Stúpajúci strop: druhy vzorov, tvarov, farieb, nápadov na dizajn interiéru

Strop stropu vďaka neviditeľnému osvetleniu uľahčuje strop. Vzhľadom k takýmto stúpajúcim stavbám sa miestnosť javí ako beztiažová a vzdušná. Tento dizajn dodá interiéru nezvyčajný a dokonale doplní dizajn miestnosti.

Čo je to?

Napínacia alebo závesná tkanina so skrytou LED páskou. Pri tomto type osvetlenia sa zdá, akoby stropná konštrukcia plávala vo vzduchu.

Vo fotografickom stúpajúcom strope s vypnutými a zapnutými svetlami.

Výhody a nevýhody

Niekoľko výhod a nevýhod vznášajúcich sa modelov.

goodiescons

Majte dlhú životnosť.

Takáto konštrukcia si vyžaduje značné náklady, pretože jej inštalácia vyžaduje mnoho špecifických detailov.

Vizuálne zväčšte miestnosť a urobte ju priestrannejšou.

Umožňuje skryť nerovný povrch a skryť komunikácie.

Podsvietenie použité pre tento dizajn vám umožňuje výrazne ušetriť elektrinu, pretože dióda spotrebuje málo energie.

typy

Existujú dva hlavné typy materiálov, z ktorých sú konštruované plávajúce modely.

Stretch strop

Premeniť miestnosť a vizuálne ju rozšíriť. Také ľahké dizajny budú vyzerať dobre aj v malých miestnostiach.

Zo sadrokartónu

Výrobky z hláv umožňujú realizovať a umiestniť na strop najrôznejšie postavy s osvetlením. Skryté svetelné prvky rôznych farieb a odtieňov dávajú modely suchej vzdušnosti.

Fotografie stropných návrhov

Stúpajúce stropy sú podľa počtu úrovní rozdelené do niekoľkých základných typov.

Jednotná úroveň

Najjednoduchší model, ktorého dizajn je vyrobený v rovnakej rovine. Nevážia priestor a veľmi účinne zdôrazňujú hranice miestnosti.

duplex

Prvá úroveň poskytuje základ pre vytvorenie druhej úrovne vo forme rôznych rovných alebo obrázkových modelov. Takéto konštrukcie majú väčší objem a vizuálne menia geometriu miestnosti a zväčšujú priestor.

Fotografia je dvojúrovňový plávajúci dizajn so svetlom.

viacúrovňové

Tieto viacvrstvové typy sú vhodnejšie pre priestranné a vysoké miestnosti, kde nevyzerajú ťažkopádne a vytvárajú efekt "stlačenia" stropu.

Aké sú formy?

Takéto návrhy naznačujú neobmedzené možnosti vytvárania rôznych foriem.

 • Stúpajúce čiary. Ľubovoľný osvetľovací prvok vo forme rovných a zvlnených pruhov alebo čiarkovaných čiar, vo forme kľukatého tvaru, umožňuje rovnomerné osvetlenie miestnosti alebo je zaujímavé poraziť jeho zónovanie.
 • Pozdĺž obvodu. Vizuálne rozširuje miestnosť a dodáva jej hĺbku a priestor navyše.
 • Geometrické tvary. Kruhy, štvorce, obdĺžniky, ovály a iné geometrické tvary sú najobľúbenejšími prvkami pre moderný interiérový dizajn.
 • Ľubovoľný tvar. Vytvorte krásny a netradičný stropný dizajn.
 • Na jednej stene. Tento asymetrický tvar, umiestnený pozdĺž jednej steny, umožňuje usporiadať čiastočné osvetlenie a dodať interiéru fascinujúci vzhľad.
 • S výklenkom. Rôzne typy výklenkov, ako napríklad pre rímsu, lustre alebo po celom obvode miestnosti, nesú len dekoratívnu, ale aj funkčnú orientáciu.

Nápady na dizajn

Moderné nápady a kreatívny dizajn umožňujú premeniť stropný priestor na skutočné majstrovské dielo.

S tlačou fotografií

Vznášajúce sa produkty s fotografickou tlačou poskytujú možnosť vytvoriť tematický interiér. Obrazy kvetov, hviezdnej oblohy, fresiek, zvierat a mnohých ďalších maľovaných na strope dodajú do miestnosti bohatstvo a exkluzivitu.

Na fotografii je zavesený stúpajúci strop, zdobený fotografickou potlačou s obrázkom kvetov.

S lustrom

Klasický a najznámejší typ svietidla. Luster inštalovaný v strede miestnosti v kombinácii s plávajúcou konštrukciou je ideálny pre osvetlenie malej miestnosti teplým alebo studeným svetlom.

Bodové osvetlenie

Zónové bodové svetlo je jednou z najuniverzálnejších možností, pretože sa dá použiť nielen na osvetlenie celej miestnosti, ale aj na zvýraznenie konkrétnych oblastí v nej, napr.

S difúznou vložkou

Skvelá možnosť dizajnu, vďaka ktorej môžete získať zaujímavé svetelné efekty. Takáto vložka umožňuje zvýrazniť určité časti stropu alebo jeho centrálnu časť alebo špecifický vzor.

Kombinované (ťahové a sadrokartónové)

Kombinácia rôznych materiálov vytvára nezvyčajné a víťazné kompozície, ktoré v kombinácii so správnym osvetlením budú pôsobivé a individuálne.

perforovaný

Dierky rôznych tvarov a priemerov, usporiadané do vzoru alebo striktne, budú najočakávanejším a najoriginálnejším riešením v interiéri.

Možnosti v interiéri izieb

Registrácia závisí predovšetkým od účelu tejto miestnosti.

kúpeľ

Monochromatické jednoúrovňové povrchy, bez zbytočných detailov, v jasných farbách, poskytnú kúpeľňu alebo kúpeľňu, čistotu a ďalšiu grafiku.

Na fotografii je kúpeľňa s rozťahovacím jednopodlažným stropom.

spálne

Laconic a estetické modely s tlmeným osvetlením, umiestnené nad posteľou, zušľachťujú spálňu, takže je veľmi pohodlné a krásne.

Sála alebo salónik

Stúpajúce stropy, vďaka svojej expresivite, v kombinácii s teplým svetlom reflektorov, nielenže zdobia obývaciu izbu alebo halu, ale aj korigujú priestor, korigujú nadmerné uhly a robia miestnosť viac.

Chodba a chodba

Pomerne sľubný typ dekorácie, ktorý bude aktualizovať aj tie najobvyklejšie chodby, transformovať ho a vytvoriť v ňom exkluzívny interiérový súbor.

kuchyne

Jedným zo spôsobov, ako vytvoriť štýlový a originálny dizajn v našej vlastnej kuchyni, ktorá je zastúpená v našej zbierke fotografií.

škôlka

Neobmedzené farebné možnosti LED osvetlenia na plávajúcom strope vám umožňujú zmeniť odtieň a úroveň osvetlenia pomocou diaľkového ovládača, čo ho robí intenzívnejším vo večerných hodinách alebo minimálne v noci. Veľký výber textúr a tvarov pomôže stelesniť akúkoľvek predstavu o fantázii v detskej izbe.

Vo fotografii plávajúci strop vlny-ako forma v interiéri škôlky.

balkón

Tento dizajn urobí z balkóna pohodlnejší, výrazne zvýši priestor v ňom a premení interiér najbežnejšej lodžie na pôvodný dizajnový objekt.

Rozsah farieb

Ak chcete vytvoriť holistický a štýlový interiér bytu, musíte správne použiť farebnú paletu.

 • Bielu.
 • Čierna.
 • Béžová.
 • Brown.

Príklady v rôznych štýloch

Plávajúce modely budú špecifickým dizajnom takmer akéhokoľvek štýlového rozhodnutia.

 • Modern.
 • Classic.
 • High-tech
 • Loft.
 • Minimalizmus.

Na fotografii je obývacia izba s kuchyňou v modernom štýle a stúpajúci sadrový strop s osvetlením.

Vo fotografii jednoúrovňový stúpajúci strop v interiéri spálne v štýle high-tech.

Možnosti farieb osvetlenia

Riešenie farebného osvetlenia vám umožní nastaviť určitú náladu.

 • Bielu.
 • Zelene.
 • Neon.
 • Red.
 • Žlto.
 • Modro.
 • Fialové.

Fotogaléria

Vznášajúce sa konštrukcie sú pozoruhodné pre neobmedzenú variabilitu a vytvárajú originálnu stropnú výzdobu, ktorá sa nikdy nenechá bez pozornosti a stane sa neoddeliteľným a jasným detailom v interiéri každej miestnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár