Dekoratívne omietky: fotografie v interiéri, typy, dizajn, farba, výkresy, možnosti použitia

Dekoratívna omietka vďaka svojej hlbokej štruktúre a vynikajúcemu dizajnu dodáva povrchu špeciálny objem a vďaka mnohým reliéfnym prvkom na ňom vytvára trojrozmerný efekt.

Čo je to?

Dekoratívna omietka je vrstvená jemnozrnná alebo štruktúrovaná zmes, ktorá sa používa na ozdobenie stropu alebo stien.

Výhody a nevýhody dekorácie interiéru

Niekoľko výhod a nevýhod tejto úpravy.

goodiescons

Má esteticky atraktívny vzhľad a vysoký výkon.

Nevyvoláva vážne mechanické účinky.

Je dokonale kombinovaný s inými materiálmi na povrchovú úpravu.

Odolný voči extrémnym teplotám, slnečnému žiareniu a iným negatívnym faktorom.

Líši sa skôr o vysokú cenu.

Dokonale skryje nerovnosti a vady na povrchu.

Niektoré typy pokrytia sa nedajú ľahko čistiť.

Má dlhú životnosť.

Ekologické a paropriepustné.

Na dekoráciu je potrebná vysoká spotreba tohto materiálu.

Má veľa farebných a textúrnych riešení a širokú škálu metód aplikácie.

Typy dekoratívnej omietky pre interiérové ​​dekorácie

Existuje niekoľko hlavných druhov.

Benátky

Benátsky má veľmi krásny komplexný odtieň a dokonale napodobňuje ušľachtilé kamenné kamene. Vďaka tejto skutočnej hĺbke a originalite vzoru získava situácia slávnostný a úžasný vzhľad.

štrukturálne

Skladá sa z pevných častíc, ktoré vytvárajú číry ornament a dávajú rovine hĺbku, objem a drsnosť. Štruktúra a intenzita vzoru závisí od veľkosti častíc v kompozícii.

textúrou

Pomocou takéhoto dekoratívneho náteru sa vytvárajú rôzne imitácie textúr, napríklad prírodný kameň, tenkovrstvový pieskový betón, porcelánová kamenina alebo drevená píla.

Vo fotografii, dekoratívne textúrou omietky na stenách v interiéri modernej kuchyne.

Možnosti aplikácie

Dva spôsoby použitia dekoratívneho materiálu.

steny

S pomocou takejto výzdoby stien, môžete dať miestnosti osobitnú originalitu a originalitu, rovnako ako realizovať všetky nápady na dizajn.

strop

Tento materiál má vynikajúcu plasticitu, takže s jeho pomocou môžete nielen efektívne ozdobiť strop alebo vytvoriť rôzne reliéfy na ňom, ale tiež skryť praskliny a menšie nepravidelnosti stropnej roviny.

Na fotografii je klasická spálňa so stropom zdobeným pieskovitou omietkou.

Vďaka možnosti vytvoriť akýkoľvek tvarovaný tvar a farbu na strope, bude taký náter vyzerať krásne a harmonicky v každom interiéri.

Dekorácie pecí a krbov

Ozdobné omietky na zdobenie kachlí alebo krbov by mali byť predovšetkým odolné voči vysokým teplotám, teplu, rýchlemu ochladzovaniu a majú ochranné vlastnosti.

Kuchynská zástera

Výnimočne odolná omietka odolná voči teplu a zápachu je racionálnou voľbou pre zdobenie kuchynskej zástery a vytvorenie štýlového a individuálneho dizajnu.

oblúk

S týmto nádherným dekoratívnym materiálom, ktorý má nespočet možností a je vhodný pre takmer všetky štýlové smery, sa ukáže byť kreatívnym v dizajne takého architektonického prvku ako oblúk a premeniť ho na skutočné jedinečné interiérové ​​dielo.

Aké sú farby?

Farebné riešenie miestnosti je veľmi dôležitým bodom v dizajne bytu.

biela

Biela omietka umožňuje nielen vytvoriť veľmi elegantný a elegantný dekor, ale aj dodať priestoru dodatočný objem, priestrannosť, ľahkosť a beztiažnosť.

Na fotografické steny v chodbe, zdobené bielou omietkou.

šedá

Hlboký a atraktívne sivý odtieň, ktorý vytvára priestor v interiéri a vytvára diskrétny, nenápadný, dymový a mnohostranný dizajn.

čierna

Je to klasická a extrémne silná farba, ktorá, ak je správne použitá, môže dať miestnosti rafinovaný a moderný vzhľad a zmení sa na pohodlný, elegantne zariadený priestor.

červená

Veľkolepé červené prevedenie vytvára originálny a odvážny dizajn, ktorý vždy vyzerá impozantne a sústreďuje sa na všetku pozornosť.

zelená

Mnohostranná zelená môže byť reprezentovaná rôznymi odtieňmi, ako sú mladé listy, tmavé ihly, zmrzlina z mäty piepornej, čerstvé zelené alebo vzácny kameň. Každá z nich nesie určitú paletu emócií a dojmov a svojím spôsobom ovplyvňuje obraz miestnosti.

nachový

Táto farba vyzerá prestížne a elegantne. Violet je schopný naplniť obyčajný interiér špeciálnou milosťou a luxusom.

Na fotografii je spálňa so stenami zdobenými ozdobným náterom fialovej.

béžový

Pokojná a neutrálna béžová, je stálym klasickým dizajnom priestorov. S pomocou tejto farby sa ukáže, že do atmosféry prináša špeciálny štýl a harmóniu.

hnedý

Ušľachtilé a drahé odtiene hnedej, ako terakota, škorica, bourbon alebo meď, majú prirodzený a veľmi hlboký vzhľad, vďaka čomu je priestor plný tepla a pohodlia.

žltý

Je spojená so slnkom, dodáva atmosféru a osobitnú energiu. Dekoratívna žltá omietka je považovaná za celkom originálnu a modernú verziu dekorácie.

Vo fotografii detská izba s dekoratívnou žltou omietkou na stenu.

modrý

V závislosti od intenzity tieňa, modrá môže vytvoriť luxusné, zaujímavé a relaxačné atmosféru v miestnosti a dať mu určitú náladu.

zlato

Vďaka mimoriadnej príťažlivosti, vonkajšiemu lesku a vnútornému teplu vychádzajúcemu zo zlatého odtieňa vám to umožní ohriať a výrazne zmeniť priestor.

Na fotografii je klasická kúpeľňa so zlatou omietkou na stenách.

striebro

Mierne sfarbená a blikajúca strieborná farba je veľmi efektívna, jasná a nezvyčajná možnosť dizajnu pri vytváraní skutočne originálneho dizajnu.

Fotografie dizajnu a účinky dekoratívne omietky

Vďaka špecifickému dizajnu a efektom môžete vytvoriť jedinečný interiér a pridať luxus, štýl a dobrý vkus.

Pod kameňom

Vďaka imitácii povrchu, obloženému kameňom, miestnosť získava ušľachtilejší a monumentálnejší vzhľad a stáva sa oveľa pohodlnejším a funkčnejším.

Na fotografii je obývacia izba a steny s dekoratívnym náterom napodobňujúcim kameň.

Pod stromom

Dekoratívna dekorácia, ktorá reprodukuje prírodný materiál, vo forme kôry stromov, dosiek, priečnych rezov alebo iných drevín, má prirodzený vzhľad a neodlišuje sa od skutočného dreva.

Imitácia látky (zamat, hodváb)

Táto imitácia textúry tkaniny vyzerá absolútne exkluzívne a umožňuje vám vytvoriť elegantný, hlboký, jedinečný, plný komfort a teplo.

Pod kožou

Dekoratívna dekorácia s efektom plazov plazov, napríklad had, krokodíl alebo iné imitácie kože, je skôr atypickým a mierne extravagantným interiérovým riešením. Tento dizajn má jedinečný a exotický vzhľad, ktorý vám umožní vytvoriť veľmi elegantnú a rafinovanú atmosféru v miestnosti.

Perla

S pomocou jemného perlového lesku a jemných modulácií sa ukázalo, že v miestnosti vytvára lesklé lesklé akcenty a robí to slávnostným a trochu tajomným.

Mapa sveta (ostrovy)

Geografický obraz s jasne označenými kontinentmi, ostrovmi a ďalšími charakteristickými reliéfmi bude nádhernou výzdobou takmer každej miestnosti.

Dve farby

Biela-šedá, čiernobiela, béžovo-hnedá vrstva alebo omietka s kombináciou iných farebných pigmentov, ako je ružová so sivými, modrými s bielymi a inými, umožňuje dosiahnuť požadovaný efekt v priestore a dať mu osobitnú jedinečnosť.

antický

Napriek drsnému, mierne ošumelému vzhľadu, ktorý je vytvorený špeciálnou patinovacou technikou, takýto dekoratívny vzhľad v interiéri vyzerá veľmi dôstojne, umožňuje vám obnoviť atmosféru minulosti a dodať určitým štýlovým smerom úplnosť a plnosť.

Kombinácia s ozdobným kameňom

Považuje sa za veľmi dobrú a úspešnú kombináciu, ktorá sa vyznačuje trvanlivosťou, odolnosťou a ušľachtilým vzhľadom.

Sádrové kresby a vzory

Najobľúbenejšie typy kresieb alebo vzorov.

Obrazy a nástenné maľby

Táto dekorácia pridáva do miestnosti špeciálnu farbu, ktorá vám umožní rozriediť interiér a priniesť do neho svoju vlastnú individualitu a určité zvýraznenie.

Kvety a listy

Kvetinové kresby, vo forme ruží, ľalií, orchideí a iných rastlín, vyrobené z dekoratívnej omietky, vďaka objemovým tvarom a líniám, vytvárajú rafinované vzory a prinášajú do priestoru nádych mágie.

vlna

Vďaka hladkým prirodzeným a voľným vlnovkám je možné nielen harmonizovať atmosféru, ale aj vyhladiť priestorové nedostatky a zvýrazniť potrebné vlastnosti interiéru.

kruhy

Okrúhle prvky, ktoré sú dosť dôležité pri zdobení miestnosti, pretože vám umožňujú vytvoriť v ňom pokojnú, hravú atmosféru a umiestniť zaujímavé akcenty.

pruhy

S pomocou tejto techniky je možné nielen dať dizajnu určitú presnosť a proporcionalitu, ale aj zmeniť alebo upraviť priestorové vnímanie.

Nápady v rôznych štýloch

Fotografie dekorácie s dekoratívnou omietkou v najobľúbenejších štýloch.

podkrovie

Pre dekoráciu tohto štýlu aplikujte dekoratívny náter s efektom hrdze alebo materiály, ktoré napodobňujú betón alebo kov. Vďaka originálnemu vzhľadu dokonale zdôrazňujú štylistickú orientáciu podkrovia.

Na fotografii je malá podkrovná spálňa so sivou omietkou na stene.

klasický

Klasický štýl znamená elegantný, symetrický a proporcionálny dizajn. Tu bude vhodná dekoračná omietka vo svetle, čo najbližšie k prírodným odtieňom, elegantný hladký hodvábny kryt alebo malebné panely, fresky alebo basreliéfy so zlátením.

High-tech

Tento geometrický techno-dizajn je obzvlášť harmonický, bude zvýraznený šedou, pieskovou, béžovou povrchovou úpravou alebo náterom s imitáciou betónu, cementu alebo travertínu.

minimalizmus

Laconic, monochromatický minimalizmus sa líši v prírodných, hrubých textúrach alebo dokončovacích materiáloch, ktoré napodobňujú drevo, betón, tehlu, semiš alebo kov. Táto dekorácia vyzerá veľmi pôsobivo a maximalizuje exkluzivitu tohto vnútorného smeru.

Fotografia zobrazuje dekoratívnu tmavosivú omietku na stene v spálni, vyrobenú v štýle minimalizmu.

Ako vyzerá miestnosť?

Varianty dizajnu rôznych priestorov.

kúpeľňa

Pomocou takého krásneho a reliéfneho povrchu s ľubovoľnou farbou môžete vytvoriť neštandardnú kúpeľňovú dekoráciu.

Hala a chodba

Vďaka dekoratívnej omietke sa ukáže, že dosahuje kvalitný dizajn, nastavuje požadovanú náladu na chodbe a dáva charakter.

kuchyne

Táto povrchová úprava má tie najlepšie estetické a praktické vlastnosti a má mnoho farieb, vďaka čomu je možnosť vhodne zariadiť kuchynský priestor.

Obývacia izba alebo hala

Omietka na stenách alebo strope, robí interiér obývačky luxusnejším a dáva jej vizuálne drahý vzhľad. Tento dekoratívny materiál, imitujúci rôzne textúry a farby, vám umožní urobiť dizajn haly úplnejším a premyslenejším.

Mnohostranná povrchová úprava, zodpovedajúca dizajnovej myšlienke, vytvorí ideálne zázemie pre iné interiérové ​​prvky, organicky zapadne do priestoru a podporí celkový štýl.

Na snímke moderná obývacia izba so štukovými stenami a stropom.

Balkón alebo lodžia

Tento náter vďaka svojmu prirodzenému zloženiu a ochrane životného prostredia je vynikajúci pre dekoráciu lodžií. Zvlášť zaujímavé na balkóne bude vyzerať omietka s imitáciou mramoru, dreva, betónu, popraskaného laku alebo iných textúrnych povrchov.

Pomocou takejto dekoratívnej stropnej alebo nástennej dekorácie sa ukázalo, že tvorí esteticky atraktívny balkónový priestor.

spálne

Dekoratívna omietka je praktický, štýlový, exkluzívny a ekologický dizajnový variant do spálne. Na úkor takéhoto povlaku je možné umiestniť do miestnosti zaujímavé akcenty, napríklad na zvýraznenie hlavy lôžka pomocou jasnejšieho odtieňa, nezvyčajnej štruktúry, napodobeniny zamatu alebo hodvábu.

Na fotografii sú dekoratívne béžové a hnedé omietky na stenách a strope v interiéri spálne.

Pre spálňu si najčastejšie vyberajú príjemné pre vnímanie a pohodlné odtiene, ktoré nielenže vyzerajú veľmi ušľachtilé a zdôrazňujú stav miestnosti, ale vytvárajú v nej aj relaxačnú atmosféru.

WC

Takýto praktický dokončovací materiál je ideálny pre použitie v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Okrem toho, omietnuté lietadlo dokonale modely všetkých povrchov, čo vám umožní vytvoriť potrebné dekoratívne efekty v kúpeľni.

Na fotografii je kúpeľňa so sadrovými stenami zdobenými imitáciou čierneho mramoru.

Detská izba

S pomocou tohto bezpečného materiálu pre zdravie sa ukázalo, že jasle a kreatívne zdobia detskú škôlku. Perfektné riešenie bude príjemné na dotykovom povrchu, ako je napríklad imitácia semišu, velúr alebo hodváb.

študovať

Dekoratívne textúrované omietky, dá kabinet originalitu a sofistikovanosť. Špeciálna rešpektovateľnosť situácie dodá viacvrstvový náter alebo imitáciu mramoru, žuly a onyxu.

Ako si vybrať dekoratívne omietky?

Odporúčania na výber:

  • Pred výberom by ste mali zvážiť, ktorá miestnosť má byť na registráciu. Napríklad pre mokré miestnosti musíte zvoliť dekoratívny povrch odolný voči vode a pare.
  • Odporúča sa zohľadniť vlastnosti povrchu, ktorý bude zdobený.
  • Omietka by mala byť v súlade s farebným a štýlovým rozhodnutím interiéru.

Fotogaléria

Dekoratívna omietka je pomerne originálne riešenie, ktoré vám umožní vytvoriť nezabudnuteľný interiér a stane sa hodnou alternatívou k iným finálnym materiálom.

Zanechajte Svoj Komentár