Interiér s pruhovanou tapetou: funkcie, typy, farby, kombinácia, 85 fotografií

Interiér s pruhovanou tapetou sa často nachádza pri dokončovaní akejkoľvek miestnosti, vykonáva nielen dekoratívnu, ale aj konštruktívnu funkciu podľa vnímania veľkosti priestoru. V závislosti od dizajnu tapety, jasu kapiel a kombinácie farieb, môžete vytvoriť individuálny jemný alebo odvážny štýl.

Vlastnosti a výhody

Dokončovacie tapety má také výhody ako cena, schopnosť samostatne aktualizovať steny, široký výber typov a farieb. Pruhované tapety, ako jedna z odrôd dizajnu, sa používajú, keď je potrebné vizuálne zväčšiť alebo rozšíriť miestnosť. Pás tiež vykonáva dekoratívnu funkciu.

Napríklad v škandinávskom alebo minimalistickom štýle môže byť takáto úprava jediným dekorom. Pruhované tapety v kombinácii s pevnými stenami a zapadajú do každého interiéru.

Typy pásov

Geometria a prúžok na tapete plní funkciu vizuálneho skreslenia vnímania miestnosti v jej prospech.

Vertikálny pásik

Vypustí miestnosť a zdvihne strop. Z farby pásov závisí ich striedanie a veľkosť od konečného vzhľadu interiéru.

Horizontálny pásik

Roztiahnite úzku, ale dlhú miestnosť s vysokým stropom. Neodporúča sa pre interiér s nízkym stropom, kde bude priečny pás ešte nižší.

Na fotografii je pruhovaný zelený a béžový interiér s červenými akcentmi, ktorý nie je preťažený nástennými dekoráciami.

Diagonálny pásik

Vhodné pre interiér so stenami nepravidelného geometrického tvaru, izby v podkroví. V tomto prípade môže byť jedna stena vyrobená pruhovaná a zvyšok je obyčajný.

Typy tapiet

Každý typ tapety s pruhmi má jedinečné vlastnosti vďaka kompozícii, ktorá hrá dôležitú úlohu v konečnej podobe interiéru.

Typ tapetyvlastnosť
papierHustotou sú jedno- a dvojvrstvové, razené a hladké. Ľahko sa lepí, absorbuje pachy, necháva vzduch prechádzať. Vhodné pre detské izby a spálne z dôvodu šetrnosti k životnému prostrediu. Rozpočet možnosť nástenné dekorácie.
fleeceMajú tkanú základňu, zvýšenú trvanlivosť, pľúca pri lepení, nezrážajú, neznášajú mierne zvlhčenie, nechávajú prejsť vzduchom, skrývajú malé praskliny na stene. Používa sa na dekoráciu stropu.
vinylStávajú sa na papieri a netkanej báze, opakujú akúkoľvek textúru, reliéf a sú tiež hladké. Nesnažte sa absorbovať vlhkosť, preniesť vlhké čistenie a trieť špongiou. Nezmiznú, dobre skryjú defektné steny. Nenechávajú vzduch cez a nie sú žiaduce pre spálne a škôlky, ale sú jedinou možnosťou pre kuchyňu.
Na maľovanieTam sú flizelinovoy alebo sklovitý základ s reliéfnym alebo reliéfnym vzorom vinylu, rybie kosti, pištole, alebo s jednoduchým dizajnom. Nechajte maľovať až 12-15-krát.
SieťotlačOdolné voči opotrebeniu a odolné voči vyhoreniu majú základňu z vinylového papiera. Líšia sa v trblietkach a vplyve mäkkého povrchu kvôli horúcemu razeniu s prídavkom nití.

Veľkosť pásky a dizajn

Interiér s pruhované tapety vyzerá veľkolepé, krásne a funkčné.

Široký pásik

Vhodné pre izby všetkých veľkostí, ale takéto tapety sú najlepšie odhalené v priestrannom interiéri obývačky alebo spálne.

Úzke pásmo

Je častá a zriedkavá, kontrastná alebo monofónna. Pri výbere tapety v malom pruhu nábytku a dekorácie by mali byť aspoň v kombinácii s obyčajnými závesmi.

Pruhy s kvetinami

Vhodné pre rustikálny, provensálsky štýl, detské izby a non-striktné interiéry pre spálňu alebo obývaciu izbu.

Fotografia má pruhovaný interiér s kvetinovým vzorom, kde sú tapety kombinované vo farbe s textilom a čalúnením nábytku.

Monochromatické pruhy

Vyzerajú pokojne a diskrétne. Z diaľky vyzerať ako obyčajná tapeta. Nespôsobujú napätie v očiach a neobťažujú sa už mnoho rokov.

Pruhované vzorované tapety

Vhodné pre detský interiér, akcentovú stenu alebo kombináciu hladkých stien.

Pruhované tapety s ornamentom

Sú vybrané pre obývaciu izbu, širokú jedáleň, spálňu, ornament môže byť geometrický, kvetinový, s monogramami kontrastnej alebo podobnej farby.

Textúrované tapety pásky

Vyzerajú objemovo vďaka vinylovej reliéfnej vrstve. Vyčnievajúce pruhy pridávajú pohyb k dizajnu. Môže spôsobiť únavu, preto sa používajú v kombinácii s jednofarebnými stenami.

Lesklé pruhy

Symbolizujú dynamiku, energiu a priťahujú pozornosť. Lesk môže byť textilný, zlatý alebo strieborný. Stalo sa v tenkom a veľkom páse.

Vo fotografii interiér obývacej izby s lesklými pruhmi, ktoré sa lesknú s zamatovým leskom v určitom uhle.

Farebný roztok

biela

Biela pruhovaná tapeta je vhodná pre malý priestor, väčšia izba je rozšírená ešte viac. Univerzálna farba pre akýkoľvek interiér. Biely-modrý alebo bielo-modrý pásik je vhodný do spálne a detskej izby.

šedá

Šedé pruhy vyzerajú veľkolepé na akomkoľvek svetlom alebo neutrálnom pozadí. Široké sivé pruhy zapadajú do spálne, detskej izby alebo kuchyne. Šedobielu miestnosť dopĺňajú svetlé textílie.

béžový

Béžová farba vyzerá neutrálne na bielom, hnedom pozadí, vyvažuje svetlé pozadie.

Na fotografii je mliečne béžový interiér s pruhovanými stredne veľkými tapetami v klasickom štýle, ktoré sú kombinované so záclonami.

hnedý

Hnedý pásik je vhodný pre domáce pohodlie obývačky, spálne, vyzerá dobre na bielom, kávovom, oranžovom pozadí.

čierna

Čierna pruhovaná tapeta vyzerá striktne, v závislosti od veľkosti kapiel silne ovplyvňujúcich vnímanie miestnosti. Čiernobiela izba riedená svetlým dekorom.

červená

Červený pruh vyzerá veľkolepý na textilné tapety, vhodné pre prízvuk stenu.

vínny

Vínové pruhy vytvárajú majestátnosť klasického interiéru a jasný akcent v modernom dizajne, odvážny výber pre obývaciu izbu.

oranžový

Oranžový svetlý pruh pridáva poznámku o teple bez množstva farieb, zapadá do šedej, čiernej, bielej farby.

zlato

Zlaté pruhované tapety prichádzajú v rôznych intenzitách, v kombinácii s čiernou, bielou, béžovou farbou v interiéri.

Na fotografii je interiér spálne so zlatými pruhovanými tapetami v klasickom štýle.

zelená

Zelené pruhy zmierňujú napätie, prispôsobujú sa relaxácii, zapadajú do červeného, ​​bieleho, čierneho, hnedého pozadia.

Svetlozelená

Svetlo zelené pruhy vzbudzujú záujem, priťahujú pozornosť, sú kombinované s inými vzormi oranžovej, červenej farby.

modrý

Modrá farba vyzerá pevne, keď je skombinovaná v rôznych odtieňoch, vhodná pre škôlku v kombinácii s bielou, sivou farbou.

modrý

Modré pruhy v kombinácii s bielou, šedou klasikou, často používané v interiéri spální a kúpeľní.

Fotografia má modrý a biely pruhovaný interiér, kde sú tapety osvetlené jemným dekoratívnym svetlom a doplnené maľbami v rovnakých rámoch.

tyrkysový

Tyrkysové pruhy vyzerajú svetlé a diskrétne v kombinácii s vanilkovou, šedou, hnedou farbou.

ružový

Ružová pruhovaná tapeta je vhodná pre dievčenskú izbu, kombinované biele a ružové pruhy sa navzájom dopĺňajú.

žltý

Žlté pruhy sa najlepšie kombinujú s inými svetlými pruhmi, musia sa kombinovať s rovnakými textíliami.

nachový

Fialové pruhy sú vhodné pre svetlé pozadie, vytvárajú efekt jasného a dynamického interiéru.

orgován

Lila pruhy sa používajú v stredných a veľkých miestnostiach, v kombinácii s citrónom, šedá, ružová, biela.

pestrofarebný

Viacfarebná pruhovaná tapeta môže mať rôznu šírku, kombinovať až 5 farieb, z ktorých jedna sa zmení na inú, alebo všetky čiary sú farebné a rôznych odtieňov.

Na fotografii je viacfarebná pruhovaná stena v čele postele, ktorá je kombinovaná so sivou primárnou farbou.

Fotografie v interiéri izieb

Pruhované tapety sa zmestia do interiéru každej miestnosti a kladú dôraz na jeho výhody pri správnom výbere farby, veľkosti a umiestnenia pásu.

Chodba a chodba

Pre túto miestnosť je lepšie vytvoriť biely pruh na kompenzáciu nedostatku denného svetla v zatemnenej miestnosti. Vhodná kombinácia biela a béžová, zlatá, žltá, pistácie, svetlozelená, oranžová.

kuchyne

Najčastejšie preplnené slúchadlami a iným nábytkom, vertikálne dvojfarebné pruhy rôznych veľkostí alebo neutrálne široké pruhy budú kombinované s mozaikou alebo dlaždice zástery. Záclony sú prispôsobené farbe textilu.

Obývacia izba

To môže byť prilepené v pruhované tapety akejkoľvek veľkosti. Pastelové pruhy na svetlomodrom alebo neutrálnom pozadí sú vhodné pre škandinávsky alebo minimalistický štýl, klasický interiér môže byť vyrobený so širokými a strednými pruhmi v zeleno-bielej alebo červeno-bielej farbe.

škôlka

Môže byť v šedo-ružovej, šedobielej, šedo-modrej farbe. Pre teenagera sa hodí kombinácia fialovo-fialovej, bielo-fialovej, modrej a bielej.

Fotografia zobrazuje pruhovaný viacfarebný interiér v modernom štýle s jasnou pohovkou a závesným kreslom.

spálne

Umožňuje kombináciu bielej farby s bledomodrou, bledo ružovou, svetlozelenou farbou. Pruhované môžu byť prízvuk alebo dve paralelné steny. Monochromatické steny sú navyše zdobené maľbami.

Na fotografii je biely béžový interiér v modernom štýle s prízvukovou pruhovanou stenou.

Výber závesu

Textílie by mali byť harmonicky kombinované s tapetou, takže existuje niekoľko možností pre výber záclon.

  1. Záclony a hlavná farba tapety v rovnakom tóne. Toto riešenie je vhodné pre malú miestnosť a neutrálny interiér bez prízvuku.
  2. Svetlé závesy sú vhodné pre veľkú obývaciu izbu a miestnosť, kde je potrebné „priblížiť“ okno, zatiaľ čo pásik je zvolený tak, aby zodpovedal základnému tónu stien.
  3. Závesy, ktoré sa líšia v tóne, neporušujú jednotu, ale ťahajú čiaru medzi stenami a závesmi.
  4. Veľkosť pruhov, ich umiestnenie a farbu na tapetu možno kombinovať so záclonami.
  5. Podľa typu záclon zapadajú krátke záclony, rímske záclony, rolety, skladané.

Kombinácia tapety

Ak je miestnosť malá, potom si môžete vybrať zóny a rozdeliť priestor pomocou sprievodnej tapety.

Pruhované a obyčajné tapety

Je možné kombinovať pruhované tapety v interiéri s obyčajnou tapetou, ktorá opakuje farbu pozadia alebo pruhy, môže to byť aj neutrálny alebo jasný kontrast.

Pruhované a vzorované tapety

Pruhované tapety možno kombinovať s tapetou so vzorom v priestranných izbách, aby sa zabránilo preťaženiu interiéru na stenách. Vzor a pásik sú krásne kombinované v identických odtieňoch.

Na fotografii sú pruhované tapety kombinované s tapetou s ornamentom v interiéri jednej miestnosti, aby sa zväčšil priestor úzkej miestnosti.

štýly

Pruhované tapety sú široko používané v rôznych interiérových štýloch, od klasických až po moderné.

Provence

Je rozpoznaný v pastelových odtieňoch, pistácie, lila a ružové odtiene tapety s bielym alebo sivým pruhom strednej alebo malej veľkosti, ktoré možno kombinovať s obrazom vtákov, tapety s kvetmi.

Klasický štýl

Classic si vyberie prostú alebo nízko kontrastnú kombináciu prúžkov na tapete. Najčastejšie je to priemerná veľkosť rovnakých pásiem s rovnakými medzerami. Použite pastelové odtiene bielej, zelenej, modrej, béžovej.

Moderný štýl

Môže byť s kontrastnými čiernobielymi alebo minimalistickými monofónnymi pruhmi. Aplikuje sa široký pásik, viacfarebná kombinácia na jednej stene, kombinácia s monofónnymi stenami.

Námorný štýl

Morský štýl s modro-modrým alebo tyrkysovým prúžkom je kombinovaný so žltými, bielymi, piesčitými tapetami a červenými akcentmi v dekore.

Fotografie ukazuje interiér spálne s pruhovanou tapetou v bielej a modrej farbe.

Anglický štýl

Anglický štýl a diskrétne pruhy na zelenom, červenom, béžovom pozadí zdôrazňujú šľachtický interiér s tmavým nábytkom a koženou pohovkou. Pás je zvolený ako stredne veľký.

Fotogaléria

Pás v interiéri vykonáva aktívnu funkciu dekorácie a vizuálnej expanzie, je prípustná kombinácia rôznych pásov a farieb v jednom prevedení. Prúžky sú vhodné pre svetlý interiér, úzku miestnosť, konzervatívny dizajn a priestrannú izbu. Nižšie sú uvedené príklady použitia pruhovanej tapety na stenách v miestnostiach na rôzne funkčné účely.

Zanechajte Svoj Komentár