Ako vyzerať lila záclony v interiéri?

Lilac záclony sú veľmi populárny dekoratívny prvok a vyzerajú neuveriteľne štýlovo. Dokážu priniesť do vnútra pocit mágie.

Funkcie výberu

Pri vytváraní takýchto okien je potrebné vziať do úvahy niektoré funkcie:

  • Tieto záclony potrebujú veľmi dobre vybrať farby, pretože nie sú kombinované s každým odtieňom. Neodporúča sa kombinovať s červenou, bordovou alebo oranžovou.
  • Výber tmavých odtieňov lila, je lepšie použiť neutrálnejšie pozadie, tieto odtiene sú vhodné pre veľké a dobre osvetlené miestnosti.
  • Svetlé farby záclon z ľahkej tkaniny vyzerajú harmonicky v malých miestnostiach.

Typy záclon

Závesy môžu zmeniť priestor nad rámec uznania a zdôrazniť exkluzivitu situácie.

závit

Tenké nite vytvárajú pocit ľahkosti a vzdušnosti a môžu byť použité na rám okna alebo dverí, vyzerajú zaujímavo a určite krásne.

rímsky

Sú pripevnené priamo k okenným otvorom a pri zdvíhaní v dôsledku pozdĺžnych pásov sú prišité do tkaniny a sú zhromažďované akordeónom a sú krásne prekryté.

valcovanie

Praktická, štýlová a pohodlná možnosť. Tkanina fixovaná na valci umožňuje znížiť, zdvihnúť alebo upevniť plátno v požadovanej výške pomocou špeciálneho mechanizmu, čím sa nastaví úroveň osvetlenia.

tyl

Priehľadný tyl môže byť hladký, sieťovaný alebo vzorovaný, vyrobený z prírodných vlákien. Tento ľahký materiál sa ľahko obsluhuje a udržiava.

slepý

Vysoko funkčné, majú veľké indikátory ochrany pred svetlom. Estetickú úlohu zohrávajú aj vertikálne alebo horizontálne žalúzie.

Fotoshtory

Obrazy na závesoch vizuálne posúvajú hranice miestnosti. Vďaka modernej technológii vyzerá tlač fotografií veľmi realisticky a vysoko kvalitne.

Dvojité záclony

Je to samostatný prvok dekoru. Pre kombináciu rôznych textúr a odtieňov, čo umožňuje dosiahnuť mimoriadny efekt.

Veľkosti záclon

Je to jedno z dôležitých kritérií. Správne zvolená dĺžka nielen transformuje celkový vzhľad miestnosti, ale poskytuje aj pohodlné ovládanie okna.

krátky

Štýlová a všestranná možnosť, so správnym prietokom, dokáže premeniť aj tie najskromnejšie interiéry a urobiť z neho výnimočnejšie a výnimočnejšie.

dlho

Obzvlášť pôsobivé v prítomnosti vysokých stropov. Vyzerajú striktne a esteticky, vhodné pre akýkoľvek dizajn. V malých miestnostiach vizuálne zväčšujú výšku miestnosti.

Závesový materiál

Nielen vzhľad, ale aj životnosť záclon závisí od typu tkaniny.

Tkaniny na záclony

Docela dôležitý bod, pretože všetky ostatné príslušenstvo opona dizajn bude vybraný práve pre nich.

Výpadok (Blackout)

Vytvára súmrak a chráni interiér pred vystavením ultrafialovým lúčom. Výrobky z tohto materiálu sú vhodné pre rôzne miestnosti a štýly.

bielizeň

Odolná textúrovaná textília odolná slnečnému žiareniu. Ich nevýhodou je, že sú veľmi ľahko pokrčené, ale na jednej strane je to dôstojnosť, pretože taká zmätená nedbanlivosť apeluje na milovníkov mestskej elegancie.

zamat

Elegantný vzhľad, jemnosť a fascinujúca hra zamatov dávajú miestnosti bohatý a luxusný vzhľad.

atlas

Sú vyrobené špeciálnym tkaním. Tento drahý materiál je na jednej strane lesklý a hladký a na druhej strane matný.

jacquard

Krupnouzorchaty tkaniny tkaniny, ktorá je tvorená prekladaním ako hlavné a stredné nite. To je naozaj úžasné a báječne bohaté tkaniny.

Střelák

Odolný a trvanlivý materiál so zaujímavou väzbou, ktorá poskytuje charakteristiku vzoru matovania.

taft

Textúra je tenká, elastická tkanina s príjemným hodvábnym leskom. Je hypoalergénny a hygroskopický.

Tkaniny pre tyl

Typ tkaniny určuje štýl budúcich záclon a diktuje umelecké riešenie pre celkový interiér miestnosti.

závoj

Zmiešané, pomerne husté tkaniny z prírodných vlákien, s dizajnom umožňuje ľahko urobiť mäkké a krásne rúško.

organza

Je brilantná a matná, monofónna, viacfarebná, stručná alebo vzorovaná.

Fotografia ukazuje moderne zariadenú kuchyňu s oknom zdobeným lila organza tylu.

gáza

Beztiažové záclony pozostávajúce z vrstvy nití. Kisei sa často používa v dizajne okien v moderných interiéroch, niekedy záclony doge sa stále používa ako baldachýn okolo postele.

Druhy pripevnenia k koľajnici

Ďalším dôležitým krokom v dizajne je výber upevňovacích prvkov pre záclony.

očká

Otvory na priechodkách vyzerajú veľmi elegantne a elegantne. Tento typ upevnenia je vhodný pre ťažké a husté tkaniny. Vytvárajte svieže záhyby a objemné záhyby.

Velcro

Najjednoduchšia a najpohodlnejšia možnosť. Na suchý zips môžete upevniť závesy na rímsu alebo priamo na samotnú štruktúru okna.

slučky

Zapínanie je vhodné na odkvapy akéhokoľvek tvaru. Závesné závesy vytvárajú originálny dizajn a dodávajú oknám jedinečný vzhľad.

šnúrky

Predstavujú takzvaný rukáv v hornej časti plátna. Tento typ pripojenia je vhodný pre takmer akýkoľvek typ tkaniny.

Vo fotografii detská izba a svetlé lila záclony so zapínaním na šnúrke.

vrkoč

Páska, ktorá je vyrobená z nylonu alebo bavlny a šitá na zadnej strane látky. Existuje aj niekoľko typov lepidiel.

krúžky

Hlavnými výhodami tohto typu upevnenia sú pevnosť a trvanlivosť. Tkaniny na krúžkoch sú univerzálne a vhodné pre každú miestnosť.

Odtiene fialovej farby

Sú chladnejšie, čím sa izby cítia ako nejaký chlad.

Tmavá fialová

Atraktívne a mystické. Tento odtieň netoleruje pestrofarebnosť, takže v miestnosti s takýmito závesmi by sa mala udržiavať prísnosť.

Vo fotografii interiér obývacej izby v štýle Provence so závesmi tmavej fialovej farby.

Svetlá lila

Pastel farba, vytvára pocit beztiaže. Záclony v tomto tieni sú harmonicky kombinované s ľahkými a mäkkými tónmi, ako je napríklad krém alebo mliečny. Pre úplnosť vnímania môže byť interiér doplnený kontrastným nábytkom z tmavého dreva.

Na fotografii je obývacia izba v štýle modernej klasiky s ľahkými lila závesmi.

Bledá fialová

Vďaka bledo fialovým odtieňom, interiér preberá mierne nadpozemský a individuálny vzhľad. Prispôsobuje sa pokoju a túžbe robiť meditáciu.

Na fotografii je obývacia izba v štýle fúzie a svetlé lila rímske závesy na oknách.

Príklady v interiéri izieb

Lilac záclony budú skutočným vrcholom a dodajú ľahkosť interiéru alebo naopak závažnosť.

V obývacej izbe alebo hale

Použitie drahých textílií v obývacej izbe, zdobených krásnymi doplnkami alebo závesmi, poskytuje skutočne výrazný a výrazný dizajn miestnosti.

Do kuchyne

Pre kuchyňu často uprednostňujú krátke záclony alebo bielizeň ľahších druhov tkanín. Napríklad, zahalené rímske rolety levandule tieň bude vyzerať prospešné.

Do spálne

Lila tkaniny z hustých materiálov, ktoré nenechávajú vo svetle, pozrite sa do tejto miestnosti obzvlášť harmonicky a naladiť sa na relaxáciu. Celkovú výzdobu izby môžete doplniť posteľnými prikrývkami alebo fialovými vankúšmi.

Na fotografii je spálňa s oknami zdobenými lila vzorovanými závesmi.

V detskej izbe

Pre dievčatá použitie monofónne alebo vzorované, zdobené závesy závesy. Pre chlapca zapadajú tmavé fialové záclony, bez akýchkoľvek doplnkov.

Na kúpeľňu

Lilac opona v kúpeľni, prispeje k relaxácii a obnoveniu emocionálnej rovnováhy. Takáto voľba môže byť doplnená pomocou nástenného obkladu jemnej fialovej farby alebo vytvorením jasného kontrastu pomocou stien tmavšieho fialovo-fialového odtieňa.

Na fotografii je kúpeľňa s bledo fialovými rakúskymi záclonami na oknách.

Foto záclony v rôznych štýloch

Lilac záclony nasýtia a obohatia štýl miestnosti, rovnako ako je elegantný, krásny a estetický.

moderný

Obsahuje luxusný interiér s rešpektom pre zmysel pre proporcie. Laconic, nie zložité verzie záclon bude padať viac ako inokedy v tomto štýle.

Na fotografii je znázornený interiér obývačky v modernom štýle s lila záclonami na okne.

klasický

Častejšie pre klasikov vyberte dlhé svetlé alebo tmavé závesy z hustého a ťažkého materiálu. Môžete tiež ozdobiť oponu zlatom alebo použiť dekoratívne prvky, ako sú strapce a strapce.

východ

Neskutočnosť a rozprávka, ozdoby a dekorácie s pridaním zlata na lila záclony sa nachádza cez stenu, tu je hlavným vrcholom tohto štýlu. Koniec koncov, Východ je vždy luxusom, mysticizmom a tajomstvom.

High-tech

Tento štýl je vhodný monochromatický lila závesy alebo ľahký tyl bez vzory a ďalšie doplnky. Dokonale padnú, tmavé aj svetlé odtiene. Materiál záclon by mal byť v súlade s povrchmi a formami, ktoré sú v tomto štýle vlastné.

Navrhnite nápady a kresby na záclony

Často používané a najobľúbenejšie sú nasledujúce typy vzorov na záclony.

bicolor

Kombinácia rôznych farieb môže simulovať priestor a vytvoriť atmosféru slávnostnej nálady.

kvety

Lilac záclony s malým kvetinovým vzorom dokonale zapadnú do malej miestnosti. Záclony zdobené veľkými kvetmi budú vynikajúcou voľbou pre veľké izby a zdôrazňujú šírku otvárania okien.

kartová hra

Ich sfarbenie môže byť jednofarebné a viacfarebné. Zmenou sýtosti farieb na plátne môžete vytvoriť celkom jasné a zaujímavé vizuálne efekty.

pruhy

Pruhované záclony svetlých lila odtieňov zvýraznia eleganciu celého interiéru. Použitie takejto tlače umožňuje vybrať tučné kombinácie a experimentovať s farbami.

Na fotografii je znázornený interiér spálne so svetlými lila pruhmi na okne.

bunka

Ide dobre s inými materiálmi v miestnosti, ako je drevo, tehla alebo kov. Táto tlač je vhodná pre dizajn úplne odlišných štýlov.

geometria

Pridáva dynamiku miestnosti. Takéto vzory sú nenápadné a predovšetkým relevantné v lakonickom dizajne.

Kombinácie s inými farbami

Lilac tiež ide dobre s radom ďalších farieb a odtieňov.

biela

Tento výrazný kontrast premieňa interiér a je vhodný na zdobenie okien vo všetkých izbách v dome. Pre úplnú harmóniu sa odporúča zvoliť si materiál s vyššou hustotou.

zelená

Lilac priaznivo kombinuje prírodné odtiene zelenej. Spolu vytvárajú uvoľnený a prirodzený interiér.

šedá

Harmonizuje s bledými a tlmenými odtieňmi lila. Tento spoj sa používa na dekoráciu okien v spálňach alebo kanceláriách. Svetlé farby urobia atmosféru v miestnosti pokojnejšou a pokojnejšou.

ružový

Táto dvojica vytvára nezvyčajnú farebnú hru. Cíti sa, ako keby jedna farba plynule prúdila do druhého a objavil sa gradientový efekt. Vhodné na vytvorenie požadovaného zvýraznenia.

hnedý

Pokojný a relaxačný tandem. V interiéri spálne, kombinácia lila a hnedej zvýrazní celé tajomstvo situácie a vytvorí mystickú atmosféru.

žltý

Ak chcete vytvoriť mäkký a relaxačný interiér, v kombinácii so žltou je lepšie používať jemnejšie odtiene lila.

Možnosti kombinácie

Kompetentne kombinované záclony a správne zvolený prvok dekorácie môže vyzdobiť miestnosť a zdôrazniť jej štýl.

Tyl a portiere

Najoptimálnejšia je kombinácia svetlých lila-farebných závesov s bielym, smotanovým alebo smotanovým tylom. To vytvorí v miestnosti bohatú a luxusnú atmosféru.

Na fotografii je spálňa s kombináciou lila záclon a tylu.

bicolor

Kombinácia bohatých farieb môže priniesť sviatočnú atmosféru a pomocou stlmených a upokojujúcich odtieňov môžete miestnosť ešte viac obmedziť.

garniže

Takéto dekoratívne závesy vizuálne zdvíha strop, robí miestnosť priestrannejšou a stáva sa ozdobou celého interiéru. Lambrequiny tejto farby v kombinácii s ľahkým tylom dokonale zapadnú do štýlu modernej klasiky, baroka alebo art deco.

Kombinácia rôznych dĺžok

Toto je nešablónové riešenie podporujúce koncepciu interiéru. Sú schopní transformovať a upravovať parametre miestnosti. Kombinácia rôznych dĺžok pomáha priviesť do interiéru individualitu.

S tapetou

Lilac záclony výhodne podčiarkujú obklady stien zo žltej, ružovej, modrej, nasýtenej alebo univerzálnej béžovej farby. To bude tiež vyzerať veľké steny v jednom tóne so závesmi.

S nábytkom

Aby bol interiér trochu sladký a neuveriteľne jemný, používa sa biely nábytok, ako je pohovka, kreslá alebo potiahnutia, na kombináciu s lila. Výber brutálny, hlboký odtieň tejto farby by ste mali venovať pozornosť pridaniu šedej na výzdobu.

Textil (posteľná bielizeň, vankúš)

Ideálna kombinácia svetlo fialových závesov s vankúšmi alebo prehozom. V prípade textílií je žiaduce vybrať si prírodné látky, ako je bavlna alebo ľan.

Možnosti dekorácie opony

Rôzne doplnky pomáhajú ozdobiť záclony a nastaviť ich polohu.

držiaky

Určite konečný vzhľad závesov. S ich prítomnosťou sa stáva omnoho ľahšie regulovať osvetlenie miestnosti a zakaždým nie je potrebné zatláčať ani pohybovať záclonami.

klipy

Nepochybne sa stal jedným z hlavných akcentov v zložení opony. Sú to skutočné majstrovské diela a môžu byť vyrobené z úplne odlišných a dokonca improvizovaných materiálov.

vyzdvihnúť

Univerzálne príslušenstvo, vykonáva praktickú a dekoratívnu funkciu. Poskytujú možnosť kreatívneho a vkusného prístupu k dizajnu.

Strapce a strapce

Sú veľmi odlišné a elegantné, zdobené príveskami, sklenenými korálkami alebo korálkami. Tieto roztomilé knick-knacks pomôže vytvoriť unikátny záclony súbor v dome.

Fotogaléria

Lilac záclony dodajú interiéru štýl a eleganciu, použitie tejto farby v dizajne okenného priestoru ho jemne a nenápadne dodá novému a jedinečnému vzhľadu.

Zanechajte Svoj Komentár