Výzdoba interiéru s freskami: fotografie, funkcie, typy, výber dizajnu a štýlu

Článok prezentuje fotografie fresiek v interiéri, ktoré boli prenesené zo vzdialených klasík a chrámov do moderného domu. Boli pridané nové technológie na vytváranie fresiek, zmenil sa životný štýl, ale záujem o umenie zdobenia stien zostáva ako predtým.

Vlastnosti dizajnu

Freska - maliarska technika na mokrej alebo suchej omietke s farbami a štetcami. V stredoveku a renesancii bol spôsob kreslenia použitý len na mokrej omietke, ktorá po vyschnutí vytvorila film, ktorý trval fresku. V dnešnej dobe sa nástenná maľba v interiéri nazýva nástennými maliarskymi farbami pomocou štetcov a airbrush, čo uľahčuje montážne práce.

V modernom interiéri nájdete fresku inou technikou a iným vzorom, ktorý sa dá aplikovať nielen na omietku, ale aj na iný základ. Tento dizajnový variant je vhodný pre klasický interiér, kde sa dodržiavajú všetky kánony dekorácie a vybavenia, ako aj moderný dizajn.

Odrody fresiek

Dnes nie je potrebné pozývať umelca na maľovanie stien, stačí si objednať modernú fresku, ktorá ako súčasť má iba prírodné zložky, ako napríklad zmes piesku, vápna, farby, lepidla. Kreslenie je možné podľa fotografie alebo náčrtu. V interiéri je veľký výber fresiek, ako napríklad: na omietku, na netkanej textílii, na plátne, na samolepiacom a pevnom podklade.

Na fotografii je interiér s tematickou freskou zo života stredoveku, ktorá zaberá dve steny priestrannej jedálne v klasickom štýle.

Na báze omietky

Nástenná nástenná maľba na báze omietky je vhodná pre klasický interiér. Technika je blízka vytvoreniu antických fresiek. Je vyrobený zo sadry na základe montážnej mriežky. Kreslenie je aplikované farbami. Upevnené na stenu alebo strop lepidlom, okraje sú zdobené omietkou, takže obraz vyzerá nalial do steny.

Maľovanie na netkaných textíliách

Maľovanie na netkaných textíliách vyrobených pomocou tlačiarne pre fototapety. Po nakreslení obrázka alebo fotografie je obrázok vo veku. Môžete použiť na mierne nerovnomerné steny pomocou non-tkané fotografie tapety technológie. Takáto freska môže byť vykonaná na celej stene s krajinou vzdialených Benátok alebo Paríža.

Freska na plátne

Tento druh je veľmi populárny. Omietka sa aplikuje na plátno, potom kresba. Potom sa aplikuje metóda umelého starnutia a voskovania. Môže byť zhotovená na exkluzívnej fotografii alebo štandardne, aby bola v ráme alebo bez. Nástennú maľbu bez rámu možno prilepiť na stenu lepidlom na tapety. Prach by mal byť odstránený iba suchou metódou.

Na fotografii je freska, ktorá v kompozícii s oblúkmi vytvára imitáciu otvoreného balkóna. Pre takúto vnútornú stenu musí byť neutrálna farba.

Samolepiace

Samolepiaca nástenná maľba sa vyrába digitálnou technológiou. Na hotovej fotografii požadovanej veľkosti sa aplikuje na prednú stranu piesku a samolepiaca fólia - na druhej strane. Takáto nástenná maľba môže byť prilepená k odretému a odmastenému povrchu stropu alebo steny. Vyzerá to ako fototapeta a kvôli tenkej hrúbke neskrýva defekt stien.

Na tvrdom podklade

Na pevnom základe urobte maľbu, ktorá má obmedzenú veľkosť (maximálny parameter 3x1,5 metra). Je vytlačený na pevne pripravenej doske, v interiéri môže byť orámovaný alebo jednoducho prilepený na stenu.

Aplikácia hotových fresiek a umiestnenia

Elastická freska, ktorá je podobná fotografickej tapete, je upevnená na lepidlo a vyzerá organicky so stenou, verzia na pevnom základe bude mať projekcie ako obraz.

Algoritmus pre použitie webu:

  1. Na vykonanie prípravných prác na vyrovnanie povrchu steny by mala byť hladká, merať fresky a povrchy.
  2. Naneste lepidlo na netkané foto tapetu na stenu a zadnú stranu maľby, ktorá sa potom stane mäkkou, takže je dôležité, aby ste ju nerozbili.
  3. Stick a odstrániť bubliny z pod plátno. Nepravidelnosti zmiznú po vysušení.

Umiestnenie na stene

Rovnako ako foto tapetu, nástenné maľby v interiéri sa najčastejšie používa na výzdobu stien. Jeho veľkosť môže byť akéhokoľvek formátu a tvaru, od štvorca k elipse. Vo veľkej miestnosti môže zaberať celú stenu.

Umiestnenie stropu

Na výzdobu stropu môžete použiť malbu spolu so štukovou omietkou alebo polyuretánom. Strop musí byť vysoký tak, aby „nerozdrvil“ vzor na stenách.

Ako dekor

Ako dekor je možné ozdobiť rímsy, výklenky, stĺpy. Fresky v interiéri môžete ozdobiť rámami a lištami.

Na fotografii je freska s reprodukciou obrazu "Stvorenie Adama" Michelangela, ktorý zdobí výklenok nad schodmi. Táto možnosť je vhodná pre klasický interiér.

Vlastnosti aplikácie v štýloch

Pri výbere veľkosti fresky a jej predmetu musíte stavať na veľkosti miestnosti, umiestnení nábytku a štýlovom rozhodnutí.

moderný

Pre moderný interiér, fresku s abstrakciou, geometriu, jednoduché rozvody s farebným prechodom bude vyhovovať. Taktiež vhodné obrázky na plot, najmä pre deti.

klasický

Reprodukcie svetových majstrovských diel maľby, obrazy kvetov a zátišie sú vhodné pre klasiku. Farebná schéma zostáva neutrálna. Zo všetkých typov obrazov sa hodí na plátno, na omietku, na pevnom základe. V klasickom interiéri hrajú dôležitú úlohu biele alebo zlaté rámy, takže ich môžete používať.

Freska na základe omietky v pastelových odtieňoch s obrazom prírodného súboru hradu vyzerá nenápadne a jemne v jasnom klasickom interiéri.

Provence

Štýl Provence je možné zdôrazniť použitím farebnej nástennej maľby s kvetmi pastelových tónov alebo levanduľovým poľom. Pre veľký obrázok je potrebná samostatná stena, ktorá nebude pokrytá nábytkom. Freska bude prízvukom celej miestnosti, preto je dôležité, aby interiér nebol preťažený ďalšími dekoratívnymi prvkami.

Kombinácia s inými materiálmi

Ako dokončovacie materiály, s ktorými obraz vyzerá dobre, je tu omietka, matná farba, tapeta, kameň. Benátska omietka s obrazom vyzerá harmonicky a prirodzene v interiéri. Tiež vhodné dekoratívne omietky (tekuté tapety). Pri lepení na netkanej tapete musíte použiť kvalitné lepidlo. Je lepšie, aby tapeta bola bez ornamentu a veľkého vzoru.

Voľba dizajnu a obrazu

Kreslením môžete miestnosť rozdeliť na zóny alebo vytvoriť prízvuk. Vyberte tému obrázku by mala byť založená na štýle miestnosti. Pre klasický interiér môžete využiť slávne obrazy, štylizované portréty z fotografií, historické panorámy, kvety, tvár svätca. Aj z fresiek môžete urobiť ikonostas. Na strop sa zmestí obraz oblohy s mrakmi, lietajúcimi vtákmi alebo anjelmi.

Fotografický obraz oblohy a štukové hrany na strope vytvárajú imitáciu okna, takže vzduch v interiéri. Tento dizajn je vhodný pre nízke alebo tmavé miestnosti.

V modernom interiéri sa hodia abstraktné obrazy, kde je kladený dôraz na tvar a farbu. Populárne sú aj obrazy s imitáciou pohľadu z okna alebo balkóna na panorámu mesta alebo pláže. Vzor vetiev a kvetov môže byť v pastelových aj svetlých farbách.

Výzdoba izieb v byte

kuchyne

Pre interiér kuchyne a jedálne vhodné zátišie, imitácia pohľadu z okna, ovocie, aranžovanie kvetov. Ak chcete vytvoriť dôraz na jedálenský kút, môžete použiť pohľad na les, hory, vodopád.

Na fotografii, freska na kamenné prízvuk steny kuchyne vyzerá organicky vzhľadom k úspešnému výberu dizajnu a dobré umelé osvetlenie.

Obývacia izba

V interiéri obývačky môžete použiť obrázok s grafom, fotografiu starého mesta, váš portrét. V klasickej obývacej izbe bude vhodný rámec, av štýle krajiny - lemovanie z kameňa. Farebná schéma by mala zodpovedať celkovej koncepcii miestnosti.

spálne

Pre interiér spálne, obraz mraky na strope, anjeli, kvety v pastelových odtieňoch, morské scenérie, ktoré vám pomôžu relaxovať. Nie je vhodné zobrazovať ľudí alebo predmety kvôli ich objemnosti.

Na fotografii je stena v čele postele v spálni v klasickom štýle zdobená maľbou na netkaných textíliách a bielych falošných stĺpoch z polyuretánu. Kontrast s farbou stien harmonicky kombinovaných v interiéri.

Vstupná hala

Pre úzku chodbu musíte použiť jasnú nástennú maľbu pozdĺž steny. Pre výzdobu chodby bez okien urobí obraz otvoreného okna s výhľadom na prírodu.

škôlka

V interiéri detskej malby by malo byť dieťaťu jasné. To môže byť dej rozprávky, hrdina karikatúry. Najlepšie je mať fresku pred posteľou, aby sa na ňu dieťa pozrelo predtým, než pôjde do postele.

Fotogaléria

Upravená freska sa zachovala ako dekorácia a je obľúbená v interiéri. Je jednoduché pracovať s modernými freskami bez toho, aby ste sa pýtali na umelca. Autorov výzdoba alebo freska na fotografii vytvorí jedinečný interiér. Nižšie sú uvedené príklady použitia fresiek v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár