Natiahnutý strop s osvetlením: pohľady (po obvode, vnútri), farba, nápady pre rôzne typy stropov

Dnes sú závesné podhľady s osvetlením neoddeliteľnou súčasťou interiéru v klasickom i modernom štýle. Táto konštrukcia je veľmi jednoduchá inštalácia - plátno je upevnené na profiloch pod hlavným stropom. Neobmedzený výber tvarov, farieb a textúr umožňuje dizajnérom vytvárať originálne stropné konštrukcie, vďaka ktorým bude interiér jedinečný.

Druhy osvetlenia po obvode

Osvetlenie po obvode stropnej konštrukcie opticky rozširuje priestor miestnosti a v prípade potreby slúži na zónovanie miestnosti. Ak chcete vytvoriť špeciálnu atmosféru pomocou modrej, fialovej, zelenej a iných nezvyčajných odtieňov osvetlenia.

obrys

Systém s osvetlením kontúr zahŕňa montáž pásu LED priamo pozdĺž okrajov. Táto páska sa nezohrieva, čím chráni napínací materiál stropu pred prehriatím a deformáciou.

Stúpajúci strop

Osvetlenie s extra nízkym svietidlom opticky zvyšuje výšku miestnosti. Okrem toho skryté lineárne osvetlenie vytvára ilúziu, že strop sa nedotýka stien, ale „stúpa“ do vzduchu.

Na fotografii plávajúci dizajn s matným povrchom v obývacej izbe.

Možnosti podsvietenia vo vnútri

Osvetlenie zvnútra vyzerá veľkolepé, pretože mäkké svetlo vyžaruje celé plátno ťahovej štruktúry. Pôvodným typom takéhoto osvetlenia je dizajn s prvkami v tvare pásov, zakrivených línií alebo ozdôb.

Cez plátno

Osvetlená verzia cez plátno je výhodná - malá miestnosť s takýmto osvetlením sa opticky zväčší a v priestrannej miestnosti sa vytvorí jemná atmosféra vďaka jemnej difúzii svetla.

Svetelné čiary a pruhy

Priehľadné alebo priesvitné prvky v štruktúre plátna sa môžu stať skutočným umeleckým objektom miestnosti. Prichádzajú vo forme paralelných, chaotických pásikov alebo s nezvyčajným vzorom - bleskom.

Fotografia v dizajne strešného stropu používala nezvyčajné osvetlenie s prelínajúcimi sa priesvitnými prúžkami.

Svetelné zdroje

Existuje mnoho možností osvetlenia, ktoré sa používajú pri inštalácii zavesených podhľadov. Medzi nimi - vstavané reflektory, mini diódy lampy, škvrny, lustre, rovnako ako svetla na okrajoch a vnútri. Pri výbere osvetľovacieho systému existuje obmedzenie - plátno by sa počas používania nemalo prehrievať.

LED pásik alebo LED

LED pásik je úzky a flexibilný kábel s vodičmi, na ktorom sú v pravidelných intervaloch inštalované LED. Sú rozdelené takým spôsobom, že páska môže byť rezaná na akomkoľvek mieste v závislosti od potreby.

Spotlights

Pre napínacie konštrukcie sú špeciálne zapustené bodové svetlá. Líšia sa v spôsobe upevnenia a typu lampy. Úsporná žiarivka - najprijateľnejšia. Nezohrieva sa, preto nedeformuje sieťovinu.

lano

Ide o ohybnú šnúru z PVC, so žiarovkami umiestnenými v určitej vzdialenosti od seba. Tento systém osvetlenia je podobný systému LED, ale menej funkčný.

Diódy mini-lampy

Dizajnéri často používajú diódové mini-lampy na simuláciu hviezd na strope. Táto možnosť je ideálna pre spálňu alebo detskú izbu.

spoty

Dizajn miest naznačuje ich presný smer v určitom smere, ako sú divadelné reflektory. Tento typ osvetlenia zabezpečuje smer svetla do určitých interiérových objektov, napríklad na krásny obraz.

Fotografia má biely strešný strop, ktorý je v súlade s tónom stien. Škvrny sú nasmerované na kresbu na stenu - kompozičné centrum miestnosti.

Rozsah podsvietenia farieb

Ak vezmeme do úvahy plochu a výšku miestnosti, podsvietenie môže byť buď klasické biele alebo žlté, alebo studené modré, a môže byť v avantgardnom neóne alebo vo veľmi červenom tóne.

 • RGB (viacfarebná). Zdobí a premení každú izbu na luxusný a útulný kútik s neuveriteľnou nebeskou dúhou, ktorá je hladko dúhovo na kliknutie na konzolu.
 • Neon. Alebo s efektom - ľadom. Tento tón je ideálny pre bývanie v modernom štýle.
 • Bielu. Tradičná verzia podsvietenia. Ideálne pre malé miestnosti.
 • Žlto. Vytvorí útulnú atmosféru vo veľkom priestore.
 • Zelene. Tento odtieň je vhodný na dodatočné osvetlenie miestnosti.
 • Fialové. V spálni s nádychom osvetlenia bude špeciálna "nadpozemská" atmosféra.

Fotografia ukazuje nezvyčajný stropný dizajn s fialovými a neónovými svetlami.

Typy konštrukcie stropu

Moderný sortiment stropných prevedení je prakticky neobmedzený. Možnosti dizajnu pokrývajú rozsah od jednoduchých a tradičných foriem až po najkomplexnejšie viacúrovňové a štruktúrované štruktúry.

Jednotná úroveň

Konfigurácia s úplne rovným povrchom je jednoúrovňový strop. Táto tradičná verzia, ak je to žiaduce, sa môže meniť výberom nie bieleho, ale farebného plátna.

Na fotografii je čierno-biela chodba v štýle minimalizmu s napätým "plávajúcim" stropom.

duplex

Dvojúrovňová podsvietená konfigurácia je ideálna pre priestorové priestorové priestory. Táto možnosť je ideálna pre vysoké izby. Dĺžka zarážky na úrovniach prechodu bude prospešná na zakrytie výšky miestnosti.

Fotografia má dvojúrovňový strop v bielej a béžovej farbe. Striedanie lesklých a matných textúr dáva dynamike interiéru.

viacúrovňové

Viacúrovňová napínacia štruktúra umožňuje vytvoriť objekt jedinečný v dizajne. Na zdôraznenie zložitosti formy sa v tomto uskutočnení často používa obrysové osvetlenie.

Fotografia zobrazuje komplexný viacúrovňový stropný dizajn s rôznymi typmi osvetlenia.

Príklady pre rôzne typy povrchov

Moderná technológia umožňuje vytvárať úpravy obrazov, ktoré majú rôzne textúry. Zvážte hlavné typy textúr, ktoré sa používajú pre zavesené stropy s osvetlením.

fádne

Verzia s matnou textúrou takmer neodráža svetlo a dokonale imituje tradične maľovaný strop. Obzvlášť výhodné je hľadať reflektory a LED pásik.

lesklý

Povrch lesklých strešných zrkadiel sa javí vo svetle a silne sa pozerá. Vďaka týmto vlastnostiam - to je veľkolepý prízvuk v miestnosti.

atlas

Verzia so saténovou textúrou vzhľadu kombinuje vlastnosti matných a lesklých materiálov. Saténový strop mierne odráža svetlo, preto je vhodný pre takmer akýkoľvek interiér.

Na fotografii je obývacia izba s fialovým saténovým stropom.

Nápady pre rôzne formy

Špecializované firmy urobia návrh strešného stropu s osvetlením akejkoľvek zložitosti. Súčasne inštalácia trvá trochu času, a tiež nevyžaduje ďalšie úpravy.

kolo

Kruhový tvar môže byť použitý v jednoúrovňovej aj viacúrovňovej štruktúre. V prvom prípade - kruh je spájkovaný so spoločným plátnom. A v druhom - kruhový dizajn môže vyčnievať alebo byť zapustený do hlavného plátna.

Obdĺžnikové a štvorcové

Tradičnú a stručnú verziu strešného stropu s osvetlením je možné diverzifikovať kontrastným tónom farebného plátna.

Postavené (zložitý tvar)

Morské vlny, biele nadýchané mraky, abstraktné objemové tvary a ďalšie možnosti - pre výber je k dispozícii ľubovoľná konfigurácia stropu vhodná pre všeobecný štýl interiéru.

perforovaný

Dierovaný strečový strop je plátno s otvormi rôznych veľkostí. Perforácia sa vykonáva na špeciálnom programovanom zariadení.

Foto kresba stropu organicky opakuje ornament koberca na podlahe.

S výklenkom

Najčastejšie je použitie výklenkov pri inštalácii zavesených podhľadov odôvodnené prakticky. Napríklad je potrebné vopred vypočítať miesto pre odkvapový výklenok.

Na snímke obývacia izba v minimalistickom štýle s osvetleným výklenkom pre záclony.

Farba plátna

V počiatočnom štádiu projektového projektu sa okrem textúry zvolí aj odtieň napínacej tkaniny. Studené tóny sú vhodné na vytvorenie pokojnej atmosféry v miestnosti a teplo z nich dodá pohodlie. Najčastejšie používatelia používajú nasledujúce tóny pri rôznej sýtosti a jasu.

 • Bielu.
 • Čierna.
 • Béžová.
 • Modro.
 • Gray.
 • Brown.

Možnosti dizajnu

Zvážte možnosti dizajnu zavesených podhľadov s najmodernejšími a najčastejšie používanými interiérmi.

Kombinované tkaniny so sadrokartónovými doskami

Sádrokartónové a napínacie modely sú často zdobené rôznymi osvetľovacími telesami, ktoré môžu byť umiestnené vo výklenku alebo okolo obvodu vyčnievajúcej časti.

Farebný strop

Univerzálne a win-win riešenie pre zónovanie miestnosti - kombinovať rôzne tóny plátna.

Na fotografii sú pastelové odtiene stropných plátien zafarbené do farieb podľa jednotlivých fragmentov na stenách.

S tlačou fotografií

Originálna fotografická tlač na strešnom strope vyhráva svojou trvanlivosťou a rýchlosťou vyhotovenia v porovnaní so skutočnou maľbou.

Fotografia má dvojúrovňový strop s fotografickou tlačou.

Priestorový obrázok

V spálni dospelých alebo tínedžerov obývacia izba v modernom štýle dokonale vyhovuje „kozmickému dizajnu“ - obrazom planét slnečnej sústavy, Mliečnej dráhy, komét a asteroidov. Vzrušujú predstavivosť a vytvárajú dobrodružnú náladu.

Nočná obloha

Špeciálna romantická atmosféra vytvorí dizajn napodobňujúci hviezdnu oblohu alebo galaxiu. Táto možnosť je vhodná pre spálne, domáce kiná a obývacie izby.

S lustrom

Konštrukcia strešného stropu neumožňuje upevnenie lustra priamo na mäkké plátno. Avšak otvor špeciálne vyrobený v ňom umožňuje ozdobiť interiér lustrom takmer akejkoľvek veľkosti, ktorý je vhodný vo veľkom štýle.

Medzi úrovňami

Usporiadanie lesklého plátna bohatej farby medzi dvoma úrovňami s matnou textúrou je originálnym spôsobom zónovania malej miestnosti.

Fotografie v interiéri izieb

Pri výbere jednej alebo inej konfigurácie dizajnéri často porovnávajú fotografie strešných stropov v interiéroch rôznych veľkostí a štýlov.

Obývacia izba

Moderné technológie na výrobu strečových stropov umožňujú vytvoriť tradičný dizajn alebo umelecký predmet, ktorý bude hlavnou dekoráciou miestnosti. Výber osvetlenia v obývacej izbe závisí od úlohy a koncepcie interiérového dizajnéra.

kuchyne

Voľba v prospech inštalácie v kuchynskej konštrukcii s osvetlením je často dôsledkom jej praktickosti a estetiky.

Na fotografii je kuchyňa s dvojúrovňovým bielym stropom a kombinovaným osvetlením.

spálne

Špeciálna upokojujúca atmosféra spálne vytvorí správne zvolený odtieň plátna, ktorý bude v súlade s hlavnou farebnou paletou miestnosti alebo sa s ňou bude zhodovať.

kúpeľňa

Vďaka inovatívnym materiálom, ktoré sú odolné voči dlhodobému pôsobeniu vlhkosti a teplotným zmenám, má strešný strop niekoľko výhod oproti iným povrchovým úpravám.

škôlka

Laconic alebo svetlé možnosti osvetlenia v detskej izbe bude vyzerať skvele - výber závisí od temperamentu a povahy dieťaťa.

Chodba a chodba

Pre chodbu alebo chodbu bude voľbou výber lesklých alebo matných materiálov s kombinovaným osvetľovacím systémom, napr. Pozrite si ďalšie možnosti osvetlenia na chodbe.

WC

Výhody strešného stropu pre miestnosti tohto typu sa ľahko udržiavajú a nevyžadujú reštaurovanie.

Fotogaléria

Estetika, jednoduchá inštalácia a široká škála štýlov tvoria strešné stropy s osvetlením jedným z najobľúbenejších typov dekorácií vo vnútornom priestore.

Zanechajte Svoj Komentár