Zasklenie čalúnenia: výhody a nevýhody, typy, ako lepiť a maľovať, starostlivosť

Sklené vlákno má mnoho výhod oproti iným finálnym materiálom. Sklenené plátna majú prirodzené zloženie, čo znamená, že je bezpečné pre všetkých obyvateľov domu. Vysoké indikátory pevnosti, odolnosti voči vlhkosti a požiarnej odolnosti sú pred ostatnými typmi povlakov tapiet. Materiál sa nebojí slnečného žiarenia a výkyvov teploty, čo vám umožňuje zariadiť nielen byt, ale aj balkón alebo lodžiu, a možnosť opakovaného maľovania, ak je to potrebné, môže ľahko zmeniť situáciu.

Čo je to sklenené vlákno?

Sklenené vlákno je dokončovací materiál pre steny pozostávajúce z impregnovaného sklolaminátu. Povrch má reliéfny vzor. Tapety zo sklenenej tkaniny sú vyrobené zo sklenených polotovarov, ktoré sa tavia pri vysokoteplotných a strečových vláknach. Z nich sa následne vytvárajú nite a po tkaní ľanových alebo sklenených vlákien. Neskôr je povrch pokrytý impregnáciou pre stabilitu materiálu.

štruktúra

Sklenená tkanina tapety sa skladá z prírodných materiálov: sóda, hlinka, vápenec, kremičitý piesok. Na premenu z polotovarov na sklolaminát je potrebná len vysoká teplota, ktorá dosahuje 1200 stupňov. Základom impregnácie, ktorá sa aplikuje po ukončení práce na odolnosť materiálu, je modifikovaný škrob.

Technické špecifikácie

názovhodnota
Životnosťviac ako 30 rokov
Možnosť farbeniaFarbenie až 20-krát
Štandardná veľkosť, (m.)1x25; 1x50
Statická elektrinaNeshromažďuje sa
Priepustnosť párvysoký
Požiarne vlastnostiExistujú
Minimálna hustota tapety na stenu dekorácie100 g / m2. m.

Typy tapety zo sklenenej tkaniny

Faktúrou

Sklenené vlákno má dva hlavné typy textúry, hladké a reliéfne. Rôzne typy tapiet môžu vykonávať rôzne funkcie.

hladký

Hladké sklenené tkaniny tapety sú inak nazývané pavučiny alebo sklenené flizelín. Je to kvôli vizuálnej podobnosti. Okrem estetickej funkcie, mlynčeky na hladké sklenené steny vykonávajú praktickejšie, a to na posilnenie a vyrovnanie stien alebo stropov. Hladká sklenená tapeta bude dobrou voľbou pre strop, povrch je hladký a rovnomerný.

reliéf

Ďalším názvom je tradičný sklenený stenový papier. Materiál s vyššou hustotou ako hladká tapeta. Povrch má výrazný reliéf, ktorý tvorí nejaký ornament alebo vzor. Tento typ tapety zo sklenenej tkaniny je vhodný pre konečnú výzdobu stien.

Střelák

Typ textúry má názov tkaniny, ktorá sa vyznačuje jedinečným a rozpoznateľným spôsobom tkania nití, vizuálne povrch pohárov vyzerá ako látka z tkaniny. Tkanie môže byť malé, stredné a veľké.

kosoštvorec

Tkanie sklenené plátno plátno tvorí diamant vzor pozdĺž celej dĺžky plátna. Vzor môže byť s rovnakými alebo rozdielnymi rozmermi. Diamanty tiež rozlišujú veľké, stredné a malé. Vizuálne je nástenná krytina podobná žakárovej farbe.

rybia kosť

Sklenená tkanina má cik-cak vzor pozdĺž celej dĺžky. Podobne ako iné typy, vzor môže mať inú veľkosť. Malý ornament je vhodný na výzdobu malých miestností, ako je chodba.

Podľa objednávky

Dnes, okrem obvyklých vzorov, je sklenená tapeta vyrobená s inými vzormi, pri výrobe je tiež možné vytvoriť individuálnu objednávku pre unikátne tkanie podľa individuálneho náčrtu.

Podľa kvality

Kvalita sklených vlákien závisí od ich hustoty, čím vyššia je, tým silnejší je materiál a dlhšia životnosť.

1 triedaNajodolnejší povlak tohto typu tapety. Životnosť v priemere 30 rokov. Hustota skleneného vlákna je viac ako 100 gramov na meter štvorcový. Plátno je pripravené na viacnásobné prelakovanie bez straty vonkajších vlastností.
2 triedaHustota tkaniny zo sklenenej tkaniny je menšia ako 100 gramov na meter štvorcový. Sklené vlákno má kratšiu životnosť. Dobrá voľba pre opravu rozpočtu. Pri opätovnom zafarbení je vzor zanesený a textúra je menej viditeľná.
hospodárstvo Často sa vyskytujú chyby vo výrobe. Materiál s nízkou hustotou a kvalitou.

Podľa farby

Na maľovanie

Sklenené tkaniny tapety pre maľovanie sú vyrobené v neutrálnych farbách, najčastejšie je biela alebo béžová. Toto pozadie umožňuje aplikovať na povrch akéhokoľvek odtieňa bez toho, aby ho deformoval.

farebný

Farebná sklenená tkanina tapeta nie je určená na maľovanie, farba sa pridáva počas výroby. Tento typ povrchovej úpravy je vhodný do miestnosti, ktorá nevyžaduje pravidelné aktualizácie.

Fotografia zobrazuje jedáleň v klasickom štýle. Dekorácia je vyrobená zo sklenenej tapety v oranžových tónoch.

Vodotesný

Pri výrobe na zvitkoch alebo obaloch sa uvádza stupeň vodotesnosti sklenenej tkaniny. Označenie má formu vĺn. Čím viac vĺn, tým vyššia je odolnosť materiálu.

1 vlna

Sklené vlákno zlý kontakt s vodou. Povrch je možné prať mierne navlhčenou, mäkkou handričkou alebo semišom.

2 vlny

Označujú priemerný stupeň odolnosti sklenenej tkaniny voči vlhkosti, materiál je lepšie tolerovaný kontaktom s vodou. Povrch možno umyť handričkou alebo mäkkou špongiou a vodou alebo mydlovým roztokom.

3 vlny

Ikona v troch vlnách znamená vysoký stupeň odolnosti sklenených vlákien voči vlhkosti. So starostlivosťou umožnilo použitie neabrazívnych čistiacich prostriedkov.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako akýkoľvek materiál, aj sklotextilné tapety majú rad výhod a nevýhod oproti iným finálnym materiálom. Vzhľadom na všetky nuansy, môžete ľahko rozhodnúť o význame tohto typu tapety pre konkrétnu miestnosť.

goodiescons
Vysoká požiarna odolnosťVysoká cena
Pozostáva z materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a je preto bezpečný pre zdravie.Na lakovanie je vhodná len latexová alebo akrylová farba.
Povrchová vrstva zo sklenej tkaniny s vysokou pevnosťou, vďaka ktorej má tkanina výstužné vlastnostiPotrebné je špeciálne lepidlo, ktorého cena je vyššia ako u iných lepidiel.
Anti-vandal kvalitaTapety zo sklenenej tkaniny je ťažké odstrániť, pretože impregnácia je pevne spojená s lepidlom.
Dlhá životnosťDodržiavajte bezpečnostné predpisy pri práci, a to prítomnosť respirátora.
Sklené vlákno je odolné voči zmenám vlhkosti a teploty, ako aj slnečnému žiareniu.
Izolácia sa zvyšuje
Steny dýchajú

Vo fotografii infografiky o výhodách skla

Ako nalepiť na stenu?

Aké lepidlo si vybrať?

Pre sklenené tkaniny tapety, musíte použiť špeciálne lepidlo, kvapaliny pre bežné papierové tapety nebude fungovať, budú jednoducho neefektívne, pretože nebudú odolávať hmotnosti sklenených vlákien. Dnes predstavuje konštrukcia veľký výber lepidla určeného na lepenie sklenených tapiet od mnohých výrobcov, ako sú Oscar, Quelyd alebo Kleo. Ich zloženie berie do úvahy zvláštnosti materiálu zo sklenenej tkaniny, zmesi je možné zakúpiť v hotovej alebo suchej forme.

Ktorý povrch je lepšie lepiť?

Sklené vlákno je potrebné lepiť na pripravený povrch. K tomu musíte odstrániť starý povrch a úroveň stien s tmelom, menšie nezrovnalosti nemožno odstrániť. Steny sú brúsené a potiahnuté základným náterom. Potom je povrch pripravený na konečnú úpravu.

Koľko suché?

Sklenené vlákno suché v priemere deň - dva. Súčasne by mala byť teplota v miestnosti od 10 do 25 stupňov. Je tiež potrebné vylúčiť možnosť vzniku prievanu alebo jasného slnečného svetla.

Príprava steny

Pred nalepením materiálu zo sklenenej tkaniny je potrebné pripraviť pracovnú plochu.

 1. Odstrániť starú povrchovú úpravu,
 2. vyrovnajte povrch tmelom,
 3. lepiť spoje sadrokartónu alebo malé trhliny s maliarskou mriežkou,
 4. pieskom,
 5. naplniť valčekom,
 6. po úplnom vysušení sú steny pripravené na lepenie tapety zo sklenených vlákien.

Technológia adhézie

Než začnete pracovať, musíte použiť značenie a pripraviť lepidlo. Značky pomôžu hladko držať tapety, bez toho, aby ohromujúci strane. Na tento účel sa nakreslí čiara kolmá na strop, ktorá sa meria pomocou čiary alebo úrovne olovnice. Lepidlo bude pripravené do 15 minút po zmiešaní.

 1. Je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, konkrétne nosiť ochranné okuliare a rukavice.

 2. Tapeta začína lepiť na dvere. Lepidlo sa aplikuje na stenu, vyčnieva za hrany značky.
 3. Od zhora nadol sa nanesie plachta zo sklenenej krytiny a vyhladí sa plastovou stierkou.
 4. Podľa rovnakého princípu je nalepený nasledujúci list.

 5. Spoje sú stlačené a vyhladené.
 6. V priebehu 24-48 hodín bude tapeta vyschnúť av prípade potreby pripravená na maľovanie.

video

Vlastnosti stropu

Lepenie sklenenej steny sa vykonáva na rovnakom princípe ako na stene. Skontrolujte, či pevnosť starej omietky na strope pomôže samolepiaca páska.

 • Smer začína z okna na opačnú stenu.
 • Lepidlo sa používa len špeciálne pre sklenené vlákno, druhé nepodporuje ich hmotnosť.
 • Lepidlo sa aplikuje len na strop.
 • Musíte konať konzistentne, ďalšie prúžok lepidla rozmazané po lepení list tapety.
 • Lepenie sa vykonáva na konci s prekrývajúcimi sa stenami.
 • Nadbytok sa po vysušení odreže.

Ako maľovať?

Akú farbu si vybrať?

Vodou riediteľná farba je najvhodnejšia na natieranie sklenených tkanín. Voľba je spôsobená neprítomnosťou toxických látok, rýchlym sušením a neprítomnosťou nepríjemných pachov. V závislosti od typu miestnosti si môžete vybrať akrylovú, styrén-butadiénovú alebo latexovú farbu.

Pokyny pre maľovanie krok za krokom

Maľovanie skla je jednoduchý postup. Jeho presný súlad však pomáha dosiahnuť dokonalý výsledok.

 1. Príprava miestnosti a náradia. Utesnite podlahu, radiátory a podlahové dosky filmom alebo novinami.
 2. Steny sú opatrené základným náterom, po ktorom musíte čakať na úplné vyschnutie,

 3. rohy miestnosti sú natreté štetcom
 4. steny sú natreté valčekom,

 5. pre rovnomernú aplikáciu, vyhnúť sa prestávkam. Farba nanesená na už vysušený povrch bude viditeľná na hranici.
 6. Druhá vrstva sa aplikuje po 12 hodinách.

video

Ako si vybrať sklenenú tapetu?

Sklo tkaniny tapety vybrať podľa niektorých kritérií, a to vzor, ​​výrobca, trieda a zloženie.

 • Čím väčšia je hustota materiálu zo sklenenej tkaniny, tým silnejší je materiál a tým dlhšia jeho životnosť,
 • tapeta s nižšou hustotou nie je taká trvanlivá, ale nízka cena,
 • vzor sa vyberie v závislosti od osobných preferencií, je tiež možné vytvoriť individuálnu objednávku pre jedinečný vzor,
 • Čím väčší je výkres, tým viac sa môže maľovať;
 • ideálne zloženie je pomer 70% skla a 30% impregnácie,
 • Hrany v kotúči by mali byť hladké a čisté.

Foto nápady v interiéri

Na kúpeľňu

Sklené vlákno bude dobrou voľbou pre dokončenie kúpeľne. Nebojia sa vlhkosti a nedovolia objaviť pleseň a pleseň.

Fotografia je svetlá kúpeľňa. Výzdoba je vyrobená z tyrkysovej farby.

Pre väčšiu odolnosť a spoľahlivosť je sklenená tkanina pokrytá umývateľnou farbou.

Fotografia má priestrannú kúpeľňu so sklenenou tkaninou v modrej farbe.

Pre kuchyňu

Veľkou výhodou je vysoká požiarna odolnosť sklenených žľabov.

Na fotografii je moderná kuchyňa s neutrálnymi sklenenými tónmi.

V kuchyni je táto skutočnosť veľmi dôležitá. Pri vysokých teplotách látky zo sklených tkanín nevypúšťajú škodlivé látky. Okrem toho bude výmena sklenených vlákien lacnejšia a práca bude jednoduchšia. Vhodné pre konečnú úpravu jedálenského priestoru.

Na WC

V záchode, rovnako ako v kúpeľni, je dôležité minimalizovať možnosť plesní a plesní. Sklenené vlákno pomôže v tomto, budú dobrou alternatívou k dlaždice. Okrem toho sú ich náklady nižšie ako náklady na dlaždice.

Na chodbe

Pevnosť materiálu zo sklenenej tkaniny uvoľní mechanické poškodenie povrchu a je ľahké sa starať a udržiavať vodotesný náter.

Na balkóne

Tapety zo sklenenej tkaniny sa nebojí teploty a vlhkosti, budú praktickým riešením pre presklený balkón alebo lodžiu.

Tipy pre starostlivosť a umývanie tapiet

Samotný materiál je pomerne trvanlivý a je schopný odolať rôznym metódam čistenia. Metóda sa musí zvoliť v závislosti od farby, ktorá kryje povrch.

 • Na odstránenie škvŕn z povrchu sklenenej tkaniny sa môžu použiť neabrazívne čistiace prostriedky.
 • V závislosti od odolnosti farby voči vlhkosti môžete použiť mäkký semiš alebo kefu,
 • pre preventívnu starostlivosť stačí odstrániť prach suchou, mäkkou kefkou.

Fotogaléria

Sklené vlákno je praktická a zároveň krásna metóda dekorácie interiéru. Ukazovatele vysokej pevnosti materiálu zo sklených tkanín umožňujú dokončenie v akejkoľvek miestnosti a bezpečnosť ich zloženia umožňuje ozdobiť detskú izbu alebo balkón, bez obáv o uvoľňovanie škodlivých látok. Zároveň materiál dýcha a chráni pred plesňou.

Zanechajte Svoj Komentár