Použitie dreva v interiéri: foto, 77 aplikácií

Použitie dreva v interiéri mení vzhľad miestnosti, približuje ľudí k prírode vďaka ekologickej výzdobe, nábytku, stropnej a nástennej dekorácii.

Prírodné drevo má niekoľko výhod:

 • tepelná izolácia;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • praktickosť;
 • v kombinácii so všetkými farbami, textúrami a inými materiálmi na konečnú úpravu.

Drevo v interiéri je dokonale kombinované s kameňom, tehlou, kožou, sadrou. Prípustné zrkadlá a nežiaduce kovové vložky.

steny

Drahý strom na stene v interiéri sa nebojí vlhkosti a vyzerá luxusne, navyše rad skál vždy vyplní miestnosť príjemnou vôňou. Drevené panely sú ošetrené lakom, voskom a olejovými škvrnami pre dlhšiu životnosť.

Ekonomickejšia povrchová úprava s použitím obloženia a laminátu. Panely môžu pokryť celú alebo jednu stenu, môžu byť použité ako dekoratívne vložky do parapetov, TV, postele.

Na fotografii je obývacia izba v prírodných odtieňoch s drevenou podlahou, ktorá plynule prechádza do nástennej dekorácie. Biela farba robí interiér jasnejším a textúra dreva dodáva pohodlie.

Horizontálne umiestnenie dosiek na stenu (ako na fotografii) urobí miestnosť širšou a vertikálnou - nad ňou.

Paul

Drevené podlahy sú osvedčené povlak po stáročia, môže byť pevné, parkety, korok alebo laminát.

Na fotografii v spálni diagonálne položenie laminátu pomôže rozšíriť priestor.

Farba stromu: červená, biela, sivá

Strom môže byť nielen hnedý a béžový, ale aj iné farby. Dosky, parkety a laminátové podlahy sú prezentované v rôznych odtieňoch, ktoré môžete použiť na vytvorenie určitého štýlu v obytných a kancelárskych priestoroch.

 • Mahagon v interiéri je vhodný na vytvorenie luxusného empírového štýlu v obývacej izbe. Nábytok môže byť so vzormi a ohybmi a textúrované steny a koberec vytvorí atmosféru pohodlia a bohatstva. Je kombinovaná s tehlovou farbou (odtiene stromu, ale nevyniká na pozadí) a tiež s pistáciou v malom množstve.

 • Biele drevo v interiéri vytvára priestor a pocit čistoty. Najčastejšie sa vyskytuje v modernom štýle a minimalizme. Biela podlaha zdôrazňuje jas stien, drevený strop robí miestnosť dlhšiu, biely nábytok je vhodný pre spálňu, jedáleň, menej často obývaciu izbu a kuchyňu.

 • Šedé drevo v interiéri upokojuje, spôsobuje pocit chladu. Šedý laminát sa dobre hodí na podlahu v spálni, obývacej izbe. Takáto podlaha sa v závislosti od vzoru podobá starému stromu a je vhodná pre retro a country hudbu. Vhodné pre izby s dvoma kontrastnými farbami. Nábytok Wenge a ďalšie chladné farby sa dobre hodia do šedých povrchov v moderných interiéroch.

Kombinácia s kameňom a tehlou

Kombinácia s rôznymi materiálmi v interiéri: sklo, kameň, plast, dáva iný konečný výsledok, ale vždy skutočnosť, že strom je univerzálny a populárny povrch.

 • Kameň a drevo v interiéri ako dva prírodné materiály sa navzájom dopĺňajú. Teplé a mäkké drevo so silným kameňom je nevyhnutné pre vytvorenie eko-štýlu, Provence a krajiny. Mozaika z kamienkov a drevenej podlahy, fragmenty dekoratívneho kameňa, parkiet a trámov sú perfektne kombinované a vhodné do každého interiéru.

Na fotografii drevená stena a krb z divého kameňa pripomínajú pôvod a zapĺňajú miestnosť komfortom.

 • Tehla a drevo v interiéri alebo imitácia muriva je vhodná na chodbu, obývaciu izbu, schody. Tehla môže byť odfarbená, vo veku, monotónna a pestrá, takéto variácie vytvárajú odlišný obraz miestnosti. Využitie dreva v interiéri s tehlou je nevyhnutné na vytvorenie neobvyklého dizajnu vidieckeho domu: drevených rámov a dverí, schodov, priečok a červenej podlahy v kombinácii so starými truhlami.

Drevo v interiéri kuchyne

V interiéri kuchyne je vhodný v podobe nábytku, prízvuk stena v jedálni.

 • Ako podlaha je lepšie zvoliť dlaždice alebo linoleum.
 • Drevené jedlá vytvoria pohodlie a budú vhodné pre Provence, Country, Rustic style.
 • Ľahký ergonomický nábytok, lesklé povrchy a zrkadlové vložky sú vhodné do malej miestnosti.
 • Strop so stropom je vhodný na vytvorenie rustikálneho štýlu.
 • Hlboké tmavé odtiene sú vhodné v kuchyni s veľkým oknom a širokým priestorom.

Nábytok z neutrálnych prírodných farieb je kombinovaný s jasnými farbami stola, chladničky atď. Napríklad kombinácia dreva a zelenej farby vyzerá prirodzene a vhodne v kuchyni akejkoľvek veľkosti.

Na fotografii je kuchyňa zväčšená kombináciou s balkónom a správnym výberom kvetov. Drevený stôl a ľahký laminát dobre padnú s bielym nábytkom. Eko stena dosiek a trávy je predmetom pozornosti pre všetkých hostí.

Dekorácia obývacej izby

Strom v interiéri obývačky vždy vyzerá veľmi impozantne a vhodne v takmer každom dizajne. Ak je to škandinávsky štýl, potom použitie ľahkého dreva zdôrazňuje spojenie s prírodou, drevený nábytok v pastelových odtieňoch je vhodný pre Provence. Malé a jednoduché drevené detaily sú minimalistické a hi-tech.

Na fotografii, nezvyčajná polica napodobňujúca vetvu vytvára moderný štýl obývacej izby v neutrálnych prírodných odtieňoch.

Na fotografii je znázornený interiér obývačky v klasickom štýle, na výzdobu sú vhodné drevené panely s rezbou a parketami s malým kobercom.

Pne a veľké rezy v interiéri obývacej izby môžu hrať úlohu konferenčného stolíka a stať sa hlavným predmetom pozornosti hostí. Môžete si vytvoriť prízvuk stenu televízorom z rezov a kamienkov, rímsy, lampy a ďalšieho príslušenstva možno vyrobiť z ošetrených tyčiniek a vetvičiek.

Na fotografickej stene rezov v obývacej izbe. Prírodné drevo pomáha relaxovať, okrem toho vonia dobre a dlhodobo zachováva vôňu éterických olejov.

Použitie dreva v spálni

Pre spálňu je lepšie zvoliť ľahké plemená a pokryť matným lakom, aby sa zdôraznila prirodzenosť stromu.

Môžete si vybrať farbu a zvýrazniť textúru, alebo ju dať do 3 vrstiev a pokryť prirodzenú farbu. Je lepšie dávať prednosť prírodným odtieňom béžovej, pistácie, horčice, dreva. Ale ak je typ dreva tmavý, potom ho nemusíte maľovať vo svetlých farbách.

Strom môže byť obalený všetkými alebo len jednou stenou, podlahou a stropom. Koľko dreva môže byť v spálni závisí od veľkosti miestnosti a požiadaviek jej štýlu.

Na fotografii, jednoduchý matrac na paletách a čelo postele vyzerá neobvyklé v modernom byte. Táto jednoduchosť je v kombinácii s environmentálnou šetrnosťou a štýlom súčasne.

Centrálne osvetlenie je prijateľné, ale je lepšie rozptýliť kvôli niekoľkým svetelným zdrojom. Tkanina, ľan, hrubé kaliko a pletené deky sú dokonale kombinované s drevom v interiéri domu.

Kombinácia ekologického štýlu a high-tech vytvára atraktívny eklekticizmus. Na fotografii slúžia brezy ako veľkolepý prízvuk. Je dôležité si uvedomiť, že prírodné drevo by malo byť ošetrené olejmi a lakom, aby sa zabránilo plesniam.

Strom v škôlke

Tento materiál v interiéri škôlky je najvhodnejší z hľadiska šetrnosti k životnému prostrediu. Je vhodné použiť drevo na dekoráciu a dekor. Ak sa steny nemusia byť drevené, potom podlaha a nábytok stačí vybrať z drevených materiálov.

Ľahká laminátová podlaha bude zdobiť domáci ručne ťahaný koberec, pre rozvoj detskej mobility môžete zavesiť hojdaciu sieť a lanový rebrík. Pre neobvyklý obraz, môžete použiť pobočky v interiéri vytvoriť malé kompozície, organizátor šperkov, fotografií a poznámok, môžu tiež poraziť nástenné police.

Na fotografii, svetlé drevo v interiéri detskej izby dobre zapadá do svetlých rímskych záclon, jeho farba sa ľahko mení farbou, alebo osviežuje lakom.

Svetlé farby, jemné textílie, svetlé hračky a tmavá podlaha sú vhodné na zdobenie detskej izby pre dievčatá aj chlapcov.

Kúpeľňa dekorácie

Strom v interiéri kúpeľne vytvára pocit sauny alebo ruského kúpeľa. Drevené steny a kamenné podlahy, alebo naopak, vytvárajú jedinečný dizajn. Ak chcete dokončiť kúpeľňu, musíte si vybrať skaly odolné voči vlhkosti (para orechy alebo bambus, ako na fotografii nižšie).

Na fotografii je kúpeľňa s masívnymi dverami a závesnými reťazami. Ako materiál pre takýto stôl bude vhodný dlhotrvajúci strom.

Pre kúpeľňu v byte môžete použiť obkladačky, drevené doplnky a vložky.

Fotogaléria

Nižšie sú uvedené príklady použitia dreva vo výzdobe miestností na rôzne funkčné účely.

Zanechajte Svoj Komentár