Červený strop v interiéri: funkcie a foto montáž

Červený strop je veľmi neobvyklý a odvážny spôsob dokončenia v podmienkach bytu. Farba je svetlá a vzdorná, ale v schopných rukách bude dizajn domu štýlový a jedinečný.

Význam a vlastnosti červenej farby

Farba je komplexná a nepochybne pútavá. Červená farba je aktívna a ovplyvňuje psychologickú stránku osoby. To môže zvýšiť pulz, excitovať a urýchliť dych. Osoba s nestabilnou psychikou by mala tento odtieň opustiť.

  • Červená je teplá a bude vyzerať dobre v miestnosti na severnej strane.
  • Ak chcete zabrániť tomu, aby sa miestnosť zobrazovala nízko alebo tmavo, červené tóny sa môžu kombinovať so svetlými odtieňmi.
  • Odtiene červenej farby dobre ladia s bielou, béžovou, sivou a čiernou.
  • Ak chcete, aby sa miestnosť nevyzerala nízko, môžete použiť rozťahovacie plátno s lesklým povrchom.

typy

napätie

Stretch strop je z dvoch typov: PVC a tkaniny. Najčastejšie sa PVC materiál používa na dokončenie bytu, povrch je trvanlivý, hladký a môže byť akejkoľvek farby a obrazu.

Fotografia má priestrannú kúpeľňu s červeným stropom.

Inštalácia sa vykonáva podľa všeobecného princípu, plátno je napnuté a upevnené v predom pevnom stenovom profile. Aby sa PVC materiál narovnal, musí sa zahriať pod vplyvom vysokej teploty, tkanina sa natiahne.

Látková tkanina nevyžaduje žiadne ďalšie úsilie, materiál je elastický a samonapínací. Existujú tri typy plátna: lesklý, matný, saténový.

maľba

Maľované strop je dobrý, pretože môžete nájsť perfektný požadovaný odtieň červenej. Maľovanie sa vykonáva na vopred pripravenom plochom povrchu. Účinok po aplikácii môže byť lesklý a matný.

suspendovaný

Zavesená konštrukcia môže byť vyrobená z rôznych materiálov, ale princíp upevnenia je bežný.

Zo sadrokartónu

V byte alebo obytnom dome je najobľúbenejším spôsobom strop zo sadrokartónu. Listy sadrokartónovej lepenky sa upevňujú vopred pevným rámom. Dizajn môže byť buď jednoduchý, alebo má nezvyčajný viacúrovňový tvar.

Rack, PVC panely

Stropy z PVC panelov a latového typu sa montujú podľa princípu mozaiky. PVC panely sú vhodné do kúpeľov a toaliet, nemajú strach z vlhkosti a nehrdzavejú časom.

kazeta

Typ kazety je viac konzistentný s kancelárskym štýlom. Kazety sú vyrobené z plastu, môžu mať inú farbu a stupeň priehľadnosti.

tapetovanie

Jednoduchý a efektívny spôsob dokončenia. Pastovanie sa vykonáva na pripravenom plochom povrchu. Photowall-papier vyzerá zaujímavo, tematický vzor na červenom pozadí môže ozdobiť každú miestnosť.

omietka

Starý a osvedčený spôsob dokončenia, povrch bude vyzerať krásne vďaka reliéfom a textúrovaným nepravidelnostiam hrajúcim vo svetle.

dlaždice

Stropné dlaždice nedávno používa len zriedka vo výzdobe bytu, to vizuálne skrýva priestor. Avšak pri správnom používaní môže byť interiér zaujímavo dekorovaný na úkor textúry a krásneho reliéfu.

vzhľad

lesklý

Lesklý zrkadlový povrch opticky urobí priestor priestrannejším, napriek červenému tónu. Gloss je vhodný pre dekoráciu interiéru v modernom štýle a bude dobrým interiérovým riešením pre kompaktné miestnosti.

Na fotografii sa nachádza spoločenská miestnosť s barom. Vďaka jasnému osvetleniu a zrkadlovým povrchom sa miestnosť nezdá byť tmavá.

fádne

Matný povrch zdobí moderný aj klasický štýl. Nepriehľadné stretch stropy majú širšie plátno, ktoré umožňuje dokončenie miestnosti bez švov. Povrch nemá žiadne reflexné vlastnosti.

atlas

Saténové plátno jemne odráža svetlo lustra a ďalších svietidiel. Povrch pripomína hodvábne hladký povrch a bude vyzerať dobre v interiéri s akýmkoľvek štýlovým smerom.

Aké tapety sú vhodné?

Vo firme s červeným stropom bude svetlá úprava stien vyzerať dobre, tapeta neutrálneho odtieňa bude kompenzovať jasnú červenú farbu. Tmavá paleta môže vytvoriť tmavú a represívnu miestnosť.

Tabuľka farebných kombinácií stien a stropov

Farba stenypopisfotografie
červenáAtmosféra sa zdá byť dosť za scénou a miestnosť je zatvorená. Kombinácia je vhodná pre priestranné izby.

šedáKombinácia je štýlová a trochu brutálna. Šedá „upokojí“ červený tón.

bielaJedna z najlepších kombinácií s červenou farbou. Biele steny kompenzujú nedostatok svetla a sústredia sa na strop.

béžovýMäkká kombinácia. Interiér bude útulný a teplý.

Aká je farba podlahy s červeným stropom?

Farba podlahypopisfotografie
červenáPre túto kombináciu je lepšie zvoliť svetlú paletu dekorácií na stenu.

bielaBiela podlaha bude kontrastovať s červenou farbou a zameria sa na ňu.
čiernaKombinácia je jasná, odvážna a veľkolepá. Vhodné pre miestnosti s jasným prirodzeným svetlom.

šedáKombinácia bude vyzerať dobre v modernom alebo country, minimalistickom, high-tech a loftovom štýle.

Pod stromomDrevené podlahy budú dobre kombinované s béžovou farbou stien a červenými prvkami stropu.

Nápady na zdobenie stropu v interiéri izieb

kuchyne

Červený strop sa môže prekrývať s inými predmetmi interiéru a dekorácie. Bude zaujímavé pozrieť sa na kombináciu svetlého stropu a kuchynského setu s rovnakým odtieňom červenej farby. K dizajnu kuchyne sa nestane domýšľavý, je potrebné pridať neutrálny odtieň na povrch alebo nábytok.

Zaujímavou možnosťou by bol červený a biely dvojvrstvový dizajn, kombinácia je uvoľnenejšia, ale dizajn bude mať stále chuť.

Obývacia izba alebo hala

Obývacia izba je miestom, kde sú prípustné odvážne rozhodnutia v dizajne a dekorácii. Plochý svetlý červený jednoúrovňový strop je ideálny pre minimalistický a moderný interiér haly. Neobvyklá textúra na svetlom červenom povrchu bude „hrať“ vo svetle a viacúrovňová konštrukcia sadrokartónových dosiek sa stane hlavným predmetom pozornosti v miestnosti.

kúpeľňa

Pre kúpeľňu je potrebné zvoliť materiál, ktorý sa nebojí vysokej vlhkosti a časom sa v dôsledku teplotných zmien nedeformuje. PVC panely a PVC strečové plátno budú najlepšou voľbou pre stropný dizajn, klasická povrchová úprava je obkladová - praktická a štýlová.

Červené tóny možno kombinovať s prvkami vo výzdobe stien alebo podláh.

spálne

Červená je jasná a vášnivá, ale zároveň odvážna a riskantná. Pre výzdobu spálne si môžete vybrať kombináciu dvoch farieb s tichším tieňom. Čistý šarlátový odtieň môže spôsobiť vzrušenie a podráždenie, pre priestor na spanie je lepšie zvoliť hlboké tmavé odtiene, ako je karmínová, tmavo červená, rubínová.

škôlka

V detskej izbe bude zaujímavé pozrieť sa na viacúrovňový dizajn s osvetlením alebo plátnom s fotografickou tlačou.

Chodba a chodba

Červená bude vyzerať dobre v otvorených chodbách alebo chodbách s množstvom prirodzeného svetla. Zrkadlový povrch pomôže zväčšiť priestor.

Stropné farebné kombinácie

Červená biela

Biely tón bude pôsobiť upokojujúco na jasne červenú farbu. Kombinácia kontrastu a štýlu. Vhodné pre dekoráciu interiéru v modernom, minimalistickom, high-tech štýle.

Vo foto kompaktnej kuchyni. Vzhľadom na zrkadlový povrch stropu a kombináciu s bielou farbou sa miestnosť nezdá byť malá.

Červená a čierna

Farby sú jasné a agresívne, je lepšie ich použiť na dokončenie priestranného a dobre osvetleného priestoru. Úspešná kombinácia pre domáce kino, vyzerá veľkolepé a neodráža svetlo.

Červená zelená

Kombinácia pripomína kvetináč, interiér miestnosti vyzerá svetlý a šťavnatý. Pre túto kombináciu je lepšie zvoliť svetlý odtieň červenej.

Červená žltá

Kombinácia žltej a červenej farby vyzerá dobre v interiéri kuchyne, obývačky alebo detskej izby. Táto farebná kombinácia môže byť kombinovaná vo vzore alebo niekoľkých úrovniach.

Vo foto kompaktnej kuchyni. Červená a žltá sa nachádzajú vo výzdobe a výzdobe.

Červená sivá

Sivý tón "ochladzuje" horúcu červenú. Úspešná kombinácia pre moderný interiér. Šedé alebo červené detaily môžu byť vo forme dekoratívnych prvkov alebo časti dizajnu.

Konštrukcia a tvar stropov

Dvojúrovňové a viacúrovňové

Stropy v niekoľkých úrovniach sú vyrobené zo sadrokartónových konštrukcií. Táto povrchová úprava vyzerá dobre v klasickom aj modernom interiéri.

V klasickom prevedení sú rohy a tvary stropu rovnomerné a symetrické, môžu byť doplnené štukovými lištami a stropnými podstavcami na červenom pozadí.

Na fotografii je priestranná obývacia izba. Dvojúrovňový strop je vyrobený zo sadrokartónu s vložkou z lesklého červeného plátna.

V modernom interiéri môže byť tvar neobvyklý a materiál je odlišný, napríklad konštrukcia sadrokartónových dosiek na nižšej úrovni a vložka napínacej tkaniny na druhom mieste.

Vzory a ozdoby

Červená farba môže byť vo forme obrazu alebo ornamentu na svetlom povrchu. V tomto prípade bude strop priťahovať pozornosť a miestnosť zostane jasná. Vzory pomôžu zdôrazniť tematické smerovanie interiéru.

S kresbou

Stredobodom pozornosti bude trojrozmerné kreslenie. Stretch strop s tlač fotografií alebo ručná maľba bude interiér neobvyklý a jedinečný. Fotografická tlač umožňuje umiestniť na plátno akýkoľvek obraz, v dizajne bytu to môže byť červené ruže, pruhy alebo abstrakcie.

flitre

Zlaté alebo strieborné iskry vytvárajú hru a svetlú hru na strope. Takáto možnosť by bola dobrým nápadom pre materskú a obývaciu izbu. Stretch strop s lesklým povrchom nezmizne s časom a nestratí vzhľad.

kolo

Zavesená konštrukcia, okrem klasického štvorca alebo obdĺžnika, môže mať tvar kruhu. Takto môžete priestor zovrieť a urobiť z interiéru originál.

kombinovaný

Vo viacvrstvových prevedeniach môžete použiť rôzne materiály. Napríklad návrh sadrokartónu v kombinácii s roztiahnutou tkaninou. Vložka môže mať nezvyčajnú textúru, inú farbu alebo trojrozmerný obraz.

S nosníkmi

Nosníky budú harmonicky zapadať do vnútra krajiny, podkrovia, Provence. Objemový dizajn zdobí vysoký strop bytu alebo podkrovia vidieckeho domu. V štandardnom byte bude niekoľko rovných nosníkov na rovnej ploche.

Vo fotografickej miestnosti v českom štýle. Strop je vyrobený v červenej farbe s trámy, štuky a tvarované listy.

osvetlenie

Svietidlá

Osvetľovacie zariadenia hrajú dôležitú úlohu pri vytváraní obrazu domu. Bodové a zapustené svetlá môžu byť ako hlavné osvetlenie, rozložené po celom povrchu a ako doplnok k lustrom a veľkým svietidlám. Bodové a závesné svetlá sa zameriavajú na určitú oblasť.

lustre

V miestnosti s vysokými stropmi bude závesný luster s nastaviteľnou dĺžkou harmonicky vyzerať, upraví výšku priestoru. Naopak, v miestnosti s nízkym stropom by najlepšou voľbou bolo stropné svietidlo typu tanier, ktoré zaberá minimum priestoru.

Podsvietená stuha

Použitie LED pásky vytvára dodatočné osvetlenie. „Utopenie“ pásky v priestore medzi vrstvami vytvára pocit stropu plávajúceho vo vzduchu.

Vo fotografii obývacia izba v neoklasicistickom štýle. Červený strop je prispôsobený tónu kobercov a dekoratívnych predmetov.

Výber sokla

Vzhľadom k tomu, že červená farba je celkom jasná, základná doska pre neho je zvoliť buď neutrálny odtieň alebo blízky odtieň, napríklad farbu stromu. Čierna lišta môže byť jasným akcentom a echou s inými predmetmi interiéru.

Aké štýly sú vhodné?

moderný

Moderný štýl umožňuje použitie jasných farieb. V interiéri sa minimalizmus a high-tech červená farba stanú svetlým bodom na pozadí hladkých stien.

klasický

Pre klasický smer sú charakteristické pokojné, zdržanlivé tóny. Pri výbere červeného odtieňa by vhodnou voľbou boli tmavé tóny a matný povrch.

Fotografia má priestrannú obývaciu izbu v klasickom štýle. Strop je zdobený bielym štukom a drevenými soklami na červenom matnom pozadí.

Country hudba

V rustikálnom vidieckom štýle, strop môže byť vyrobený z drevených maľovaných červených lamiel alebo doplnený trámami prírodnej farby dreva.

podkrovie

V interiéri podkrovia môže červená farba zaberať celý povrch stropu alebo byť súčasťou sklopnej konštrukcie, ako sú vetracie potrubia alebo trámy.

Fotogaléria

Neštandardný výber farieb urobí interiér jedinečným. Pri opravách stojí za to venovať pozornosť povrchovej úprave všetkých povrchov, farebná škála by mala byť kombinovaná av harmónii.

Zanechajte Svoj Komentár