Tapeta z oranžovej farby: typy, dizajn a kresby, odtiene, kombinácie, fotografie v interiéri

Orange tapety sú dobrý spôsob, ako vytvoriť pozitívnu atmosféru vo vašej domácnosti. Farba má mnoho odtieňov a vyžaruje radosť. V kombinácii s rôznymi farbami však môžete dosiahnuť iný výsledok.

Prvky dizajnu interiéru

Akékoľvek riešenie interiéru vyžaduje kompetentný prístup na získanie harmonického výsledku. Správne použitie farby rieši polovicu tohto problému.

  • Oranžová farba bude vyzerať dobre v miestnosti bez slnečného svetla,
  • V malej miestnosti by ste mali použiť svetlý odtieň oranžovej farby alebo ju kombinovať s inými ľahkými nátermi,
  • Tmavo oranžová tapeta je vhodná do dobre osvetlenej miestnosti,
  • V miestnosti s oknami na južnej strane, oranžová nie je najlepšia voľba, miestnosť bude príliš svetlá.

Typy tapiet

kvapalina

Odlišný od bežného typu tapety je sypká zmes, ktorá sa riedi vodou a aplikuje na stenu podľa príkladu omietky. Výsledkom je hladký povrch bez spojov. Vizuálne je povlak podobný omietke a má textúrovaný povrch.

Na fotografii je kuchyňa vo vidieckom štýle s oranžovými stenami.

Nástenné maľby

Tapeta s fotografickou tlačou veľkolepé riešenie do interiéru. Realistické alebo abstraktné obrázky zdôrazňujú dizajnové prvky, rovnako ako sú jasnejšie. Okrem toho, tapety môžu pomôcť zvýšiť priestor, pre to musíte použiť obrázky s perspektívou.

fleece

Tapety môžu byť rozdelené do dvoch typov, ktoré sa skladajú výlučne z netkaných textílií a tých, ktoré majú základ tohto materiálu. Prvý typ sa najčastejšie používa na maľovanie kvôli reliéfnemu povrchu. Druhý typ má len netkaný podklad, vrchná vrstva pozostáva z iného materiálu: vinylu, papiera alebo textilu.

vinyl

Materiál je dvojvrstvové plátno. Horná je vinylová krytina, spodná netkaná textília alebo papier. Vinylové povlaky majú širokú škálu farieb a textúr a môžu napodobňovať aj iné povrchy. Materiál je trvanlivý, odolný a odolný voči vlhkosti.

papier

Ekologický, lacný a krásny materiál, ale nie najpraktickejší. Papierové utierky dobre absorbujú pachy, môžu vyhorieť na slnku a nelíšia sa v trvanlivosti poťahu. Len papier tapetu je takmer nemožné vyčistiť nečistoty bez poškodenia.

Fotografia zobrazuje jedáleň v klasickom štýle. Dekorácia je vyrobená z bielych drevených panelov a tapeta s červenou rastlinou vytlačená horizontálnym spôsobom.

textilné

Krásny a drahý spôsob, ako dokončiť. Textilné tapety majú priedušný povrch, ktorý minimalizuje riziko hromadenia plesní a vlhkosti. Textilný povlak má tiež vysokú tepelnú a zvukovú izoláciu. Z mínusov materiálu je možné poznamenať, že priťahujú prach, s výnimkou ľanovej tkaniny, je chránený antistatickou impregnáciou.

Návrh a výkresy

jednofarebný

Hladké monofónne steny krásneho tieňa budú vždy relevantné. Tento dizajn môže byť použitý v takmer akomkoľvek štýle.

Obyčajná tapeta môže mať hladký povrch alebo zaujímavý reliéfny vzor. Okrem toho sa hladké povlaky dobre kombinujú s inými povrchovými úpravami, ako je kameň alebo murivo.

S kvetmi

Kvetinová potlač ozdobí steny každého interiéru. Štýl obrázka by mal odrážať celkovú myšlienku dizajnu. Je lepšie ozdobiť časť miestnosti veľkým kvetinovým vzorom, napríklad akcentovou stenou, pretože trojrozmerný obraz môže vizuálne zmenšiť priestor.

V interiéri fotografie v klasickom štýle. Steny sú zdobené vinylovou tapetou s obrázkom čajových ruží.

Malý kvetinový vzor môže rozoznať všetky steny miestnosti. Kresliace farby sú vhodné pre interiér v klasickom, provensálskom a modernom štýle.

Geometrický vzor

Geometrické vzory zodpovedajú modernému dizajnu priestorov. Veľké vzory, ako sú kruhy alebo trojuholníky, sú vhodné na zdobenie jednej alebo dvoch stien miestnosti, sústredia pozornosť na seba.

Vo fotografii spálňa v modernom štýle. Akcent v interiéri oceľovej steny s geometrickým vzorom.

Pás alebo malý vzor môže byť ozdobený všetkými stenami miestnosti. Okrem toho, smer vzoru môže vizuálne urobiť miestnosť vyššia alebo širšia.

3D tapeta

Tapeta s 3D obrazom bude skutočnou výzdobou interiéru. Štýl obrázku môže byť odlišný, napríklad veľké oranžové kvety alebo abstrakcia.

Zdobenie s 3D tapety zdobí interiér v modernom, podkrovnom, neoklasicistickom štýle.

Nástenné maľby

Veľké obrazy fototapiet dávajú interiéru interiéru osobitosť. Na obrázku je zdôraznená nálada domu a môže naznačovať charakter majiteľa. Napríklad spálňa zdobená fotografickými tapetami s oranžovými kvetmi v čele postele má príjemnú, jemnú atmosféru.

Obývacia izba, ktorej stena je zdobená elegantným autom, je viac ladená s mužskou náladou a moderným dizajnom.

Pod benátskou omietkou

Drahé benátskej omietky sa líši od obvyklých. Povrch má krásny zlatý alebo strieborný lesk, môže napodobniť mramorovú stenu alebo staré kvetinové vzory.

Dizajn sa stáva luxusným, materiál je ideálny pre klasické, viktoriánske a barokové.

abstrakcie

Dobrý nápad pre moderný dizajn bytu. Objemové obrazy vizuálne zväčšia priestor a zamerajú sa na špecifickú oblasť miestnosti. Obraz abstrakcie je vhodný na zdobenie detskej izby, štúdia, obývačky alebo štýlovej spálne.

príroda

Prírodné motívy môžu byť prenesené ako s bežnou tapetou, tak s pomocou fototapety. Príroda môže mať iný charakter, v závislosti od krajiny vytvára náladu v miestnosti. Napríklad jesenná alej pod jasne oranžovým slnkom vytvára romantickú atmosféru a nekonečné pšeničné pole dáva pozitívny postoj.

Odtiene oranžovej

Rovnako ako iné farby, oranžová má mnoho odtieňov. Všetky patria do teplých tónov.

koralový

Jemný ružovo-oranžový odtieň, môžete vizuálne spájať s tmavým odtieňom lososa. Interiér bude veľmi jemný a letný.

Svetlooranžová

Svetlooranžový odtieň nie je tak bohatý. Tón je viac tlmený a pokojnejší. Svetlooranžová sa dá kombinovať s bielou, čiernou, ružovou.

Jasne oranžová

Jasný, pútavý oranžový odtieň. V interiéri bytu je lepšie ho riediť tichším tieňom.

Jasne oranžová farba môže byť spojená s tomel alebo tekvica, bohatý a bohatý odtieň.

Tmavo oranžová

Farba nie je tak jasná a šťavnatá ako oranžová. Odtieň trochu tlmený.

Pre interiérové ​​riešenia je to dobrá voľba, pretože nedráždi, ale vytvára mäkkú zamatovú atmosféru.

marhuľa

Vzťahuje sa na svetlé odtiene oranžovej, ale nie menej šťavnaté. Takýto odtieň môže úplne rámovať miestnosť alebo kombinovať s inými farbami. Marhuľový tón bude vyzerať dobre v klasickom, východnom, modernom, country, chebbi-chic štýle.

oranžový

Odtieň má jasnú a jasnú farbu. V interiéri stojí za to kombinovať s inými, pokojnejšími farbami. Úspešná kombinácia bude s béžovým tónom.

Na fotografii je orientálna spálňa v orientálnom štýle s mnohými tematickými detailmi.

broskyňový

Mäkký a krásny odtieň oranžovej farby s nádychom ružovej farby. Peach tón ide dobre s modrou, mäta, biela a tyrkysová. Interiér je zdobený broskyňovou farbou a získa romantický a hravý charakter.

Kombinácia s inými farbami

Sivá

Kombinácia pozitívnej oranžovej a pokojnej šedej sa bude vzájomne vyvážiť. Dizajn bude štýlový, s pridaním šťavnatých detailov. Úspešné rozhodnutie pre salón, kuchyňu, štúdiu.

So zeleným

Veľmi pozitívna a letná kombinácia. Najlepšia kombinácia by bola oranžová a olivová alebo šalátová farba. Jasný dizajn bude vyzerať dobre v detskej izbe, kuchyni a obývacej izbe.

S čiernou

Oranžový tón v kombinácii s čiernou farbou urobí interiér štýlovým a svetlým. Orange bude prospešné vyniknúť na čiernom pozadí, s týmto dizajnom nebude okázalý a domýšlivý.

S bielym

Biela farba „upokojí“ oranžový odtieň, aby bola svetlejšia.

Zdobenie bielymi a oranžovými tapetami urobí z dizajnu miestnosti jasnú a pokojnú, ale zároveň slnečnú kombináciu, ktorá bude dobrým riešením pre tmavé miestnosti.

Žltá

Zatvorené odtiene vytvárajú kombináciu krásnej hry a umožňujú, aby bola miestnosť čo najslnečnejšia a najsvetlejšia. Táto kombinácia sa najlepšie používa pre zle osvetlené miestnosti.

S hnedou

Útulná a teplá kombinácia tapety, vhodná na výzdobu obývačky a spálne. Čokoládová farba je upokojujúca. Kombinácia je vhodná pre dobre osvetlené a priestranné izby.

S modrou farbou

Doplnkové odtiene, modrý tón „cool“ teplej oranžovej farby. Dizajn v tejto farebnej schéme bude spojený s morskou témou a bude vyzerať harmonicky v interiéri každej miestnosti.

S červenou

Výrazná svetlá kombinácia je vhodná pre svetlé a priestranné izby, v malej miestnosti môže byť pocit uzavretého priestoru. Paleta je vhodná na zdobenie miestnosti v orientálnom, viktoriánskom, ázijskom a modernom štýle.

S béžovou

Béžový tón bude pôsobiť ako pozadie, oranžová zase bude zvýrazňujúcou farbou. Kombinácia béžovej a oranžovej by bola dobrou myšlienkou na dokončenie každej miestnosti v dome.

S modrou farbou

Osviežujúca modrá so slnečnou oranžovou vytvára svetlú morskú atmosféru. Duet kvetov bude vyzerať dobre v detskej izbe, obývacej izbe, kuchyni a spálni.

Foto nápady v rôznych štýloch

moderný

Interiér v modernom štýle dokáže vytvoriť svetlú a pokojnú paletu. Smer sa vyznačuje rovnými čiarami, výraznými farbami a rôznymi materiálmi. Oranžové tapety môžu rámovať izbu úplne alebo kombinovať s inými farbami. Bude vhodné pozrieť sa na tapetu alebo na tapetu spoločníkov.

klasický

Pre klasický interiér je vybrať diskrétne odtiene oranžovej, farby môžu byť pokojné, tlmené. V klasickom dizajne sa používajú prevažne prírodné materiály av dekorácii sa používajú diskrétne vzory.

Obal môže byť monofónny, s vegetatívnym vzorom alebo v páse. Môžete tiež kombinovať sprievodcov tapiet horizontálnym spôsobom.

Country hudba

V meste sa čoraz viac používajú rustikálne motívy vidieckeho štýlu. Dizajn je vyrobený v teplej palete s použitím prírodných materiálov, ako je drevo, kameň. Steny môžu byť ukončené tekutými tapetami, pod omietkou alebo kvetinovým a zeleninovým vzorom.

Na fotografii je detská izba v štýle country. Interiér je plný roztomilých detailov na tému kempingu.

Príklady dekorácie stien v interiéri izieb

V kuchyni

Oranžová farba v kuchyni vytvára pozitívnu atmosféru a vytvára chat. Výzdoba môže byť vykonaná s oranžovou tapetou v celku alebo čiastočne, napríklad tesne nad jedálenským kútom alebo s jasnými vzormi na svetlom pozadí.

V obývacej izbe

Obývacia izba alebo izba môže ozdobiť tapetu trojrozmernými kresbami, 3D obrázkami alebo kombináciami rôznych farieb. Povrchová úprava vyzerá inak, zvýrazňujúc prízvukovú stenu. Napríklad posedenie pri pohovke môže byť ozdobené tapetami z teplého oranžového odtieňa a zvyšok miestnosti je vyrobený v pokojnom béžovom tóne.

Do spálne

Pre spálňu, je lepšie použiť tapetu pokojnej farby, svetlé alebo tmavo oranžové. V závislosti od štýlu miestnosti môže byť tapeta jednoduchá, textúrovaná alebo vzorovaná.

Na fotografii je štýlová spálňa s oranžovým nástenným papierom, ktorý napodobňuje murivo.

Môžete tiež použiť inú kombináciu farieb, oranžové lemovanie určitých oblastí alebo kombináciu rôznych typov tapiet.

V chodbe a chodbe

Pre tmavú chodbu a chodbu je lepšie zvoliť svetlooranžový odtieň tapety, broskyne alebo svetlooranžovej farby. Povrchová úprava môže byť kombinovaná s inými materiálmi, ako je dekoratívny kameň alebo drevené dosky.

V detskej izbe

Orange tapety sú dobrou voľbou pre detskú izbu. Šťavnatý odtieň zachová pozitívny postoj v interiéri. Dokončovanie môže byť tapeta s hravými kresbami alebo tematické realistické obrázky.

Farebné prvky pre interiérové ​​prvky

rolety

Ak je miestnosť plne zdobená oranžovou tapetou, potom by ste mali zvoliť svetlejší odtieň záclon, inak atmosféra bude tlačiť príliš nasýtené farby.

Ak sa oranžové tapety používajú len ako akcenty na konečnú úpravu, potom sa záclony môžu prekrývať s jasnými farbami. Tyl záclony sú lepšie používať svetlé farby, biele alebo béžové, budú udržiavať rovnováhu sviežosti a jasného svetla.

nábytok

S oranžovou tapetou bude rovnako dobre v kombinácii so svetlým a tmavým nábytkom. Ak návrh používa metódu prízvuk steny, potom headset, ktorý stojí na jeho pozadí, by mal vybrať svetlý odtieň, takže vzor steny bude viac nápadné.

Na pozadí oranžové tapety, pohovka s hnedým alebo béžovým čalúnenie bude vyzerať dobre.

strop

Vzhľadom k tomu, že oranžová tapeta je celkom jasné riešenie pre konečnú úpravu, najlepšou voľbou pre zdobenie stropu by bol klasický biely alebo krémový odtieň. Svetlá farba tapety sa odrazí od povrchu stropu, zatiaľ čo svetlý tón si zachová svieži nádych.

Paul

Podlahy môžu byť rôznych typov, koberec, laminát, dlažba. Farebné riešenie závisí od osvetlenia miestnosti, pre svetlú miestnosť si môžete vybrať tmavú podlahovú krytinu, ako je wenge, pre tmavú podlahu, naopak, najlepšia voľba je svetlý tón.

Fotogaléria

Tapeta slnko oranžový odtieň je jedným z najlepších spôsobov, ako naplniť dom svetlom. To je dobré riešenie pre dokončovacie miestnosti bez slnečného svetla, rovnako ako skvelý spôsob, ako urobiť domov štýlový.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár