Tapeta s 3D efektom: pohľady, nápady na dizajn, realistické príklady v interiéri

3D tapeta pre steny vytvára trojrozmerný efekt v miestnosti, vďaka čomu sa získa štýlový a neobvyklý dizajn. Realistické obrazy robia interiér nezabudnuteľným a výnimočným.

Čo je to 3D tapeta?

Veľkoformátový obraz, ktorý bol modelovaný na počítači a aplikovaný na papierový, vinylový alebo netkaný kotúč. S pomocou určitých častíc odrážajúcich svetlo sa vytvára dojem trojrozmerného obrazu.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako všetky ostatné odrody, 3D tapety na steny majú svoje výhody a nevýhody.

výhody

nedostatky

Odolné voči vlhkosti, môžu byť čistené ľubovoľným čistiacim prostriedkom.Majú pomerne vysokú cenu.
Vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu, preto nevypúšťajú toxíny.
Nestrácajte farbu a sú odolné voči ultrafialovým lúčom.
3D plátno ošetrené špeciálnym nehorľavým základným náterom.

Druhy hromadných tapiet

Zvýraznite hlavné typy tapiet pre steny s efektom 3D.

standard

Bezšvové plátno typickej veľkosti, so vzorom, ktorý nevyžaduje zložité spájanie. Najčastejšie ide o geometrické alebo abstraktné vzory.

jednoposteľová

Dekoratívne maľby alebo časti obrazu. Umiestnený na stenu ako samostatný prvok, niekedy orámovaný okolo obrysu.

panoramatický

Poskytujú možnosť vytvárať neuveriteľne realistické scény. Panoramatické tapety, ktorých dĺžka môže dosiahnuť niekoľko desiatok metrov, lepidlo na niekoľkých stenách alebo po obvode miestnosti.

LED svetlo

Predstavuje elektronický systém pozostávajúci z LED. Ovládací panel vám umožňuje zmeniť farbu, zvoliť jas alebo kompozíciu.

fluorescenčné

V dennom svetle vyzerajú ako obyčajná tapeta na steny s 3D efektom av noci sú výrazne transformované a začínajú vyžarovať plynulé svetlo. Dajte obrazom špeciálny realizmus, pomáhajte žiarivkám.

Na fotografii je spálňa a fluorescenčné fototapety s 3D efektom na stenu.

stereoskopický

Trojrozmerné kreslenie, ktoré nadobúda objem vďaka zvláštnostiam ľudského videnia. Stereoskopické tapety sa vyznačujú realistickým a vysoko kvalitným obrazom.

Možnosti dizajnu

Umožní vám transformovať interiér a urobiť ho jedinečným svojím vlastným spôsobom.

kvety

Prvky floristiky sú celkom relevantné a dopyt, keď zdobia izby v rôznych štýloch. Takýto počet scén kvetov s ružovými púčikmi, orchideami, sakurou, poľnými sedmikráskami, jednoduchými púpavami, luxusnými pivonkami, jemnými tulipánmi alebo krásnymi vodonosnými kvetmi s efektom akvarelu dokáže ovládnuť každého a vytvoriť tak jedinečný dizajn.

Na fotografii je interiér obývacej izby a 3D foto tapetu s kvetmi na stene.

Photowall-papier rozširujúci priestor

Vhodné najmä v malých miestnostiach. Kompetentne vybrané modely fotografických tapiet, ktoré rozširujú priestor, dodajú miestnosti svetlosť a objem a sú ideálne pre zvolený dizajn interiéru.

Pod tehlou

Dávajú interiéru nezvyčajný vzhľad a vytvárajú v ňom ľahkú a útulnú atmosféru. Najmä sa ukazuje, že sa dosiahne pri použití tapety s tehál vo svetlých farbách.

mesta

Obrazy nočných megalopolíz, rôznych budov, ulíc a slávnych miest budú elegantným a nebanálnym riešením, ktoré vytvorí efekt prítomnosti a ilúzie priestoru v miestnosti.

Vo fotografickej miestnosti so stenou zdobenou 3D tapetou s nočným mestom.

príroda

Takéto 3D tapety na steny, bude okolie celej miestnosti jedinečné. Vysokokvalitný obraz vyzerá veľmi realisticky a podobá sa na skutočný les, more, hory, vodopád alebo celý podmorský svet.

zver

Obrazy zvierat harmonicky dopĺňajú dizajn každej miestnosti bez ohľadu na jej štýl. Plachty Rhinoceros sú vhodné pre milovníkov afrických motívov a 3D tapeta s koňmi zvýrazní atmosféru pohonu a energie v interiéri a urobí nezmazateľný dojem.

Na fotografii je obývacia izba a stena s 3D fototapety s nosorožcom.

geometria

Kubický efekt, ktorý vytvára 3D tapeta s geometrickými vzormi, je viditeľný len vo veľkých miestnostiach v určitej vzdialenosti. Pomerne často sú tu obrazy štvorcov, obdĺžnikov, objemových kociek, guličiek plávajúcich vo vzduchu a mnohých ďalších.

stroje

Schopný premeniť miestnosť úžasným spôsobom. Obľúbené značky áut, vzácne autá a športové vozidlá vytvoria hybnú silu a stanú sa svetlým a jedinečným dekorom pre celý interiér.

Na fotografii je obývacia izba so stenou zdobenou 3D nástennými maľbami s autom.

abstrakcie

Kreatívne abstraktné plátna, ktoré vytvárajú optické efekty, sú vhodné pre tých, ktorí chcú vytvoriť skutočne originálny dizajn.

Pohľad z okna

Tento obrázok je vhodný pre malé priestory. 3D tapeta s výhľadom z okna dá miestnosti jedinečnú krajinu a stane sa jednoduchou, ale zároveň skvelou myšlienkou interiérového dizajnu.

priestor

Téma priestoru je veľmi zaujímavým a obľúbeným motívom. Obrazy nekonečného kozmického priestoru sú dychberúce a obdivované tajomstvom, chladom a desivou krásou.

Na fotografii je miestnosť teenagera a steny s priestorom 3D tapety na plochu.

S perspektívou

Tapeta na steny s takýmto umeleckým príjmom ako lineárna alebo vertikálna perspektíva vám umožní vytvoriť pocit pohybujúceho sa objektu. Stanú sa skutočným vrcholom interiéru, rozšíria priestor a zmenia jeho geometriu.

Na fotografii je jedáleň a 3D foto tapeta s výhľadom na stenu.

Čierna a biela

Dajte miestnosti expresívne a nezvyčajné. Taký originálny dizajn zvýrazní skvelú chuť a dokonale zapadne do interiéru každej miestnosti.

nástenné maľby

Prírodné kresby v rôznych štýloch vyzerajú veľkolepé a dokonale ladia so štukom a zvyškom interiéru.

Dievča

Tento obrázok sa nehodí do každého interiéru. Najlepšie zo všetkých týchto plátien sú izby v modernom štýle, podkrovie alebo hi-tech. Zdôraznia pôvodnú chuť a stanú sa objektom skutočného umenia.

Nápady na dizajn izby

Pre každú izbu musíte vziať do úvahy nielen vlastnosti miestnosti, ale aj starostlivo vybrať tému.

spálne

Nevyberajte tapetu pre spálňu s ostrými, agresívnymi a príliš kontrastnými vzormi. Odporúča sa držať pastel palety, ktorá bude kombinovaná s tónom zvyšných stien. Pre malé spálne sú vhodné stereoskopické 3D tapety s hlbokým objemovým efektom.

Detská izba

Pre dievčatá, bude vynikajúcou voľbou 3D fotografie tapety v jasnom rozsahu. Princezny a víly z populárnych karikatúr, čarovných anjelov s krídlami a roztomilé zvieratá budú vynikajúcou voľbou pre dekoráciu. Autá, lietadlá, rôzne superhrdinovia, rovnako ako graffiti, námorná téma a športová destinácia sa zmestia do detskej izby pre chlapca.

Na fotografii je detská izba a stena s 3D fototapety s kreslenými postavičkami.

kuchyne

To sa dokonale hodí k témam zvierat alebo k rôznym krajinám. Pri výbere tapety do kuchyne tiež najviac uprednostňujú obrazy panoramatického pohľadu z okna.

Obývacia izba alebo hala

V malej obývacej izbe si môžete vyzdvihnúť 3D tapetu v jasných farbách s perspektívnym obrazom. Pre miestnosť s pôsobivejšou veľkosťou vyberte tmavé farby a neobvyklé objemové kresby. Hlavná vec je, že obrazy sú kombinované so všeobecnou témou interiéru haly.

Chodba a chodba

Tapeta s efektom 3D prinesie do interiéru chodby jedinečnú, výraznú a neobvyklú atmosféru. Urobia z neho malú miestnosť, veľmi originálnu a príjemnú pre oko z estetického hľadiska.

WC

Často si vyberte kvetinové výtlačky alebo prirodzené obrazy. Pre malú kúpeľňu, vhodné kresby, ktoré vizuálne rozšíriť miestnosť.

kúpeľňa

Vďaka svojej odolnosti voči vlhkosti je foto tapeta ideálna pre zdobenie kúpeľne a dodá jej výnimočnú jedinečnosť a svetlé obrazy budú z neho útulné a moderné.

Na fotografii je kúpeľňa a 3d foto tapetu s obrázkom tunela.

Tvar a umiestnenie

Pôvodné umiestnenie steny 3D tapety zmení miestnosť bez veľkého úsilia.

rohový

Umožniť realizovať neštandardné nápady, efektívne meniť interiér a pomáhať pri ergonomickej organizácii priestoru.

Na celej stene

Toto usporiadanie na stene rozšíri hranice miestnosti a vytvorí kreatívnu atmosféru v miestnosti.

čelo

Urobia sa viac neutrálne a tiché objemové obrázky. To bude vyzerať skvelé tapety napodobňovať drevo, bambus, tehla alebo kameň.

Pre TV

Je žiaduce, aby kresba na 3D tapete nebola príliš svetlá a chytľavá a neodvádzala pozornosť od sledovania televízie, ale zároveň dopĺňala celkový pohľad na stenu za televízorom.

panel

Dekoratívne panely s 3D vzorom budú zaujímavým a štýlovým akcentom v miestnosti.

Fotografie v rôznych štýloch

3D tapety sú pomerne všestranným materiálom na dekoráciu stien a sú vhodné pre takmer akýkoľvek štýl miestnosti.

High-tech

Abstraktné prvky, roboti a nezvyčajné formy modernej technológie, diverzifikovať interiér a vyplniť priestor.

podkrovie

V tomto štýle zaujme 3D plátno s obrazom miest, ulíc, mostov alebo opustených budov.

Na fotografii je jedáleň v štýle loftu a 3D tapeta s Brooklynským mostom.

Pravidlá výberu

Pre kompetentnú voľbu existuje niekoľko pravidiel:

  • Pri malých úzkych izbách je potrebné zvoliť pokojnú a nenápadnú krajinu s perspektívou, ktorá opticky rozšíri priestor.
  • Kreslenie na 3D tapete by sa malo harmonicky hodiť do interiéru a nevyniknúť z celkového dizajnu miestnosti.
  • Je žiaduce, aby pozadie dekorácie na stenu zapadli do tapety a zdôraznili obrázok.
  • Je lepšie kúpiť 3D tapety na steny v špecializovaných predajniach, od renomovaných výrobcov.

Ako nalepiť objemovú tapetu?

Obaľovanie stien 3D plachtami sa zhoduje so všeobecným algoritmom pre lepenie fototapiet, ale vyžaduje si väčšiu opatrnosť a presnosť. Bude lepšie zveriť tento proces odborníkom.

Fotogaléria

3D tapety na steny s krásnymi trojrozmernými obrazmi dodajú úžasné emócie a ilúziu úplného ponorenia do vesmíru. Môžu relaxovať alebo naopak tónovať, ako aj zmierňovať únavu a napätie.

Zanechajte Svoj Komentár