Modré závesy v interiéri: typy, tkaniny, odtiene, vzory, kombinácie, dekor

Modré záclony sú schopné dodať miestnosti osobitosť a urobiť z neho nezabudnuteľný a jedinečný. Hlavnou vecou je byť schopný kombinovať správne odtiene závesov s nábytkom a celkovým štýlom miestnosti, pričom vytvára útulnú atmosféru.

Funkcie výberu

  • Nie je nutné zdobiť tmavé izby modrými závesmi, v miestnosti sa bude zima a nepohodlne.
  • S dobrým osvetlením s modrou môžete vytvoriť atmosféru sviežosti a chladu.
  • Vďaka svetlomodrým závesom môžete vizuálne rozšíriť miestnosť.

Fotografia má minimalistickú spálňu s modrými závesmi, ľahkým nábytkom a svetlými lila stenami.

Typy záclon

Záclony - dôležitá súčasť interiéru. Jedným z hlavných znakov voľby je štýl, ktorého je obrovské množstvo.

závit

Takéto záclony sa často nazývajú aj „dážď“. Sú podobné množstvu nití, ktoré môžu byť vyrobené z kovu, plastu, látky, korálkov, ako aj mnohých ďalších dostupných nástrojov. Tieto závesy sa často používajú na vytvorenie prízvuku v dizajne miestnosti.

Na fotografii je spálňa pre dievča, zdobené jasne modrými bavlnenými závesmi.

rímsky

Jedná sa o pevné plátno, ktorého rozmery sa zhodujú s veľkosťou okna. Môžu prenášať svetlo a byť priesvitné, alebo naopak, aby boli husté v závislosti od miestnosti, v ktorej sa nachádzajú.

Fotografia ukazuje dospievajúci izba pre chlapca s roman žalúziami na oknách.

valcovanie

Tento typ je priamym plátnom z rôznych tuhých materiálov, v spodnej časti ktorého je váhový prostriedok, vďaka ktorému sa záves nedeformuje. Takéto záclony môžu byť rôznych farieb a môžu byť zdobené rôznymi vzormi. Používa sa samostatne aj ako vytvorenie tmavšieho osvetlenia v miestnosti.

tyl

Je to ľahká, priehľadná tkanina. To môže byť tak hladké textúry, a vyrobené s rôznymi závesy.

slepý

Tento typ je sada vertikálnych alebo horizontálnych dosiek spojených spoločným držiakom. Pásy môžu byť vyrobené z kovu, tkaniny alebo plastu. Vybavený otočným a posuvným (vertikálnym) alebo zdvíhacím (horizontálnym) mechanizmom, ktorým je regulované osvetlenie v miestnosti.

Fotoshtory

Najbežnejší typ textilných záclon vo forme panelov alebo voľných záclon. Hlavnou výhodou tohto typu záclon je možnosť vytvárať záclony na mieru.

Dvojité záclony

Zvláštnosťou tohto typu je uloženie dvoch rôznych textílií jedna na druhú. Pre dizajn dvojitých závesov môžete použiť rôzne farebné kombinácie, rôznu hustotu tkanín a rôznu textúru.

Veľkosti záclon

Voľba dĺžky závesov závisí od miestnosti, v ktorej sa bude nachádzať, a od vlastností tejto miestnosti, ako je výška stropu, osvetlenie a plocha.

krátky

Vo väčšine prípadov sa v kuchyni používajú krátke záclony, pretože tam je zvyčajne malá plocha a miestnosť je dosť preplnená. Tým sa nevytvára dodatočný vizuálny efekt ešte menšej plochy.

dlho

Na rozdiel od kuchyne, v spálni, detskej izbe alebo obývačke je lepšie používať dlhé závesy na podlahe, ktoré ozdobia interiér a chránia pred prenikaním slnečného svetla, čo vám umožní relaxovať a odpočívať.

Závesový materiál

Na záclony sa používajú rôzne materiály. Hlavné typy: prírodné látky, plátna živočíšneho pôvodu, syntetické a polosyntetické materiály.

Tkaniny na záclony

Portieres sú vyrobené z hustých materiálov a majú ochranné a dekoratívne funkcie. Môže byť monofónny alebo s rôznymi vzormi.

zatemnenie

Zatemnenie - segment hustých textílií. Jednovrstvové zatemnenie často plní funkciu ochrany tkaniny, dvojvrstvy sa zvyčajne používajú na lepšie absorbovanie slnečného svetla. V tomto prípade sa najčastejšie aplikuje prvá vrstva v čiernej farbe.

bielizeň

Ľan - prírodný hustý materiál. Najčastejšie sa používa pri výrobe záclon a jednoduchých závesov.

zamat

Velvet - fleecy ťažké tkaniny, udržuje teplo dobre v miestnosti. Vytvára slávnostnú atmosféru, pretože sa zvyčajne používa v sále klasického štýlu.

atlas

Satén - mäkká a dúhová tkanina. Môže byť reliéfna alebo hladká. Tiež najčastejšie sa používa v hale alebo spálni.

jacquard

Žakárové tkaniny sú na oboch stranách výhodné vďaka hustej väzbe nití. Takéto záclony môžu byť použité v rôznych štýloch a rôznych miestnostiach.

Střelák

Zvonka je rohož podobná pytlovine, vyrobenej pomocou plátnovej väzby spárovaných nití, čo má za následok určitý šachový reliéf. Tento typ záclon je najlepšie ozdobiť kuchyňu a obývaciu izbu.

mäkký

Tento typ sa najčastejšie používa na záclony. Mäkké záclony mäkké, hladké a plynulé, majú matné odtiene. Pozrite sa skvele v mnohých izbách rôznych štýlov.

taft

Ľahký materiál vytvorený z prírodných a umelých priadzí. Hlavnou výhodou tohto typu - s rôznymi osvetleniami portiere shimmers v rôznych farbách.

Tkaniny pre tyl

V prospech správne zvoleného tylu môžete ozdobiť akýkoľvek interiér. Obchody ponúkajú veľký výber rôznych tkanín, textúr a výtlačkov.

závoj

Jemná tkanina, podliehajúca deformácii. Často sa používa v spálni alebo obývacej izbe.

organza

Tkanina je vytvorená silným skrútením nití, čo má za následok transparentný a pevný materiál. Takýto tyl bude vyhovovať každej miestnosti.

gáza

Tento typ je súbor samostatne zavesených vlákien. Často sa používajú na vizuálne oddelenie jednotlivých zón od seba navzájom.

Druhy pripevnenia k koľajnici

Existuje mnoho možností upevnenia záclon. Zvážte tie hlavné.

očká

Zvyčajne sú vyrobené z plastu, niekedy z kovu, a sú to krúžky, ktoré sa prilepia k odkvapu a sú všité na plátno.

Velcro

Na suchý zips držte len svetelné závesy. Jedna strana je pripojená k závesu a druhá k špeciálnemu úchytu na stenu.

slučky

Slučky vyrobené z rovnakého materiálu ako záclony, ľahko sa nasadzujú na odkvap. S týmto príslušenstvom sa kladie dôraz na vertikálny vzor alebo na zvislé záhyby.

šnúrky

Najčastejšie sa tak upevňujú rovné závesy. V tomto prípade je celý záves vybavený vreckom v celej šírke, ktorá sa nachádza v hornej časti, pomocou ktorého je záclona položená na odkvap. Tento typ je vhodný pre miestnosti s jednoduchým a nenáročným dizajnom.

vrkoč

Najbežnejšie použitie pásky je opona páska. Je namontovaný na vnútornej strane závesov a umožňuje nastaviť ich šírku na okne.

krúžky

Zapínanie záclon na krúžky je obzvlášť populárny vo svete. Tento pohľad vám umožní vybrať si prstene v štýle interiéru miestnosti, a tiež len visí na odkvap.

Odtiene modrej

Správna voľba odtieňov modrých záclon zabezpečuje vytvorenie harmonickej atmosféry v dome.

Tmavomodrá

Tieto farby vyzerajú dobre vo veľkej obývacej izbe alebo spálni. Pomôžu vytvoriť atmosféru pokoja a čistoty.

Na fotografii je spálňa v klasickom štýle s tmavými tapetami a tmavo modrými závesmi.

Jasná modrá

Jasné portiery budú dobre vyzerať v detskej izbe. Odporúča sa kombinovať s jasnou tapetou a dekorom.

nevädza

V kombinácii s bielou farbou môžete účinne ozdobiť miestnosť v modernom štýle.

Modrá modrá

V slnečných izbách v južnej časti apartmánu dodajú modré odtiene svieži pocit. Tiež, modré tóny sú najlepšie použité v malých miestnostiach, s pomocou takýchto záclon budete vizuálne zväčšiť priestor, príklady možno vidieť v inom článku.

Príklady v interiéri izieb

Každú izbu môžete ozdobiť modrými závesmi.

V obývacej izbe alebo hale

Pri použití modrej záclony v obývacej izbe, je potrebné zvážiť, na strane, na ktoré okná majú výhľad, rovnako ako rozmery miestnosti. Tmavé odtiene sú vhodné pre veľkú sálu, v malej miestnosti je lepšie použiť modré tóny, aby sa miestnosť zdala väčšia.

Vo fotografickej miestnosti v hnedých odtieňoch, zdobené svetlo modrým stropom a viac nasýtenými odtieňmi záclon.

Do kuchyne

Modrá farba môže znížiť chuť k jedlu, pretože nie je často používaný v kuchyni. Ak je kuchyňa vyrobená v morskom štýle, potom je lepšie zavesiť svetlomodré alebo svetlomodré krátke závesy.

Do spálne

Modré tóny v spálni vytvoria útulnú a relaxačnú atmosféru. Je lepšie používať záclony z hrubých tkanín, ktoré nenechajú slnečné svetlo prejsť.

Fotografia ukazuje dizajn spálne v klasickom štýle s tmavomodrými závesmi a prízvukom rovnakého tónu na posteli.

V detskej izbe

Pre detskú škôlku, bude kombinácia bohatá modrá s jasnou farbou, napríklad žltá alebo svetlo zelená, bude robiť. Tmavomodré záclony v štýle mora budú v chlapcovej izbe skvele vyzerať.

Na kúpeľňu

Ak je kúpeľňa má okno, potom je lepšie použiť svetlé a vzdušné farby modrej, napríklad svetlo modrá alebo azúrová. Môžete použiť morské tému, hlavná vec je, aby sa v miestnosti príliš chladné kvôli prítomnosti veľkého počtu tmavomodrých odtieňov.

Na lodžii

Pri výbere modrých odtieňov záclon pre lodžiu, musíte zvážiť stupeň osvetlenia a umiestnenie okna. Pre dobre osvetlené okná na južnej strane sú vhodné bohaté odtiene modrej farby, ktoré vytvoria atmosféru chladu. Pre tmavé loggie vhodnejšie svetlé odtiene.

Foto záclony v rôznych štýloch

Záclony z modrých tónov možno použiť v akomkoľvek štýle miestnosti, stačí vedieť, ako správne kombinovať záclony so zvyškom nábytku a ktorý odtieň modrej je lepšie zvoliť.

Provence

Modré závesy budú vyzerať skvele v interiéri v štýle Provence, prinášajúc mu atmosféru mora a teplý, svieži vietor. Pre vytvorenie rovnováhy je lepšie kombinovať ich s pastelovými tónmi nábytku a doplnkov.

moderný

Charakteristickou črtou záclon v modernom štýle sú svetlé alebo prízvukové farby, monotónnosť a spravidla absencia lukov a volánkov. Napríklad, v obývacej izbe, nasýtené jednofarebné rovné modré záclony v kombinácii s béžovým nábytkom budú vyzerať dobre, alebo nebesky modré závesy obklopené teplými farbami.

klasický

Ak je tapeta v miestnosti zdobená vzormi, je najlepšie použiť obyčajné modré závesy na oknách. Ak je stena krytina bez tlače, potom zdobia modré závesy môže byť svetlý geometrický vzor. Tiež nezabudnite, že je lepšie používať tmavé odtiene vo veľkých miestnostiach a svetlo v malých.

Vo fotografii veľká svetlá izba s modro-modrými závesmi pozdĺž okna, v kombinácii s francúzskymi záclonami.

podkrovie

V štýle loftu sa farby okien používajú ako svetlé farby, biele alebo béžové a tmavé, napríklad modré. S týmto riešením je lepšie pridať do miestnosti ako záclony textílie alebo doplnky rovnakého odtieňa.

minimalizmus

Štýl minimalizmu nie je charakteristický jasnými farbami. Vhodné tmavomodré monochromatické závesy, zdobené svetlým kontrastným vzorom alebo svetlý pruh pozdĺž horného okraja.

Navrhnite nápady a kresby na záclony

Záclony v modrých tónoch môžu byť monofónne, s rôznymi vzormi.

kvety

Záclony s kvetmi sa najčastejšie používajú v modernom štýle alebo krajine.

mesta

Tam sú závesy modrých odtieňov s obrazom rôznych ulíc a miest. Vhodné pre dospievajúce a obývacie izby.

prúžok

Najčastejšie sa v detských izbách používajú pruhované záclony.

bunka

Záclony v klietke vyzerajú veľmi jednoducho, ale elegantne. Tento pohľad je vhodný do kuchyne a do spálne alebo detskej izby v modernom štýle.

Hviezdy

Jeden z najčastejších variantov hviezd - tmavomodré záclony, zdobené rôznymi súhvezdiami. Takéto zloženie je najvhodnejšie pre detské izby.

stúpanie

Ombre záclony v modrej a bielej farbe s niekoľkými prechodmi budú vyzerať skvele v obývacej izbe s vysokými stropmi a vytvárajú atmosféru morského vánku. Spravidla takéto záclony nič nezdobia, inak sa ich "chuť" stratí.

Pod džínsy

Tento dizajnový variant je vhodný pre dospievajúce izby, záclony sú spojené s prechádzkami a mladými teniskami.

gzhel

Najbežnejšie použitie záclon s gželským vzorom je kuchyňa alebo kancelária v rovnakom štýle: biele steny s tenkým modrým vzorom, ľahký nábytok, neutrálna podlaha a bielo-modré závesy.

Kombinácie s inými farbami

Je potrebné správne kombinovať modré odtiene záclon s inými farbami, aby sa nezmizla miestnosť a nevytvorila sa energicky silná atmosféra.

šedá

Táto kombinácia poskytuje neutrálne modré odtiene. Vhodné pre spálne, vytvára atmosféru pokoja.

oranžový

Oranžové odtiene vyzerajú skvele so závesmi svetlých, nebeských farieb a vytvárajú pokojnú atmosféru. Pre svetlý dizajn je vhodnejšia kombinácia pieskovej farby s bohatým modrým tónom.

zlato

Modro-zlatá farba vyzerá veľmi elegantne. Táto kombinácia sa často používa v klasických interiéroch alebo retro štýle.

béžový

Táto farebná paleta vyzerá elegantne, pokojne a zdržanlivo. Modro-béžové závesy sú vhodné do interiéru v klasickom štýle.

biela

V kombinácii s bielym môžete vytvoriť jednoduchý a svieži interiér. Pre námorný štýl je táto kombinácia nenahraditeľná. K doplnkom a dekorom je možné pridať ďalšie svetlé farby.

Na fotografii je jedálenský kút s modrým kobercom, tyrkysovým stropom a maľbami dopĺňajúcimi interiér a biele a modré závesy.

žltý

Kombinácie modrej a žltej sú bežne používané vo vidieckom štýle.

Fotografia zobrazuje detskú izbu v modernom štýle s jasnými maľbami a roletami v žltej a modrej farbe.

Možnosti kombinácie

V súčasnosti sa často používa kombinácia rôznych záclon na vytvorenie harmónie v miestnosti. Najčastejšie používaná kombinácia priesvitných závesov a hrubých závesov vám umožňuje nastaviť osvetlenie.

Tyl a portiere

Tyl a závesy sú často kombinované v spálňach a obývacích izbách. Pre modré záclony sa hodí žltý tyl na vytvorenie jasného prízvuku, alebo bieleho na pokojnejšiu atmosféru.

bicolor

V kombinácii záclon dvoch farieb je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že tieto farby by sa mali navzájom dopĺňať a byť kontrastné. Jeden z odtieňov sa vyberie ako hlavný a druhý ho vypne. Napríklad tyrkysovo modré závesy s fialovými závesmi budú vyzerať krásne.

garniže

Lambrequins zvyčajne zdobia sálu. S pomocou nich, môžete doplniť obraz miestnosti, oživiť dizajn, a tiež skryť nedostatky v strope a nerovnosti stien v blízkosti okna. Záclony s akvamarínom alebo smaragdovo zelenými závesmi budú vyzerať dobre.

Kombinácia rôznych dĺžok

Dĺžka záclon je veľmi dôležitá, ak sú príliš dlhé, potom sa hromadia veľa prachu, príliš krátke bude vyzerať trápne. Môžete však kombinovať rôzne dĺžky, napríklad štýlovú a často používanú kombináciu - rímske a dlhé závesy. Najčastejšie sa táto kombinácia nachádza v obývacej izbe a spálni.

S tapetou

Kombinácia farieb môže byť v tej istej palete, napríklad modré záclony a modrá tapeta a kontrastná (tmavo modrá a béžová) alebo doplnková (tyrkysová a fialová).

Na fotografii je obývacia izba s modrými závesmi a vzorovanou tapetou.

S nábytkom

Modré odtiene záclon sa najlepšie kombinujú s nábytkom rovnakej palety a pastelovými tónmi stien. Modrá pohovka, koberec a záclony v kombinácii s béžovými alebo bielymi odtieňmi zvyšku nábytku budú vyzerať veľkolepé.

textilné

Záclony, prikrývky, vankúše môžu byť jednofarebné, líšia sa v odtieni alebo majú rôzne farby, pričom sa prekrývajú s bežnými motívmi vo vzore.

Možnosti dekorácie opony

Tam je hmotnosť rôznych dekor záclony, z ktorých hlavné sú uvedené nižšie.

držiaky

Môžu byť z rôznych materiálov a rôznych tvarov, hlavná vec je, že držiaky zapadajú do vnútorného priestoru miestnosti. Často sa ich farba zhoduje s farbou závesov.

klipy

Klipy je možné zakúpiť v obchode a sami. Napríklad, starý krásny vlásenka môže pomôcť vyzdobiť interiér.

vyzdvihnúť

Tacky môžu byť vyrobené z korálkov, motúzov alebo tkanín, v závislosti od miestnosti, v ktorej sa používajú. Podľa farebnej schémy môže byť v tóne záclony, alebo kontrastné farby. Pick-up možno vykonať vlastnými rukami z rôznych pások ponúkaných v obchodoch.

Strapce a strapce

Pridá záclony a pridá identitu dizajnu. Môžete použiť štetce rôznych farieb a meniť ich v závislosti na vašej nálade.

Fotogaléria

Modré odtiene, existuje mnoho, a modré závesy môžu vyzdobiť každú izbu v byte. Stačí len vedieť, ako si vybrať ten správny nábytok, dekor, doplnky a kombinovať rôzne farby.

Zanechajte Svoj Komentár