Interiér v čierno-bielej farbe: dizajn, 60 fotografií

Ak chcete, aby váš byt vyzeral štýlovo a veľkolepé a zároveň prísne, dávajte prednosť čiernobielym interiérom izieb. Je to tradičné aj originálne riešenie, veľmi elegantné a jednoduché - a komplikujúce vnímanie priestoru, čím sa pridáva záhada a hádanka.

Biele a čierne sú dve opačné farby. Úplná reflexia svetelných vĺn a ich úplná absorpcia - to je dôvod, prečo vidíme objekty natreté v bielej a čiernej farbe. Jednota a opozícia - to je filozofický obsah interiéru v čierno-bielych farbách.

Vnútorná funkčnosť v čiernobielom prevedení

Použitie kontrastnej farebnej kombinácie v dizajne interiérov je veľmi pohodlné. Týmto spôsobom môžete naraz vyriešiť niekoľko problémov.

 • Zónovania. Oddelenie funkčných oblastí v byte je zjednodušené. Napríklad v obývacej izbe môžu byť steny biele a v kuchyni čierna. Okrem toho použitie opačných farieb pre nábytok v každej zóne vizuálne prepojí interiér do jedného celku, čím sa zabráni jeho rozpadu na časti.
 • Oprava. Nie vždy má miestnosť perfektné proporcie. Čiernobiele farby v interiéri riešia opačné úlohy: biela zväčšuje objekty a rozširuje priestor, čierna, naopak znižuje. Pomocou týchto farieb na príslušných častiach stien môžete vizuálne korigovať tvar miestnosti - rozšíriť ju, zúžiť, vizuálne „zvýšiť“ alebo „znížiť“ strop. Použitie čiernych a bielych pruhov alebo špirály tieto účinky zvýši a dokonca úplne zmení vnímanie priestoru.

Tip: Interiér v čiernej a bielej farbe je veľmi citlivý na nuansy. Aj malé detaily začínajú hrať aktívnu úlohu. Napríklad biele rukoväte na pozadí čiernych lietadiel skríň sa stávajú jasným dekoratívnym prvkom. Žalúzie na bielych oknách, lemovanie stropných svietidiel na strope - všetky tieto detaily, v ostatných prípadoch nepostrehnuteľné, sa dostanú do popredia, ak použijú farebný pár čierno-biely.

Dizajnér: Xenia Pedorenko. Fotograf: Ignatenko Svetlana.

Čierny a biely dizajn interiéru

Klasická farebná kombinácia bielej a čiernej farby je vhodná do každého interiéru. Je dôležité ho poraziť.

 • Pre štýly „klasického“ smeru si môžete zvoliť dodatočné béžové tóny.
 • Hi-tech, techno, minimalizmus sú najvhodnejšie štýly pre čierno-biele farebné kombinácie. Okrem toho môžete použiť strieborno-kovové tóny.
 • Nájde použitie čiernej v páre s bielym a etnickým štýlom. Zebra kože, jasné pruhy pomôžu vytvoriť dojem africkej savany, ak ich pridáte s terakotovými tónmi.
 • Táto kombinácia je nenahraditeľná v japonských interiéroch - červená bude vhodná ako tretia farba.
 • Biela-čierna gama v interiéri Provence alebo „Chebbi-chic“ sa prakticky nepoužíva, ale niektoré prvky týchto farieb sú celkom prijateľné.
 • V interiéri je čierno-biela podkrovie doplnená šedou alebo „tehlovou“ farbou.
 • A škandinávske interiéry používajú tón svetlého dreva ako extra.

Interiér miestnosti v čiernej a bielej môže byť dosť ostrý, a možno - mäkký a pokojný, to všetko závisí od toho, aký pomer primárnych a sekundárnych farieb si vyberiete a aké prízvukové farby používate. Je potrebné mať na pamäti, že v prípade použitia farieb, ktoré neobsahujú farby ako také, žiadne, ani tie najjemnejšie odtiene farby už vyzerajú celkom jasne. Takže aj pastelové tóny sa môžu stať prízvukmi.

Nábytok do interiéru v čierno-bielej farbe

Interiér izby v čierno-bielych farbách vyžaduje správnu voľbu farby nábytku. Môže byť biela a čierna a má prirodzenú farbu dreva, či už svetlú alebo tmavú. Všetky tieto možnosti budú vyzerať celkom harmonicky.

Treba mať na pamäti, že čierny nábytok na čiernom pozadí bude takmer neviditeľný a naopak, na bielom bude veľmi kontrastný. Týmto spôsobom môžete získať neočakávané vizuálne efekty, ktoré menia vnímanie priestoru. Napríklad čierna pohovka proti čiernej stene bude úplne neviditeľná a biele čalúnenie sedadla, zvyšok je natretý čiernou farbou, akoby visel vo vzduchu. Kombináciou podobných efektov s rytmickými vzormi kobercov alebo tapiet môžete vytvoriť zaujímavé optické ilúzie.

Na čiernom pozadí biely nábytok vyzerá veľmi slávnostne a čierne na bielom - graficky a štýlovo. Je zaujímavé pozrieť sa na kombináciu bieleho a čierneho nábytku v tej istej miestnosti, napríklad v spálni si môžete dať čierne nočné stolíky na bielu posteľ - táto kombinácia vyzerá veľkolepé na akomkoľvek pozadí.

Kombinácia čiernej a bielej v interiéri s inými farbami

Pridanie rôznych farieb dáva náladu miestnosti a "teplotu", pretože čierne a biele môžu byť v tomto ohľade nazývané sterilné.

 • Žlto-červené tóny teplej časti spektra dodávajú slnečné svetlo a vitalitu, prispievajú k zvýšenej chuti do jedla, dobrému pôsobeniu endokrinných žliaz, optimistickej nálade. Pre relaxačný pobyt, svetlé žlté a oranžové tóny nie sú vhodné, takže sú zriedka používané v spálni alebo obývacej izbe, ale pre kuchyňu je to najvhodnejšia možnosť.

 • Stredná časť spektra so zelenými a modrozelenými tónmi, ako aj počiatočná časť studenej modrej škály pomáha dosiahnuť stav odpočinku a relaxácie, vďaka čomu sa častejšie používa v obývacích izbách a spálňach.

 • Tmavomodré a fialové tóny sú vhodnejšie pre obývacie izby, najmä tie, ktorých okná sú orientované na južnú stranu.

 • Dobre zmäkčujúce kontrastné interiéry z prírodných drevených detailov. To môže byť podlaha, skladovací systém, dosky. Vďaka svojej prirodzenej farbe harmonizujú priestor a dodávajú mu teplo.

 • Okrem hlavných a akcentových farieb sa v interiéroch používajú aj ďalšie interiéry. Čiernobiele steny v interiéri sú zmäkčené buď béžovými alebo striebornými odtieňmi stropu, podlahy, nábytku, doplnkov a textilných prvkov. Beige gamut sa používa na zvýšenie farebnej teploty v miestnosti, čo je dôležité pri oknách smerom na sever, šedo-strieborných - na spúšťanie, v miestnostiach smerom na juh.

Tip: Návrhári neodporúčajú prideliť viac ako polovicu všetkých lietadiel v miestnosti na čiernu farbu. Okrem toho by veľké roviny jednej farby mali byť vyvážené malými rovinami druhej. Napríklad čierny skladovací systém s otvorenými výklenkami bude mať prospech z umiestnenia bielych predmetov v nich, ako sú figúrky, svietniky, vázy. Na bielej posteli bude vyzerať malý čierny dekoratívny vankúš.

Čierna a biela obývacia izba interiér

Použitie týchto dvoch farieb ako hlavných farieb je obzvlášť výhodné v obývacej izbe, ako aj v obývacej izbe kuchyne a obývačky. Štýlová kombinácia je doplnená o rôzne doplnky, ktoré vytvárajú zvolený štýl s doslova dvoma alebo tromi ťahmi. Napríklad umiestnením zrkadla do starého pozláteného rámu na portáli krbu môžete do obývačky pridať parížsky lesk. Veľký krištáľový luster dodá miestnosti klasický nádych a svetlé viacfarebné plagáty s použitím „kyslých“ odtieňov vytvoria štýl pop artu.

Interiér obývacej izby v čierno-bielej farbe môže byť doplnený textilnými prvkami rovnakej farby alebo doplnkovými. Príliš jasné farby pre textílie by sa nemali vyberať, môžu vytvárať zbytočnú rôznorodosť. Samostatné priestory obývacej izby, napríklad krb alebo pohovka, možno identifikovať s čierno-bielymi tapetami so vzorom.

Čierna a biela spálňa interiér

Interiér čiernej a bielej spálne by nemal byť príliš drsný, pretože miestnosť je určená na pokojnú relaxáciu a nočný odpočinok. To sa rieši pridaním upokojujúcich béžových alebo strieborných odtieňov, mäkkých vzorov a textílií s upokojujúcimi pastelovými farbami.

Jasné akcenty sú prípustné v malých množstvách - môže to byť obrázok na stene v hlave, farebné knižné korene na policiach alebo nočný stolík. Kombinácia čiernej, bielej a striebornej vám umožní usporiadať spálňu v modernom neo-barokovom štýle, ktorý je veľmi vhodný pre tento druh priestoru. Ako prízvuk v spálni môžete použiť zelené, modré, vínové, zlaté odtiene. Budú oživovať interiér a prinášať do neho sviežosť.

Čierna a biela kuchyňa interiér

V kuchyni je miesto, kde je čistota obzvlášť dôležitá, takže biela farba tu, ako nikde inde, je na svojom mieste. Pridanie čiernej farby vám umožní úspešne rozdeliť kuchyňu do zón - napríklad varenie a stolovanie, ako aj vytvorenie zaujímavých interiérových efektov, ktoré umožňujú, aby aj malá miestnosť bola priestrannejšia.

Napríklad na pozadí bielych stien môže mať spodný rad skriniek čierne fasády a horný biely. V tomto prípade sa spoja so stenou, stropy sa zdajú byť vyššie a miestnosť samotná - objemnejšia.

Čiernobiely interiér kuchyne, doplnený kovovými povrchmi domácich spotrebičov, vyzerá skvele v štýle techna. Tradičné čierno-biele vzory, ako je šachová klietka, prúžok, "hrášok", "kuracia noha", pomôžu "rozbiť" veľké lietadlá, "odtrhnúť" hranice miestnosti a dať výraznosť.

Na to stačí napríklad položiť podlahu v diagonálnom smere s „šachovnicou“. Jednoduchý biely nábytok v kombinácii s čiernymi pracovnými doskami a čiernymi spotrebičmi už vyzerá štýlovo. Niekoľko jasných akcentov - šťavnatá oranžová lampa, zelená kytica pikantných byliniek na stole - a obraz elegantnej kuchyne je pripravený.

Interiér čiernej a bielej kúpeľne

Snáď najjednoduchší spôsob, ako premeniť štandardnú bielu kúpeľňu v typickom byte na niečo nové a zaujímavé je pridať čiernu farbu na to. Dajte na podlahové rohože s čiernou a bielou ornament - to môže byť vzor "pod zebra", alebo diagonálne pruhy, alebo "šach" bunky. Utrite švy medzi bielymi dlaždicami s čiernou zálievkou, pridajte čierne osušky a svetlý farebný prízvuk.

Čiernobiely interiér kúpeľne môže byť „negatívny“ - maľovať všetky steny čierne a na tomto pozadí umiestniť bielu sanitárnu keramiku a zrkadlá. Nebojte sa, že miestnosť bude vizuálne menšia. Naopak, získa tajomstvo a hĺbku.

Tip: Ak je v interiéri veľa čiernej farby, venujte osobitnú pozornosť osvetleniu. Lepšie, ak to bude trochu nadbytočné v porovnaní s odporúčaniami pre umiestnenie tejto oblasti, pretože čierna absorbuje svetlo.

Zanechajte Svoj Komentár