Tmavá podlaha v interiéri bytu: funkcie, dizajn, kombinácia, 65 fotografií

Tmavá podlaha v interiéri zvýrazňuje štýl a kontrastuje so stenami. Na jeho pozadí je zdôraznený ľahký dekor a textílie. Táto podlaha nevyzerá pochmúrne, často sa používa v klasickom a modernom interiéri.

Tmavé podlahy

Tmavá podlaha sa nazýva povlak nielen čiernej a hnedej, ale aj ďalší tmavý odtieň červenej, modrej, zelenej. Tmavé farby majú svoje výhody v univerzálnosti a relatívne nízkom stupni mramorovania, ale zároveň sú na čiernej podlahe viditeľnejšie škrabance a prach.

Fotografia ukazuje tmavú podlahu v dvojfarebnom interiéri modernej klasickej spálne s posteľou s nohami, pohovkou a krbom.

Interiér s tmavou podlahou vyzerá elegantne a elegantne, v závislosti od materiálu a kvality podlahy, ktorá sa hodí do akéhokoľvek štýlu, tmavohnedá podlaha bude zdobiť miestnosť v klasickom anglickom štýle a tmavo šedá podlaha bude vyhovovať štýlu krajiny a podkroviu.

Kombinácia podlahy s dverami

Svetlé dvere

Jasný vchod nielen vyniká na pozadí hnedých a svetlých stien, ale vytvára aj kontrast k tmavej podlahe.

  • Biele dvere dávajú klasickú kombináciu s tmavou podlahou. Hodí sa rovnako na béžové, farebné a hnedé steny.

  • Béžové dvere nie sú tak špinavé ako biela, vhodné pre hnedé odtiene podlahy.

  • Svetlosivé dvere v harmonickej kombinácii vhodné pre tmavosivú alebo čiernu podlahu. Tapeta je lepšie zvoliť neutrálne alebo nasýtené farby.

Tmavé dvere

Je potrebné starostlivo vstúpiť do interiéru, pretože množstvo tmy v malej alebo zle osvetlenej miestnosti môže poškodiť dizajn.

  • Farba wenge alebo tmavohnedej farby s pruhmi čierneho alebo zlatého odtieňa je vhodná na podlahu rovnakej farby za predpokladu, že nábytok a koberec sú svetlé.

  • Tmavo šedá by mala byť kombinovaná s bielymi stenami, tmavosivou podlahou alebo hnedou podlahou.

Fotografia zobrazuje tmavú podlahu a tmavo sivé vchodové dvere v interiéri chodby proti bielej omietanej stene.

  • Čierne dvere sa používajú v klasických aj moderných interiéroch, v kombinácii so svetlými, bordovými stenami, tmavohnedou podlahou. Ak je miestnosť malá, namontujte sklenené dvere s čiernym rámom.

  • Hnedý vo svetlom drevenom vzhľade je vhodný pre akékoľvek pohlavie, tmavo hnedé odtiene tmavej čokolády sú kombinované s béžovými farbami stien a tmavohnedým tónom podlahy.

Na fotografii sú mohutné dvere s vyrezávanými vzormi v interiéri klasickej chodby domu s kamennou tmavou podlahou.

Svetlé dvere

Okrem priamej funkcie sa staňte predmetom pozornosti a interiéru.

  • Červená v odtieňoch šarlátovej, bordovej a rubínovej sa zmestí pod béžové steny a čiernu podlahu.

  • Zelení sú vhodné pre červenú, béžovú tapetu a čiernu, tmavohnedú podlahu.

  • Tmavo modrá sa priblíži pod tmavohnedú a sivú podlahu. V kombinácii s čiernou vytvorí klasickú atmosféru v interiéri kancelárie alebo obývačky.

Kombinácia podlahy s farbou stien

Materiály na dekoráciu stien môžu byť od jednoduchých tapiet až po omietky, ale farebná paleta by mala byť kombinovaná s tónom podlahovej krytiny.

Svetlé steny

Béžová, biela, svetložltá tapeta, pastelové farby, steny s ornamentami a vzormi sú kombinované so všetkými tmavými farbami podlahy vďaka vyváženiu medzi tmavými a svetlými dekoráciami v interiéri.

Na fotografii je znázornený interiér priestrannej spálne v podkroví s tmavým laminátom na podlahe a použitie svetlooranžovej kôry na omietky.

Tmavé steny

Hlboké odtiene stien, veľký čierny ornament, kobalt, hnedé, sivé steny sú kombinované s ľahkými dverami, bielymi soklami a podlahou, ktorá sa líši od stien v niekoľkých odtieňoch. Je lepšie, aby steny a podlaha v rovnakej farbe v malom byte alebo bez okien.

Kombinácia podláh so základnou doskou

Sokel by mal byť najprv kombinovaný s farbou stien a podlahovej krytiny.

Základná doska zodpovedá podlahe

Podstavec v tóne podlahy sa spája s podlahovou krytinou v jednej farbe a rámom dna stien. Táto kombinácia je vhodná pre dvere vo farbe podlahy a interiéru, kde nie je kladený dôraz na podlahovú krytinu.

Sokel je ľahší

Vo svetlých, svetlých farbách, biely odtieň vhodný pre ľahké steny alebo je možné ho zvoliť pod stenami alebo svetlými dverami. Podstavec jasne rozlišuje medzi rovinami vo vnútri miestnosti.

Na fotografii sa pod soklom vyberie sokel a vytiahne hranicu medzi sivými stenami a podlahou.

Podstavec je tmavší

Sokel v tmavšej farbe vytvára nenápadný kontrast a ťahá čiaru medzi podlahou a stenami. Pod šedou a hnedou podlahou sa hodí čierna a tmavo hnedá sokel.

Kombinácia s nábytkom

Pri výbere podlahovej krytiny je dôležitá aj farba skrine, komody, stola a iného nábytku. Pre lesklé fasády vhodné pre drevené dosky, laminátové podlahy, parkety, matné dlaždice a pre matné povrchy - lesklé dlaždice, maľované podlahy a iné nátery, ktoré dávajú reflexiu.

Ľahký nábytok

Ľahký nábytok môže byť kombinovaný s akoukoľvek podlahou v interiéri. Biely nábytok vytvorí v interiéri dotyk klasického a škandinávskeho štýlu spolu s tmavohnedou podlahou. Béžový, pastelovo ružový, svetlý drevený nábytok zapadajúci do šedej, hnedej, grafitovej podlahy.

Tmavý nábytok

Nábytok by mal byť ľahší ako podlaha alebo iný odtieň tmavej farby. Sivá, tmavomodrý nábytok bude vyhovovať hnedej podlahe. Na čiernu podlahu je potrebné vyzdvihnúť grafitový, hnedý nábytok, sady farieb wenge. Tmavo šedá podlaha v interiéri je vhodná pre čierny, tmavo červený nábytok.

Na fotografii sa kožené lôžko takmer spája s tmavou farbou podlahy, v spálni sú biele steny a textílie, ktoré dodávajú svetlo do interiéru.

Farby tmavej podlahy

Čierna podlaha

Vhodné pre vytvorenie pevnej obývacej izby, útulnej spálne. Čierna farba zahrieva chladný biely interiér, vhodný pre zlaté tapety, v kombinácii s hnedými, béžovými, farebnými stenami. Univerzálna farba v kombinácii s čiernym a bielym soklom, ľahké dvere.

Tmavo sivá

Farba pôsobí ako neutrálne pozadie pre nábytok a steny, môže sa prekrývať so stropom. Najčastejšie sa používa pre moderné interiéry v námornom štýle, krajine a podkroví.

Tmavo hnedá

Tento pocit pohodlia, vhodný pre každú miestnosť, sa častejšie používa v spálni av hale. V kombinácii s kameňom na stene je vhodný pre obývaciu izbu alebo rustikálny interiér.

Tmavomodrá

Takáto podlaha sa stretáva častejšie ako iné farebné odtiene. Vhodné pre všetky interiéry v kombinácii s bielymi alebo čiernymi dverami.

Tmavo zelená

Vyzerá to nezvyčajné, takýto koberec sa podobá tráve, tvrdý povlak sa stane nezávislým prízvukom a je lepšie ho kombinovať s neutrálnym nábytkom.

Fotografia ukazuje tmavozelenú podlahu v interiéri obývačky v klasickom štýle.

Výber štýlu

klasický

V klasickom štýle sa vyznačuje sofistikovanosťou a použitím prírodných materiálov na dekoráciu. Podlaha je najčastejšie vyrobená z laminátových alebo parketových dosiek vo farbe wenge alebo moreného dubu, ktorý je kombinovaný s bledočervenou, béžovou, bielou stenou, bordó alebo smaragdovou tapisériou. Sokel a dvere sú lepšie pre vyzdvihnutie pod nábytkom alebo stenami. V kúpeľni sa používajú monochromatické matné dlaždice, s ornamentami, alebo dlaždice pod stromom.

moderný

Tento štýl nie je obmedzený na konkrétne tmavé farby, čierna dlažba, tmavo hnedý laminát, maľovaná doska, tmavé parkety, tmavo šedá alebo tmavo modrá samonivelačná podlaha.

Country hudba

Rustikálny štýl zahŕňa podlahu z hrubej dosky alebo laminátu, v podmienkach bytu to môže byť parkety z tmavého dreva. Táto podlaha je kombinovaná s koženou pohovkou, ošuntelým nábytkom, dreveným stolom z borovice alebo hrušky.

podkrovie

V štýle loftu sa prejavuje v špeciálnej nedbanlivosti a dostupnosti len potrebného nábytku. Komfort je cenený predovšetkým preto, aby podlaha bola vyrobená z dreva, čiernej, šedej, tmavohnedej laminátovej farby. Podlaha môže byť z betónu pod imitáciou nedokončeného poteru, ale potom ho musíte zahriať.

V byte fotoateliéru v interiéri podkrovia a kombinácie dlaždíc v kuchynskom priestore s tmavými parketami v obývacej izbe.

angličtina

Interiér anglického štýlu je aplikovaný tmavohnedý, čierny a parketový mahagón. Podlaha je zdobená žakármi alebo kobercami s ornamentom a okrajmi na okrajoch.

Podlaha v interiéri izieb

V každej miestnosti bude tmavá podlahová krytina vyzerať primerane so správnou kombináciou farieb koberca, nábytku, stien a dverí.

Obývacia izba

Pre chodbu je lepšie použiť podlahovú dosku, laminát, koberec. Teplý materiál, krb, mäkký parný nábytok vám spríjemnia rozhovor. V malej obývacej izbe je lepšie nepoužívať čierne podlahy.

spálne

Tu sa zmestia všetky odtiene, ktoré budú kombinované s ľahkým lôžkom a šatníkovou skriňou, ako aj s farebným alebo tmavým nábytkom.

Na fotografii je interiér spálne s tmavými laminátovými podlahami a kamennými tehlovými stenami, ktoré sú vymaľované v rôznych farbách.

kuchyne

Vhodné šedé alebo hnedé linoleum, dlažba alebo štvorcová dlažba so striedavými farbami. Pod bielym balíkom sa hodí čierna dlažba s matnou sadou lesklých dlaždíc.

škôlka

Toto je komfortná zóna pre dieťa, podlaha v detskej izbe by mala byť relatívne mäkká, nekĺzavá a odolná voči vlhkosti. Vhodné parketové podlahy, laminát odolný proti vlhkosti, koberec alebo koberec na drevenej podlahe. Pre podlahy je lepšie zvoliť farbu alebo hnedý odtieň.

Vstupná hala

Tak často, ako miestnosť vystavená znečisteniu a slabo osvetlená denným svetlom, musí kombinovať ľahké steny a koberce s tmavým laminátom odolným voči vlhkosti alebo porcelánovou dlažbou. Urobí sa monochromatický lesklý obklad s ozdobným kobercom vlysu uprostred chodby.

Interiér chodby s grafitovými parketami, modrými stenami a bielymi interiérovými dverami, dodatočným osvetlením a bielymi povrchmi dodáva na fotografii pocit priestoru.

kúpeľňa

Pre kúpeľňu, musíte zvoliť non-sklzu dlaždice akejkoľvek tmavej farby, univerzálny môže byť nazývaný hnedá a šedá. Ak je podlaha čierna, potom by mala byť tapeta alebo maľba ľahká, pás je povolený. Ak je kúpeľňa veľká, môže byť rozdelená do zón pomocou rôznych podlahových úprav, napríklad dlaždíc v kúpeľni, a v oblasti skríň je laminát odolný proti vlhkosti.

Fotogaléria

Tmavá podlaha robí interiér reprezentatívnym, teplejším, kamenným alebo dubovým povrchom je spojený s luxusom, komfortom. Najlepšie je kombinovať s pastelovými a svetlými farbami, kvalitným textilom a nábytkom. Nižšie sú uvedené fotografické príklady použitia podláh v tmavých odtieňoch v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár