Pódium posteľ - kompaktné a funkčné riešenie pre interiér

Bed-pódium je veľmi moderné riešenie, obzvlášť relevantné v tých prípadoch, keď v byte alebo jeho organizácii nie je dostatok miesta. Dokonca aj veľmi malá izba s výsuvnou posteľou môže byť oveľa priestrannejšia ako s obyčajným nábytkom. Okrem toho, tento dizajn vám umožní vyriešiť problém ukladania vecí, čo je obzvlášť dôležité v malých bytoch.

Vlastnosti interiéru

Pódium je platforma zdvihnutá nad všeobecnú úroveň podlahy. Môže byť použitý rôznymi spôsobmi, napríklad na zónovanie bytu, na to, aby bol interiérový dizajn výraznejší, ako aj na zvýšenie funkčnosti priestoru. Zásuvky, police, regály, postele, stoly, stoličky a dokonca aj šatníková skriňa môžu byť zabudované do pódia! To všetko nebude zaberať viac miesta v byte, a to všetko je ľahko ovládateľný.

Pódium je multifunkčný kus nábytku. Môže byť takmer akéhokoľvek tvaru, výšky a výplne - to všetko závisí od potrieb a zvoleného štýlu. Existuje však súbor pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať, keď zariadenie:

  1. Materiály na výrobu musia byť šetrné k životnému prostrediu a trvanlivé, aby hotové lôžko na pódiu vydržalo hmotnosť dospelých.
  2. Výška je obmedzená výškou stropov - dospelý by mal byť schopný postaviť sa na lôžku pri plnom raste, inak môže byť pocit nepohodlia.
  3. Ak je pod pódiom k dispozícii zariadenie na uskladnenie, jeho výška musí byť najmenej 40 cm.
  4. Pri výške nad 40 cm je potrebné urobiť kroky, na ktoré bude vhodné vyliezť na plošinu.

Dizajn lôžkového pódia môže byť veľmi rôznorodý, čo vám umožní používať tento dizajn v akomkoľvek interiérovom štýle. Nielenže do miestnosti prinesie akýsi "nadšenie", ale tiež pomôže napraviť chyby geometrie. Napríklad v dlhej úzkej miestnosti s koncovým oknom pomôže pódium v ​​blízkosti okna vizuálne „viac“.

Na fotografii v štúdiovom apartmáne je posteľ ukrytá vo výklenku za posuvným závesom, ktorý nepúšťa svetlo.

výhody

Pri rozhodovaní o tom, ako bude vyzerať dizajn bytu, musíte v prvom rade postarať o jeho pohodlie a funkčnosť a nezáleží na tom, či vybavujete veľkú alebo malú plochu. A tu na pódiu prídu návrhy na záchranu.

  • Zónovania. V poslednej dobe, štúdio apartmány sú získavajú na popularite, udržanie zmysel pre priestor na relatívne malý počet metrov štvorcových kvôli nedostatku hraníc medzi jednotlivými zónami. Ale človek sa cíti oveľa pohodlnejšie, ak tieto zóny vyčnievajú aspoň vizuálne. Pódiové lôžko umožňuje vizuálne zónovanie najprirodzenejším spôsobom.
  • Praktickosť. Budovanie pódia je jednoduchšie, než robiť posteľ, a to aj nešpecializovaný. Okrem toho je to najrozpočtovejšia možnosť vybavenia: v jednom prevedení je možné kombinovať posteľ, posuvný skladovací systém, nočné stolíky a regály, čím sa predchádza zbytočným nákladom. Ďalšie plus - pódiový systém vám umožní skryť potrubia domácej komunikácie.
  • Area. Pomocou lôžkového pódia môžete racionálne využiť dostupný priestor a dokonca ho zvýšiť, čo je dôležité najmä pri navrhovaní obývacích izieb a detských izieb, to znamená, že na príjem hostí alebo detské hry je potrebný veľký voľný priestor.

Fotografie v obývacej izbe

V obývacej izbe by mal nábytok poskytovať pokojnú a útulnú atmosféru. Zvyčajne sa používajú stoličky a veľká pohovka, ktorú je možné premeniť na posteľ pre hostí. Ak si v obývacej izbe postavíte pódium s výsuvnou posteľou, vyrieši sa problém s prístelkou: v prípade potreby sa dá postaviť a poskytnúť hosťom pohodlie, zatiaľ čo zvyšok času výťahová posteľ nenarušuje majiteľov a nezaberá užitočnú plochu.

Na fotografii vytiahnite posteľ v interiéri obývacej izby.

Spálne dekorácie

Miesto na spanie na pódiu môže byť trvalé alebo dočasné. V prvom prípade je na ňom umiestnený ortopedický matrac alebo je umiestnené lôžko. Dočasné miesto na spanie je vybavené ľahkým futonovým matracom, ktorý sa počas dňa skĺzne a zasunie na vhodné miesto - v skrini alebo v krabici pod pódiom. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody.

  • Stacionárne lôžko. Ortopedický matrac nie je možné na deň odstrániť, ale poskytuje pohodlný spánok a správnu polohu tela. Povrch postele-pódium v ​​spálni slúži ako nočný stolík - môžete dať knihu, dať lampu alebo šálku čaju. Manželská posteľ na pódiu poskytne obom manželom rovnako pohodlnú pozíciu, čo nie je vždy možné, ak v spálni nie je dostatok miesta na pravidelné lôžko - niekto musí spať „proti stene“.
  • Mobilná posteľ. Tenký matrac je umiestnený na pódiu, takéto v Japonsku sa nazývajú futony. Ďalšou výhodou je, že matrac môže byť odstránený počas dňa, vďaka čomu sa plocha spálne zvyšuje.

V malých bytoch a štúdiových apartmánoch je pomerne ťažké prideliť miesto na uskladnenie sezónnych predmetov alebo športového vybavenia. Posteľná bielizeň pre posteľ tiež zaberá dosť veľké množstvo a v moderných spálňach nie je priestor pre objemné ľanové zásuvky.

Ak chcete vyriešiť problém pomôže pomôcka lôžko pódium so zásuvkami. Môžu ukladať sneh a skateboardy, lyžiarske vybavenie, športové potreby, ako aj posteľnú bielizeň, prikrývky, vankúše - to všetko sa nepoužíva každý deň.

Bed-pódium v ​​interiéri spálne je možné kombinovať s veľkým šatníkom a zároveň zaberá veľmi málo miesta. Takto môže byť oddelený priestor na spanie usporiadaný aj v chodbách, napríklad v hale.

Detská izba

Miestnosť pre dieťa je miesto, kde je voľné miesto doslova za jeho váhu v zlate, pretože dieťa potrebuje veľa voľného miesta pre vonkajšie hry, a teenager potrebuje pracovný priestor pre triedy. Bed-pódium pre deti je vynikajúcou cestou zo situácie, keď nie sú metre štvorcové a chcem poskytnúť mladým generáciám maximálny komfort.

Detská postieľka pohybujúca sa zospodu len na noc je vynikajúcim riešením, ktoré vám umožní ponechať veľkú časť miestnosti zadarmo. Zároveň je na pódiu pódium kútik pre denný odpočinok a cvičenie.

V rodine s dvomi deťmi bude podobný systém poskytovať dve lôžka, na ktorých sa dve detské pracoviská perfektne zmestia na pódium a je tu dostatok priestoru na rôzne aktivity.

Na fotografii je možnosť použitia dvoch výsuvných lôžok v detskej izbe.

Pre staršie deti, môžete použiť dočasný režim, uvedenie matra na pódium tak, že môže byť odstránený počas dňa. Zaujímavou možnosťou je aj detský stôl zabudovaný do základne, ktorý je možné v prípade potreby posunúť dopredu.

Na fotografii je detská izba pre dievča s posteľou na pódiu a posuvným pracovným stolom zabudovaným do pivnice.

Pódiová posteľ si urobte sami (video pokyny)

Fotogaléria

S pomocou pódia môžete zónu umiestniť do miestnosti, usporiadať ďalšie úložné priestory a originálnym spôsobom navrhnúť interiér. Nižšie sú uvedené fotografické príklady použitia lôžka na pódium v ​​miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár