Modulárne maľby v interiéri: 50 moderných fotografií a nápadov

Modulárne maľby v interiéri byty sa objavili pomerne nedávno, ale už získali veľkú popularitu, čo nie je prekvapujúce - poskytujú dostatok príležitostí na zdobenie priestorov, bez toho, aby vyžadovali veľké výdavky a vážne úsilie.

Na vytvorenie modulárneho obrazu je kresba rozdelená na fragmenty, z ktorých každá je nanesená na plátno a natiahnutá na nosidlá. Neexistujú tu žiadne normy, plátno môže byť rozdelené vertikálne, horizontálne, uhlopriečne, „rezané“ do zložitých geometrických tvarov, ako sú šesťuholníky. Tieto fragmenty spravidla nie sú vložené do rámca, aby nebránili celistvosti vnímania vzoru v hotovom tvare. Počet častí, do ktorých bude pôvodný obrázok rozdelený, nie je regulovaný, môže byť toľko, koľko chcete - všetko závisí od predstavivosti projektanta a veľkosti plátna.

Dôležité: Čiary, pozdĺž ktorých sa delí, by mali čo najviac korešpondovať s grafom a jednotlivé fragmenty by mali vyzerať harmonicky.

Veľkosť a tvar fragmentov možno stanoviť ľubovoľne, existujú však všeobecné odporúčania:

 • Strana fragmentu by nemala byť menšia ako 30 cm;
 • Veľkosť závisí od plochy miestnosti;
 • Bežné rozmery: šírka od 1,2 do 1,7 m, výška - od 0,8 do 1,2 m.
 • Pravidlom je, že tvar fragmentu - štvorca alebo obdĺžnika.

Použitie moderných modulárnych obrazov v interiéri bytu vám umožní pridať dynamiku, zaviesť špeciálnu "príchuť", aby bol dizajn skutočne exkluzívny, vhodný pre váš charakter.

Umiestnenie modulárnych malieb v interiéri

Absencia rámca pre každý fragment, prítomnosť "vzduchu" medzi nimi dáva vnímanie dynamiky plátna. Rozlišujú sa tieto vzory rozloženia:

 • Štandardné. Moduly sú umiestnené vedľa seba v rovnakej výške.

 • Populárne. Výška úlomkov klesá od stredu k okrajom, váženie v priamke prechádzajúcej stredom jednotlivých častí.

 • Schodisko. Každý nasledujúci fragment je umiestnený s posunom vzhľadom k predchádzajúcemu a posun sa vykonáva v dvoch smeroch: hore, dole, atď.

 • Uhlopriečky. Moduly sú zavesené v priamke šikmo vzhľadom na podlahu.

 • Geometrické. Jednotlivé segmenty sa zbierajú v geometrickom tvare - štvorec, ovál, kruh, mnohouholník.

S uvedenými možnosťami nie je vyriešený celý rad typov umiestnenia modulárnych obrázkov v interiéri. Všetko záleží na tom, aký dekoratívny efekt chcete dosiahnuť. Tu platia rovnaké zákony ako pre iné typy dekorácií interiéru:

 • Vertikálne roztiahnuté kompozície vizuálne „zdvihnú“ nízky strop;
 • Malá miestnosť pomôže zvýšiť predĺžené horizontálne usporiadanie modulov;
 • Veľké, jasné fotografie na obrázku môžu zmenšiť malú miestnosť;
 • Panoramatické snímky vytvoria pocit priestoru aj v malej miestnosti.

Modulárne maľby v interiéri priestorov na rôzne účely

Obývacia izba

Modulárne maľby v interiéri obývačky môžu slúžiť ako dekoratívny akcent v rôznych oblastiach. Napríklad stena pri krbe, zdobená takýmto plátnom, pritiahne ešte viac pozornosti k krbu. Ak sa chcete zamerať na vašu pohostinnosť, najlepšie miesto pre modulárny obraz v interiéri obývacej izby je nad pohovkou.

Skúste dať modulárny obraz na polici v blízkosti dekoratívneho krbu, na konzolovom stole alebo na polici. Bude originálny, najmä ak je kompozícia doplnená o ďalšie dekoratívne prvky - vázy, sviečky a. t.

kuchyne

Modulárne maľby v interiéri kuchyne okamžite premenia túto technologickú miestnosť na zaujímavý priestor, ktorý odráža chute jej majiteľov. Najobľúbenejšia možnosť - fotografie ovocia, kvetov, hotových jedál a nápojov. Ďalším spôsobom je priviesť exteriérové ​​prvky do interiéru. Môže to byť ulica so starou kaviarňou alebo obraz nočného mesta, prímorská krajina alebo polia zarastené makom.

spálne

Jemné, pastelové farby, romantické scény - môžu byť modulárne maľby v interiéri spálne. Kvitnúce polia, jednotlivé kvety - orchidey, ľalia ľalia, maky alebo lyrické krajiny - to sú najvhodnejšie „modely“ pre obraz v spálni. Pravidlom je, že jeho miesto je v čele postele, aj keď môžu existovať možnosti. Nemali by ste umiestniť moduly na stenu s oknom - budete sa musieť pozerať v smere „proti svetlu“ a obraz bude ťažké vidieť.

škôlka

Obsah obrazu v detskej izbe závisí predovšetkým od veku dieťaťa. Pre veľmi malé, jednoduché vzory alebo dokonca kúsky plátna práve maľoval v rôznych farbách bude robiť. Staršie osoby môžu ponúknuť obrazy zobrazujúce scény z ich obľúbených rozprávok, "kreslené" snímky. Tínedžeri si môžu vyzdobiť svoju izbu vlastnými fotografiami, segmentovými alebo športovými scénami.

Vstupný priestor

Je lepšie zavesiť na prvý pohľad jasné, geometrické obrazy, ktoré sú na prvý pohľad jednoduché a jasné - koniec koncov, vstupná zóna nepretrváva dlho a nebudete mať čas pozerať sa na obrázok. Grafika je skvelou voľbou pre minimalistický štýl, kvitnúca lúka je pre chodbu vo vidieckom štýle.

Dizajnové pravidlá pre modulárne interiérové ​​maľby

Postupujte podľa odporúčaní odborníkov, aby vaše obrazy „hrali“ so všetkými farbami a ozdobili váš interiér.

 • Príliš aktívne farby sú mimo priestorov v miestnostiach určených na oddych a relaxáciu.
 • Ak je miestnosť malá, pozemok s obrázkami horskej krajiny, výhľadmi, vrátane čiary horizontu, pomôže vytvoriť pocit veľkého priestoru.
 • Prispôsobte veľkosť obrázku ploche steny, na ktorej bude visieť. Čím väčšia je stena - tým väčšia je veľkosť jednotlivých segmentov a celý obraz a naopak.

Tip: Skôr ako vložíte obrazový háčik do steny, označte miesta pre každý segment lepiacimi nálepkami a vyhodnoťte, ako budú vyzerať. Je jednoduchšie perekleit na nové miesto samolepky, ako sa pohybovať obrázky.

 • Veľkosť obrázku by mala súvisieť s veľkosťou nábytku. Je dobré, ak je jeho šírka o 25% menšia ako šírka nábytku, nad ktorým visí.
 • Obrázok podľa žánru musí zodpovedať štýlu interiéru. Výnimky sú povolené, ale musia byť dobre premyslené. Napríklad v kuchyni v minimalistickom štýle budú vhodné ako abstraktné plátno, tak aj vidiecka krajina.

Dôležité: Pri zavesení obrázkov majte na pamäti, že jeho stred musí byť umiestnený na úrovni očí osoby, ktorá vyzerá. Pre stojaciu osobu je to asi 160 cm, na sedenie na gauči - 110 - 120 cm, ak je obraz podlhovastý, potom sa úroveň nepočíta do stredu, ale z hornej tretiny.

Moderné modulárne maľby v interiéri: foto

Tu je niekoľko príkladov, ako môžu modulárne obrázky meniť priestor (fotografie v interiéri):

Foto 1. Pridanie dynamiky pomocou obrazu mestskej diaľnice v modulárnom obraze v interiéri spálne.

Foto 2. Detská izba pre teenagera bude zdobiť obrázok športovou tematikou.

Foto 3. Obraz šťavnatých plodov alebo ovocia - najvhodnejší predmet pre modulárne maľby v interiéri kuchyne.

Foto 4. Strom zobrazený na moduloch dáva modernému interiéru tradíciu a dôkladnosť.

Foto 5. Obraz je možné rozdeliť na ľubovoľný počet modulov a ich umiestnenie v priestore môže byť aj netradičné.

Foto 6. Svetlé fialové kvety na obrázku, vankúše a koberec sa stal hlavným dekoratívnym akcentom miestnosti.

Foto 7. Obrazy na modulárnom obrázku odrážajú farbu s dekoratívnym prehozom a vankúšmi v spálni.

Zanechajte Svoj Komentár