Benátska omietka: fotografie, typy, klady a zápory, miesta použitia, dizajn, farby

Benátska omietka má neprekonateľne krásny vzhľad, vďaka čomu je interiér bytu alebo vidieckeho domu naplnený osobitnou eleganciou a slávnosťou. Tento dekoratívny náter má nezvyčajný prepad a vyznačuje sa nielen estetikou, ale aj trvanlivosťou a stabilitou.

Čo je benátska omietka?

Benátska omietka je bezšvová povrchová úprava, ktorá vyzerá ako mramor. Môže mať lesklú alebo pololesklú textúru, hladký alebo reliéfny povrch, alebo môže byť analógom rôznych kamenných kameňov, ako je jantár alebo malachit.

Fotografia ukazuje, ako benátske dekoratívne omietky vyzerajú na stene v interiéri.

Výhody a nevýhody dokončovania

Výhody a nevýhody tejto dekorácie dekorácie.

goodiescons

Benátsky náter je pomerne silný, trvanlivý a môže trvať viac ako 15 rokov.

Veľmi vysoké náklady.
Benátska sa vyznačuje bezpečnosťou, šetrnosťou k životnému prostrediu a hypoalergenitou, pretože jej zloženie obsahuje iba prírodné zložky.Ťažké, pracné a časovo náročné spracovanie, časovo náročné.
Má veľmi estetický vzhľad a vytvára úžasné vizuálne efekty v miestnosti.

Typy benátskej

Existuje niekoľko odrôd benátskeho, líšiacich sa vzhľadom, zložením a spôsobom aplikácie.

craquelure

Má semi-antický efekt a má efektné prasknuté vzory. Táto technika zdobenia sa získava vďaka špeciálnemu laku craquelure, ktorý pri sušení dotiahne vrstvu omietky a vytvorí zlomeniny.

Mramor Carrara

Dosiahnuť imitáciu mramoru Carrara, aplikovať niekoľko vrstiev omietky, líšiť sa medzi sebou o pol tónu. Výsledkom je pomerne drahý povrch, ktorý hrá rôzne modulácie.

Na fotografických stenách, zdobených benátskou omietkou s efektom mramoru Carrara.

Veneto

Je to pololesklý povrch s efektom lešteného mramoru. Táto možnosť dizajnu nepochybne dodá priestor šľachte a šľachte.

Marseilles vosk

Takýto nezvyčajný vizuálny efekt je dosiahnutý pridaním vosku, ktorý nielenže mení vzhľad celého náteru a dodáva mu dodatočný chic, ale zlepšuje aj jeho technické vlastnosti, napríklad tento povrch môže byť použitý v miestnostiach s visiacou vlhkosťou.

Trevignano

Vďaka vrstvám rôznych farieb má tento povrch moduláciu a špeciálnu hru svetla. Pomocou polymérnej zmesi a určitej techniky nanášania sa ukazuje, že imitácia je podobná travertínu.

Fotografie ukazuje benátskej omietky na stene v jedálni.

Marebello

Táto textúra vyzerá veľmi elegantne a drahé, vyzerá ako zamat s pruhovaným leskom. Marbello môže tiež meniť odtieň v závislosti od uhla osvetlenia.

Enkausto

Tmavý matný povrch, ktorý pripomína žulu. Pomocou povrchovej úpravy voskom sa tento efekt ďalej zvyšuje.

Odrody dekoratívnych náterov

Hlavné typy benátskej povrchovej úpravy.

Prírodné (klasické)

Tento typ sa aplikuje tradičnou viacvrstvovou metódou. Ako súčasť klasickej benátskej omietky obsahuje mramorové triesky, adstringentné zložky a rôzne prísady, ktoré poskytujú dobré pevnostné vlastnosti.

Na obrázku je moderná obývacia izba s klasickou šedou omietkou na stene.

Imitácia alebo nahradenie

Možnosti pre imitáciu omietky.

tapeta

Dokonale napodobňujú benátsky a umožňujú získať rovnako atraktívny výsledok bez dodatočných nákladov a zložitých aplikácií.

Strečové plátno (na strop)

Napínacie výrobky s takou imitáciou sú pozoruhodné svojou osobitnou krásou a eleganciou, sú však skôr nezvyčajné a ešte nie veľmi bežné riešenie interiéru.

panely

Svetelné panely majú jednoduchú inštaláciu, dokonale zakrývajú nerovnosti roviny a smerom von v žiadnom prípade nie sú podradené originálu.

Vo fotografických stenových paneloch s imitáciou omietaného povrchu.

dlaždice

Je dobre kombinovaný s rôznymi materiálmi, je stabilný proti mechanickým vplyvom a teplotným rozdielom. Doska dokonale napodobňuje kameň, napríklad ružový alebo jantárový onyx, sivú žulu alebo hlbokozelenú malachit.

Miesta aplikácie benátskej omietky

Benátska povrchová úprava má neobmedzený počet aplikácií, vyzerá rovnako dobre na stenách, stropoch alebo v dizajne iných interiérových prvkov, ako je krb, stĺpy alebo rôzne výklenky.

  • Na stenu. Preferovaná forma dekorácie, ktorá je absolútne bezpečná pre zdravie. Vzhľadom na obrovský výber dekoratívneho výkonu si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť pre akýkoľvek štýl.
  • Na strope. S pomocou benátskej, môžete dať stropu neobvyklú textúru alebo reliéf, ktorý nemožno dosiahnuť s použitím iných materiálov.

Fotografia má kúpeľňu s jasnými nástennými dekoráciami v podobe benátskej dekoračnej omietky.

Fotografie omietky vo vnútorných priestoroch

Fotografie s použitím benátskeho v rôznych interiéroch.

spálne

Benátska dekoračná omietka je šetrná k životnému prostrediu a netoxická, a preto je takmer univerzálnou voľbou pre spálňu. Vďaka širokej palete farieb tento dizajn dodá miestnosti vzdušnosť, osobnosť a eleganciu.

Detská izba

Bezpečný a neškodný benátsky pomôže zariadiť škôlku, a to ako vo svetlých a nasýtených farbách, tak v pokojných a jemných farbách. Omietková zmes sa považuje za sebestačný dokončovací prvok, ktorý výrazne transformuje miestnosť a robí ju oveľa efektívnejšou.

Obývacia izba alebo hala

S touto jedinečnou dekoráciou na stenu, ktorá má špeciálny konštrukčný charakter, môžete získať rôzne efekty na strop alebo steny. Pre obývaciu izbu sa hodí klasická omietka, hodváb, zamat, povrch pod betónom alebo travertín.

V kuchyni

Zmes omietky so špeciálnou povrchovou úpravou vám umožní vytvoriť luxusný dizajn aj v kuchyni alebo jedálni. Tento náter sa veľmi ľahko čistí a nie je náchylný k plesniam a plesniam.

Hala a chodba

Benátčania budú vynikajúcou výzdobou chodby a vďaka výrazným odtieňom, svetlom či matným ťahom dodajú určitému šarmu.

kúpeľňa

V tomto prípade budú vhodnejšie tie najrovnomernejšie a hladké textúry, ktoré nebudú hromadiť nečistoty a prach. Ochranná vrstva laku, žehliaca alebo vosková sklovina vám pomôžu znížiť starostlivosť na minimum.

balkón

Takýto trvanlivý a praktický dizajn poskytne balkónovému priestoru neuveriteľnú expresivitu a objem. Rôzne varianty sfarbenia a prírodných kresieb vytvoria v tejto miestnosti nezvyčajnú hru svetla.

WC

Benátčan nielenže dodáva kúpeľni umenie a rafinovanosť, ale dokonale odoláva extrémnym teplotám, vlhkosti a dlhodobo si zachováva svoje dekoratívne vlastnosti.

Možnosti dizajnu v rôznych štýloch

Vzhľadom k obrovskému rozsahu a mnohým možnostiam pre nezvyčajný a originálny dizajn môže byť táto dekorácia aplikovaná v akomkoľvek smere.

  • Classic.
  • Art Deco.
  • Loft.
  • High-tech

Fotografia ukazuje tmavú benátsku dekoračnú omietku na stene v high-tech kuchyni.

Benátska omietka má vizuálne atraktívny vzhľad a umožňuje vám ľahko ozdobiť celý rad interiérov, čo im dodáva ešte krásnejší, harmonický a úplný vzhľad. Napríklad pre klasický štýl môže byť táto povrchová úprava doplnená o bagety, výlisky alebo výlisky.

Fotografia zobrazuje klasickú spálňu a steny zdobené lesklým benátskym povlakom.

Príklady dizajnu a dizajnu

Fotografie sú príkladmi najzaujímavejších kresieb a návrhov.

lesk

Pomerne bežný variant dekor. Lesklý povrch je vytvorený pomocou finálnej voskovej vrstvy alebo leštením. Táto textúra je veľmi príjemná na dotyk a má neuveriteľne úžasný lesk.

Perla

Pridaním perleťovej zmesi k omietkovej zmesi sa vytvorí trblietavý efekt so slabým svetlom a miernym svetlom perly. Takýto textúrovaný materiál vám umožní vytvoriť skutočne exkluzívny a autorský interiér.

Farba (dvojfarebná a viac)

Rôzne kombinácie odtieňov alebo farebných prechodov vo forme gradientu budú ideálne pre zdobenie všetkých smerov štýlu a stanú sa jasným a výrazným dotykom celej miestnosti.

Pod zlatom

S použitím tejto nádhernej zlatej dekorácie sa ukázalo, že naplní atmosféru luxusom, bohatstvom a majestátnosťou, pričom neprekročí estetické hranice.

Pod betónom

Má nezvyčajný vzhľad a vysoký výkon. Táto jedinečná mierne hrubá textúra, ktorá nemá výrazný reliéf, sa získa pridaním malých kameňov a piesku.

hodváb

Mokré hodváb má bohatú textúru s unikátnym rukopisom. Táto výzdoba vytvára neporovnateľne krásne vizuálne efekty, ktoré premenia miestnosť na skutočné palácové apartmány. Hodvábna textúra sa získava pomocou vlákien a lesklých prvkov.

piesok

Takýto mnohostranný dekor môže mať iný vzhľad, napríklad na vytvorenie napodobenín riečneho piesku, pieskového vetra alebo dún.

Mapa sveta

Rozptýlené obrysy kontinentov a ostrovov na povrchu vyzerajú exkluzívne a prinášajú ducha cesty do atmosféry.

Akú farbu má benátsky?

Najobľúbenejšie farby.

biela

Umožňuje vylepšiť, zvýrazniť a výhodne zdôrazniť ďalšie odtiene a dekoračné predmety, ktoré sú v interiéri. S pomocou bielej, bielošedej alebo slonovinovej kosti môžete vytvoriť dokonalý a svieži dizajn.

Na fotografickú stenu, zdobenú benátskou omietkou biely a sivý odtieň.

modrý

To prinesie do atmosféry špeciálnu rafinovanosť, sofistikovanosť a vytvorí relaxačný a pokojný interiér.

šedá

Elegantná a jedinečná sivá farba je veľmi praktická. Nepochybne pridá do miestnosti druh aristokracie.

čierna

Vytvára bohaté, odvážne a kontrastné akcenty v interiéri. Izba zdobená čiernou bude vyzerať moderne a vznešene a získa výraznejší a výraznejší vzhľad.

zelená

Spôsobuje asociácie s teplom, v lete a čerstvé zelené. Táto farba vytvára príjemné prostredie a robí ju zaujímavou, nezvyčajnou a veľmi farebnou.

tyrkysový

Má špeciálny jas a sýtosť. Tyrkysová farebná schéma dramaticky mení miestnosť a nepochybne sa stáva jej hlavným akcentom.

béžový

Klasické svetlé béžové odtiene v interiéri vyzerajú zdržanlivo, pokojne a elegantne. Vďaka svojej neutralite sa ukazuje, že vytvára nenápadný dizajn a vizuálne rozširuje priestor.

modrý

Neuveriteľne jemná a jemná modrá farba vytvára oduševnenú a jemnú atmosféru.

Fotografia ukazuje detskú izbu a steny s perleťovo modrým benátskym povlakom.

striebro

Vyplní miestnosť záhadou a mesačným svitom. Strieborné odtiene vďaka lákavým moduláciám vytvárajú v miestnosti výrazné lesklé akcenty.

Fotogaléria

Benátsky robí interiér skutočne rafinovaným a jedinečným. Takýto povlak môže poskytnúť každému povrchu elegantný a slušný vzhľad.

Zanechajte Svoj Komentár