Ako skryť vodiče z televízora na stenu: najlepšie nápady na dizajn

Keď umiestnite televízor do miestnosti, vzniká otázka, kde sa skrývajú vodiče z televízora na stene? Závesné lano nedáva krásu interiéru, toľko spôsobov, ako boli vynájdené zamaskovať napájací prvok originálnym spôsobom.

Dajte vodiče do steny

Bezpečný, ale časovo náročný a finančný spôsob, ako uzavrieť kábel, je skryť ho v stene. Skryté vedenie neporušuje atraktívny vzhľad opravy, vyzerá esteticky a kompletne.

Ak je priehradka vyrobená z betónu v mieste inštalácie, nie je možné vykonať bez bleskovania. Je to ťažké, prašné riešenie, ktoré je vhodné len pre tých, ktorí začali rozsiahlu generálnu opravu a vo fáze hrubého dokončovania pripomenuli túžbu zavesiť televízor na stenu a skryť z neho šnúru.

  • Ak to chcete urobiť, musíte jasne nakresliť okruh, kde budú viesť drôty, ich začiatok a výstup z trasy.
  • Stena v stene je umiestnená striktne diagonálne alebo vertikálne k najbližšej zásuvke alebo rozvodnej skrini.
  • Ak sú elektrické káble už pred začatím práce položené v stene, vyzbrojte sa zariadením na detekciu skrytého vedenia.

Všetko je oveľa jednoduchšie, ak potrebujete umiestniť televízor na stenu zo sadrokartónu. Potom označte vzdialenosť od konzoly k najbližšej zásuvke a ťahajte drôt v dutine steny za stavebným materiálom.

Skryť káblový kanál alebo dekoratívny box

Použitie podobného produktu je jednoduchá a rozpočtová metóda na skrytie káblov z televízora. Plastové, kovové a kombinačné typy sa nachádzajú na trhu. Tento spôsob, ako skryť vedenie, je nielen štýlový, ale aj bezpečný. Boxy vyhovujú požiarnym predpisom.

Hlavná vec je vybrať správnu veľkosť materiálu, berúc do úvahy všetky káble, ktoré je potrebné umiestniť do neho, a tiež vypočítať dĺžku zásuvky. Tento materiál sa vyrába v kusoch dlhých 2 m, ktoré musia byť spojené so špeciálnymi prvkami (konektory, zátky, odbočky, rohy rôznych smerov pri otáčaní atď.). Farba škatule sa vyberie podľa obkladu steny.

Ozdobné boxy môžu otočiť káblové siete z televízora do detailu tematického interiéru na stenu.

  • Lemované tehlou, vhodné na dekoráciu v modernom štýle.
  • Pre podkrovie použité výrobky vo forme rúr malého priemeru.
  • Preferujete ekologický štýl a musíte sa pozrieť na možnosti pod stromom.

Okrem toho je ľahké maľovať podobný prvok na farbu tapety alebo ozdobiť drevenými doskami napodobňujúcimi textúru a odtieň obkladu stien.

Skryť v nábytku

Pod televízor môžete umiestniť sklopný panel so vstavanou priehradkou na zapojenie, so zatváracími dverami. Nie je to zlé pod obrazovkou bude vyzerať lavice. Ale najbežnejším spôsobom, ako skryť šnúru prichádzajúcu z televízora, je umiestniť pod ňu praktický nábytok: obrubník alebo puzdro na ceruzku. Stačí ho umiestniť do priestoru televízora a všetky rozvody budú umiestnené za skrinkami alebo policami na stene.

Vezmite prosím na vedomie, že ak potrebujete položiť časť drôtu a skryť ho vodorovne, pozdĺž steny a blízko podlahy - použite sokel - je uvoľnený so špeciálnym výklenkom. Pre prácu je potrebné len vybrať vrchný kryt podstavca a potom ho pripevniť späť. Manipulácie sa vykonávajú bez ďalších nástrojov, nečistôt a prachu.

Foto dekoračné vodiče z televízora

Dobrý nápad ako ozdobiť, skryť a ozdobiť elektrický kábel je použitie silikónových samolepiek. Sú lacné a môžu sa zmestiť do takmer každého dizajnu. Po prepojení ich predstavivosti je možné vydať kompozíciu tkania kvetov, sediacich vtákov atď.

Originálne možnosti na zdobenie vodičov

Niekedy dizajnéri používajú neštandardnú metódu, keď je lepšie, aby masky neboli zakryté televízorom, ale aby ich nechali na najvýraznejšom mieste a zároveň so ziskom prekonali situáciu. Ak to dĺžka dovoľuje - tvoria na stene grafické vzory, zbierajú celé kompozície, ktoré harmonicky zapadajú do všeobecnej témy opravy. Drôty môžu byť „oblečené“ vo viacfarebných puzdrách, ak to vyžaduje interiér. Pred pripojením káblov musíte najskôr načrtnúť ceruzku na stenu.

Závesy môžete z televízora ozdobiť pomocou girlandy. Napríklad, na tenké drôty, navlečené veľké korálky.

Ako zamaskovať vodiče v interiéri izieb?

Obývacia izba

Tu položte drôt k televízoru a reproduktorom odporúčaným v základnej doske, za nábytkom a dokonca pod koberec. Pod plazmou vyzerá skvelý dekoratívny krb alebo patník, za ktorým môžete skryť vedenie.

spálne

V salóniku môžete ozdobiť kvetmi, látkou alebo skryť televízny panel s káblami v skrini. Anténa môže byť súčasťou kompozície s luky a stuhami a drôt môže byť skrytý za zrkadlom alebo obrazom.

kuchyne

Tu je elektrický drôt dobre ukrytý za kuchynskou súpravou alebo vo výklenku.

Fotogaléria

Dnes, mnoho inštalovať TV na stenu. V tomto prípade je problém, ako skryť vodiče vedúce do zásuvky. Jednou z najspoľahlivejších a estetických metód je holenie steny alebo pokládka šnúr pod sadrokartón. Táto metóda je však vhodná len pre tých, ktorí vykonávajú opravy. Okrem toho môžete ozdobiť drôty dekoratívnym boxom, skryť ho v špeciálnom kanáli alebo použiť rôzne materiály po ruke vo forme látky, samolepiek, kvetov atď.

Zanechajte Svoj Komentár