Varianty dizajnu dverí skrine skrine

Po prvej etape návrhu, keď ste sa už rozhodli na mieste, kde plánujete inštalovať skladovací systém, ste si vybrali jeho vnútorný obsah, začína sa návrh dverí skrine šatníka.

Štandardne sa jedná o slepé fasády z drevotrieskovej dosky (drevotriesky), zrkadlové fasády, ako aj ich rôzne kombinácie. Toto je najviac rozpočtové riešenie, okrem toho, že umožňuje napraviť nedostatky miestnosti - napríklad rozšíriť ju o zrkadlá.

V praxi sa najčastejšie v jednom výrobku spája niekoľko typov fasád, čím sa získajú rôzne interiérové ​​riešenia. Kombinované fasády v skrini skrine umožňujú umiestniť ho do priestorov akéhokoľvek štýlu a dokonca z neho urobiť hlavný dekoratívny prvok interiéru.

Varianty kombinovania fasád šatníkových dverí

Kombinované fasády je možné rozdeliť do niekoľkých skupín:

  1. Classic. Jedná sa o pevné fasády z drevotrieskovej dosky pod stromom, ako aj zrkadlové fasády. Kombinujú sa v rôznych kombináciách.
  2. Geometrické. V tomto prípade sa fasády dverí skrine skladajú zo samostatných obdĺžnikov, ktoré môžu byť zdobené sklom, zrkadlom alebo drevotrieskovou doskou. Existujú rôzne kombinácie dokončovacích materiálov, to všetko závisí od myšlienky projektanta.
  3. Uhlopriečky. Na fasáde sú kovové profily, ktoré ho rozdeľujú na časti, orientované navzájom šikmo. Rovnako ako v geometrickej verzii je možné pri dokončovaní fasády kombinovať širokú škálu materiálov.
  4. Sector. Profily delia fasádu na samostatné bunky, z ktorých každá je vyhotovená v súlade s návrhovými náčrtmi.
  5. Wave. Namiesto rovných profilov sa používajú krivočiare profily, ktoré umožňujú rozdeliť fasádu mäkkými, hladkými čiarami. Toto je najdrahšia možnosť výroby, pretože profily a materiál na ich plnenie sa vyrábajú individuálne.


Materiály na vyplnenie dverí skríň

Konštrukcia dverí skrine je určená nielen tým, aký princíp upevnenia zvoleného finišovacieho materiálu, ale aj tým, aký materiál zaplní dvere.

drevotriesková doska

Najobľúbenejšia možnosť z dôvodu nízkych cien. Jeho hlavnými výhodami sú: trvanlivosť, mechanická stabilita, rôzne farby dosky, jednoduchá údržba a bezpečnosť pri prevádzke. Nedostatok takýchto fasád šatníkových dverí len jeden - skôr skromný vzhľad. Takáto skrinka je pravdepodobne neviditeľná v interiéri, avšak mnohé z nich dosahujú len taký účinok.

Zrkadlo

Plne zrkadlové dvere budú stáť viac ako v kombinácii s drevotrieskovou doskou. Hrúbka materiálu je 4 mm, na zadnej strane zrkadla sa nanesie film (amalgám), ktorý ho chráni pred poškodením.

lakomý

Takzvané matné sklo je matované leptaním kyselinou fluorovodíkovou. Hrúbka tohto skla je asi 4 mm. Vytvára priesvitný efekt, zatiaľ čo skrýva obsah skrinky a dáva možnosť navigovať - ​​čo je kde.

lakobelu

Táto možnosť sa často používa v kombinovaných fasádach skríň. Lakobel - sklo na jednej strane pokryté vrstvou laku, spravidla farbou.

Dekoratívne sklo alebo zrkadlo
  • Pieskovanie výkresov. Na fasády používajte matné sklo - pomocou pieskovacieho stroja sa naň aplikujú rôzne výkresy. Môžu byť hotové aj na objednávku.
  • Leptané zrkadlo. Matné vzor môže byť dodatočne vyrytý na zrkadlo, takéto fasády sa môžu stať originálnou výzdobou interiéru.

plastický

Fasády šatníkových skríň z plastu sú pomerne cenovo dostupné, čím sa otvárajú široké možnosti pre kombináciu. Plast môže byť priehľadný, nepriehľadný alebo priesvitný, lesklý alebo matný a farba môže byť zvolená z niekoľkých desiatok rôznych odtieňov.

Bambus a ratan
  • Bamboo. Ide o prírodný materiál, vhodný na navrhovanie fasád skríň v štýle ako orientálne, etnické. Bambusové prúžky sa prilepia na tkaninu, ktorá je upevnená na panely z drevotrieskovej dosky alebo MDF. Tieto pruhy môžu mať rôzne šírky a rôzne odtiene.
  • Ratan. To je ďalší prírodný materiál odvodený z ratanového dreva. Jadro a kôra sú prepletené špeciálnym spôsobom a upevnené na drevotrieskové dosky alebo MDF panely. Kombinované fasády v šatníku, vyrobené z prírodných materiálov, obzvlášť vhodné pre eko-smer v dizajne.

decoracryl

Zaujímavý materiál, ktorý kombinuje výhody syntetických a prírodných materiálov. Medzi dvoma panelmi z akrylu, ktoré môžu byť úplne transparentné a matné, fixovať prírodné prvky - listy rôznych stromov, krásne byliny, bambusové alebo kokosové vlákna, dokonca aj mušle a motýle.

Umelá koža

Konštrukcia dverí skrine s použitím umelej kože urobí úložný systém pevným, taká šatníková skriňa je obzvlášť vhodná pre miestnosť alebo knižnicu vo vašom byte. Umelá koža môže mať rôzne farby a textúry, je upevnená na paneloch drevotrieskových dosiek alebo MDF.

Tlač fotografií

Na papier, ktorý je nalepený na sklo na zadnej strane (alebo na samotnom pohári), sa použije ľubovoľná fotografia podľa vášho výberu. Typicky, každá spoločnosť má zbierku obrázkov pre každý vkus, ale môžete použiť svoje osobné fotografie.

Fotogaléria

Kombináciou usporiadania profilov na fasáde skrine a ich naplnením rôznymi materiálmi môžete vytvoriť jedinečný kus nábytku, ktorý sa hodí do každého interiéru.

Zanechajte Svoj Komentár