Žltá tapeta v interiéri: typy, dizajn, kombinácie, výber záclon a štýlu

Žltá tapeta je skvelá voľba pre vytvorenie svetelnej nálady v interiéri domu. Okrem pozitívneho vplyvu na ľudský stav, môže byť povrchová úprava vykonaná nezvyčajným spôsobom, vďaka čomu bude dizajn jedinečný a bude niesť len pozitívne emócie.

Fotografia je kompaktná obývacia izba. Tyrkysová pohovka a stena žltej farby tvoria jednu kompozíciu a zdôrazňujú pozornosť.

Žltá na stenách, účinok na ľudí

Žlté odtiene majú pozitívny vplyv na niektoré aspekty ľudskej psychológie.

 • Žlté zafarbenie je lepšie používať ako maloletá osoba pri dokončení miestnosti;
 • Malé deti reagujú negatívne na žiarivo žlté;
 • Žltá má pozitívny vplyv na mozgovú činnosť a tvorivú stránku;
 • Má pozitívny vplyv na pamäť a tráviaci systém;
 • Poskytuje relaxačné a upokojujúce účinky;
 • Povzbudzuje pozitívnu energiu a optimizmus.

Druhy tapiet a ich vlastnosti

papierJeden z najväčších rozpočtov končí. Materiál je priedušný, má širokú škálu farieb a relatívne nízku cenu. Avšak, tapeta je ľahko poškodená, farbené a vyblednuté s časom.
fleeceMajte priedušný, s hustou základňou, ktorá je schopná skryť nepravidelnosti. Vinylový reliéf sa často aplikuje na netkaný podklad.
vinylMajú vysokú pevnosť, skryjú hrbole, sú odolné voči vlhkosti a nezmiznú na slnku. Materiál však nedovoľuje, aby vzduch prechádzal a po nalepení sa mohol posadiť.
kvapalinaMajú bezpečné zloženie, aplikované na rovnaký princíp ako omietka. Dobre prejsť vzduch a nenechávajte švy po kreslenie.
Na maľovanieTapetový papier môže mať iný základ: papier, vinyl alebo netkané textílie. Plátno má inú textúru alebo vzor. Farba môže byť aplikovaná v niekoľkých vrstvách.
textilnéTextilný poťah sa aplikuje na flizelinovom alebo papierovom základe. Tapety sú dobre priedušné, majú protihlukové vlastnosti. Materiál má vysokú cenu, ľahko sa znečistí a vybledne vo svetle.

Na fotografii, tekuté tapety žltej farby, ako dekor, použité panely s obrazom psov.

dizajn

Plné farby

Intenzita farby nastaví charakter miestnosti. Pokojný bledožltý odtieň bude dobrým podkladom pre naplnenie miestnosti, je vhodný pre tmavý aj svetlý nábytok. Naproti tomu vynikne nasýtená svetložltá farba, je lepšie ju kombinovať s tichšími svetlými odtieňmi.

Na fotografii je kuchyňa-jedáleň v modernom štýle. Dizajn je vyrobený v dvoch základných farbách: žltá a wenge.

Tapeta s ornamentom

Podčiarknite štylistické smerovanie interiéru a pomôže prispôsobiť priestor. Tapeta s pruhmi vizuálne, aby miestnosť vyššia alebo širšia, v závislosti na smere pruhov. V kompaktnom priestore je vhodnejšie použiť tapetu s malým ornamentom, v priestrannej miestnosti môže byť ozdoba objemná.

S kvetmi

Kvetinové vzory vytvárajú letnú atmosféru v dome. Svetlé odmerné kvety na žltom pozadí môžu ozdobiť akúkoľvek oblasť v byte, napríklad nad TV alebo posteľou. Svetlo žltá tapeta s malým diskrétnym kvetinovým vzorom môže byť orezaná po celom obvode.

Na fotografii je klasická spálňa so žltou tapetou. Interiér je doplnený zlatými žltými detailmi.

S kresbou

Žltá tapeta s obrázkom bude vynikajúcou voľbou pre dokončenie detskej izby. Pozitívne pozadie a tematické kresby dodajú deťom dobrú náladu a prispejú k rozvoju. Pre kuchyňu by zaujímavou možnosťou bolo ozdobiť steny tapetou zobrazujúcou ovocie.

vzory

Krásne monogramy a Damašek zdobia interiér klasickej izby. Pre takéto vzory sa použije tmavožltý alebo svetlý odtieň pozadia. Monogramy môžu byť v rovnakej palete s pozadím tapety alebo mierne odlišné.

prúžok

Pruhované tapety majú jedinečnú schopnosť tlačiť steny od seba. Vertikálne pruhy spôsobia, že miestnosť bude vizuálne vyššia, horizontálna poloha pásu naopak rozšíri hranice. Paleta farieb sa môže skladať z dvoch odtieňov alebo kombinovať niekoľko farieb.

bunka

Bledožltá tapeta s malou bunkou bude pracovať pre dokončenie kuchyne. Interiér bude svetlý a letný. Tmavý odtieň je vhodný na dokončenie spálne.

S nápismi

Štýlové a moderné riešenie pre zdobenie miestnosti, vhodné pre steny v spálni alebo obývacej izbe.

Na fotografii je spálňa v žiarivo žltej farbe. Biela posteľ, záclony a dekoratívne detaily vyvážia interiér.

Imitácia tapety

Tapeta s imitáciou žltého muriva bude vyzerať neobvykle. Brutálne na prvý pohľad, spôsob dokončovania bude vyzerať úplne inak. Tapeta pod dlaždice môže mať efekt oderu, vhodný na dokončenie kuchyne. Vplyv povrchu z tkaniny alebo dreva zahreje spálňu a omietka bude harmonicky vyzerať na chodbe a obývačke.

Tapety na plochu a 3D tapety

3D tapeta je zaujímavým a nezvyčajným riešením interiéru. Najčastejšie tapeta alebo 3D tapeta zdobí jednu zo stien alebo určitú oblasť, takže priestor môžete rozdeliť do zón a zamerať pozornosť.

Na snímke moderná obývacia izba. Jedna zo stien je zdobená 3D tapetou v žltej farbe. V celkovom obraze vyzerá interiér štýlovo a stručne.

s textúrou

Tapety s textúrou môžu mať nezvyčajnú úľavu, ktorá nebude znateľná, ale nepozorovane zavedie do svojho dizajnu svoju vlastnú „chuť“.

kombinácie

Pre kombináciu tapiet existujú rôzne možnosti:

Kombinovaná metódafotografie
Zvýraznenie prízvukovej steny (najčastejšie stena nad čelo postele alebo nad pohovkou)

Vzor a obyčajné tapety

Vzor a vzor (napr. Ornament a prúžok)

Kombinácia fototapety s tapetou alebo maľbou

Rozdelenie steny na dve časti horizontálne

Dekorácie (napr. Tapetové dekorácie s lištami)

Záclony Tipy

Záclony by mali slúžiť ako konečný náter v interiéri, správne zvolený materiál urobí návrh miestnosti hotovým a stručným.

 • Kreslenie je lepšie použiť na jednom z povrchov. Ak je tapeta obyčajná žltá, potom záclony môžu byť krásnym vzorom. Ak sú na tapete vzory alebo obrazy, potom je potrebné dať prednosť obyčajným závesom. Podobne podobné obrazy môžu byť aplikované na obidva povrchy, za predpokladu, že sú harmonické.

 • Farba záclon môže byť kombinovaná s farbami prikrývky, koberca, vankúšov a ďalších dekoratívnych prvkov.

 • Všetky odtiene zelenej a fialovej, bielej, červenej, terakotovej, čiernej, šedej, hnedej sú vhodné pre žltý odtieň tapety.
 • So žltými tapetami záclony bude vyzerať dobre niekoľko odtieňov tmavšie alebo svetlejšie;

 • Krátke záclony môžu byť pruhované, kockované, s malými vzormi (napríklad kvetované alebo polka bodky);

 • Biely tyl bude možnosťou win-win.

Fotografie v interiéri izieb

kuchyne

Šťavnatý žltý odtieň je ideálny pre kuchyňu, zlepšuje náladu a zvyšuje chuť do jedla. V priestrannej kuchyni môžete použiť jasné farby a obrázky. Napríklad jedna zo stien môže byť ozdobená tapetou s citrónmi. V skromných kuchyniach je možné v oblasti záster aplikovať potlač a potiahnuť ochranným sklom. Týmto spôsobom sa priestor zachová a kuchyňa získa svoj charakteristický rys.

škôlka

Žltá farba je pozitívna a dobrá nálada, akékoľvek odtiene budú v jasliach harmonické. Dobrou možnosťou by bolo rozdeliť detskú izbu na spálňu a ihrisko. V oblasti na spanie je lepšie zvoliť si ľahký a pokojný tón tapety, svetlé farby a tapety budú vyhovovať herni.

spálne

Pre spálňu je lepšie zvoliť pokojné svetlé odtiene žltej farby. Jasná farba môže ozdobiť jednu zo stien. Žlté tapety s obrázkom veľkých kvetov a kvetinových vzorov nad hlavou postele vyzerajú zaujímavo.

Obývacia izba

V obývačke je viac príležitostí na realizáciu nápadov počas opravy. Pokojné pieskové odtiene zdobia klasickú sálu a naplnia ju slnečným svetlom. V modernom dizajne môžu byť farby odvážnejšie. Tapety je možné kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo alebo v kombinácii s inými farbami.

Chodba a chodba

Pre chodbu alebo chodbu by bola najlepšou voľbou svetložltý odtieň. Bude harmonicky vyzerať v miestnosti akejkoľvek veľkosti.

Na fotografii je chodba zdobená stenami s kvetinovými vzormi. Pokojný odtieň žltej farby harmonicky vyzerá s detailmi bielej a čokoládovej farby.

Farebná kombinácia

Žltá zelená a žltá zelená tapetaŽlté a zelené sú spojené s letom a budú vyzerať harmonicky v odtieňoch akejkoľvek sýtosti.

Žltá siváSivý odtieň „upokojí“ slnečnú žlto.

Žltá modráKombinácia je lepšie použiť v miestnosti na slnečnej strane.

Žltá modráKombinácia vytvára ľahký a jemný dizajn.
Žltá čiernaJe potrebné použiť čiernu farbu v akomkoľvek interiéri.

Žltá hnedáS hnedou farbou harmonicky vyzerá svetlý odtieň žltej farby.

Žltá červenáSvetlá kombinácia, vhodná na výzdobu obývačky alebo detskej izby.

Žltá oranžováFarby jesene sa najlepšie riedia svetlými tónmi, aby sa predišlo utláčateľskému pocitu.
Žltá bielaBiela je kombinovaná s ľubovoľnými farbami. Interiér bude jasný a útulný.

Žltá béžováBéžový a krémový odtieň bude dobrým pozadím pre žlté.
Žlto-fialová a žlto-fialováOdtiene fialovej osviežia interiér miestnosti.
Žltá RužováSvetlá kombinácia je vhodná na zdobenie miestnosti pre dievčatá.

Žlté zlatoBlízke farby, zlaté detaily sa budú lesknúť vo svetle.
Žltá tyrkysováKrásna kombinácia bude spojená s vtákom z raja.

Akú farbu nábytku, podlahy a stropu zapadajú do žltých stien?

nábytok

 • Interiér so žltými stenami bude vyzerať dobre svetlý nábytok, biely alebo béžový.
 • Kombinácia žltých stien a hnedého nábytku je tiež harmonická.
 • So stenami pastelových odtieňov bude štýlová sedačka s jasnou farbou, napr. Modrá alebo tyrkysová.

Paul

Interiér so žltými stenami bude vyzerať harmonicky na podlahu z dreva, ako je laminát alebo parkety, rovnako ako ľahký koberec: koberec alebo koberec.

strop

Najlepšia kombinácia môže byť považovaná za žlté steny a biely strop. Povrch môže byť ideálne plochý alebo ozdobený štukom a komplexným stropným podstavcom. To tiež vyzerá dobrý dizajn drevených trámov na bielom pozadí.

Ktorý štýl si vybrať?

klasický

Klasický štýl sa vyznačuje zdržanlivosťou a eleganciou. Pre klasický interiér, vyberte si tichý odtieň žltej, tapetu môžete ozdobiť monogramy a krásne zdobené vzory. Interiér doplní ľahký nábytok elegantného tvaru, hrubé závesy a kvety v keramickej váze.

Vo foto chodbe v klasickom štýle. Povrchová úprava sa vykonáva v tichých tónoch.

moderný

Pre minimalizmus a high-tech štýly sa vyznačujú rovnými čiarami, absenciou zbytočných detailov a praktickým využitím priestoru. Jedna zo stien môže byť zdobená žiarivo žltou farbou, tapeta môže byť monofónna, textúrovaná alebo s fotografickou tlačou.

Na fotografii je kompaktná spálňa v jasných farbách. Stena nad hlavou postele je lemovaná tapetou s jasným pozitívnym vzorom.

podkrovie

Vo vnútri podkrovných stien môžu byť pokryté tapetou s imitáciou tehál alebo maľovaného betónu. Je tiež možné kombinovať materiály, napríklad akcentová stena je ozdobená tapetou v žltých tónoch a zvyšok pod betónom.

Country hudba

Žltá farba je vhodná pre krajinu. Tapetový papier môže byť v malej bunke, monofónny v mäkkom tieni alebo v kombinácii so zámotkom zo stromu. Interiér bude zdobený stropnými trámami, útulnými kobercami a masívnym dreveným nábytkom.

Na snímke obývacia izba s dekoráciou na stenu v jasne žltej farbe. V interiérových prvkoch štýlu krajiny a shebbi-chic echo.

Fotogaléria

Žltá je dobrý spôsob, ako rozveseliť a vytvoriť pohodlnú, relaxačnú atmosféru vo vašej domácnosti. Rôzne farebné prejavy nastavujú svoj charakter doma a sú vhodné na dokončenie každej miestnosti. Nižšie sú uvedené fotografické príklady použitia žltej na stenách v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár