Podlaha čiernej farby: výber materiálu, dizajn, kombinácia stropu a stien

Čierna farba podlahy sa najčastejšie používa v súkromných domoch, v apartmánoch však vyzerá menej zaujímavo a vytvára pocit „plnosti“. Podlahu v čisto čiernej alebo grafitovej farbe môžu vybrať iba odvážni a kreatívni ľudia, ktorí sa neboja „plávať proti prúdu“ a vyniknúť aj doma.

Na fotografii je lesklá dlažba na podlahe v interiéri modernej kúpeľne.

Správna kombinácia čiernej podlahy s kusmi nábytku - kľúč k úspešnému výsledku. S riadnym výberom ďalších farieb môžete získať originálny a štýlový interiér.

Hlavnou výhodou čiernej farby je, že zlepšuje vzhľad aj jednoduchej, nekomplikovanej stoličky alebo starej pohovky v štýle 80-tych rokov. Vytvára sa tak útulná a moderná atmosféra.

Výber dokončovacieho materiálu

dlaždice

Keramické dlaždice v čiernej farbe vyzerajú drahé a módne, najmä ak sú matné alebo mramorované. Aby sa zabránilo tomu, že čierna dlažba bude „jesť“ priestor, odporúča sa použiť tmavé odtiene ako farebné akcenty: podlaha by mala byť čierna a steny by mali byť biele alebo iné pastelové odtiene, preto sa miestnosť prakticky neznižuje vizuálne.

Na fotografii bola ako materiál na podlahy použitá mramorovaná dlažba.

Porcelánové obklady v interiéri

Porcelánové dlaždice na podlahe vyzerajú drahšie a moderné, čierna farba dodáva priestoru priestor a vytvára pokojný, krásny interiér.

Drevo (laminát a parkety)

Čierna drevená podlaha vždy vyzerá drahšie a pôsobivejšie ako ľahké drevo rovnakej kvality. Tmavá laminátová a parketová podlaha prináša do miestnosti pocit trvanlivosti a spoľahlivosti. Prírodné materiály zlepšia vzhľad, vytvoria štýl a dokonalosť interiéru, najmä podlahy čierneho dubu.

Fotografia zobrazuje interiér skrinky v čierno-bielej s laminátovou podlahou.

Samonivelačná podlaha

Je to povrchová úprava, hladký povlak, charakterizovaný neprítomnosťou spojov a nepravidelností. Ideálne pre miesta s veľkým krížom ľudí, toto poschodie je dlhý čas a nevyžaduje osobitnú starostlivosť.

koberce

Koberec v čiernej farbe bude vhodný v každej miestnosti doma. Naplní interiér komfortom a teplom.

Fotografia ukazuje tmavý koberec v interiéri čiernej a bielej obývacej izby.

Lesklá alebo matná podlaha?

Lesklá podlaha v interiéri vyzerá svieža a nezvyčajná, opticky zvyšuje výšku stropov v miestnosti, takže tmavé odtiene nebudú „jesť“ priestor.

Matná podlaha vyzerá draho a výnimočne. Napĺňa priestor pokojom a „plnosťou“ a vytvára jemný, ale veľmi zaujímavý prízvuk.

Ako si vybrať farbu stien?

Na čiernu kontrastnú podlahu je najlepšie zvoliť neutrálne odtiene pre steny. Je dokonale kombinovaný nielen so svetlými, ale aj so svetlými, základnými farbami. Všetky odtiene sivej, béžovej a bielej ďalej zvýraznia textúru a kontrast podlahy. A napriek tomu, táto kombinácia vizuálne "rozširuje" steny, takže miestnosť harmonické, útulné a originálne.

Na fotografii, kombinácia bielej pruhované tapety a čierne podlahy.

Na fotografii sú jasne červené tapety dokonale kombinované s tmavým laminátom.

Kombinácia s farbou stropu

Čierna podlaha vyzerá univerzálne a ľahko v kombinácii s inými farbami. Aby tmavé farby „nejedli“ priestor, odporúča sa urobiť len jeden tmavý prízvuk a nechať kúsky nábytku, stien a stropov vo svetlých, mäkkých odtieňoch.

Tmavá podlaha je kombinovaná s tmavým stropom a svetlými stenami. Priestor sa tak rozširuje a výška miestnosti sa mierne znižuje. Táto technika je potrebná, ak potrebujete vizuálne „odtrhnúť“ steny a mierne znížiť výšku miestnosti.

Fotografie v interiéri izieb

Kúpeľňa a WC

Použitie tmavých odtieňov v kúpeľni bude priaznivo zdôrazňovať miestnosť, čím sa stane aristokratickejším a bohatším.

Foto dlažba pod parkety, stanovené diagonálne ("rybie kosti").

Čiernobiela kúpeľňa vyzerá veľmi moderne a štýlovo. Farebný príjem v kúpeľni pomôže vytvoriť jedinečnú eleganciu: čiernobielu podlahu, bielu inštaláciu v kombinácii so svetlou farbou stien, čiernym nábytkom a zlatým dekorom.

kuchyne

Klasická verzia dizajnu kuchyne: čiernobiely dizajn. Najlepšie praktické riešenie pre podlahy: keramická dlažba alebo porcelánová dlažba.

Pri výbere kuchynskej linky je potrebné dávať prednosť svetlým odtieňom, najmä dreveným fasádam. Je potrebné vziať do úvahy textúru dlaždice, ak je podlaha plánovaná matná, v tomto prípade bude matná súprava vyzerať "spolu" s podlahou.

Obývacia izba

Špeciálny luxus obývačky bude doplnený čiernou farbou podlahy, dokonale zapadne do klasického štýlu aj do moderného (minimalizmus, hi-tech).

Na fotografii je znázornený interiér haly s omietkou a mäkkými panelmi na stenách, bola použitá laminátová podlaha.

spálne

Vzhľadom k tmavej podlahe, spálňa sa môže zdať príliš "ťažké", aby sa tomu zabránilo, stojí za to riedenie miestnosti s svetlými odtieňmi. Môžu to byť predmety dekorácie, farby stien a stropu, ako aj nábytok. Nie je nutné používať výhradne ľahký nábytok, dá sa kombinovať: v takej miestnosti bude jasná posteľ s tmavým komoda a skrinka vyzerať harmonicky.

Chodba a chodba

V chodbách a chodbách prirodzeného svetla nestačí, aby nedošlo k zaťaženiu miestnosti, odporúča sa obmedziť len na tmavú podlahu a rám zrkadiel alebo častí (spínače, kľučky dverí, poof, obrázky).

Kombinácia s inými farbami

Čierna a biela podlaha

Čiernobiela podlaha živo dokazuje svoju individualitu a odvahu. Vyzerá organicky v hi-tech štýle a minimalizme: majú vlastné jasné línie a jasné detaily. Čiernobielu podlahu je možné vyrobiť nielen z dlaždíc alebo porcelánu, ale aj s laminátovou alebo strojárskou doskou.

Čierna a červená podlaha

Červená, rovnako ako čierna, dokáže „ukradnúť“ priestor, čím sa zmenší priestor v miestnosti. Čierna a červená podlaha je veľmi aktívna a kontrastná, červená farba musí byť vyvážená jasnými akcentmi: červené lustre, maľby, zarámované zrkadlá, ozdobné vankúše alebo kusy nábytku. Preto bude dizajn vyzerať kompletne.

Čierna a sivá podlaha

Čierna a šedá kombinácia sa dá nazvať najpokojnejšou voľbou, je to dosť komplikované, ale v celkovom dizajne vyzerá štýlovo a útulne, bez preťaženia životného prostredia.

Ako si vybrať sokel?

Podklad je veľmi univerzálny pri výbere správnej základnej dosky. Odporúča sa použiť: úzky čierny, biely široký sokel alebo sokel v tóne na farbu stien.

Podlahové prevedenie

Iné farebné vložky

Čierna vždy vyzerá veľkolepé v kombinácii s odtieňmi drahých kovov. V kombinácii so zlatom dodáva do miestnosti luxus a teplo a so striebrom dodáva dotyk minimalizmu a vysokého prúdu.

Na fotografii je podlaha kúpeľne lemovaná mozaikou s kvetinovými akcentmi.

šach

Šachová geometria vyzerá veľmi slávnostne a veľkolepo. Čiernobiely štvorec je klasickým dizajnom podlahy. Účinok môže byť upravený v závislosti od výberu farieb pre šachový dizajn.

Vzory a výtlačky

Čiernobiele kresby kvetov vytvoria pokojný a vyvážený interiér. Na čiernom pozadí budú vzory vyzerať originálne a nezvyčajné.

Výtlačky na čiernej podlahe vyzerajú nezvyčajné a drahé, ak vyberiete správnu farebnú schému.

Výber štýlu

Minimalizmus a hi-tech

Tieto štýly najpodstatnejšie v čiernej podlahe: minimalizmus netoleruje rôzne farby, je prijateľné pre neho použiť dva odtiene z kontrastného alebo harmonického spektra farieb, s dôrazom na jeden svetlý. A hi-tech rád jednoduchosť a ultramodernosť v každom detaile. Čierna podlaha dokonale zrieďuje situáciu všestrannosťou a minimalizmom.

podkrovie

Priemyselné loft vyžaduje pridanie čo najviac prvkov priemyslu, ako je to možné k dizajnu: použitie čiernej zvýrazní štýl tak dobre, ako je to možné. Pre podkrovie, rovnako ako v high-tech štýle, vlastné studené farby striebra, čiernej a bielej.

klasický

Čierna je už dlho považovaná za klasiku, preto je použitie tejto farby v klasickom štýle vítané. Vytvorí špeciálnu aristokratickú atmosféru miestnosti.

Fotografia ukazuje klasický interiér jedálne s fotografickou tapetou na stenách a čiernymi parketami na podlahe.

škandinávsky

Čierna podlaha prispeje k vyváženiu a vytvoreniu jasného a zároveň ušľachtilého a neobvyklého prízvuku, bude kombinovaná s tradičným bielym škandinávskym štýlom, ktorý vytvorí vyváženie farieb v miestnosti.

Fotogaléria

Čierna - je použiteľná takmer vo všetkých bežných štýloch, je univerzálna a moderná. Nižšie sú fotografie príkladov použitia čiernej na podlahe v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár