Interiérový dizajn v modernom štýle: popis, výber povrchových úprav, nábytok a dekor

Súčasný štýl je pomerne mladý, ale už získal cenné miesto medzi dizajnovými riešeniami pre dizajn moderného domu. Štýl nevytvára pevný rámec a umožňuje vyjadriť predstavivosť v kombinácii rôznych interiérových predmetov.

Pôvod štýlu

Súčasné („moderné“ v angličtine) pochádza z 20. storočia a vychádza z princípov minimalizmu a konštruktivizmu. Malé mestské byty boli navrhnuté praktickým a skromným spôsobom, a to ako starožitný, tak aj továrenský nábytok.

Eklekticizmus sa zachoval aj v bytoch povojnového obdobia, používa sa továrne vyrobený a cenovo dostupný nábytok, ktorý organizuje priestor a umožňuje skladovať veľké množstvo vecí (šmýkačiek a stien).

Fotografia ukazuje svetelný interiér detskej izby s hracím priestorom a kriedovou tabuľou pre rozvoj tvorivých schopností dieťaťa.

Súčasná populácia je dnes obľúbená, kombinuje praktický nábytok so vzácnymi interiérovými prvkami, štýl zostane v budúcnosti populárny vďaka svojej flexibilite a schopnosti aplikovať modifikácie založené na súčasnej realite.

Charakteristické vlastnosti a farby

Súčasné je bez dodržiavania pravidiel, dodržiavania špecifickej rovnováhy farieb. Nie je potrebné kupovať načrtnuté záclony a nábytok. Spontánna kombinácia, moderná dekorácia, pohodlie sú hlavnými princípmi súčasného.

Vlastnosti súčasného štýlu:

  • kombinácia pohodlia a jednoduchosti;
  • jednoduché línie pre nábytok a technológie, hladká textúra a jednotvárnosť;
  • voľný priestor na stene;
  • funkčnosť nábytku;
  • komplementárnosť a možnosť nahradiť dekoratívne predmety;
  • zabudované steny, výklenky a police.

Na fotografii, spálňa je moderný v bielej farbe bez hromady príslušenstvo, obyčajný strop a steny vizuálne hladké výklenky okna.

Z farieb sa dáva prednosť prírodnej palete s použitím grafitovej, šedej, bielej, pieskovej farby. Neutrálne odtiene sú kulisou pre svetlý interiér a dekor v štýle súčasného.

Fotografie v interiéri izieb

kuchyne

V modernom dome sa najčastejšie kombinuje moderná kuchyňa s obývacou izbou alebo chodbou a v interiéri kuchyne v byte radšej kombinujú izby alebo minimálnu nosnosť slúchadiel.

Použite bar, ostrovný set, zonáciu pomocou stropného stropu a podlahy. Domáce spotrebiče vstavané alebo majú jednoduchý tvar. Eklektická country hudba s klasikou alebo minimalizmom je typická pre súčasný štýl.

Vo fotografii kuchyňa v štýle modernej s dodatočným osvetlením nad pracovným povrchom a zásterou 3d. Svetlá paleta kombinovaná s čiernou farbou zvýraznenia.

Obývacia izba

V obývacej izbe moderného štýlu je zvolený najjednoduchší a funkčný nábytok, čiary sú horizontálne a nie je tam žiadny okázalý luxus. Na dekoráciu používajte sklo, plast, kov a dekoratívny kameň. Na pozadí neutrálnych farieb je vždy farebný akcent na maľbách alebo nábytku. Vo veľkej hale je nábytok usporiadaný do skupín, aby sa zachoval voľný priestor.

spálne

V spálni v modernom štýle sú kombinované dve neutrálne alebo monochromatické farby podľa princípu horizontálneho striedania, napríklad strop a podlaha sú biele a steny sú sivé. Akcentom je moderná svetlá skriňa alebo skriňa so sklenenými panelmi.

Na fotografii je šedo-béžová spálňa s moderným bambusovým lemom prízvukovej steny. Neprítomnosť sprievodných nočných stolíkov je dôsledkom priestrannosti.

škôlka

V materskej škôlke v štýle súčasného, ​​dôležitú úlohu zohráva prirodzenosť materiálov a praktické využitie priestoru, v ktorom pomáha pohodlný skladovací systém pre hračky. Steny sú natreté svetlými vzormi, šablónami a nálepkami na stenu.

Vstupná hala

V modernej chodbe sa nachádza ďalšie LED osvetlenie alebo bodové osvetlenie. Na steny používali svetlé farby farby, falošných tehál alebo ozdobného kameňa. Z nábytku môžete nainštalovať šatník, malý obchod. Ako príslušenstvo je lepšie obmedziť sa na niekoľko obrázkov.

Fotografia ukazuje koridor súčasných farieb v neutrálnej farbe s dôrazom na objemné tienidlá, dodatočné osvetlenie a kombináciu lesklých a matných povrchov.

kúpeľňa

V štýle modernej kúpeľne je plánované s maximálnou tvorbou prázdneho priestoru. Kompaktné inštalácie a sprchy sa používajú, inštalatérske práce zaberajú rohy a práčka sa zasúva do výklenku alebo pod stôl. Všetka komunikácia je skrytá pod panelmi odolnými voči vlhkosti. Najčastejšie vyberte svetlé odtiene pre modernú kúpeľňu.

výzdoba

steny

Pre súčasných, charakterizovaných experimentmi s dekoráciou a kombináciou prírodných materiálov s modernými. Monofónne tapety, spoločník tapety, tekuté tapety sa zmestí na stenu. Akrylátové farby, geometrické vzory, šablóny a samolepky sú vhodné v interiéri súčasného. V obývacej izbe môžete kombinovať dekoratívny kameň s omietkou alebo netkanou tapetou.

Na fotografii interiér s kvetinovými vzormi na šedej tapete v spálni je moderný dekor. Na stene sa nachádza vedľa štvorcového minimalistického obrazu a okrúhlej pletenej dekorácie.

Paul

Praktické podlahové krytiny budú vyhovovať interiéru súčasného interiéru: laminát, linoleum, koberec, porcelán. Farba podlahy by sa mala líšiť od stien a môže sa zhodovať so stropom.

strop

Môžu byť vyrobené zo sadrokartónových konštrukcií, napnuté viacúrovňové, natreté alebo dokonca omietnuté. V kuchyni sa montujú regálové panely.

Na fotografii je strop zo sadrokartónovej konštrukcie s LED osvetlením a neobvyklým stropným lustrom. Úrovne stropu sa líšia nie farebne, ale v tieňovej hre svetla.

Nábytkové prvky

V súčasnom nábytku sa používa jednoduchá forma, mala by byť praktická a prístupná. Dekorácie, vložky a zaoblenie budú zbytočné.

Drevený nábytok je vyrobený z lacného dreva alebo MDF. Vhodné neutrálne alebo čierne čalúnenie vyrobené z prírodných tkanín. Postele a stoličky môžu byť na malých nohách.

Textilné vlastnosti

Posteľné prikrývky, vankúše, čalúnenie a záclony by sa mali zhodovať a nemali by sa vytrhnúť z toho istého moderného štýlu.

Záclony skryjú nerovnomerné rámy okien, širšie okno, zväčšujú miestnosť. Husté závesy sú kombinované so svetlou organzou alebo taftom. V tmavej miestnosti postačí priesvitný tylu. Monochromatické záclony a ľahké tkaniny sa zmestia do malej miestnosti, záclony s potlačou a geometrií možno vyzdvihnúť v priestrannej miestnosti.

Na fotografii je detská škôlka v štýle modernej s tematickými fotografickými tapetami a praktickými rímskymi záclonami, ktoré zaručujú stmavnutie miestnosti.

Osvetlenie a dekor

osvetlenie

Osvetlenie v štýle môže byť viacúrovňové (stropné svietidlá z lustra, nástenné svietidlá a podlahové osvetlenie) s automatickým ovládaním. V kuchyni je dôležité dodatočné osvetlenie nad pracovným stolom a na chodbe je spodné svetlo nezvyčajné.

Je možné nasmerovať lampu a nastaviť prúd svetla pomocou rotačných svetiel. Výklenky a otvory sú zvýraznené aj v interiéri moderného interiéru. Stmievače alebo stmievače nastavujú množstvo svetla v miestnosti v rôznych časoch dňa.

výzdoba

Dekor sa používa v modernom štýle vo veľmi rozumných množstvách, aby nedošlo k preťaženiu interiéru. Príslušenstvo musí byť premyslené vo forme a farbe, nesmie preťažiť miestnosť a vyzerať stručne. Urobí sa moderná abstrakčná maľba, hladké vázy alebo figúrky, čerstvé kvety.

Na fotografii je spálňa s monofónnymi stenami, dekoratívne modelovanie, kvety a stropné lampy v štýle loft.

Fotogaléria

Štýl moderného dizajnu je určený predovšetkým pre pohodlný život, praktickosť je na čele všetkých pravidiel pre výber povrchových úprav, nábytku a konštrukciu projektového projektu. Nižšie sú uvedené príklady použitia štýlu súčasného v miestnostiach na rôzne funkčné účely.

Zanechajte Svoj Komentár