Televízor na stenu: výber umiestnenia, dizajnu, farby, dekoru steny okolo obrazovky

Televízor na stene v dôsledku takéhoto racionálneho umiestnenia sa stáva štýlovým doplnkom interiéru a dokonale zapadne do celkového dizajnu priestoru alebo sa ľahko zamaskuje pomocou rôznych konštrukčných riešení.

Odporúčania pre umiestnenie televízora v interiéri

Tipy na umiestnenie televízneho panela:

  • Optimálna vzdialenosť od diváka k televíznemu zariadeniu je 3 - 4 uhlopriečky obrazovky, napríklad, ak je plazma 20 palcov, potom by mala byť pozorovaná zo vzdialenosti 1,5-2 metrov.
  • Neodporúča sa umiestniť televízor pred okno, pretože v dôsledku svetelných svetiel existuje možnosť rušenia pri prezeraní.
  • V úzkej miestnosti pri umiestňovaní televízora na bočné steny nevyberajte príliš všeobecné modely s veľkou uhlopriečkou.

V akej výške nájsť?

Prípustná výška pre umiestnenie je 1 meter od roviny podlahy. Mali by ste tiež vziať do úvahy, že stred televíznej obrazovky je na úrovni očí, preto musíte dodržiavať výšku nábytku, ako sú stoličky, pohovky alebo postele.

Nápady na zdobenie priestoru za TV

Originálne nápady pre televíznu zónu.

Tehlová stena

Murivo alebo jeho imitácia, vďaka svojej živej a atraktívnej štruktúre, nikdy nevyzerá trite. Pomocou takéhoto dizajnu je možné poraziť TV zónu najoriginálnejším a najúčinnejším spôsobom.

kvety

Takýto dizajn dodá do miestnosti výnimočnú farbu a dodá atmosféru atmosféru, sviežosť a pohodlie.

Nástenné maľby

Fotografické s jasnými detailnými obrázkami, sú nielen vynikajúcim dizajnérskym nástrojom, ale predstavujú aj veľmi kvalitný a krásny materiál na dekoráciu, s ktorým si môžete zrealizovať ktorýkoľvek z najodvážnejších nápadov na zdobenie.

Z dreva

Drevená stena, vďaka úžasnej schopnosti pritiahnuť pozornosť, vám umožní vyplniť priestor špeciálnou energiou, teplom, pokojom a inšpiráciou.

Laminátové podlahy

Považuje sa za vynikajúce riešenie pre vytvorenie originálneho interiéru. S prejavom určitej fantázie, to dopadá špeciálnym spôsobom, aby účinne ozdobiť TV zóny.

panel

S pomocou takéhoto jedinečného dekoratívneho predmetu môžete dať stene TV a rozmanitosť a individualitu.

Dekoratívny kameň

Dekoratívne murivo zosobňuje krásu a spoľahlivosť a vďaka svojmu prirodzenému, prirodzenému vzhľadu sa nepochybne stáva najvýraznejším prvkom interiéru.

Na fotografii je znázornený interiér obývacej izby a televízna miestnosť s krbom, lemovaná ozdobným kamenným kameňom.

podsvietenie

Vďaka rôznej intenzite, farbe a svetelnému spektru podsvietenia sa ukázalo, že sa zameriava na televíznu zónu a zlepšuje dojem z celkového interiéru.

Zadný panel

Umožňujú vytvoriť výnimočný trojrozmerný dizajn televíznej zóny, ktorá svojím vzhľadom zapôsobí na akúkoľvek predstavivosť.

Na fotografii je interiér škôlky s malou TV umiestnenou na stene s bielym 3D panelom.

police

Krásne a originálne nástenné police vám umožnia vytvoriť ďalšie horizontálne roviny, ktoré sa dajú ľahko naplniť rôznymi potrebnými predmetmi, ako sú knihy, fotografie, figúrky alebo suveníry.

Umiestnenie televízora

Populárne možnosti ubytovania TV panel.

V rohu

S týmto usporiadaním sa ukázalo, že nielen maximalizuje využitie uhlového priestoru, ale aj racionalizuje a optimalizuje malú miestnosť.

Fotografia má modernú spálňu a plazmovú TV s rohovou stenou.

Pri okne

Miesto v blízkosti okenného otvoru alebo móla medzi oknami sa dá ľahko zmeniť na televíznu zónu, ktorá nezaberá veľa využiteľného priestoru.

V výklenku sádrokartónu

Zvyčajná výklenok alebo výklenok zo sádrokartónu, doplnený vstavaným podsvietením alebo zvýraznený pomocou kontrastnej farby tapiet alebo iných povrchových úprav, vám umožní zamerať sa na televíznu zónu a pohodlne skryť televízne vodiče, anténu a káble.

Na fotografii je televízor umiestnený vo výklenku sádrokartónu v interiéri detskej izby.

Na falošnej stene

Tieto konštrukcie slúžia na funkčné členenie priestoru v štúdiu, preto umiestnenie televízora závisí v prvom rade nielen od fantázie projektanta, ale aj od usporiadania celej miestnosti.

Fotografia zobrazuje plazmovú televíziu na šikmej stene, ktorá slúži ako priečka.

Vstavaný nábytok

Modulové nábytkové systémy poskytujú optimálne a veľmi praktické riešenie pre zabudovanie rôznych techník, vrátane televízie.

Na snímke obývacia izba a hnedá modulárna skriňa so vstavanou plazmovou TV.

oblúk

Zaoblený oblúkový tvar, s vstavanými svetlami alebo bez nich, rámuje televízne zariadenie, zdôrazňuje ho a dodáva stene originálny a štýlový vzhľad.

Dizajnová fotografia

Fotografie nápadov na dizajn televíznych produktov.

Zapustené do steny

Televízny prijímač, zapustený do štýlovo zdobenej steny, bude jedinečným, neobvyklým a veľmi úspešným riešením pre interiér každej izby.

S akvárium

Takýto veľkolepý detail, ako je akvárium, v kombinácii s televíznym panelom na jednej stene, bude indikátorom estetického a ergonomického priestoru.

S krbom

Táto útulná kombinácia poskytuje možnosť kombinovať dve obľúbené veci, ako je sledovanie obľúbeného filmu a príjemný odpočinok pred krbom.

S obrázkom

Jeden alebo niekoľko obrázkov usporiadaných v usporiadanom alebo chaotickom poradí nám umožňuje nielen vyplniť prázdnu rovinu steny, ale aj poraziť televíznu obrazovku originálnym spôsobom, ako keby ju rozpustili medzi obrazmi.

hodiny

Krásny nástenný doplnok pre sledovanie času, v kombinácii s TV kusom, ozdobuje a dopĺňa interiér a podporuje jeho štýlový koncept.

V bagete

Pomocou rámčeka bagety môžete obyčajný televízny prístroj premeniť na skutočný obraz. Vďaka takému štýlovému okraju sa ukázalo, že do miestnosti pridáva pôvodné ťahy.

skrytý

S využitím rôznych dizajnérskych a architektonických techník sa ukazuje, že je možné skryť televízor za obrazom, zrkadlom, závesmi alebo za dverami skriniek, ktoré je možné otvoriť len v prípade potreby.

Ako sa veľkosť a tvar televízorov v interiéri?

Príklady veľkosti a tvaru televízneho zariadenia v interiéri.

skvelý

Je to plnohodnotné domáce kino, ktoré pri pohľade spôsobuje maximálny pocit prítomnosti. Tieto veľké panoramatické modely odporúčajú výber pre väčšie a väčšie izby.

zakrivený

Laconic, tenké a zakrivené obrazovky, vďaka hladké a mäkké línie, dáva situácii modernejší a módny vzhľad a prináša nejaké futurizmus do miestnosti.

malý

Miniatúrny držiak obrazovky, bude vynikajúcim riešením pre malú miestnosť v Chruščove, čo vyžaduje maximálne úspory priestoru.

Na fotografii malá televízia v bielom prípade na stene nad stolom v interiéri kuchyne.

otáčavý

Otočný panel s televízorom, ktorý je na ňom pripevnený, umožňuje jednoduché otáčanie obrazovky a pohodlné sledovanie televízneho produktu.

Rozsah farieb televízora

Najbežnejšie farebné riešenia pre televízne prijímače:

  • Bielu.
  • Gray.
  • Čierna.
  • Silver.

Špecifická farba televízneho rámu umožňuje zariadeniu dodať svetlejšiemu a chytľavejšiemu vzhľadu, alebo naopak, aby ho harmonicky zapadol do interiéru.

Navrhnite príklady v rôznych štýloch

Televízor je ideálny pre zdobenie v širokom spektre štýlových rozhodnutí, napríklad modernizmus, retro, more, chata, chebbi-chic a mnoho ďalších. Nižšie sú možnosti dizajnu pre najpopulárnejšie štýly.

moderný

Tento štýl predpokladá najmä prítomnosť technológií súčasného času. Plazmový panel na správne a krásne zdobenej stene dokonale ladí s módnym a moderným dizajnom, ktorý kombinuje originálny vzhľad a funkčnosť.

Na fotografii je moderná spálňa s monochromatickou šedou stenou zdobenou malou TV.

klasický

Pre nezvyčajné klasiky bude výborným riešením skryť televízne zariadenie za dverami elegantných a drahých skriniek, umiestniť ho na stenu zdobenú freskou alebo nad krbom a ozdobiť obrazovku bagetou, lištou alebo dreveným rámom.

Provence

LCD televízor umiestnený na stenu medzi maľbami, postavený v štýle vintage nábytku alebo televíznej zóny, lemovaný papierovou tapetou s kvetinovými vzormi, doskami, šindľom alebo kameňom, bude vynikajúcim prvkom interiéru Provence. Tiež veľký pár pre televízny model bude bio, elektrický alebo falošný krb.

škandinávsky

V severskom štýle sa často používajú kompaktné a kompaktné televízne produkty v bielej, čiernej alebo sivej farbe. Miesto, kde televízia visí má minimálny dizajn, niekedy je stena zdobená veľkými plagátmi so symbolickým charakterom alebo abstraktnými maľbami.

podkrovie

Toto štýlové riešenie zahŕňa použitie najmodernejšej a modernej technológie. Impozantne veľký plazmový televízor alebo model s reproduktorovým systémom a reproduktormi, na akcente a zvýraznenej betónovej alebo tehlovej stene s alebo bez priemyselnej dekorácie, sa stanú neoddeliteľnou súčasťou podkrovnej izby.

Na fotografii je zvýraznená tmavá stena s plazmovou TV v obývacej izbe v podkroví.

Country hudba

Aby sa zachovala atmosféra vidieckej krajiny, je žiaduce upustiť od používania televíznej technológie. Ale ak ste sa ešte rozhodli umiestniť televízne zariadenie v miestnosti v tomto štýle, potom je lepšie vybrať si skromnú nízko-kľúčovú plazmu a skryť ju za závesy alebo zavesiť na stenu s povrchovou úpravou v podobe kameňa, dreva alebo nenatretých tehál.

minimalizmus

Plochý televízor s čiernym alebo sivým telom, ktorý sa nachádza na stene s matným alebo lesklým povrchom, vytvorí jasnú kompozíciu, nebude priťahovať prílišnú pozornosť a stane sa harmonickou súčasťou iných interiérových objektov.

High-tech

Tento štýl je stelesnením špičkovej technológie, takže jej interiér predpokladá prítomnosť špičkovej technológie bez káblov. Skvelým riešením by bola moderná plazma, LCD model alebo domáce kino.

Fotografie v interiéri izieb

Dizajnové nápady rôznych priestorov.

kuchyne

Kompaktné a pohodlné televízne zariadenia, ktoré nebudú rušiť a budú dobre videné, a to ako z kuchyne a jedálne, sa zmestí tu. Pomerne často v tejto miestnosti aplikujte uhlové umiestnenie televízora, namontujte ho do výklenku alebo kuchynského nábytku

Na fotografii je televízor v čiernom puzdre umiestnený na stene nad barom v interiéri kuchyne.

Obývacia izba

Moderné televízne modely sa bezpochyby stávajú centrálnym a hlavným prvkom, ktorý tvorí celý interiér obývačky okolo seba.

spálne

Pri riadnom zvážení všetkých špeciálnych požiadaviek na televízny prístroj sa ukázalo, že sa ľahko zmestí do okolitého priestoru v spálni.

škôlka

Pre deti je optimálne a bezpečné umiestnenie televízora na stenu. Je žiaduce zdôrazniť televíznu zónu svetlým pozadím alebo ju ozdobiť závesnými policami, ktoré môžu byť naplnené rôznymi knihami alebo detskými hračkami. Zariadenie by malo byť umiestnené na úrovni detských očí, nemalo by byť príliš nízke alebo príliš vysoké.

Fotogaléria

Televízor na stene, berúc do úvahy všetky faktory, je veľmi originálnym interiérovým riešením, ktoré umožňuje výrazne zlepšiť dekor miestnosti. Nakoniec sa miestnosť stáva oveľa funkčnejšou a estetickejšou.

Zanechajte Svoj Komentár