Sivé dvere v interiéri: typy, materiály, odtiene, dizajn, kombinácia s podlahou, steny

Šedé dvere v interiéri sú skutočným dizajnérom, vytvárajú veľmi dobré zázemie pre iné predmety alebo nábytok v miestnosti a dodávajú im jasnejší, bohatší a šťavnatejší vzhľad.

Sivá v interiéri

Niekoľko hlavných funkcií:

 • Odtiene šedej môžu zmäkčiť príliš pestré a nasýtené akcenty v miestnosti a upokojiť zrak.
 • Príliš tmavé tóny môžu vytvoriť pocit tieňa, súmraku, šera a zúženia priestoru, ale takú chybu možno ľahko napraviť pomocou dobrého osvetlenia z okna alebo svietidiel.
 • Neutralita šedého odtieňa vám umožňuje vybrať si rôzne farby, spoločníkov, ako je modrá, ružová, žltá alebo zelená.

Typy dverí

Niekoľko druhov sivých dverí výrobkov.

interiér

Rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Posuvné dvere (posuvné). Jedná sa o veľmi pohodlné a praktické riešenie, pomocou ktorého sa ukázalo, že nielen oddeliť priestor jednej miestnosti od druhej, ale aj urobiť interiér viac štýlovým a originálnym.
 • Harmonika. Tento krásny a praktický prvok interiéru zaberá minimálne množstvo priestoru, čo je obzvlášť dôležité pri navrhovaní malých miestností, kde sa vyžaduje racionálne využitie priestoru.
 • Pozastavené. Vďaka konštrukcii odpruženia s tichým zdvihovým systémom, ktorý je schopný držať pásy dostatočne veľkých váh, sa môžu použiť dvere z akéhokoľvek materiálu.
 • Mušle. Takéto modely majú vynikajúce estetické a mimoriadne praktické vlastnosti, ktoré poskytujú pohodlie a komfort v miestnosti.

Na fotografii je znázornený interiér skrine s dvojitými krídlovými dverami v šedej farbe.

vstupy

Predstavujú vizitku celého obytného priestoru, ktorý tvorí prvý dojem z miestnosti. Preto by mal byť dizajn tohto produktu čo najviac premyslený.

Aký materiál sa používa na dvere?

Najobľúbenejšie materiály používané pri výrobe:

 • Wood.
 • Kov.
 • Plast.
 • Eco šrot.
 • MDF.

Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Napríklad, prírodné drevené plátna, sú obzvlášť odolné a spoľahlivé, modely ekoshpon sú veľmi ľahké a kombinujú dobrú kvalitu a rozumnú cenu, výrobky z MDF sú tiež relatívne lacné, ale vždy vyzerajú veľmi slušne.

odtiene sivej

Vzhľadom k veľkému množstvu zaujímavých odtieňov, ako sú strieborná, sivá-fialová, antracitová a ďalšie, sivá farba môže výrazne zlepšiť vzhľad celého priestoru.

Svetlosivá

Napĺňa interiér pokojnou a určitou stabilitou. Svetlosivý odtieň neodvádza pozornosť a priťahuje pozornosť.

Tmavé tóny

Tieto ušľachtilé tóny umožňujú vytvoriť intímnejšiu a zmyselnejšiu atmosféru, ktorá dáva osobitnú hĺbku a krásu.

Na fotografii je interiér izby grafitovej farby v interiéri spálne.

Biela sivá

Do priestoru prinesú sviežosť, čistotu, príjemné chladenie a dodajú mu pocit ďalšieho priestoru.

Sivá hnedá

Dvere šedo-hnedej farby, bude skvelé zázemie a jemný prízvuk, ktorý vám umožní dať miestnosti pokojnú eleganciu a domácke.

Sivá béžová

Pokojné a prírodné sivé béžové tóny vytvárajú elegantný, príjemný do očí a najpohodlnejší dizajn.

Na fotografii, interiér malej modernej kuchyne s dverami šedo-béžovej farby.

modrá Šedá

Umožňujú vytvoriť skutočne ušľachtilú a ušľachtilú atmosféru plnú čerstvých bankoviek.

Sivá zelená

Jednoduché, ale zároveň chladné a nazelenalé odtiene, ako keby boli práškové s nádychom šedej, sú vynikajúcim riešením pre nudný a netriviálny interiér.

Na fotografii je spálňa so šedozelenými dverami zdobenými patinou.

šedomodrá

Vďaka nim sa miestnosť stáva úplne novými farbami a zároveň je jej dizajn vyváženejší, ľahší a veľmi pohodlný.

Možnosti dizajnu dverí

Zaujímavé dizajnové nápady sivé dvere modely.

matný

Vďaka tomu je nastavenie jemnejšie, naplní ho vzduchom a mäkkým svetlom. Pomocou špeciálnej povrchovej úpravy sa ukáže, že dosahuje jemný a zamatový efekt, ktorý vám umožní zbaviť interiér jedinečnosti a ostrosti.

lesklý

Gloss dáva priestor špeciálnej aristokracii a elegancii. Okrem toho sa vďaka brilantným povrchom ukáže vytvoriť originálnu hru svetla v miestnosti.

So sklenenými vložkami

Takéto modely so skleneným priehľadným, matným alebo farebným povrchom, napríklad čierne, hnedé alebo iné vložky, nielenže dávajú situácii bohatý a sofistikovaný vzhľad, ale aj vizuálne rozširujú priestor, dodávajú svetlo a vytvárajú nádhernú atmosféru.

S bielym platband

S pomocou achromatického alebo ostrejšieho kontrastu sa ukazuje, že sa vytvára dôraz na dvere a zdôrazňujú úplnosť súboru.

Na fotografii je detská izba so sivými dverami zdobenými bielym puzdrom.

Akú farbu steny urobí?

Šedé dvere harmonicky ladia so stenami lemovanými tapetou, farbou, omietkou alebo inými povrchovými úpravami v studených farbách. Napríklad biely povrch stien zmäkne kontrast v miestnosti a kombinácia s modrou, béžovou, svetložltou alebo ružovou farbou mu dodá pohodlie a eleganciu.

Na fotografii je v interiéri spálňa sivé interiérové ​​dvere v kombinácii s bledoružovými stenami.

Ktorá podlaha je najlepšie kombinovaná?

Možnosť kombinácie šedého krídla dverí s farbou podlahovej krytiny.

šedá

V tejto monochromatickej kombinácii je žiaduce, aby odtieň dverí alebo podlahovej krytiny, napríklad laminátu, dlaždice alebo koberca, bol o niečo tmavší a bohatší, inak bude takáto kombinácia vyzerať nevýrazne.

biela

Tento tandem dodá priestoru objem a ľahkosť a vytvorí v ňom veľmi jemnú a nezvyčajnú atmosféru.

hnedý

Je to dosť nejednoznačná kombinácia, ale pri použití týchto odtieňov v rovnakom pomere sa ukazuje, že vytvára neutrálny, pokojný, teplý a ušľachtilý dizajn.

wenge

Šedá zjemňuje ostrosť farby dreva wenge a dáva mu určitú zdržanlivosť. Taký duet dáva interiéru pevnosť, slušnosť a formuje v ňom jasné akcenty.

Na fotografii je predsieň a sivé vchodové dvere v kombinácii s podlahovou krytinou wenge.

Príklady kombinácií so základnou doskou

Keď kombinujete tmavo sivé krídlo dverí a tmavú podlahu, môžete použiť kontrastnú dosku svetlejšieho odtieňa, ako je biela alebo svetlá béžová farba, čím sa zladí vizuálne vnímanie. Dvere a sokel s jednofarebným dizajnom budú navzájom v harmónii a vytvoria jednoduchú a bezšvovú kompozíciu.

Foto dvere v interiéri bytu

Taký pokojný a diskrétny šedý dekor je ideálnym riešením, ktoré dokonale zapadá do zloženia každej miestnosti.

Chodba a chodba

Svetlošedé modely dverí s lakonickými a elegantnými formami sa stanú nielen módnym dizajnom chodby, ale tiež vám umožnia nastaviť priestor v nej a vyplniť nedostatočné množstvo svetla.

kúpeľňa

Obrazy v tomto kľúči sú v kúpeľni veľmi relevantné a relevantné. S pomocou tejto prísne, ale zároveň elegantný tieň, môžete vytvoriť vyvážený a veľmi zaujímavý dizajn.

spálne

Svetlošedé alebo bielošedé výrobky sú považované za vynikajúce riešenie pre výzdobu spální. Kvôli skromnosti, monochromatike, stručnosti a zároveň enormnej atraktivite, tieto tóny dodávajú atmosfére pokojný, pokojný a ušľachtilý vzhľad.

Vo fotografických dverách vo svetlošedých farbách v interiéri priestrannej spálne.

škôlka

Takýto univerzálny dizajn je ideálny pre chlapca, dievča, teenagera, alebo dokonca novorodenca, pretože táto farba je veľmi pokojná, diskrétna a nemá vzrušujúcu nehnuteľnosť.

Vo fotografii detská izba pre dievča s šedými vnútornými dverami.

kuchyne

S pomocou šedých dverí si môžete vytvoriť elegantný a elegantný interiér kuchyne, ktorý sa dlho nenudí ani nenudí.

Nápady v rôznych interiérových štýloch

Tento všestranný dekor dokonale zapadá do rôznych štýlových trendov, ako je Provence, Country, Chalet, minimalizmus, klasický dizajn a ďalšie.

Fotografia zobrazuje drevené dvere sivej farby v interiéri obývačky v škandinávskom štýle.

Pri správnom použití bohatej šedej palety farieb sa ukazuje, že vytvára neuveriteľne krásny dizajn, ktorý organicky dopĺňa takmer akýkoľvek štýl. Takéto krídla sa napríklad môžu stať neoddeliteľnou súčasťou moderného dizajnu alebo priestoru v podkroví. Taktiež harmonicky dopĺňajú interiérové ​​zloženie škandinávskeho štýlu, smery art deco a mnoho ďalších.

Fotogaléria

Šedé dvere v interiéri predstavujú úspešné dizajnérske riešenie, ktoré vďaka pokojnému a prehľadnému vzhľadu pôsobí ako ideálne zázemie v miestnosti a dodáva mu špeciálny štýl a pevnosť.

Zanechajte Svoj Komentár