Tyrkysová v interiéri: vlastnosti, kombinácie, výber povrchových úprav, nábytok a dekor

Vytvorenie príjemnej atmosféry v byte alebo dome, stojí za to venovať osobitnú pozornosť farebné riešenie, tyrkysové v interiéri nielen vyzerá veľkolepé, má pozitívny vplyv na psychický stav. Farba morskej vlny môže byť hlavným tónom interiérovej výzdoby miestnosti alebo sa stane jasným prízvukom.

Hodnota a vlastnosti osoby

Tyrkysová farba dáva len pozitívne emócie a je primárne spojená s vodnou hladinou. Farba symbolizuje čistotu a nevinnosť. V mnohých krajinách to znamená lásku, nezávislosť a bohatstvo. V interiéri domu tyrkysové tóny budú mať upokojujúci účinok a vytvoria pozitívnu energiu.

Kombinácia tyrkysovej farby s inými farbami

Kombináciapopis

Fotografie v interiéri

bielaKombinácia je spojená s morským vánkom. Interiér je ľahký a svieži.

šedáUvoľnená a tlmená kombinácia. Vyzerá dobre v modernom štýle.

béžovýJemná kombinácia vhodná pre námorný, moderný a klasický štýl.

hnedýVo výzdobe alebo kusoch nábytku môže byť prítomná bohatá kombinácia. Brown môže mať čokoládu, kávový odtieň a wenge.

žltýSolárna kombinácia. Je dôležité používať odmerané farby bez preťaženia interiéru farbami.

zlatoZlato s tyrkysom vytvára elegantné orientálne motívy.

Ružová, fialováObe farby sú svetlé a jemné. Vhodné pre registráciu detskej izby a spálne pre dievča.

Zelená, vápnoZelené odtiene vytvoria skutočný dažďový prales v interiéri. Tlmené odtiene uľahčia dizajn.

modrýZatvorte tonálne odtiene. V závislosti od sýtosti farieb môže byť interiér v zákulisí alebo čerstvý.

modrýBlízke odtiene budú vyzerať ako prepady. S rôznym osvetlením bude vyzerať veľmi zaujímavo.
Červená, bordováPre úspešnú kombináciu týchto odtieňov musí prevážiť jeden z nich a druhý musí byť prítomný v prvkoch.

oranžovýJasná letná kombinácia. Oranžová v blízkosti terakoty môže vytvoriť orientálne motívy.

Lilac, fialováOsviežujúca tyrkysová v duete s nádychom fialovej sa bude dopĺňať.

čiernaPridaním čiernych detailov do dizajnu miestnosti bude dizajn spojený s motívom morpho. Napriek brutálnej čiernej farbe bude interiér stručný.

Fotografie v interiéri izieb

V počiatočnom štádiu opravy je potrebné určiť prioritné odtiene v interiéri. Tyrkysová môže hrať významnú úlohu alebo sa môže zúčastniť dekoratívnych detailov a interiérov.

Obývacia izba

Ak chcete vyzdobiť tyrkysové obývacia izba malej veľkosti, vyberte svetlý tyrkysový odtieň, nebude skrývať priestor a vyzerá elegantne. Pre priestrannú izbu môžete použiť sýtejšie a sýte odtiene.

V kombinácii s tmavými kúskami nábytku bude interiér svetlý, ale osvetľujúci. V obývacej izbe s ľahkým povrchom bude aqua pohovka zdôrazňovať pozornosť a určovať priestor na posedenie.

Fotografia ukazuje kompaktnú obývaciu izbu súkromného domu. Steny a podlaha sú vyrobené z dreva.

kuchyne

V kuchyni s tyrkysovým povrchom harmonicky vyzerá biela súprava. Kuchynská súprava z prírodného dreva vhodná pre vidiecky štýl a Provence, rustikálna a chebbi-chic. Lesklý tyrkysovo zafarbený nábytok opticky zväčší priestor a zároveň vyzerá sviežo. Matný povrch fasády je vhodný do klasickej kuchyne. Interiér bude dopĺňať biely porcelán a textil.

Na fotografii je kompaktná kuchyňa so suitou v tyrkysových farbách.

Foto kuchyne sada dvoch jasných farieb. V interiéri sú motívy country hudby.

spálne

Pre spálňu je lepšie použiť ľahké, pokojné odtiene tyrkysovej. Ak chcete ozdobiť steny, môžete použiť tapetu so vzorom. Tapety môžu pokryť všetky steny alebo len jeden, stáva sa hlavnou výzdobou interiéru. Tyrkysové lôžko a dekoratívne prvky vyzerajú harmonicky na svetlom pozadí stien.

škôlka

Vytvorenie škôlky v tyrkysovej farbe bude jedným z najlepších interiérových riešení. V kombinácii s modrým alebo fialovým odtieňom môžete vytvoriť svetlú miestnosť. Nástenné maľby nielenže vyzerajú veľkolepé, ale prispejú k rozvoju dieťaťa a môžu zdôrazniť tému miestnosti.

kúpeľňa

Mäkká tyrkysová farba v kúpeli harmonicky vyzerá v klasickom, modernom a námornom štýle. Užitočné položky s morskou témou úspešne dopĺňajú dizajn. Vzhľadom k tomu, že v štandardných mestských bytoch kúpeľne malých veľkostí, je lepšie kombinovať tyrkysové farby so svetlými odtieňmi.

Vstupná hala

V uzavretých chodbách bude najlepším riešením svetlo tyrkysová povrchová úprava, ktorá bude odrážať umelé osvetlenie a osvetlí miestnosť. V otvorenom priestore je prijateľné použitie hlbokých farieb. V závislosti od osobných preferencií môže byť interiér realizovaný v klasickom i modernom štýle.

Ktorý štýl si vybrať?

moderný

Na výzdobu miestnosti v modernom štýle, zaujímavé interiérové ​​riešenie bude výzdoba jednej zo stien s jasným tyrkysovým. Nábytok z tyrkysovej farby je funkčný, môže mať nezvyčajný tvar a lesklé povrchy.

mora

Tyrkysová je najlepším riešením pre zdobenie miestnosti v námornom štýle. Steny z mäkkej tyrkysovej farby budú spojené s morským vánkom a osviežia interiér. Povrchová úprava môže byť v monofónnych alebo s podrobnosťami o morských predmetoch. Interiér bude vyzerať harmonicky prútený a ľahký nábytok.

Fotografia ukazuje interiér spálne v námornom štýle, dekorácia je vyhotovená vo svetlých tyrkysových tónoch.

klasický

Pre interiér v klasickom štýle matné tapety pokojné tyrkysové farby. Nábytok má elegantné formy. V miestnosti s jasným povrchom môžete použiť nábytok bohatý tyrkysový odtieň, zameria sa na pozornosť. Napríklad tyrkysová pohovka alebo posteľ.

podkrovie

Interiér podkrovia tyrkysovej farby bude zaujímavé pozrieť sa do detailov alebo na steny.

Provence

Pre izbu v štýle Provence fit svetlo tyrkysové. Dekorácia používa prírodné materiály, ako sú maľované drevené podlahy. V kuchynskej súprave môžu byť vyrobené z dreva, maľované v mincovni.

Povrchová úprava (steny, podlaha, strop)

steny

Tyrkysové steny sú vhodné na zdobenie miestnosti v mnohých štýloch. Tapety na svetlý odtieň urobia miestnosť priestrannejšou. Jedna zo stien môže byť ozdobená fotografickou tapetou, takýto dizajn bude ozdobovať interiér.

Ľahká tyrkysová bude vhodnou voľbou pre malú miestnosť. Tmavá farba je vhodná na dokončenie kancelárskej a obývacej izby. Môžete tiež kombinovať odtiene v interiéri jednej miestnosti.

Na fotografii je jedna zo stien maľovaná v tyrkysovej farbe a zdobená lištami.

Paul

Ako podlahová krytina si môžete vybrať obyčajný koberec, mäkký povrch vhodný do spálne, obývačky alebo detskej izby. Pre morské a Provence štýl vhodné drevené maľované podlahy. V kuchyni by najlepšia možnosť bola monotónna alebo vzorovaná dlažba.

strop

Farebný strop je nezvyčajný a štýlový nápad. Lesklý strešný strop opticky zväčšuje priestor vďaka zrkadlovému povrchu. Pre klasický interiér s použitím matného materiálu. Ako osvetlenie môžete použiť reflektory alebo neobvyklý tvarovaný luster.

Výber nábytku

pohovka

Tyrkysová pohovka bude jasným akcentom v interiéri a určí rekreačnú oblasť. Interiér s bielymi stenami bude vyzerať nádherná pohovka hlboko tyrkysový odtieň. Pre klasický štýl sedačky s čalúneným svetlým tieňom.

Fotografia je štýlová obývacia izba so zlatými detailmi. Pohovka, záclony a stropný prvok sú vyrobené v tyrkysovej farbe.

Posteľ

Tyrkysové lôžko harmonicky vyzerá v spálni s jasným povrchom. Interiér bude doplnený o tylové záclony, ktoré sa budú navzájom dopĺňať farebne.

skrinka

Kyvné puzdro tyrkysovej farby upozorní na seba. To môže byť kombinovaný vo farbe s ostatnými kusmi nábytku alebo sa stať svetlé miesto v interiéri.

Na fotografii je šatník, ktorý rozdeľuje miestnosť na dve zóny.

Stoličky a stoličky

V kuchyni možno stoličky kombinovať s inými predmetmi, ako sú vázy alebo predmety v slúchadlách.

Kreslá vyzerajú zaujímavo, v celkovom obraze obývačky alebo spálne vystupujú vo farbe. Krásny odtieň zvýrazní ušľachtilý materiál, ako napríklad zamat.

Fotografie tyrkysové stoličky a záclony, vďaka čalúneniu zamatové vytvára efekt dúhovej farby.

Tyrkysové akcenty v interiéri

rolety

Tyrkysové závesy vyzerajú harmonicky v interiéri moderného alebo klasického štýlu. Portieres sa môžu prekrývať s vankúšmi, kusmi nábytku a dekoratívnymi predmetmi.

Vo fotografii kuchyňa s tyrkysovými závesmi na podlahe, ktoré sú kombinované vo farbe s kuchynskou zásterou.

Svetlo tyrkysový tyl osvieži miestnosť.

koberec

Obyčajný tyrkysový koberec s dlhým zdriemnutím je vhodný pre izbu v modernom štýle. Ľahko tyrkysový koberec s pieskovo-farebnými vzormi bude pokračovať v téme námorníctva a nezvyčajné vzory na svetlom pozadí zdobia klasický a orientálny interiér.

fotografie

Plagáty alebo obrázky podporujú štýl miestnosti. Vynikne obraz s bohatými farbami a tichý jemný odtieň tiší interiér.

Na fotografii a vankúše v akvamarín tóny.

vankúše

Tyrkysové vankúše sú najlepšie kombinované s inými predmetmi v interiéri, ako sú záclony, obrazy, koberec.

Prikrývky a prikrývky

Prehoz alebo prešívaná prikrývka nielen dodá pohodlie do interiéru, ale bude aj ozdobou a jasným prvkom. Prehoz v spálni môže mať krásny vzor a môže byť kombinovaný s ozdobnými vankúšmi.

Na fotografii je klasická spálňa, vyrobená v dvoch farbách.

Tyrkysové dvere

Neobvyklá výzdoba bytu. Sklenené dvere zdobia miestnosť v modernom a high-tech štýle. Drevené dvere sú vhodné pre klasický, Provence a Chebbi-chic štýl.

príslušenstvo

Dekor má dôležitú úlohu v interiéri. Mátovo farebné doplnky dopĺňajú jemný interiér, ako sú porcelánové figúrky, vázy, sviečky. Tmavé tyrkysové doplnky sa stanú jasnými škvrnami a môžu byť v súlade s kusmi nábytku.

Fotogaléria

Zaujímavú farbu s mnohými odtieňmi ozdobí každý interiér. Svetlý rozsah osvieži miestnosť a bude spojený s morským vánkom. Dirty-tyrkysová farba vyzerá štýlovo, ale nie predstierane. Nižšie sú uvedené príklady použitia tyrkysovej v miestnostiach na rôzne funkčné účely.

Zanechajte Svoj Komentár