Druhy oddielov pre zónový priestor

Rozdelenie na priestorové členenie - veľmi zaujímavý prvok interiéru izieb, ktorý umožňuje radikálne zmeniť vzhľad priestoru v krátkom čase as malými nákladmi na materiál. inštalácia dekoratívna priečka pre priestorové členenie, nie je nutné zničiť steny a podlahy, jediná vec, ktorú je potrebné, je čiastočne demontovať podlahovú krytinu.

Takáto priehradka môže byť na výšku rovnaká ako výška miestnosti alebo nesmie presahovať ľudskú výšku, byť úzka a široká a pokiaľ ide o štýl a dizajn, neexistujú žiadne obmedzenia. Neexistujú tiež žiadne obmedzenia týkajúce sa výberu materiálov a spôsobu registrácie.

sadrokartón

Vnútorné priečky vyrobené zo sadrokartónu vhodného na realizáciu všetkých fantázií dizajnu. Je ľahké s nimi pracovať, môžu sa schovávať za sebou, čo by malo byť skryté pred zvedavými očami - komunikácia, nepríjemné výklenky. Môžu byť ľahko vymenené a prepracované.

tehla

Rozdelenie na priestorové členenie možno položiť z tehál. Jedná sa o veľmi populárny dizajn ťah, pri použití špeciálnej dekoratívne tehly. Toto riešenie je veľmi vhodné pre niektoré štýly, napríklad Provence, country style alebo loft. Samozrejmou nevýhodou je však nemožnosť rýchlej demontáže priečky, ak už nie je potrebná.

sklo

sklo Ozdobné priečky pre územné členenie vám umožní udržať ilúziu otvorenosti priestoru, neznižujte ho vizuálne. Ak urobíte sklo matné, bude rozdelenie do zón jasnejšie a zároveň nezaťaží interiér. Nevýhodou tohto riešenia je zložitejšie a časovo náročné čistenie miestnosti, pretože to bude vyžadovať utieranie veľkých sklenených povrchov.

drevo

Vnútorné priečky zo stromu bude pristupovať prakticky k akémukoľvek štýlu, a môže sa stať, že detail, na ktorý bude sústredená všetka pozornosť. Prírodné drevo v akejkoľvek forme - maľované, zdobené vyrezávanými alebo leštenými, dokáže ozdobiť akýkoľvek interiér.

plátno

V niektorých prípadoch nie je možné, alebo nie, vytvoriť základnú oblasť. V tomto prípade, ako deliace steny pre priestorové členenie Môžete použiť záclony alebo záclony. Pre nich nainštalujte rímsy pod strop.

Tkaniny, ktoré sa ľahko posúvajú pozdĺž týchto vodidiel, okamžite od seba oddelia rôzne oblasti obývacej izby, čo vám umožní odísť do dôchodku v spálni alebo ju premeniť na salón na sledovanie filmov v domácom kine.

Policové jednotky

Ako priečky môžete použiť police alebo police, otvorené v rôznych smeroch, alebo dokonca v oboch smeroch políc. Knihy, lampy, cestovné suveníry alebo iné predmety, ktoré potrebujete, nájdete na týchto policiach.

kovanie

Priečky z kovaného kovu, vyrobené špeciálne pre konkrétny interiér, budú jedinečnou dekoráciou každého domova. Ich inštalácia, ktorú vykonávajú odborníci, nezaberie veľa času.

prelamované

Dekoratívne priečky pre zón môže byť prelamované. Sú vyrobené z rôznych materiálov, napríklad z kovu spôsobom kovania, alebo z dreva pomocou rezania, a môže byť tiež sklo.

kĺzanie

Posuvné priečky je vhodné použiť v týchto prípadoch, ak sa potrebujete dočasne izolovať, napríklad keď pracujete alebo relaxujete. Obvykle sú posuvné priečky vyhotovené vo forme dverí na koľajniciach alebo závesoch. Takéto dvere sa často používajú ako vnútorné dvere.

dekoratívne

Existujú vnútorné priečkyktoré majú iba jednu funkciu - dekoráciu miestnosti. Môžu byť inštalované na akomkoľvek mieste, ktoré na to projektant určí, napríklad v strede miestnosti alebo v blízkosti steny. Na výrobu takýchto priečok používajte rôzne dekoratívne materiály, ako napríklad plast, kameň, látku, sklo, drevo, kov.

Zanechajte Svoj Komentár