvarov a pružnosti sadrokartónových dosiek sa ukázalo, že je ideálnym riešením pre akýkoľvek interiér.

námestie

Najjednoduchší a najrozšírenejší dizajn. Štvorcový rovný oblúk môže mať obvyklý a lakonický výhľad bez zbytočných dodatkov alebo môže byť zdobený rôznymi policami, výklenkami, svetlami, vstavanými svetlami, záclonami, mobilnými priečkami alebo obrazovkami.

kolo

Takéto polokruhové alebo podkovovité otvory v tvare oblúka predstavujú pomerne bežný a často používaný vnútorný prvok. Kruhový model je považovaný za klasický a inak sa nazýva Roman.

Poluarka

Majú geometricky jasný polomer a sú najvhodnejšie pre návrh veľkých miestností s vysokými stropmi. Polovičky môžu mať monochromatickú farebnú schému alebo môžu byť zdobené štylizovanými kolonádami, štukami a inými dekoráciami.

Na fotografii je obývacia izba a thajský jednostranný oblúk zo sadrokartónu, lemovaný ozdobným kameňom.

trapéz

Rôzne neštandardné výkony, ktoré je v interiéri veľmi ťažké poraziť. Takéto ostro prerušené čiary sa však niekedy môžu stať skutočným dizajnérom.

kučeravý

Fantastické krivočiare tvary sa stávajú najjasnejším a najvýraznejším prízvukom celej miestnosti. Vytvarovaný oblúk dokonale zdobí dvere alebo sa používa ako rám pre výklenok umiestnený v stene.

predsudok

Takýto dominantný prvok, ako oblúkový dizajn šikmo, tvorí okolo seba jedinú a integrálnu vnútornú kompozíciu.

Východ / moslim

Východný oblúk môže mať tvar špicatej kopule, môže byť doplnený zubatými a vlnitými reliéfmi alebo ozdobený zložitými miniatúrnymi bohatými vzorovanými ornamentami.

Na fotografii je spálňa s vchodom a stena zdobená orientálnymi oblúkmi zo sadrokartónu.

Príklady v interiéri izieb

Fotografie zdobenie príklady pre rôzne miestnosti.

Sála alebo salónik

Oblúkové modely sadrokartónu dokonale zapadajú do celkového dizajnu haly a dávajú dverám skutočne atraktívny vzhľad. V obývacej izbe sa často používajú obdĺžnikové, eliptické, oválne alebo lichobežníkové vzory.

Kuchyňa a jedáleň

V dizajne kuchyne budú obzvlášť vhodné klasické oblúky úhľadného a symetrického tvaru alebo modely zo sadrokartónu, ktoré sú niekedy zdobené štukovou výzdobou, drevenými alebo sklenenými vložkami. Pre malý kuchynský priestor vhodné lichobežníkové oblúkové modely.

Chodba a chodba

Dizajn chodby by mal byť vykonaný veľmi kompetentne, aby sa priaznivo zdôraznila všetka krása tohto priestoru. Pre malú chodbu sú najčastejšie zvolené obdĺžnikové otvory sadrokartónu a pre väčšie, oblúk vo forme širokej elipsy alebo lichobežníka.

spálne

Klenutý dizajn, umiestnený na stene nad lôžkom, môže byť doplnený umelým osvetlením, regálmi alebo nočnými výklenkami pre všetky druhy dekorov. Tvar otvoru, všeobecne zodpovedajúci jednotnému štýlu spálne, vám umožňuje vytvoriť vyvážený a veľmi útulný dizajn.

balkón

Ak skombinujete balkón s vnútorným priestorom, oblúk sadrokartónu bude vynikajúcim dizajnovým riešením, ktoré veľmi harmonizuje celkovú situáciu.

Na fotografii je biely oblúk v tvare U zo sadrokartónu, ktorý sa nachádza medzi balkónom a obývacou izbou.

škôlka

Klenuté výrobky zo sadry s nezabudnuteľným, báječným a mierne tajomným dizajnom vytvoria v detskej izbe svetlý a skutočne jedinečný interiér, v ktorom sa chcete nekonečne vrátiť.

Možnosti dokončenia oblúkov v byte

Vzhľad klenutého priechodu sa dá výrazne zmeniť pomocou rôznych povrchových úprav:

 • Tapety. Rozpočet možnosť design, ktorý napriek tomu vždy vyzerá veľmi výhodné.
 • Maľovanie. Vďaka maľovaniu sa ukazuje, že vytvára rôzne efekty, napríklad pomocou vodnej farby, môžete dosiahnuť matný povrch a lesklý alkydový smalt.
 • Dekoratívny kameň / tehla. Tieto dokončovacie materiály, bez ohľadu na to, či sú prírodné alebo umelé, dokonale rámujú chodbu a dodávajú jej úplnosť a luxus.
 • Strom. Vďaka unikátnemu drevenému dizajnu získa každý z najjednoduchších interiérových priestorov elitný vzhľad.
 • Dekoratívne omietky. To vám umožní dať oblúkovej štruktúre iný textúrový povrch, čím nastavíte situáciu určitú náladu a charakter.
 • Cork. Šetrný k životnému prostrediu, prírodný a príjemný na dotyk, dáva klenutému priechodu svojrázny zvuk.

Vo fotografii obývacia izba s dekoratívnym oblúkom zo sadrokartónu, zdobená tapetou so vzorom.

Na úkor zdobenia s rôznymi dokončovacími materiálmi alebo pomocou ich kombinácie, ktorá má určité výhody, sa ukazuje, že oblúk má veľmi efektívny vzhľad.

Navrhnite nápady oblúkov GCR

Originálne dizajnové riešenia.

podsvietený

Vstavané osvetlenie je veľmi zaujímavým interiérovým prvkom. Napríklad, s pomocou reflektorov, ktoré sú zahrnuté oddelene od všeobecného osvetlenia miestnosti, môžete nielen ozdobiť oblúk, ale aj vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru večer.

Na fotografii je oblúk zo sadry, zdobený reflektormi na chodbe.

Úzke oblúky

Tieto úzke modely vďaka svojmu predĺženému vzhľadu budú vynikajúcim riešením pre miestnosti, v ktorých potrebujete opticky zvýšiť strop.

Na fotografii, interiér spálne a úzky oblúk zo sadrokartónu s rámom bielej.

S policami

Rôzne bočné police a otvory s oknami najrôznejšej formy, doplnené bodovým osvetlením, majú holistický vzhľad a dávajú klenutú konštrukciu neobvyklosti a originality.

rohový

Tento rohový oblúk je najjednoduchším a najkreatívnejším spôsobom, ktorý dáva atmosféru kreativity, určitej nálady a zároveň osobitnú aristokratickú príťažlivosť.

Neobvyklé oblúky

Neobvyklé konfigurácie sú obzvlášť úspešné pri navrhovaní miestností. Vzhľadom na plasticitu sadrokartónových dosiek sa ukázalo, že dosahuje najoriginálnejšie a jedinečné formy, napríklad dvojité, trojité, zakrivené uličky alebo dokonca modely vyrobené s kosoštvorcom.

Vo fotografii lancet oblúky v interiéri.

veľký

Dobrý veľký oblúk, ktorý sa vyznačuje celkovou veľkosťou a umožňuje vám priniesť do priestoru dodatočného priestoru a slobody.

Na fotografii je veľký oblúk zo sadrokartónu v interiéri priestrannej spálne.

S barovým pultom

Jedná sa o veľmi populárne riešenie dizajnu pre zonáciu akéhokoľvek bytu alebo bytu. Široký asymetrický alebo symetrický oblúk s barom urobí interiér prestížnejším a zaujímavejším.

Na fotografii je kuchyňa-jedáleň a oblúk zo sadrokartónu, doplnený o barový pult.

vytesaný

Prineste do atmosféry ďalšiu eleganciu a luxus. Vyrezávaný prelamovaný oblúk sa nepochybne stane najvýznamnejším dekorom celého priestoru.

S výklenkami

Vďaka takému jednoduchému a pritom elegantnému doplnku, ako je výklenok, sa ukázalo, že oblúk sa stane skutočným favoritom. V hlbokých výklenkoch môžete pohodlne umiestniť drahé, hodnotné alebo len krásne predmety, ako sú vázy, figúrky alebo rôzne suveníry.

S hranami

Takýto priechod vyzerá úplnejšie a dôkladnejšie. Lemovanie prispieva k zlepšeniu vizuálneho vnímania klenutého modelu, čo ho robí obzvlášť atraktívnym.

So stĺpcami a semi-stĺpcami

Klenutý otvor, doplnený stĺpmi alebo polovicami stĺpov, vytvára v priestore tvorivú a živú atmosféru, ktorá zbavuje prostredie jednoty. Takéto usporiadanie by bolo obzvlášť vhodné vo väčších miestnostiach.

Príklady konštrukcií sadrokartónu v rôznych štýloch

Možnosti dekorácie v rôznych štýloch:

 • Classic. Pre klasiku sú preferované rafinované a elegantné formy. Napríklad dokonalým riešením by bola rímska polkruhová konštrukcia alebo klenutý otvor zdobený trojrozmernými štukovými prvkami alebo stĺpmi, čím by sa návrh stal ešte slávnejším a výraznejším.
 • Modern. Laconic oblúk s premysleným dizajnom, vo forme pevných svetlých alebo neutrálnych povrchov, bude harmonicky zapadať do moderného štýlu.
 • Provence. Francúzsky Provence je dokončiť otvory s dreveným lemom, zdobia rezbárske práce alebo prírodné murivo, ktoré bude vyzerať obzvlášť presvedčivo.
 • Loft. Klenuté chodby, zdobené prírodným alebo umelým kameňom, tehlami, kachľovým murivom alebo otvormi s mierne nedbalým a hrubým povrchom, vám umožnia ponoriť sa ďalej do mestského štýlu.
 • High-tech Tento štýl sa vyznačuje použitím hladkých, čistých línií a diskrétneho dizajnu. Neobvyklý a nepravidelný oblúk, namaľovaný v tóne s celkovým dizajnom, ako aj možné zapadnúť do high-tech.

Fotografia ukazuje štvorcový oblúk zo sadrokartónu s dreveným obložením v interiéri kuchyne-jedálne v štýle Provence.

Vzhľadom na krásne klenuté chodby a ďalšie atribúty dekorácie, to dopadá ešte viac podporovať určitú štýlovú náladu.

Na fotografii je spálňa v klasickom štýle a oblúk zo sadrokartónu, ktorý sa nachádza v blízkosti okna.

Fotogaléria

Oblúky sadrokartónu sa môžu líšiť v najneobvyklejšej forme a dizajne, s pomocou ktorého sa ukáže, že dopĺňa štýl každej miestnosti. Tieto otvory sú považované za skutočne jedinečné a stávajú sa vrcholom celého vnútorného priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár