Photowall-papier v interiéri izieb: typy, kombinácie, výber predmetu, farby a štýlu

Vytvorte jedinečný a nenapodobiteľný dizajn, ktorý pomôže tapety v interiéri domu. Technológia vám umožňuje vytvoriť úplne ľubovoľný obrázok požadovanej veľkosti. Tapety tak môžu ozdobiť malú plochu a celý obvod miestnosti.

Vlastnosti dizajnu

Správne spracovanie fototapety bude mať priaznivý vplyv na celkový výsledok.

 • V malej miestnosti je žiaduce používať svetlú paletu.
 • Tapeta s perspektívnym obrazom, napríklad cesta ustupujúca do diaľky, bude mať zväčšujúci efekt.
 • Vybraný dizajn by mal podporovať celkový štýl interiéru.
 • Vertikálne plátno vizuálne rozťahuje miestnosť a horizontálne sa rozširuje.
 • Obraz s imitáciou kameňa, dreva alebo tehál môže nahradiť prírodné materiály, čím pomáha zachovať priestor v interiéri.

Kde môžem umiestniť tapety?

Na jednej stene

Jeden z najbežnejších spôsobov, ako dokončiť nástenné nástenné maľby, je prilepenie jednej zo stien, takže sa zameriava na seba. Tlač môže mať spoločnú farebnú paletu so zvyškom orezania alebo sa môže odlišovať od všeobecného pozadia.

Časť steny

S pomocou čiastočnej nástenné dekorácie foto tapetu, môžete rozdeliť miestnosť do zón. Napríklad rozdeľte štúdio do obývacej izby a kuchyne.

Tapetu môžete použiť na zvýraznenie akejkoľvek oblasti, ako je napríklad krb alebo televízor.

Na dvoch stenách (roh)

Ďalšou možnosťou dokončenia je vkladanie s dvoma nástennými maľbami s foto tapetu. Obraz môže vizuálne vymazať miesto rohu, čím vytvára ilúziu bytia mimo hraníc domu.

Na 4 stenách

Odvážne riešenie interiéru pre domáce dekorácie. Je potrebné vyhnúť sa jasným farbám a trojrozmerným obrazom. Najlepšia možnosť by bola ľahká tapeta so svetelným obrazom.

Vo výklenku

Dokončenie výklenku s foto tapetu bude elegantné riešenie, interiér dostane potrebné "chuť", pri zachovaní priestoru.

Na strope

Najčastejšie na strope je obloha. V závislosti od dizajnu a osobných preferencií by to mohla byť jasná obloha s nadýchanými mrakmi alebo tmavým hviezdnym listom.

Na dverách

Nástenné maľby na dverách môžu vytvoriť spojenie s portálom a otvárať tak cestu na iné miesto.

Na fotografii vpravo je chodba v čierno-bielych farbách. Dvere a časť steny sú zdobené knihou.

Rámovaný, modulárny obraz

Photowall-papier zarámovaný do rámu sa stane skutočným umeleckým dielom v interiéri domu. To môže byť veľký panel alebo modulárne maľby, ktoré tvoria jeden obrázok.

Na skrini

Na dverách skrine, môžete ľahko použiť akýkoľvek vzor pomocou fotografie tapety. Týmto spôsobom dodáte interiéru osobitosť a pomôžete aktualizovať nábytok.

Na fotografii je kompaktná škôlka pre chlapca s obrázkom hviezdnych vojen na dverách skrine. Perspektívny obraz na stene zväčšuje priestor miestnosti.

Typy tapiet

 • Netkané tapety majú výhodu vo forme pružnosti materiálu, čo zjednodušuje prácu s nimi a poskytuje dodatočnú pevnosť.
 • Vinyl. Základom je vinylová povrchová úprava, na ktorú je nanesený obraz. Materiál je odolný a odolný voči opotrebeniu.
 • Stereoskopické, inými slovami, fototapety s 3D efektom. Obraz je čo najbližšie k originálu.
 • Papiera. Nie je to najspoľahlivejšia možnosť, náter papiera je ľahko poškriabaný a znečistený. Je však v dopyte kvôli svojej ekologickosti.
 • Samolepiace tapety sú odolné, farby nezmiznú a materiál sa aplikuje na akýkoľvek povrch. Okrem toho sa starajú.
 • Umývateľné alebo anti-marker tapety majú maximálnu úroveň ochrany pred poškodením, to je hlavná výhoda. Povlak môže byť vyčistený vodou a chemikáliami.
 • Bezšvové. Tajomstvo je v šírke plátna, na rozdiel od štandardných rolí, môže dosiahnuť tri metre a aplikovať horizontálne. Táto šírka stačí na pokrytie celej steny.
 • S textúrou. S pomocou textúrovaných tapiet môžete napodobniť povrch teasel alebo reliéf olejomaľby.
 • Žiariace. Na plátno sa nanáša špeciálna farba, ktorá je viditeľná v tmavej miestnosti. Ideálne pre dekoráciu detskej izby.

Fotografie v interiéri izieb

Obývacia izba

Obývacia izba je miestom, kde môžete úplne stelesniť akékoľvek nápady. S zdobené foto tapetu miesto nad pohovkou môžete určiť rekreačnej oblasti. Z davu vynikne pohovka a stoličky.

Fotografia ukazuje štýlovú obývaciu izbu s nezvyčajnou reprodukciou Francúzska na jednej zo stien.

Tlač na stenu s televízorom nebude tak nápadná, ale ozdobí ju.

Zdobenie steny dvierkami môže skryť dvere, alebo naopak, je zaujímavé ju poraziť.

kuchyne

V kompaktnej alebo štandardnej kuchyni je lepšie používať tapetu v priestore odbavovacej plochy, ktorá je pokrytá sklom. Interiér tak získa svoju „chuť“ pri zachovaní priestoru.

Fotografický papier na voľných stenách je vhodnejší na použitie v priestrannej kuchyni, pretože objemový obraz ich priblíži.

Vo fotografii kuchyne v modernom štýle. Jedna zo stien je zdobená fotografickým panelom zobrazujúcim metropolu.

spálne

Photowall-papier cez čelo postele pomôže určiť zónu snov, vizuálne ju oddelí od ostatných priestorov. Okrem toho, tapety môžu byť dekoratívne pokračovanie hlavy postele.

Fotografia ukazuje modernú spálňu v béžových tónoch. Stena je ukončená horizontálnym foto panelom v kombinácii s tapetami imitujúcimi dlaždice.

Foto tapeta v detskej izbe

Osobitná pozornosť si zaslúži priestor pre deti. To je ideálne miesto na použitie fototapety. Nižšie uvádzame niekoľko príkladov.

V miestnosti pre chlapca

Na stenách môžu byť zobrazené futbalové alebo hokejové modly, obľúbené postavy z karikatúr a rozprávok, ako napríklad Harry Potter alebo draky. Pre starších chlapcov by to mohli byť vaše obľúbené filmy alebo hry - Transformers, Star Wars, Minecraft, Cars.

Dievčenská izba

Postavy karikatúr Disney môžu ozdobiť napríklad princezny z „Studeného srdca“, nádherné 3D hrady alebo anjelov, ktorí sa vznášajú na oblohe.

Na fotografii je znázornená štylizovaná detská izba pre dievčatá s obrazom rozprávkového paláca.

Izba pre teenagerov

Odráža záujmy a záľuby v tomto štádiu života. Steny ozdobia vašu obľúbenú kapelu, filmové postavičky, autá alebo abstrakciu.

Chodba a chodba

V interiéri chodby alebo chodby sa tapeta stane nielen krásnou výzdobou, ale aj vizuálne posunie steny od seba. Obraz s perspektívou vytvára ilúziu otvoreného priestoru.

Na fotografii v klasickej chodbe tapety s perspektívou.

Balkón a lodžia

Photowall-papier s kresbou obľúbenej krajiny pomôže vytvoriť malý raj z obvyklého balkóna. Foto-panel s vtákmi z raja a záhrada obklopená komfortom, balkón je ideálnym miestom pre rannú kávu.

Kúpeľňa a WC

Vo vani je praktickejšie použiť obklad s fotografickou tlačou. Čím svetlejšie je spektrum farieb, tým priestrannejšia bude miestnosť. Ak chcete, aby viac priestoru WC pomáha príjem s obrazom s perspektívou.

Na schodoch v súkromnom dome

Steny pozdĺž schodov vidieckeho domu môžu byť zdobené tapetou s imitáciou kameňa alebo tehlovej steny a obraz starého mesta.

Výber dizajnu (témy)

kvety

Môže vytvoriť úplne inú atmosféru v interiéri domu. Púčiky z pastelových odtieňov, ako sú orchidey, ruže alebo sakura bude interiér jemný a ľahký.

Púpavy, sedmokrásky, pivonky a vlčie maky na pozadí zelenej trávy budú spojené s voľne žijúcimi živočíchmi a dávajú domu dych sviežosti.

Ľahká jarná nálada nastaviť tapetu s tulipánmi, ľalie, kosatce alebo šeříky.

mesta

Fotografie mesta alebo pamiatok vám pomôžu preniesť sa do atmosféry vašej milovanej krajiny. Ulice starého mesta, mosty, obraz nočného mesta vyjadrujú náladu a robia z interiéru energetický, alebo naopak pokojný.

Krajiny a hlavné atrakcie iných krajín vytvoria v dome požadovanú energiu. Eiffelova veža v Paríži, krajiny Benátok a Talianska urobia z interiéru neuveriteľne romantický a obraz Londýna a slávneho Brooklynského mosta v New Yorku, naopak, je dynamický a štýlový.

Vo fotografii jemná spálňa v klasickom štýle. Interiér je doplnený rôznymi odtieňmi fialovej farby.

Pohľad z okna

Dobrá voľba pre izby bez dostatočného prirodzeného svetla. Nástenné nástenné maľby, ktoré napodobňujú pohľad z okna, môžu vizuálne zväčšiť priestor a sprostredkovať atmosféru hlučnej metropoly alebo relaxačné morské pobrežie.

Nástenné maľby a oblúky

Vhodné na dekoráciu klasického interiéru, obrazy môžu zdobiť chodbu, predsieň alebo spálňu.

Príroda na tapetu

Príroda je tiež schopná prejavovať charakter. Zelená má upokojujúci účinok, ako je breza lesa, zelený háj, bambusové konáre alebo ploché pole.

Na fotografii sú steny v jedálni pokryté fotografickou tapetou s obrazom stromov (breza).

Mraky, jazerá, obloha dodajú do interiéru pocit pokoja a priestoru.

Energeticky nabijú vodopády, hory a kamene.

Môžete tiež premýšľať o krásnej krajine zimy, jesene, západu slnka alebo záhrady Eden.

Nálepka s morskou témou

Námorná téma je vhodná na zdobenie interiéru obývacích izieb, spální a detských izieb. Steny v spálni budú zdobené plážami s palmami alebo bielymi plachetnicami.

V minimalistickej obývacej izbe bude zaujímavé pozrieť sa na fotografiu s výhľadom na more alebo na oceán av materských lodiach s pirátmi a podvodným svetom.

Mapa sveta

Laconic interiérové ​​dekorácie. Vhodné do kancelárie, detskej izby alebo obývačky. Farebný roztok môže byť svetlý a nezvyčajný alebo obmedzený vo forme kontúry.

Priestor a planéty, hviezdna obloha

Bezhraničný svet mimo našej planéty je fascinujúci svojou krásou a tajomstvom. Povrchová úprava bude zaujímavá nielen na stenách, ale aj na strope.

abstrakcie

Fototapeta abstrakcie bude dobrou voľbou pre moderný interiér v štýle minimalizmu alebo high-tech. A tiež pre tínedžer.

Automobily, motocykle a lietadlá

Obraz s vašimi obľúbenými „hračkami“ pre mužov môže ozdobiť interiér kancelárie, pánsky byt alebo detskú izbu chlapca.

Svet zvierat

Obraz s divokými zvieratami, ako sú tigre, levy, medvede, leopardi, vlci alebo nosorožce, je vhodnejšie umiestniť do vnútra obývačky alebo kancelárie.

Fotografie ukazuje štýlové spálňa interiér s čiernou a bielou nosorožca fotografie tapety.

Pre spálňu alebo detskú škôlku je lepšie používať pokojné a pozitívne fotografie, vtáky, motýle, kone, mačky a psy.

ľudia

Interiér obývačky, spálne alebo detskej izby môže byť ozdobený fotografiami blízkych, živými emóciami vašich obľúbených idolov alebo anonymnou siluetou krásneho tvaru.

jedlo

Šťavnaté ovocie, lahodná káva a croissant prebudia vašu chuť k jedlu a spríjemnia kuchyňu.

Pod materiálom

Photowall-papier s imitáciou kameňa, stromu alebo tkaniny umožňuje ušetriť miesto. Steny "pod kameňom" alebo tehly sú vhodné na dekoráciu v štýle loftu.

Imitácia dreva alebo tkaniny urobia z interiéru mäkší a teplejší.

Na snímke moderná obývacia izba. Steny sú zdobené fotografickými tapetami s imitáciou farebných drevených dosiek.

rôzne

Možnosti môžu byť neobmedzené. Útulnosť a tajomstvo v interiéri dodá obraz nezvyčajných hodiniek a cesty, ktorá sa tiahne do diaľky, obraz na tapete v japonskom štýle alebo retro.

Fotografia je priestranná spálňa v japonskom štýle. Izba je spojená s kúpeľňou.

Na fotografii vpravo je malá obývacia izba v klasickom štýle. Tapety s cestou ustupujúcou do diaľky vizuálne zväčšujú miestnosť.

Moderný dizajn pre mladých ľudí môže dopĺňať graffiti, rozvody akvarelov, anime postavy alebo rozprávkové krajiny zo sveta fantázie.

Atmosféra dovolenky bude prezentovaná do interiéru s tapetou s kresbami balónov.

Rozsah farieb

Rozsah fariebpopisfotografie
bielaNajlepšia voľba pre izby všetkých veľkostí. Miestnosť bude priestranná a naplnená svetlom.

čiernaTmavá stena pritiahne pozornosť a vizuálne sa priblíži.

Čierna a bielaKlasická kombinácia, vhodná do interiéru v modernom štýle.
zelenáBude mať priaznivý vplyv na zrak a duševný stav.
červenáPri konečnej úprave sa musí starostlivo a mierne používať. Tón je aktívny a jasný.

ružovýPhotowall-papier v ružových tónoch je vhodný pre škôlku pre dievčatá alebo pre jemnú spálňu.
šedáŠtýlový odtieň harmonicky vyzerá v interiéri hi-tech a minimalizmu.
Béžová a hnedáTeplá pokojná paleta je vhodná pre klasický interiér.
Žltá a zlatáV slnečnom tieni bude interiér svetlý a teplý. Zlaté farby ozdobia klasický interiér a dodajú mu luxus.
Fialová a fialováJemné a tajomné farby budú vyzerať dobre v interiéri každej miestnosti.

Modrá a modráModrá farba upokojuje a opticky zväčšuje miestnosť. Tmavé odtiene tónujú a vytvárajú pracovný postoj.

Aké obrázky rozširujú priestor?

Nástenné maľby majú jedinečné schopnosti zväčšiť priestor miestnosti.

 • Neslyšící obraz, ako sú kvety alebo abstrakcia, zmenšuje priestor kvôli vzoru hlasitosti.
 • Panoramatické foto alebo foto panel s perspektívou, napríklad, príroda s chodníkom, ktorý sa tiahne do diaľky, naopak, vizuálne roztiahne priestor a veľmi kompaktná miestnosť bude vyzerať oveľa väčšia.
 • Najlepšia voľba pre opravu v malej oblasti, napríklad v Chruščove bude dokončovanie jednej zo stien s svetlo-farebné fotografie.

Na fotografii je kompaktná spálňa. Izba s vizuálne zväčšenou fotografickou tapetou s perspektívnym obrazom.

Aké sú veľkosti?

 • Tam sú horizontálne a vertikálne tapety. V miestnosti s nízkymi stropmi, vertikálny fotorámik pomôže rozšíriť miestnosť. Dnes môžu výrobcovia vyrábať hotový materiál takmer akejkoľvek veľkosti.
 • Úzke alebo malé tapety vyzerajú ako malý obrázok, zdobenie požadovanej oblasti. Pre pohodlie samolepiek, tapety sú vyrobené z niekoľkých panelov, šírka plátna závisí na ich počte. Jednopanelové plátno má spravidla veľkosť maximálne 2 m2. Šírka panelov rastie spolu s ich číslom, napríklad šírka obrazu z dvoch panelov môže byť 1,9 metra, od troch 2,9 a tak ďalej.
 • K dispozícii sú aj rohové tapety, ktoré sú lepené jednou látkou na dvoch stenách. Uhol môže byť vnútorný aj vonkajší.

Najobľúbenejšie typy štandardných veľkostí sú:

Príklady dokončovania v rôznych štýloch

moderný

Tapety v modernom štýle môžu zobrazovať geometrické tvary, abstrakciu, krajinu metropoly alebo imitovať akýkoľvek prírodný materiál, ako je kameň alebo drevo.

klasický

Pre klasický interiér vhodné tapety s obrázkom prírody, imitácia olejomalieb, kvetov a kvetinových vzorov.

Provence

Interiér dotvára krajina nekonečných levanduľových polí, útulná dedinská zeleň alebo obraz krbu a kvetov.

mora

Nekonečné rozlohy vody, Azúrové pobrežie, lode a mapy sú vhodné pre námorné fotografie.

podkrovie

Reliéfna betónová alebo drevená stena zvýrazní mestský štýl v interiéri.

Kombinácia s inými materiálmi, hranami

Možnosti lemovania plátna závisia od štýlového smeru miestnosti.

 • V klasickom interiéri to môže byť bageta alebo tenký sokel. Takýto dizajn bude vyzerať harmonicky s fotografickou tapetou nie na celej stene.
 • V modernom interiéri nie je potrebné žiadne hrany a obraz vyzerá tak harmonicky.

kombinácie

Nástenné maľby úspešne kombinované s rôznymi možnosťami dekorácie na stenu.

 • Kombinácia s tapetou. Ak chcete zaostriť na oblasť obrazu, môžete vybrať najsvetlejší odtieň tapety. Aby sa dosiahol jediný obraz v interiéri, farba tapety musí mať spoločnú farebnú paletu s fotografickým panelom, tonalita sa môže mierne líšiť.

 • Maľovanie stien bude dobrou voľbou z dôvodu rôznych odtieňov. Môžete si vybrať požadovaný tón, ktorý bude dokonale kombinovaný s fotopanelom.

 • Nástenné maľby, oblúky a krajiny budú vyzerať harmonicky so sadrou. Môžu vytvoriť jeden obrázok s rozmazanými okrajmi.

Photowall-papier pomáha rozšíriť hranice fantázie a poskytuje viac príležitostí na vytvorenie jedinečného dizajnu bytu. Rôzne obrazy môžu ovplyvniť vizuálne vnímanie miestnosti, jej zvýšenie alebo zníženie.

Zanechajte Svoj Komentár