Betón v interiéri: možnosti návrhu, prevedenie, typy, imitácia betónovej dlažby

Betón v interiéri je moderný a moderný spôsob dekorácie interiéru. Pri správnej dekorácii, miestnosť nebude len súčasťou domu, stane sa skutočným umeleckým objektom. Zdá sa, že studený materiál môže hrať s novými farbami po dokončení rôznych typov.

Nástenné, podlahové a stropné dekorácie

steny

Betónové steny sú celkom nezvyčajným spôsobom na dokončenie interiéru bytu. Okrem čistého betónu existuje niekoľko možností, ktoré dávajú takmer rovnaký vizuálny efekt. Napríklad, niektoré typy omietky, môžu byť použité ako dekoratívna časť opravy.

Sférické hmoty sa aplikujú na rovnaký princíp ako omietka. Vyrobené množstvo rôznych frakcií, čo dáva viac príležitostí na realizáciu myšlienok. Valcovaný betón sa ľahko opravuje a hrúbka pásu dosahuje 5 mm. Betónové dosky a tapety s fotografickou tlačou môžu znovu vytvoriť požadovanú textúru a odtieň.

Fotografia je kompaktná high-tech kuchyňa. Steny sú ukončené valcovaným betónom.

strop

Betónový strop vhodný na dekoráciu moderného interiéru. Šedá farba urobí zima, lampy s teplým svetlom a nástennú dekoráciu v palete teplých farieb pomôžu pridať pohodlie. Bielenie betónového stropu by bolo dobrým nápadom, povrch si zachová jedinečnú textúru a zvýši jasnosť miestnosti. Vyčistite roztok možno nahradiť omietkou a stropmi s fotografickou tlačou.

Paul

Betónová podlaha nebude deformovaná vplyvom vlhkosti a bude trvať mnoho rokov, ale bude veľmi studená. V podmienkach bytu alebo domu môže byť nahradený náterom s imitáciou, napr. Linoleum, dlažba alebo vyhrievané dosky.

faktúra

hrubý

V hrubej textúre sú jasne viditeľné zrná piesku a malé kamienky. Povrch je matný, podobne ako zamat. Podľa hmatových pocitov je to tvrdý, drsný povrch.

Na fotografii je minimalistická spálňa. Betónové steny majú hrubú textúru.

hladký

Aby sa povrch dostal do dokonalejšieho vzhľadu, používa sa niekoľko technológií.

 • Leštený betón má reflexnú plochu, v ktorej sú viditeľné všetky zrná piesku a kamienkov. Zrkadlový efekt sa dosahuje mechanickým brúsením povrchu. Pre silnejší efekt je povrch leštený.
 • Lakované. Viac rozpočtovej metódy spracovania betónového povrchu. Povrch sa leskne a svetlý.

Prírodný betón a jeho napodobňovanie

Čistý betón

 • Stavebný betón sa používa na stavbu monolitických stavieb a podláh. Hlavné zloženie: cement, drvený kameň, voda, piesok. Pomer zložiek sa volí v závislosti od ich vlastností.

 • Architektonický betón sa líši od stavebného betónu dodatočnými prísadami, ako sú farbivá, nivelátory, keramické triesky alebo sklo. Táto kompozícia sa používa na dekoráciu interiéru, ako sú steny, barové pulty alebo krby.

Imitácia betónu

Na dosiahnutie rovnakého vizuálneho efektu je možné aj iné spôsoby konečnej úpravy. Pomocou rôznych materiálov si môžete vybrať požadovanú farbu, vzor a textúru.

 • Stenové panely. Sadrové panely majú množstvo výhod, sú ľahšie ako betón, lacnejší a modelový rad je oveľa širší. Okrem toho, panely sú oveľa jednoduchšie pracovať, a vyzerajú menej pôsobivé.

 • Omietka. Existuje niekoľko typov: vápenná a mramorová omietka. Vápenná omietka filtruje vzduch a je vhodná pre alergie. Mramor obsahuje v zložení múku z mramoru, sadry a vápna. Vizuálny efekt môže byť matný a lesklý.

 • Prachová hmota je trvanlivá elastická zmes, ktorá dobre reaguje s vlhkosťou. Podvalová hmota môže mať iné zloženie, od jemnozrnných preliačin až po hrubozrnné.

 • Valcovaný betón, tapety a tapety. Valcovaný betón je ohybná sieť pozostávajúca z minerálnej múky do hrúbky 5 mm. Naneste na stenu špeciálnym lepidlom. Tapety a tapety, možno jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dokončiť. Fotografická tlač môže presne napodobniť vzor.

Fotografia je svetlá spálňa v modernom štýle. Nástenné dekorácie sú vyrobené pomocou fototapety.

 • Dlažba je ďalší spôsob, ako štýlový dizajn interiéru. Široká dlažba s imitáciou betónu môže vyniknúť v kuchyni, hale alebo WC.

 • Imitácia. Nie je to najjednoduchší spôsob, ale najviac kreatívny. Pripravený povrch zeme možno natrieť opakovaním vzorov skutočnej betónovej dosky.

Registrácia izieb v byte

kuchyne

V kuchyni sa môže betónové riešenie zúčastniť takmer akéhokoľvek povrchu. Steny, podlaha alebo strop z betónu nastavia charakter v interiéri, povrch môže byť hrubý a neopracovaný alebo naopak má lesklý povrch. Druhá možnosť je vhodná pre kuchyne malej veľkosti, bude sa zdať priestrannejšie vzhľadom na reflexné vlastnosti.

Tiež betón môže byť stola alebo celý ostrov. Povrch je ťažký, ale odolný a spoľahlivý, interiér bude pôsobiť veľmi pôsobivo.

Vo foto kuchynský dom. Súprava a ostrov je kompletne z betónu.

Betón možno použiť aj v malých častiach, ako sú závesné police, kuchynská zástera alebo malý sporák nad jedálenským kútom.

Obývacia izba

Okrem hlavných povrchov: podlahy, steny a stropy, dekoratívne prvky, stoly alebo skrine pre televízory môžu byť betónové.

V štúdiovom byte betónový stĺpec alebo oddiel pomôže rozdeliť miestnosť do zón.

Betónové panely sa môžu stať súčasťou krbu, kontrast ohňa a kameňa bude v celkovom obraze krásny.

spálne

Aby sa nezbavila dizajnu komfortu, stojí za to použiť betón v interiéri. Napríklad, orezať jednu zo stien alebo urobiť hlavu postele.

Na fotografii je spálňa v podkroví. Cez nástenné nástenné maľby s imitáciou betónu, interiér je svetlý a jemný.

škôlka

Nemali by ste zbaviť detskú izbu radosti a jasných farieb sivými stenami. Ak je to žiaduce, materiály, ktoré napodobňujú betón môžu byť čiastočne použité v interiéri, napríklad, fotowall-papier opakujúce textúry.

Kúpeľňa a WC

Skutočný materiál pre dokončenie kúpeľne. Betónové steny harmonicky vyzerajú so sklenenými priečkami. Priestrannú kúpeľňu zdobí lisovaná doska s lešteným betónovým drezom.

Fotografia ukazuje masívny drez na drevenej doske. Mixér a umývadlo sú vyrobené v rovnakom štýle.

Vstupná hala

Dobré riešenie interiéru bude kombináciou s inými materiálmi, ako je drevo alebo tehla. Výzdoba jednej zo stien bude vyzerať harmonicky. Pre kompaktnú miestnosť môžete použiť lakovanú podlahu.

Na fotografii kompaktné chodby. Nástenné dekorácie sú z muriva a sputnoy.

Fotografie v interiéri vidieckeho domu

Interiér vidieckeho domu poskytuje viac príležitostí na realizáciu nápadov. Prísny krb v betónovom obložení bude elegantne vyzerať. Kontrast chladu a tepla bude vyzerať veľkolepý vo vnútri obývačky.

Na snímke obývacia izba v interiéri vidieckeho domu. Výklenok, upravený pod betónom, je plne zapojený, spája krb, posedenie a miesto pod guľatinou.

Pomocou betónových stĺpov alebo malých priečok môžete priestor rozdeliť do zón bez poškodenia priestoru, pričom nezasahuje do prirodzeného svetla.

Minimalistické schodisko so zábradlím vhodným pre klasický aj moderný interiér.

Kombinácia s inými materiálmi na povrchovú úpravu

 • So stromom. Kombinácia s drevom urobí interiér teplejším, zmäkne studený materiál. Toto riešenie je vhodné pre miestnosť v štýle country, loft, eko-štýl.

 • Brick. Tehla a betón vyzerajú harmonicky. Ideálna kombinácia pre interiér podkrovia. V závislosti na farbe tehlovej miestnosti bude studená alebo teplá.

 • Glass. Kombinácia vytvára prísny a brutálny interiér. Sklo môže plniť funkciu priečky, ochrany alebo dekoratívneho prídavku. Sklo nad betónovou stenou poskytne reflexný povrch, ktorý opticky zväčšuje plochu a bude zaujímavé pozrieť sa na celkový obraz.

 • Kov. Kovové a chrómové povrchy budú pokračovať v štylistickej myšlienke. Ideálna kombinácia pre high-tech a loft.

Betónový nábytok

Môžete si pripraviť zaujímavé konferenčné stolíky s betónovým podstavcom alebo stolom, minimalistické stoličky, police a TV skrine. Nábytok bude ťažký, ale neobvyklý.

Z ťažkých interiérových predmetov to môže byť kuchynská doska alebo ostrov, materiál je spoľahlivý a odolný. V kúpeľni si môžete urobiť betónovú pult s umývadlom.

Dekor a doplnky

Zaujímavým doplnkom interiéru budú aj dekoratívne prvky z betónu alebo omietky. Môžu to byť podlahové alebo stolové vázy, neobvyklé kvetinové vázy, ozdobné predmety, držiaky na knihy alebo masívne svietniky.

Vhodné štýly

podkrovie

Toto je prvý, s ktorým môžete držať asociatívnu čiaru pri zmienke o betónovej dlažbe. Štýl sa vyznačuje absenciou ozdobného obloženia. Murivo a betónové dosky vyzerajú harmonicky v duete.

minimalizmus

Minimálne zariadená izba s betónovým obložením bude pôsobivá. Interiér doplní niekoľko jasných detailov, napríklad svetlý plagát alebo prikrývka.

grunge

Štýl je podobný podkroviu, ale má množstvo rozdielov. Grunge je elegantnejší a „miluje“ prírodné materiály. Interiér doplní nábytok elegantných foriem a textílií z bavlny alebo ľanu.

Vo fotografii obývacia izba v štýle grunge. Interiér je vyplnený kusmi nábytku z prírodných materiálov.

Fotogaléria

Betón alebo podobnosť je bezpochyby najlepším riešením pre návrh priemyselného priemyselného interiéru. Studený materiál môže byť zvýraznený chrómovanými kovovými časťami alebo vďaka teplejším žiarovkám, medeným prvkom a betónovej povrchovej úprave môže byť miestnosť teplejšia. Nižšie sú foto príklady použitia betónu v interiéri miestností rôznych funkčných účelov.

Zanechajte Svoj Komentár