Bamboo tapety: typy, fotografie v interiéri, farba, kombinácia, ako lepiť, starostlivosť

Bambus tapety bude praktické, krásne a bezpečné riešenie pre dokončenie bytu. Rôzne farby a textúry vám umožňujú vytvoriť jedinečný a pohodlný dizajn.

Čo je bambusové tapety?

Bambus tapeta je šetrný k životnému prostrediu a úplne prírodný dokončovací materiál, ktorý je vyrobený z rôznych častí kmeňa bambusu. Materiál "dýcha", "sa nebojí" kontaktu s vodou a ľahko sa čistí. Vzhľadom na šetrnosť k životnému prostrediu bambusových tapiet nespôsobujú alergické reakcie a sú úplne bezpečné pre deti.

Výrobná technológia

Čepele sú vyrobené z nenatretého bambusového kmeňa, ktorý je po spracovaní pripevnený k látkovej základni. Pre rôzne vizuálne efekty sa používajú rôzne časti kmeňa. Predbežne sa podrobia štiepaniu a spracovaniu, po ktorom sa „posadia“ na gázový podklad.

charakteristiky

Tapeta môže mať rôzne parametre, pre všeobecné pohodlie sa valce vyrábajú s určitými veľkosťami.

Šírka webu (m)Dĺžka webu (m)Šírka bambusovej lamely (mm)
0,9-2,75-153,5-20

typy

Z vonkajšej strany kmeňa

Stenový papier je vyrobený z vrchnej (vonkajšej) vrstvy stonky bambusu. Na plátne sú jasne rozlíšené textúry a vzory trupu, viditeľné sú spoje a štruktúra. Existuje niekoľko typov povrchovej farby: žltá, zelená, čokoládová, korytnačka a pistácie.

Na fotografii je mestský apartmán v štýle mora. Navrhnite osviežujúce kúsky nábytku a dekorujte tyrkysovú farbu.

Z vnútra kmeňa

Plátno sa získava spracovaním vnútorných častí kmeňa. Lamely sú starostlivo spracované a leštené, aby sa dosiahol dokonale rovný povrch. Po spracovaní sa lamely upevnia na gázový podklad.

Tapety z vnútornej strany sú tiež rozdelené do typov podľa farby: svetlo, tmavé, wenge. Svetlý povrch je prírodný, nenatretý bambus. Ak chcete získať tmavé plátno, bambus je tónovaný ohrevom na 60 stupňov. Ak chcete získať tón wenge, bambusové stonky sú zafarbené. Okrem toho môže byť povrch lakovaný.

Kombinácia bambusu a trstiny

Dizajn môže kombinovať plátna z rôznych materiálov. Rastliny sú podobné vizuálne, ale majú odlišné vlastnosti. Reed tapety sú odolné voči svetlu, ale viac citlivé na vlhkosť. Bambus a trstina môžu byť vo forme rôznych plátien alebo môžu byť kombinované do jednej, striedajúcich sa lamiel.

Výhody a nevýhody

Akýkoľvek dokončovací materiál má svoje výhody a nevýhody. Vzhľadom na nuansy a vlastnosti bambusu tapety, môžete vytvoriť nielen krásny, ale aj praktický dizajn.

goodiescons
Ekologický materiálVysoká cena
Dlhá životnosťPlátno je ťažšie ako bežné boje a vyžaduje špeciálne lepidlo.
Jednoduchá starostlivosť Fade na priamom slnečnom svetle
Dobrá tolerancia k teplotným extrémom Na strihanie plátna je potrebná pomoc elektrického náradia.

Fotografie v interiéri izieb

V interiéri chodby

Najpraktickejší dokončovací materiál pre chodbu a chodbu. Vzhľadom na možný častý kontakt s oblečením a obuvou bude bambusová tapeta dobrým riešením.

Jednoducho udržujú čistotu, miesto znečistenia utrite mierne navlhčenou handričkou. Bambus je dobre kombinovaný s monochromatickými povrchmi, sadrou a tapetami s kvetinovým vzorom.

V kuchyni

V kuchyni, bambusové tapety je vhodný pre konečnú úpravu ako jedálenský kút, a pracovné.

Na fotografii je priestranná kuchyňa - jedáleň. Výzdoba je vyrobená z prírodných materiálov: bambusové tapety, kameň, drevo.

Na dokončenie plochy kuchynskej zástery by malo byť poskytnuté ochranné sklo. Pre ochranu povrchu pred kontamináciou, ako aj pre bezpečnosť je nevyhnutné.

Na balkóne alebo lodžii

Dobrým spôsobom, ako krásne navrhnúť balkón alebo lodžiu. Po pridaní niektorých dekoratívnych prvkov do povrchovej úpravy môžete získať matný a teplý interiér.

Na fotografii je balkón s neobvyklým spôsobom úpravy. Inštalácia bambusové tapety je vyrobená na princípe mozaiky, kontrastné biele výlisky zdôrazňujú neštandardné usporiadanie plátna.

Okrem toho, bambusové tapety sa stanú ďalšou zvukovo izolačnou vrstvou a na rozdiel od obyčajných papierových tapiet nebudú pri vysokých teplotách vyblednúť ani odlupovať.

V spálni

Bambusové plátna dodajú spálni komfort a teplo tropického domu. Môžu byť kombinované s monotónnou nástennou výzdobou, v tomto prípade bude dizajn pokojnejší, alebo môžu úplne ozdobiť miestnosť.

Na fotografii je spálňa v morskom štýle. Farby a viac detailov podporujú tému miestnosti.

Zaujímavým interiérovým riešením bude čiastočná povrchová úprava, napríklad stena nad čelo postele alebo vchod.

V detskej izbe

Detská izba bude oveľa zaujímavejšia, ak ju usporiadate tematicky, napríklad v námornom, tropickom alebo ázijskom štýle. Roztomilé detaily dopĺňajú obraz izby.

Okrem estetickej strany, bambusové tapety sú úplne bezpečné pre dieťa.

Vo fotografii detská izba v japonskom štýle. Povrchová úprava a plnenie miestnosti sú vyrobené z prírodných materiálov.

V hale

Pomocou bambusovej povrchovej úpravy v rôznych farebných variáciách môžete získať úplne iný obraz obývačky.

Svetlé plátno zdobí klasický, moderný a morský dizajn. Tmavá dekorácia na stenu je vhodnejšia pre moderný smer a tiež vyzerá dobre na rozdiel od svetelného tónu.

V kúpeľni a WC

Povrchová úprava bambusu môže byť aj na toaletách, materiál dobre reaguje s vlhkosťou a časom sa nenarušuje.

Avšak pre miesta, kde je priamy kontakt s vodou, stojí za to si vybrať dlaždicu.

Rozsah farieb

Farba slonoviny

Neutrálny, najľahší odtieň bambusového prádla. Farba bude zdobiť jemný klasický interiér a štýlový moderný dizajn. Ide dobre s dekoráciou iného materiálu a farby.

Fotografia je štýlová obývacia izba v modernom štýle. Stena prízvuku je zdobená bambusovými tapetami a zdobená vstavaným bio krbom.

tortoiseshell

Farba sa nazýva korytnačka, pretože povrch plátna má hnedé škvrny podobné korytnačke. Pozadie môže byť mliečne, hnedé alebo zelené. Tapety tejto farby sú najlepšie kombinované s inými, uvoľnenejšími monochromatickými nátermi, inak môže interiér dostať alyapistym.

wenge

Kombinácia krásnej tmavej farby a zaujímavej textúry urobí interiér štýlovým, ale nie fantastickým. Wenge dobre ladí so svetlými tónmi, ako je biela alebo béžová, a tiež vyzerá dobre ako hlavná farba pre dobre osvetlené miestnosti.

zelená

Zelený bambus vo farbe pripomína olivy. Tieň je pokojný, nie svetlý, vyzerá dobre v miestnosti s oknami smerom na juh. Dobrá voľba pre škôlku, kuchyňu alebo obývaciu izbu, farba upokojuje a má priaznivý vplyv na psychológiu osoby.

hnedý

Teplý odtieň môže mať odlišný tón od svetlej po tmavú. Vhodné pre dekoráciu interiéru v modernom, ázijskom a etnickom štýle.

Na fotografii stolovanie v ekologickom štýle. Povrchová úprava a nábytok sú vyrobené prevažne z prírodných materiálov.

Čo možno kombinovať?

Cork Coated

Prírodné materiály sú v harmónii v teplej farbe, okrem toho sú oba nátery šetrné k životnému prostrediu a nespôsobujú alergické reakcie.

S inými typmi tapiet

Interiér je možné vyrobiť jasnejšie, alebo naopak, viac ponuky s kombináciou iných tapiet. Rôzne typy náterov vám umožňujú vybrať tú najlepšiu možnosť, ktorá sa hodí do tejto miestnosti. Napríklad papierové tapety sú vhodné do spálne alebo detskej izby, netkané do obývačky a vinylu do kuchyne.

Drevené obloženie

Prírodné ekologické nátery podporia celkovú tému v interiéri miestnosti.

S omietkou

Omietnuté steny urobia dizajn miestnosti „pokojnejšou“. Bambusová tkanina na pozadí omietky vynikne. Úspešná kombinácia na zvýraznenie prízvukovej steny alebo iných oblastí.

S kameňom alebo tehlou

Tehla a kameň okrem estetickej strany plní aj ochrannú funkciu, šetrí rohy od odier a nečistôt.

Zastúpenie v rôznych štýloch

Japonský štýl

Bambusové stromy sú neoddeliteľne spojené s Japonskom alebo Čínou. Japonský štýl výstižný a nie šupinatý. Podrobnosti sú minimalistické a nie objemné. Bambusové tapety môžu rámovať všetky steny a zvýrazniť niektoré časti miestnosti. Dizajn bude doplnený dekoratívnymi vankúšmi s tematickými kresbami, skupinou malých malieb a ďalšími dekoratívnymi predmetmi. Bambusová povrchová úprava úspešne kombinovaná s tematickou tapetou.

Eko štýl

Eko-štýl sa vyznačuje maximálnym plnením interiéru prírodnými materiálmi, od konečnej úpravy až po nábytok a dekor. Bambusové tapety sú plne v súlade s vlastnosťami štýlu a úspešne ho zdôrazňujú. Eko-štýl vytvára upokojujúcu a útulnú atmosféru, ktorá vám umožní abstrahovať od každodenného každodenného života v meste.

Na fotografii je kompaktná kuchyňa, plne dokončená s bambusovými tapetami. Eko tému v interiéri podporujú záclony, vázy a stojan z prírodného bambusu.

etno štýlu

Etnické motívy v interiéri domu majú zvláštne tajomstvo a šarm. Etno-dizajn je vhodný pre návrh spálne alebo obývačky. Akýkoľvek odtieň bambusu v kombinácii s etnickými kúskami nábytku, ako sú africké motívy, nezvyčajný dekor a tlmené svetlo, bude vyzerať harmonicky.

Povrchová úprava neštandardných povrchov

strop

Zdobenie stropu bambusovou tapetou vytvorí atmosféru tropického domu. Vysoké stropy môžu byť doplnené drevenými trámami alebo stropným ventilátorom. Ak miestnosť nemá vysoké stropy a má štandardné veľkosti, ale bambusový náter môže byť kombinovaný s natiahnutým alebo zaveseným stropom svetlého tieňa.

oblúk

Oblúk môže byť ozdobený v rôznych variantoch, napríklad dokončenie konca oblúka, vytvorenie oblúka z tapety, alebo dokončenie celej steny vrátane klenutého otvoru. Akákoľvek možnosť urobí interiér zaujímavejším a nepreťaží ho.

dvere

Bambusové tapety na dvere sa môžu prekrývať s inými fragmentmi dekorácie alebo nábytku. Okrem toho týmto spôsobom môžete "obnoviť" staré dvere, opraviť stopy času.

Ako lepiť?

Ako lepiť?

Existuje niekoľko typov lepidla, ktoré sú vhodné pre bambusové tapety. Medzi nimi nie je lepidlo pre bežné tapety, je príliš slabý pre tento materiál.

 • Prvá možnosť je tekutý nechty, spoľahlivý spôsob, ale má nevýhody vo forme nepríjemného zápachu a látok škodlivých pre ľudí.
 • PVA lepidlo môže držať tapetu, ale to vyžaduje veľa úsilia, pretože to trvá dlho, kým sa chytiť. Navyše pre spoľahlivosť stojí za to použiť skrutky alebo klince.
 • Akrylové lepidlo, inak sa nazýva "bláznivé lepkavé", nemá žiadny priamy účel pre bambusové tapety, ale zvláda s nimi, bezpečné a ľahko pracovať.
 • K dispozícii je tiež špeciálne lepidlo určené pre bambusové tkaniny a korok.

Čo znížiť?

Materiál je jednoducho prerezaný cez čepeľ, bude to stačiť tapetu alebo kancelársky nôž. Na oddeľovanie kotúča pozdĺžne potrebujete nástroj, môže to byť skladačka s kovovou pílou alebo píla.

Pokyny na vkladanie krok za krokom

Proces lepenia bambusu tapety možno rozdeliť do niekoľkých etáp.

 1. Príprava materiálu. Najprv je potrebné pripraviť a narezať fragmenty požadovanej veľkosti plátna. To bude vyžadovať nôž na tapety alebo skladačky v závislosti od umiestnenia rezu.
 2. Príprava stien. Povrchy nevyžadujú dôkladnú prípravu, pretože bambusová tkanina dobre maskuje drobné nezrovnalosti. Je však potrebné odstrániť staré tapety a omietky.
 3. Naneste lepidlo. S pomocou špachtle sa lepiaca kompozícia distribuuje na stenu a potom na zadnú stranu tapety. Kompozícia sa aplikuje na hustú časť tkaniny a venuje osobitnú pozornosť okrajom. V priebehu 8-10 minút by sa lepidlo malo absorbovať do povrchu, po ktorom môžete začať lepiť.

 4. Lepiť. K tapetu sa na stenu aplikuje tlieskanie, po ktorom sa odstráni. Po niekoľkých minútach sa lepidlo absorbuje a tkanina sa opäť pritlačí na stenu, vyhladí sa mäkkým valčekom zo stropu na podlahu. Prebytočné lepidlo sa odstráni handričkou.

Video sprievodca

Čistenie a starostlivosť

Materiál nevyžaduje špeciálnu a komplexnú starostlivosť.

 • Pre nečistoty a pre udržanie čistoty v dome stačí použiť vlhkú handričku, vysávač alebo mäkkú kefku.
 • Nepoužívajte tvrdé kefy, vysoko koncentrované kvapaliny a abrazíva.
 • Je vhodné používať špeciálne čistiace prostriedky určené na starostlivosť o bambusové povrchy.

Fotogaléria

Výzdoba interiéru s prírodnými materiálmi sa stáva čoraz dôležitejšou, bambusové plátna majú dobré vlastnosti, nezvyčajnú textúru a širokú škálu farieb. Dizajn môže byť diskrétny, alebo naopak priťahujúci pozornosť. Nižšie sú foto príklady použitia bambusových tapiet na stenách v miestnostiach pre rôzne funkčné účely.

Zanechajte Svoj Komentár