Lila strop: typy (stretch, sadrokartón, atď), kombinácie, dizajn, osvetlenie

Lila strop v dizajne obytného priestoru môže slúžiť ako prízvuk a nastaviť štýl domu. V závislosti na zvolenom odtieni a štruktúre materiálu stropnej krytiny sa dosiahne požadovaný účinok.

V interiéri sa nachádza fialová farba

Paleta odtieňov používaných na vytvorenie obytného priestoru môže byť jasná, aktívna alebo pokojná, pokojná. V súlade s tým:

  • Svetlý lila tón prinesie nádych nehy a rafinovanosti.
  • Intenzívna fialová dodá reprezentatívnosť a originalitu.
  • Pokojná levanduľa nastaví farebné riešenie v elegantnom interiéri.

Typy stropov

Vďaka rôznorodosti technológií budov je možné vyrobiť niekoľko variantov stropných krytín. Lesklý strešný strop bude odrážať svetlo a rozširovať objem miestnosti. Maľovaný povrch odhalí hĺbku fialového odtieňa a jeho zamatovú farbu.

Stretch strop

Môže byť lesklý alebo matný. Prvý vytvorí efekt priestorového odrazu a vizuálne zvýši hlasitosť a druhý bude vyzerať tlmený a čistý.

Fotografia zobrazuje dvojúrovňový strop v jemnej fialovej farbe s lesklým efektom. Úspešne zdôrazňuje interiér spálne.

Sadrokartónový podhľad

Sádrokartónová konštrukcia je rám, takže umožňuje aplikovať akúkoľvek konštrukčnú techniku ​​a riešiť problém s rozložením bodov dodatočného osvetlenia. Sadrokartón je skvelý pre iný typ dokončovacích prác, po ktorom nasleduje maľovanie alebo tapetovanie.

Foto dizajn v lila tóny s viacerými možnosťami osvetlenia.

maľba

Omietnuté a maľované strop je jednoduchý dizajn, ale vyzerá impozantne. Paleta farieb vám umožňuje hrať s farbami. Množstvo pigmentu pri tónovaní upravuje jas. Textúra farby vytvára požadovaný povrch: matný, lesklý alebo saténový.

Na fotografii je biela-fialová spálňa v podkroví.

tapeta

Môže byť hladký alebo textúrovaný. Moderné tapety môžu napodobňovať akúkoľvek povrchovú úpravu: maľovanie, dekoratívne omietky, kameň, tehla, tkanina atď. Geometrické výtlačky zdôrazňujú škandinávsky štýl, vintage vzory ozdobia klasiku a obraz na tapete pridá chuť.

Na fotografii sa zobrazuje fialová tapeta s textúrou podobnou tkanine. Orientálny štýl vzhľadu vyzerá originálne na pozadí starého nábytku.

Fotografie stropov s rôznymi textúrami

V závislosti od použitých povrchových materiálov môžete získať lesklý, matný alebo polomatný (saténový) povrch.


lesklý

Najbežnejším riešením opravy je použitie strečového stropu s leskom PVC fólie. Tam sú tiež špeciálne farby s textúrou odrážajúce svetlo.

matný

Tam sú tkaniny strečové materiály, špeciálne farby a tapety s matnou textúrou. Monochromatický, zamatový povrch náteru vytvára útulnú atmosféru v miestnosti.

atlas

Povrch natretý polomatným náterom alebo strečovým materiálom so saténovým efektom vyzerá prirodzene, jemne odráža svetlo a skrýva drobné chyby v povrchovej úprave.

Na fotografii sú steny natreté lila-polomatným náterom so saténovým povrchom. Svetlo vytvára na lakovaných povrchoch mäkké vrcholy.

Možnosti kombinácie s inými farbami

Lila tón, zdanlivo zložitý v kombinácii, dokonale ladí so všetkými pokojnými odtieňmi: biela, béžová, sivá, pričom pôsobí ako akcent.

Biele a lila

Kombinácia lila s bielym je najúspešnejšia a výhra.

Na fotografii je znázornený strečový strop vo farbe orchidey, orámovaný bielou sadrokartónovou konštrukciou.

Sivá

Lilac sa výhodne otvára na sivom pozadí a riedi pevný dizajn.

Fotografia zobrazuje interiér v šedo-fialových farbách.

Aké steny a tapety prichádzajú k šeřík stropu?

S cieľom uhasiť činnosť lila v interiéri, steny by mali byť na pozadí, napríklad biela, šedá, béžová. Ružová je vhodná aj ako farebný spoločník.

Farba stenypopisfotografie
Ružová.Na fotografii kombinácia ružovej a fialovej zvýrazňuje geometriu detskej izby. Farbenie je kombinované s doplnkami a textilom.

Bielu.Fotografia ukazuje levanduľový strop na pozadí bielych stien v útulnom interiéri spálne.

Béžová.Na fotografii, béžové steny v kombinácii s teplým lila tón na strope, ktorý vyzerá útulne a budoár.

Gray.Na fotografii jasne fialové akcenty riedia monochromatickú kuchyňu-obývacia izba v odtieňoch sivej.

Príklady konštrukcie a tvaru stropov

Lila farba sama o sebe je stredom kompozície a nastavuje tón pri formovaní koncepcie interiéru. Možnosti dizajnu je veľa.

S tlačou fotografií

Hviezdy alebo jemné orchidey, vytvorené pomocou fotografickej tlače na ťahovej štruktúre, sú schopné vytvoriť jedinečný interiér. Tento farebný dizajn je vhodný pre každú miestnosť.

Vo fotoreportovom strope s fotografickou tlačou v detskej izbe.

S výkresmi

Vzory, kresby, fresky, maľované, pomáhajú odrážať vnútorný svet majiteľa miestnosti.

Detská izba s dúhovou freskou v lila, ružovej, modrej farbe. Vhodné pre kreatívnu osobu.

duplex

Zaujímavý strop v niekoľkých úrovniach môže byť monochromatický alebo dvojfarebný na zvýraznenie výšky alebo na zvýraznenie. A pokiaľ ide o úroveň technického dizajnu, je možné ho použiť na dodatočné osvetlenie alebo umiestnenie ventilačných systémov.

Okrúhly tvar

Napätie guľatý dizajn robí miestnosť organickú a pohodlnú, vymedzuje priestor, prideľuje stred miestnosti a je ideálny pre spálňu, detskú izbu alebo obývaciu izbu.

Okrúhly strešný strop v lila tónoch s dodatočným osvetlením.

zvlnený

Zakrivený alebo vlnovitý tvar stropu nielenže zdobí, ale aj vizuálne vymedzuje miestnosť, čo umožňuje dodatočne zvýrazniť plochy. Napínacia tkanina odráža prirodzené a umelé svetlo.

Nápady na stropné osvetlenie

V závislosti od konštrukcie stropného stropu sa používajú rôzne typy prídavného osvetlenia:

  • Podsvietenie.
  • Luster.
  • Žiarovky.

Foto stropy vo vnútorných izbách

Lila tóny sa zmestia do akéhokoľvek štýlu. Je len potrebné správne kombinovať odtiene a materiály.

Obývacia izba

Miestnosť v obývacej izbe je považovaná za ústredné miesto v dome, takže by mala byť pohodlná a reprezentatívna, ako na fotografii. Napätie plátno odráža svetlo a rozširuje objem miestnosti.

kuchyne

Súprava v kuchyni by mala byť pohodlná, ergonomická a vizuálne príjemná pre oko. Lilac nábytok a šumivé stretch strop zdôrazní svoj vlastný štýl a vytvoriť náladu na varenie chutné pokrmy.

Fotografia zobrazuje zaujímavú kuchyňu v lila tónoch s lesklým stropom.

spálne

Spálňa je určená na upokojenie a prispôsobenie sa na odpočinok. Levandulová farba je najvhodnejšia na upokojenie, meditáciu a zdravý spánok.

škôlka

Lila farba v interiéri škôlky môže byť neutrálna, vytvára zázemie pre hračky a záľuby dieťaťa, a možno aj aktívne, ako na fotografii.

Fotografia je útulná detská levandulová farba.

kúpeľňa

Lilac zavesený strop v kúpeľni môže vytvoriť pocit intimity a budoáru.

Chodba a chodba

Lila farba vo vstupnom priestore sa stretne s komfortom a nastaví náladu celého domu.

Ktoré záclony je lepšie vybrať?

V závislosti od očakávaného efektu by mali byť záclony v interiéri zvýraznené alebo rozpustené vo farebnom priestore. Rovnaké aktívne závesy budú vyhovovať svetelnému stropu. Svetlé odtiene budú vyžadovať použitie stručných textílií.

Fotogaléria

Lila farba na strope nie je triviálna a umožňuje vytvoriť zaujímavý interiér. Vďaka prítomnosti širokej palety farieb môžete stelesniť jedinečný dizajn vášho domova.

Zanechajte Svoj Komentár