Interiér s laminátom na stenu: moderné nápady na dokončenie, 80 fotografií

Laminát na stene v interiéri je nezvyčajné a nevhodné použitie, ktoré si zaslúži pozornosť. Dizajnéri v dnešnej dobe čoraz viac navrhujú používať podlahy na zdobenie povrchov. Dokončovacie steny s laminátom vyžadujú pomerne jednoduché prípravné práce a výsledok presahuje všetky očakávania.

Výhody a nevýhody

Výhody laminátu na stenu v interiéri:

 • silnejšie ako MDF a PVC panely, pri štarte sa neprelomí;
 • neabsorbuje vlhkosť vďaka hustej štruktúre a ochrane polymérnej vrstvy;
 • ľahko sa čistí bežným mydlovým čistiacim prostriedkom;
 • široký výber farieb a textúr, imitácia prírodného dreva;
 • ekologicky bezpečné;
 • vhodné pri kladení.

nevýhody:

 • náklady sú vyššie ako panely;
 • materiál vyžaduje pevný povrch a bezpečné uchytenie kvôli vysokej hmotnosti;
 • vhodný na použitie v priestoroch s konštantným indikátorom nízkej vlhkosti, materiál neznáša teplotné zmeny.

Ak chcete vytvoriť prízvuk v interiéri, ako je na fotografii, môžete plášť časti steny a stropu s doskou, rovnako ako pridať osvetlenie dizajnu.

Farebný laminát

Farby laminátu je možné rozdeliť na studené a teplé skupiny a pri opravách je potrebné dodržiavať jednu farbu. Je sfarbená zelenou, modrou, bielou, červenou, hnedou.

Môžete si vybrať farbu, aby zodpovedala tónu nábytku a stien, a môžete vytvoriť kontrastnú stenu v interiéri, obe možnosti sú vhodné v závislosti od dizajnu. Tiež by ste mali venovať pozornosť jasu laminátu, ktorý určuje spojenie farieb, alebo kontrast v jednej skupine odtieňov. Farba môže byť zvolená pod dverami alebo farbou podlahy.

Svetlohnedá
hnedý
Tmavo hnedá
biela
šedá
čierna

pestrofarebný

Kombinácia laminátu na stenu vyžaduje harmóniu s hlavným vnútorným obložením:

 • Pri pokládke tmavého laminátu celej steny je lepšie prilepiť zvyšok na obyčajnú a ľahkú tapetu;
 • Tmavá omietka v interiéri bude vyzerať dobre na rozdiel od bieleho laminátu;
 • Ak chcete vytvoriť nekonečný priestor, môžete dokončiť stenu a podlahu jedným laminátom.

Fotografie v interiéri obývačky

Povrchová úprava laminátových podláh je vhodná v miestnostiach na akýkoľvek účel, v každom prípade je dôležité kombinovať farbu panelov s hlavnou farbou povrchovej úpravy.

Laminát na stene v interiéri obývacej izby je možné montovať vertikálne aj horizontálne, záleží na veľkosti miestnosti. Napríklad horizontálne panely sú vhodné len pre vysoké obytné miestnosti a budú vizuálne širšie. Vertikálna inštalácia je vhodná pre malú miestnosť a stropy budú vizuálne vyššie.

Fotografia zobrazuje akcentovú stenu horizontálnych panelov so zrkadlovými vložkami, čo vytvára pocit hĺbky miestnosti, ktorá pokračuje za laminátom.

Laminát na stene v kuchyni

Laminát na stene v interiéri kuchyne je možné použiť ako akcentnú kontrastnú stenu a zásteru pracovnej plochy, ktorá bude chrániť pred postriekaním a ľahko sa umýva. Farba by mala byť v súlade s fasádou kuchyne. Ak chcete zvýrazniť jedálenský kút, môžete vytvoriť stenu z laminátu na farbu tmavého dreva.

Spálne dekorácie

Laminát na stene v interiéri spálne možno použiť ako vložky nad čelo postele. Ak je spálňa veľká, potom môžete dyhovať celú stenu s laminátom a bieliť, zavesiť farebné doplnky a fotografie vnútri. Veselosť vytvorí laminátovú stenu v čelo postele vo farbe postele.

Fotografia je príkladom interiéru s dekoráciou steny a dokončením podlahy jednou farbou. Vyzerá úžasne a vytvára pocit nekonečna.

Fotografia ukazuje stenu v čele postele, ktorá zapadá do celkového interiéru ekologického štýlu.

Laminát na chodbe

Stenový laminát v interiéri chodby by mal byť v kontraste s farbou podlahy a je pre nich lepšie, ak by sa opláštila len spodná časť steny. Laminát na stene v chodbe sa odporúča montovať vertikálne, pretože to nebude robiť to vizuálne menšie.

Na fotografii je roh chodby obložený prírodnou farbou dreva a kombinovaný s neutrálnymi odtieňmi interiéru.

Fotografie v kúpeľni

Laminát na stenách v kúpeľni možno použiť len s vetraním, čo je dôležité pre trvanlivosť konštrukcie. Nie je vhodný ako alternatíva k obkladačkám v sprche, ale môžete si vybrať jednu stenu s dreveným lemom.

Registrácia balkóna alebo lodžie

Vo vnútri balkóna laminát bol často používaný pre pokovovanie. Chráni izoláciu steny pred vlhkosťou, môžete z nej vyrobiť aj police a na balkón balkónové skrine. Skvelá možnosť, ak balkón slúži ako štúdia.

Voľba triedy a spôsobu pripevnenia

Pri výbere laminátu stojí za to zvážiť, že:

 • silné zaťaženie neovplyvní laminát;
 • výber zámkového systému závisí od spôsobu upevnenia;
 • interiér s laminátom na stene by mal poskytnúť estetické potešenie, v ktorom vám pomôže škála farieb a textúr.

Spôsoby montáže

 • Lepidlo. Jedná sa o systém bez zámkov, inštalácia sa vykonáva len pomocou lepidla, ktoré sa aplikuje na bočné a zadné. Lepidlo na laminát na stene by malo byť na silikóne, alebo "tekuté nechty". Panely sa lepia jeden po druhom a vznikajúce lepidlo sa musí okamžite vyčistiť vlhkou špongiou. Zriedka sa používa na prepravky.
 • Kliknutie. Na upevnenie dvoch častí sa naklonia v uhle 20 stupňov k sebe a laminát sa vloží do drážok. Zámky sa ľahko a pevne spoja s panelmi. Na prepravku sa dá pripevniť lepidlom, táto možnosť je odolná voči mechanickému namáhaniu.
 • Hromada hárkov Lepte na princípe zámky na pero a drážku, ktorá nepotrebuje lepiť naviac. Upevnenie na ráme je upevnené vo výklenku pomocou svoriek.

Ktorú triedu si vybrať?

Na pokládku laminátu na stenu nie je nutné používať najvyššiu trvanlivú triedu (od 33 do 34), stačí materiál s nízkou pevnosťou od 21 do 31 tried.

Na fotografii je biela farba jasnejšia a textúra dreva na stene dodáva pohodlie.

Horizontálna a vertikálna inštalácia

Horizontálna metóda

Škáry sa zbiehajú v jednej línii, ktorá musí byť uzavretá soklom, a sú pripevnené na stenu hmoždinkami. Podstavec je umiestnený maximálne 1,5 metra. Ak chcete položiť trvanlivé a rovnomerne rozložené bremeno, laminát je predtým, ako začnete rezať na pásy.

Horizontálne umiestnenie dosiek v interiéri (ako na fotografii) urobí miestnosť širšou a vertikálnou - nad ňou.

Vertikálna metóda

Laminát na stenu vertikálne namontovaný na rovný povrch s lepidlom, možnosti položenia, existuje mnoho, môžete kombinovať zvyšky rôznych šarží a farieb vytvoriť jedinečný interiérový dizajn.

Ako upevniť laminát na stenu? (Video)

Existujú dva spoločné spôsoby montáže na stenu: lepidlo a opláštenie.

Metóda lepenia

Vyžaduje si rovný povrch, na ktorý bude laminát pripevnený, inak sa objavia medzery a životnosť bude nižšia. Inštalácia laminátovej dosky na stenu touto metódou nevyžaduje špeciálne znalosti a môže byť vykonaná ručne. Môžete prilepiť akýkoľvek druh panelov, so zámkami alebo bez nich.

Pri montáži lepidlom je možné okrem tekutých klincov na silikón aplikovať špeciálne lepidlo, potom sa panel zatlačí. Pre lepšiu pevnosť, môžete prilepiť zámok. Otázkou môže byť, ako položiť laminát na stenu, ak veľa omietky ide na vyrovnanie je. V tomto prípade stojí za to vybrať druhú metódu.

Kovové alebo drevené prepravky

Táto metóda nevyžaduje vytvorenie plochej steny s omietkou alebo sadrokartónom, pretože vytvára rám. Sústruženie robí dodatočnú izoláciu a zvukovú izoláciu miestnosti. Tu je panel namontovaný na klince alebo svorky. Táto metóda je odolnejšia, ale pomáha šetriť na vyrovnanie stien.

Ak chcete vytvoriť drevené prepravky, potrebujete 2-4 cm lamely, ktoré sú pripevnené na stenu vo vzdialenosti 20-50 cm paralelne s budúcimi panelmi. Kovový rám je vyrobený z profilov pre sadrokartónové dosky, niektorí výrobcovia ponúkajú aj hotový rám.

Fotogaléria

S pomocou laminátovej dosky môžete experimentovať s vnútorným priestorom miestnosti a originálne zdobiť steny. Nižšie sú uvedené príklady použitia laminátu na stenách v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár