Patchworkový štýl v interiéri

Patchworkový štýl v interiéri každý deň získava čoraz viac fanúšikov. Samotný názov tohto štýlu pochádza z Anglicka, „patchwork“ v preklade, výrobok vyrobený z kúskov. V technike patchwork sa z malých kúskov tkaniny zbierajú veľké tkaniny, ktoré sa potom používajú na šitie prikrývok, vankúšov, záclon, prikrývok a iných textílií.

Patchwork v interiéri znamená použitie takýchto tkanín, ako aj dizajn stien, podlahy, stropu pomocou malých kúskov materiálov rôznych farieb a textúr.

Táto technika je najvhodnejšia na výzdobu priestorov v škandinávskom štýle, krajine, Provence, ale patchwork v interiéri Môže byť úspešne použitý v klasike, v minimalizme a dokonca aj v elegantnej art deco. V závislosti na použitých farbách a textúrach, ako aj na tvaroch „škrabancov“ použitých v dizajne miestnosti, môžete vytvoriť jemný, alebo naopak svetlý, výrazný interiér.

textilné

Základ a začiatok technológie patchwork v interiéri - tkaniny. Posteľné prikrývky, záclony, vankúše, obrusy, poťahy na nábytok, záclony a záclony, podlahové rohože a panely na stenách - to všetko môže byť vyrobené z rôznych tkaninových náplastí, vopred zmontovaných do jedného celku.

steny

Na stenách, môžete držať "škvrny" tapety, rôzne farby, textúry, nálady. Takáto „stena“ patchwork v interiéri akákoľvek izba ho môže zmeniť z nudnej miestnosti na miesto, kde budete pohodlne. Tapeta "handry" môže mať štvorcový tvar, alebo akýkoľvek iný podľa vášho výberu.

V kuchyni alebo kúpeľni môžete na výzdobu stien použiť viacfarebné dlaždice. Tu nie je fantázia ničím obmedzená: „patchwork“ môže byť jedna stena, alebo jej časť, alebo celá miestnosť, vrátane podlahy a stropu.

Paul

Patchworkový štýl v interiéri môže byť použitý na podlahe. Koberec v tejto technike oživí všetky, dokonca aj tie nudné, panstvo.

Pomocou podlahových krytín rôznych textúr a farieb môžete vytvoriť dlažbu „patchwork“.

nábytok

Čalúnený nábytok možno vyrobiť aj ako „patchwork“. Na tento účel je potrebné buď šiť kryty technikou patchwork, alebo zostaviť veľké tkaniny z kúskov poťahovej látky, ktoré potom možno použiť na čalúnenie sedacích súprav a kresiel. Takýto nábytok vyzerá veľmi impozantne a môže ozdobiť so sebou akúkoľvek izbu - detskú izbu, obývaciu izbu a spálňu.

Zanechajte Svoj Komentár