Dizajn s modrou tapetou: klady a zápory, kombinácia, výber záclon, 80+ fotografií

Modré tapety rôznych odtieňov sú čoraz častejšie vyberané pre dekoráciu na stenu, ktorá môže pripomínať morské vlny a svieži vietor. Modré tapety budú vyhovovať každému štýlu bytu, v závislosti na kombinácii s inými farbami a textúrou.

Výhody a nevýhody

goodiescons
  • Čerstvé farby spojené s čistotou, morom, snehom a oblohou;
  • Izba s modrou tapetou upokojuje, zmierňuje únavu po pracovnom dni;
  • Zrakovo zväčšuje priestor, dodáva svetlo, je vhodný pre malé miestnosti a izby bez okien;
  • V kombinácii so svetlým nábytkom a textilom;
  • Obnovte izbu, ktorej okná majú výhľad na horúcu južnú stranu.
  • S množstvom modrej (ak kombinujete tapetu v modrých tónoch s modrým nábytkom a textilom) je tu pocit napätia, takže musíte pozorovať vyváženie farieb;
  • Modro-tónovaný tapetový papier nie je vhodný do miestností, kde sú okná orientované na sever (tým bude miestnosť tmavšia a chladnejšia).

Na fotografii je klasický anglický interiér s modrou tapetou v malom kvete, ktoré sú kombinované vo farbe s lustrami a závesmi.

Typy tapiet

Spolu so správnym výberom farby je správne rozhodnutie pri výbere štruktúry tapety. Voľba je obrovská, takže pochopenie tejto rozmanitosti nie je najjednoduchšia vec.

papierEkologicky šetrný výrobok, lacný. Steny s takou tapetou prechádzajú vzduchom. Kĺby sú však často viditeľné, krátko trvajúce, prípadne vyblednuté na slnku, nie sú odolné voči vlhkosti.

fleeceHustá štruktúra, žiadne viditeľné spoje, tiež "dýchanie" tapetu a nezmiznú na slnku. Ale drahí, sú dobrými „zberačmi prachu“, podliehajú mechanickému poškodeniu.

vinylDvojvrstva: prvá vrstva je papier, druhá vrstva je vinyl. Dlhé použitie, odolné voči mechanickému poškodeniu. Vyžaruje však škodlivú látku - formaldehyd, zle difunduje vzduch. Dizajn tapety so sieťotlačou je vhodný pre klasické štýly.

kvapalinaBezšvové (žiadne viditeľné spoje), majú dobrú zvukovú izoláciu, umožňujú čiastočnú opravu. Dlhé schnutie po nalepení (asi dva dni).

Na maľovanieDvojvrstvové papierové tapety. Vodotesné, nie je potrebné vyrovnávať steny. Môžete prekresliť až päťkrát. Ale podlieha mechanickému poškodeniu.

textilnéDvojvrstvová: základná - papier, druhá vrstva - flizelín. Existujú rôzne doplnky: ľan, bavlna, polyester. Spoje nie sú viditeľné, vynikajúco hlukovo a tepelne izolujú. Nezmiznú na slnku. Penetrácia zápachu, vysoké náklady, "zberač prachu".

dizajn

Plné farby

Tapetu bez vzoru a vzoru je možné prilepiť cez celú miestnosť alebo len jednu stenu. Sú kombinované s bielymi alebo kontrastnými lištami. Tapety v modrom nevyzerajú nudne, pretože dôraz je kladený na textúru (vlny, rybie kosti, škvrnité, polka, atď) vinyl alebo sklo. Neutrálny štýl je vhodný pre moderný, škandinávsky a klasický interiér.

Obyčajná tapeta nemusí zdvihnúť kĺb.

Tapeta so vzorom

Zodpovedajú štýlu miestnosti podľa predmetu kresby a sú rozdelené na poddruhy:

S ornamentom

Kombinácia rovnakých tvarov a línií, kde postupnosť striedania a zmeny veľkosti vytvára dynamiku v interiéri.

Najlepšie zo všetkého je, že geometria vyzerá ako veľká verzia.

Fotografia má jasne modrú geometrickú tapetu.

Vo fotografickej miestnosti v klasickom štýle, zdobenej štýlovou špinavou modrou tapetou s textúrou.

Vzor "puntíky", bunka je kombinovaná s obyčajnými závesmi alebo so záclonami s rovnakým ornamentom. Vhodné pre moderný a klasický štýl.

Imitácia tehál, kameňa, dreva, tkaniny, sadry

Vhodné pre všetky typy izieb v štýle loft, škandinávske alebo krajiny.

Vzory (damašek, monogram)

Vhodné pre art deco a klasický štýl. V závislosti od náterového materiálu tapety môžu byť razené alebo ploché.

kvetovaný

Tento vzor sa vyznačuje vencom listov, kvetov, konárov a trávy.

Pri lepení tapiet musíte pozorovať pokračovanie fragmentu.

Kvety môžu byť veľké alebo malé, biele, ružové alebo červené. Vhodné pre klasický, anglický štýl, krajinu a Provence.

Na fotografii, krásna spálňa s tapetou v malom kvetu ornament na mäkké modré pozadie, ktoré odráža tlač klasických dlhých závesov.

Obrazy vtákov a zvierat

Tlač s vtákmi alebo motýle je veľmi vhodná pre štýl Provence alebo Chebbi Chic, a tiež sa stáva dobrým nápadom na vytvorenie prízvukového múru v modernom interiéri.

pásy

Pruhované tapety môžu byť vertikálne (čo bude vizuálne zdvihnúť strop), horizontálne (rozšíriť priestor, ale aby izba nižšie), veľké (vhodné pre veľké miestnosti) a malé (pre malé). Pás sa môže striedať s iným vzorom, s pruhmi inej farby, alebo môže byť monotónny.

Vhodné pre minimalizmus a klasický interiér.

Na fotografii je interiér spálne s bielymi a modrými pruhovanými tapetami.

Fototapeta, 3d tapety

Dobrá voľba pre každú miestnosť, pomôže zvýšiť malú miestnosť vizuálne.

Na fotografii tapetu azúrová farba s obrazom žraloka.

Kombinácia s inými farbami

Tapety môžu byť kombinované s jednou farbou, ktorá je blízko modrej (biela, modrá, akvamarín, tyrkysová, hnedá). V tomto prípade bude modrom podkladom pre sprievodnú farbu. Tapety je možné kombinovať so živými kontrastnými farbami teplých tónov (oranžová, žltá, červená) v miernom množstve. Môžu to byť záclony, doplnky, dekor a textílie.

Svetlomodrá

Táto verzia tapety v kombinácii s bielym vzorom alebo vzorom vytvorí pocit čistoty a sviežosti.

Na fotografii v spálni modré tapety s bielymi geometrickými vzormi zvýrazňujú steny v čele postele a centrálnu časť stropu, čím zvýrazňujú oddychovú zónu.

Kombinácia s odtieňmi béžovej, zelenej a hnedej bude spojená s prírodou.

Tmavomodrá

V kombinácii so svetlosivými pruhmi v priestrannej horúcej miestnosti, tapeta vytvorí skvelý efekt a tapety so zlatými vzormi a bielymi reliéfnymi soklami budú vyhovovať miestnosti v klasickom štýle.

Kombinácia svetloružovej abstrakcie alebo kvetov na modrom pozadí je vhodná pre štýl Provence. Takýto tandem farieb môže byť zriedený bielym textilom a tmavohnedým nábytkom.

Svetlomodrá

Dokonale kombinované v akomkoľvek pomere so zelenou tapetou svetle zelenej a pistáciovej farby a tmavomodrej farby s olivami.

Čierna a tmavo hnedá

Povolené pre lesklý povrch nábytku, ako vzory na čalúnenie a tapety plátna.

Fotografie príklady farebných kombinácií na tapetu

Modrá sivá
Biela modrá

Ružová modrá
Béžová a modrá

Žltá modrá

Modrá modrá

Hnedá modrá

Zelená modrá

Čierna a modrá

Zlatá modrá
Strieborná a modrá
Fialová modrá

Oranžová a modrá

V interiéri izieb

V obývacej izbe

Modrá farba tapety v miestnosti je dobre doplnená štýlom minimalizmu, klasiky alebo krajiny. Môžu prilepiť na ploche v blízkosti pohovky alebo ohnisko na relaxáciu. V kombinácii s jasnými akcentmi so žltými pruhmi na vankúšoch a závesoch.

Fotografia zobrazuje modrú a bielu obývaciu izbu v námornom štýle, kde tapeta slúži ako pozadie pre interiérové ​​predmety.

Do spálne

Najlepšie je vybrať si obyčajnú tapetu s reliéfnym vzorom v bielej alebo hnedej farbe.

Svetlomodrá farba stien pomôže relaxovať a naladiť sa na odpočinok.

Ak je vybraná obyčajná tapeta, zaostrenie môže byť na béžovej, hnedej alebo bielej záclone a prikrývke.

Na fotografii je modrý interiér spálne zriedený tmavou drevenou podlahou, bielym čelom a mäkkým kobercom zo slonoviny.

V kuchyni

V malej kuchynke budú svetlomodré odtiene pre tapety vhodné s bielym alebo svetlohnedým apartmánom. V modrej kuchyni, podľa odborníkov, človek jej menej potravín, je potrebné zvážiť pri výbere tapety. V jedálni, môžete použiť kuchynské tapety s obrazom mora alebo neba.

Na fotografii je príklad modrej kuchyne s kvetinovým vzorom, ktorý kombinuje všetky prírodné odtiene. Navrhnuté v škandinávskom štýle.

V detskej izbe

Môžete vložiť do svetlej alebo svetlomodrej farby. Aj modrá môže byť vydaná iba rekreačná oblasť, kombinujúca s bledo oranžovou pracovnou plochou. Tradične, modré odtiene sa nachádzajú v miestnosti chlapcov, ale ak je kombinovaná s bielou a ružovou, potom je táto možnosť vhodná aj pre dievčenské izby.

Na chodbe

Pre vytvorenie ľahkej vstupnej haly je najlepšie kombinovať biely strop s modrou tapetou. Takáto voľba vizuálne rozšíri chodbu, pridá priestor bez okien.

Pravidlá výberu závesov

Záclony môžu byť v rovnakej farbe s tapetou a opakovať vzor. Farba látky alebo okraja sa môže prekrývať s čalúnením, farbou riadu, doplnkami, vankúšmi na hrany, posteľnými prikrývkami a inými predmetmi interiéru.

Na fotografii je spálňový dizajn v nebesky modrých tónoch, ktorý vyzerá sviežo vďaka veľkému oknu, bielym akcentom a lesklému stropu odrážajúcemu denné svetlo.

Ak chcete vizuálne opraviť vnímanie miestnosti, používajú sa kontrastné farby (svetlé závesy fialovej alebo vínovej redukcie a biely priesvitný ⎯ nárast).

Ak chcete ozdobiť jedno okno, môžete kombinovať tyrkysové a žlté, modré a zelené, hnedé a tyrkysové, hnedé a biele spôsobom win-win.

Do interiéru nevyzeralo príliš svetlé, musíte si vybrať farby pastelových farieb (svetložltá, fialová, svetlo zelená). Ak chcete zdôrazniť okno v spálni alebo obývacej izbe, môžete urobiť jeden zo záclon kontrastnej farby.

Na fotografii zeleno-modré tekuté tapety.

V kuchyni je lepšie zvoliť záclony z nehorľavých vlákien a jednoduchý strih.

Fotografia ukazuje príklad modrej viktoriánskej kuchyne s klasickým malým monochromatickým ornamentom, ktorý neznižuje priestor malej kuchyne. Modré tapety sú kombinované s rímskymi pruhovanými závesmi harmonických farieb.

Modrý rolák, tyl a klasické záclony s ružovým alebo zlatým vzorom sú vhodné do detskej izby.

Výber farby nábytku, podlahy, stropu a dverí

V závislosti na nasýtení tapety bude vyhovovať rôzne farby zariadenia. Musíte dodržiavať pravidlá: tmavšie steny, jasnejší nábytok a naopak.

Pre modré tapety s hnedými vzormi zapadajú do nábytku, aby zodpovedali vzoru.

Strop a podlaha je lepšie robiť rovnakú farbu, alebo to môže byť tmavý laminát a biely strop. V malej miestnosti sa neodporúča robiť rovnakú farbu steny a stropu.

Vnútorné dvere sú výhodne biele alebo svetlé.

Výber štýlu

Pri výbere tapety, je dôležité dodržiavať jednotu štýlu v dizajne stien, záclon a nábytku.

klasický

Rozpoznateľné podľa charakteristík tlač: biele monogramy a ozdoby na modrom pozadí, alebo zlaté vzory na tmavo modrom pozadí. Veľkosť vzorov závisí od veľkosti miestnosti. Pevné tapety budú zdobiť reliéfne okraje, sochárstvo a dekor položiek.

moderný

Líši sa v obmedzení a praktickosti, takže tu môžete vidieť obyčajnú tapetu, tapetu, geometrické vzory a rovné čiary.

Country hudba

Charakterizované prírodnými odtieňmi modrej v kombinácii s bielou, zelenou a hnedou.

Foto kombinované tapety vo vidieckom štýle, skvelé riešenie interiéru pre vidiecky dom.

mora

Použité tapety s malým vzorom, pruhované alebo tapety s veľkým tematickým obrazom na celej stene. Táto možnosť je ideálna pre detskú izbu.

Fotogaléria

Nižšie sú uvedené príklady fotografií zdobenie stien s modrou tapetou.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár