Žlté záclony v interiéri: typy, tkaniny, farba, dizajn, dekor, kombinácia s farbou tapety

Vlastnosti a odporúčania pre výber

Pri pozorovaní niekoľkých jednoduchých pravidiel sa dizajn miestnosti stane ešte pohodlnejším a harmonickejším.

  • Žltá farba je vhodná na výzdobu miestnosti, ktorej okná sú orientované na sever.
  • Vďaka žltému odtieňu vyzerá interiér teplejšie.
  • Pre žlté záclony, biely tyl je ideálnou voľbou.
  • Pre kompaktné miestnosti je lepšie zvoliť svetlý odtieň žltej.
  • Vertikálna alebo horizontálna tlač urobí miestnosť vizuálne vyššou alebo širšou.

Na fotografii je moderná spálňa. Jedna zo stien je zdobená fotografickými tapetami s veľkým obrazom orchideí.

typy

tyl

Vzhľadom na svetložltú farbu sa miestnosť javí ako slnečnejšia a teplejšia. Tyl vyzerá dobre v kombinácii so záclonami a bez dodatkov.

valcovanie

Mechanizmus je kus látky, ktorá je navinutá na valec počas zdvíhania. Model vyzerá minimalisticky a skrýva sa pred nežiaducim svetlom.

rímsky

Materiál je rozdelený na rovnaké segmenty so šitými ihlami a reťaz je navlečená pozdĺž okrajov. Pri zdvíhaní reťaze sa materiál zloží do rovných záhybov.

Na fotografii je štýlová spálňa v bielej farbe s medenožltými prvkami. Zrkadlová vložka opticky zväčšuje priestor.

Klasické dlhé závesy

Klasické záclony v podlahe budú vždy aktuálne, ozdobia interiér v akomkoľvek štýle a budú vhodné ako pre detskú izbu, tak aj pre salón.

Na fotografii je kuchyňa-jedáleň v modernom štýle. Žlté závesy dodávajú do interiéru jasné farby.

Krátke záclony

Dobrá voľba pre dizajn kuchyne a detskej izby. Záclony môžu byť zdobené volánikmi a podväzkami alebo kombinované s roletami.

závit

Vykonajte dekoratívnu funkciu, ako aj pomoc pri zónovaní priestoru pri zachovaní priestoru. Nite môžu byť zdobené korálkami, sklenenými perlami alebo reťazami.

Záclony s lambrequin

Lambrequin je dekoratívny kúsok, ktorý skrýva oponu. Forma môže byť ľubovoľná, s najvhodnejším klasickým interiérom.

Očko Záclony

Na hornom okraji tkaniny sú prstence vyrazené v rovnakej vzdialenosti, vďaka čomu sa vytvárajú vždy hladké vlny. Záclony sú navlečené na záves valcového tvaru.

francúzsky

Záclona je rozdelená na niekoľko rovnakých častí prámikom, ktorý beží vertikálne. V zostavenom stave sa vytvárajú hladké vlnité záhyby.

tkaniny

Pri výbere materiálu je potrebné brať do úvahy štýl a účel miestnosti.

Ľan a bavlna

Prírodný ekologický materiál z rastlinných materiálov. Látka je vhodná na výrobu odevov, interiérových textílií a čalúnenia nábytku.

Velúr a zamat

Materiál je mäkký, príjemný na dotyk textúry a krásne trblietanie vo svetle. Rozdiel medzi velúr a zamat v dĺžke hromady.

závoj

Lietajúca priehľadná tkanina môže mať prírodnú alebo syntetickú kompozíciu.

organza

Vizuálne, materiál vyzerá ako závoj, ale je pevnejší. Tkanina môže byť matná alebo lesklá.

Střelák

Materiál má prirodzené zloženie. Charakteristickým znakom je jedinečná väzba.

Závesné tkaniny

  • Zatemnenie môže byť považované za najhustejšie, materiál nenechá svetlo prechádzať a stane sa najlepšou voľbou pre domáce kino.
  • Žakár je bohatá, hustá tkanina, ktorá môže mať krásny vzor a lesklý povrch.
  • Saténové závesy zdobia interiér krásnymi odtieňmi.

Na fotografii je útulná svetlá spálňa. Žlté závesy sa odrážajú s ďalšími prvkami dekoru.

Kombinácia rôznych typov záclon

Tyl a portiere

Klasická kombinácia bude vždy dôležitá vďaka jednoduchosti, elegancii a funkčnosti. Najčastejšie majú záclony tmavší tón ako tyl.

Na fotografii je štýlová jedáleň so šafránovou farbou. Dôraz v dekorácii na textúru vo forme nerovnomerných vlnoviek.

Kombinácia s lambrequinom

Záclony s lambrequinom ozdobia interiér klasickej obývačky, spálne alebo pracovne. Forma bude pokračovať v myšlienke dizajnu, môže to byť viacvrstvový vlnovitý lambrequin alebo plochý pás látky pozdĺž horného okraja.

Krátka a dlhá opona

V kombinácii s dlhými závesmi vyzerajú dobre zvinuté, francúzske a rímske závesy. Kombinácia je vhodná na dekoráciu detskej izby a obývačky.

Obyčajné závesy so vzorovanými závesmi alebo vzormi

Viacvrstvové závesy z monofónnej tkaniny a vzorovaného materiálu budú vyzerať harmonicky. Vzor alebo ozdoba sa môžu prekrývať s inými objektmi v miestnosti. Jednofarebný závoj alebo tyl v kombinácii s veľkými závesnými závesmi tiež dobre vyzerajú.

Roman a tyl

Tyl cez rímske rolety urobia z interiéru mäkší a romantickejší. Kombinácia zdobí obývaciu izbu, spálňu alebo detskú izbu.

Na fotografii je jemná izba s veľkým dekoratívnym sakura stromom. Okná sú zdobené kombináciou rovných závesov a rímskych závesov zlatej farby.

Farebná kombinácia

Kombináciapopisfotografie
Žltá zelenáLetná kombinácia žltej a zelenej bude spojená so slnkom a zelenými.

Šalát ŽltýKombinácia je podobná zelenej, ale má jasnejší odtieň. Farby šťavnaté a svetlé.

Žltá siváSivý tón bude muflovať trochu žlté. Kombinácia je štýlová a pozitívna.

Žltá bielaS bielou farbou sú všetky farby dobre kombinované. Žltá sa zobrazí svetlejšie.

Žltá modráS tmavomodrou farbou bude kombinácia bohatá a bohatá.

Žltá modráOproti povahe farby. Modrá osvetlí interiér, žltá bude teplejšia.

Žltá červenáNa tmavočervenom pozadí bude žltá farba vyzerať ako zlato.

Žltá béžováBlízke odtiene budú vyzerať harmonicky v obmedzenom klasickom štýle.

Žltá tyrkysová, smaragdovo žltáFarby budú spojené s morskou plážou. Tyrkysová farba osvieži interiér. Smaragd bude vyzerať obzvlášť krásne v kombinácii so žltou gradientovou metódou.

Žlto-fialová, žlto-fialováJasné a bohaté farby dúhovky sú ideálne pre neoklasicistický štýl. Jemný lila tón vhodný pre klasický a moderný interiér.

Žltá oranžováSo záclonami takejto kombinácie bude miestnosť vyzerať ešte jasnejšie a teplejšie.

Žltá RužováLetná kombinácia bude zdobiť škôlky alebo kuchyne.

Žltá čierna

V kombinácii s čiernou, žltá bude vyzerať obzvlášť šťavnatá.
Žltá hnedáŽltohnedé závesy vhodné pre klasický interiér.

Design a Reusunki

Plné farby

Obyčajné žlté závesy sú vhodné pre interiérový dizajn s akýmkoľvek štýlovým smerom. Portiere alebo tylu môže mať nezvyčajný strih, bohatú textúru, rovnako ako zdobené strapcami, háčikmi alebo lambrequin.

pruhy

Materiál s diskrétnym odtieňom a vertikálnym pásom je vhodný pre klasický dizajn, navyše táto technika môže vizuálne natiahnuť priestor. Horizontálne pruhy naopak spôsobia rozšírenie miestnosti. Pre moderný interiér môžete použiť sýtejšie farby.

V klietke

Jemne vzorované záclony sú perfektným interiérovým riešením pre kuchyňu. Zvlášť krásna bude vyzerať kombinácia s bielou alebo sivou. Pre modernú obývaciu izbu alebo detskú škôlku môžete použiť materiál vo veľkej bunke s nepravidelnými kontúrami.

So vzorom alebo ornamentom

Vzor alebo ozdoba budú podporovať myšlienku dizajnu. Vzor môže byť opakovaný v iných interiérových detailoch, ako sú napr. Prikrývka, vankúše alebo tienidlo lustra.

S kresbou

Záclony s roztomilými a hravými vzormi sú vhodné pre detskú izbu. Výkresy kvetov a rastlín urobia interiér jemnejším a útulnejším, takéto závesy sú ideálne pre klasický štýl Provence a Chebbi-chic.

S tlačou fotografií

Vďaka modernej technológii môže byť miestnosť ozdobená závesmi s akýmkoľvek obľúbeným obrazom, ako napríklad pšeničné pole pri svitaní alebo krásne objemové kvety.

výzdoba

Dekoratívne prvky vykonávajú nielen estetické, ale aj užitočnú funkciu.

držiaky

Pripojené k stene. Vďaka nim sú závesy upevnené v jednej polohe. Dizajn môže byť minimalistický a nenápadný, alebo naopak, čo predstavuje krásnu postavu, čím sa stáva skutočnou dekoráciou.

klipy

Sú to dva magnety spojené tenkou čiarou alebo páskou. Držia oponu a otvárajú ju. Magnety sú zdobené korálkami, kamienkami a kameňmi.

vyzdvihnúť

Sú vyrobené z kusu tkaniny, materiál môže byť z rovnakej tkaniny ako záclony alebo sa môže líšiť farbou a textúrou.

Strapce a strapce

Fringe zdobí záclony na spodnej alebo bočnej hrane. Kefy vykonávajú funkciu uchopenia.

Vhodné tapety

Vnútorné steny so žltými závesmi sú výhodne dokončené v jasných farbách. Jedna z najúspešnejších možností pre pozadie môže byť považovaná za bielu a sivú, miestnosť sa vďaka žltým závesom stane jasným a slnečným.

Tapetový papier môže mať malý alebo veľký vzor alebo impozantný povrch.

Pre odvážnejší dizajn, môžete použiť tapetu s jasnými farbami. Zvlášť krásna bude vyzerať tapeta so zelenou alebo modrou paletou, ktorá bude zdobiť jednu zo stien miestnosti.

Výber štýlu

Pozitívna letná farba môže harmonicky vyzerať v rôznych štýlových smeroch.

Moderný štýl

Dizajn bude zdobený plátnovými plátennými závesmi alebo závesmi z matovania ozdobou. Vhodné pre jednoduché rovné závesy v podlahe, valčekové a rímske závesy.

Klasický štýl

Klasika sa líši v obmedzení a elegancii. Špinavý žltý a zlatý odtieň je vhodný pre obývaciu izbu a spálňu, svetlé žlté krátke záclony zdobia kuchyňu a detskú škôlku.

Country hudba

Country štýl je veľmi útulný a jednoduchý. Vhodným riešením bude záclona alebo malý kvetinový vzor. Jasne žlté a svetložlté odtiene budú vyzerať harmonicky.

fúzie

Pre smer fúzie zapadajú svetlé bohaté odtiene žltej farby. Zlatá a citrónová žltá bude dokonale kombinovaná s bohatou textíliou textílie.

Fotografia ukazuje kompaktnú obývaciu izbu v štýle fúzie. Vzhľadom k tomu, povrch v bielej farbe, miestnosť nevyzerá malé, ale naopak, zdá sa väčší.

Fotografie v interiéri izieb

kuchyne

Žlté závesy v kuchyni zvýšia vašu chuť k jedlu a dodajú vám pozitívnu energiu. Priehľadné kuchynské závesy svetlého žltého odtieňa v rannom slnku vytvoria neuveriteľne útulnú atmosféru.

Obývacia izba

V modernej obývacej izbe môžete kombinovať látky rôznych farieb, ako napríklad viacvrstvové závesy. Pre interiér neoklasického materiálu vhodného s bohatou textúrou, ako je žakár alebo zamat. Klasická izba bude zdobená francúzskymi závesmi, jednoduchými rovnými alebo doplnkovými záclonami.

Fotografia zobrazuje kompaktné sedenie v šedej farbe. Žlté prvky robia interiér jasnejším a teplejším.

škôlka

V detskej izbe môžete venovať pozornosť žltej farbe a vzoru. Photocurtains bude podporovať interiér v konkrétnej téme a urobiť miestnosť zaujímavejšou.

spálne

V spálni je lepšie kombinovať tylu s hrubými závesmi, aby ste mohli uniknúť z nežiaduceho svetla. Zvlášť luxusné bude vyzerať zamatové a saténové žlté závesy.

Fotografia je štýlová spálňa v modernom štýle. Okná sú zdobené rovnými krémovými žltými závesmi.

Fotogaléria

Žltá farba má širokú paletu, od jemnej slamy alebo piesku až po citrón, jantár a tmavo žltú.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár