Typy interiérových dverí podľa dizajnu, materiálu, spôsobu otvárania, dizajnu

Početné typy interiérových dverí vám umožňujú vybrať si ideálnu voľbu pre návrh bytu. Celkový obraz je ovplyvnený nielen farbou výrobku, ale aj každým detailom, počnúc tvarovkami a končiac dekoratívnymi vložkami a krabicovými prvkami.

Spôsob objavovania sa môže tiež stať „nadšením“, krásne dvojkrídlové dvere s vnútornými dvierkami zdôrazňujú eleganciu a manierovosť klasického interiéru a neštandardný model s polomerom alebo kyvadlom bude jedným z najlepších interiérových riešení pre štýlový dizajn.

Rozdiel v zariadení a materiáli

obložený

Názov štruktúry pochádza z panela slov. Jedná sa o tenké vložky dverí, ktoré sú vyrobené z preglejky, skla alebo dosky. Panely sú upevnené v ráme dverí v drážkach. Samotný rám je vyrobený z masívneho dreva.

Na fotografii je konštrukcia obložených dverí

PANELBOARD

Inými slovami, konštrukcia rámu s tienením rámu je základom, na ktorý sú dosky pripevnené. Rám je vyrobený z typového alebo pevného dreva. Rozdiel v sile, pri výrobe konštrukcií na nastavenie typu, sú časti dreva držané pohromade špeciálnym spôsobom, ktorý zaisťuje odolnosť voči zmenám teploty a vlhkosti. Na výrobu rámu sa použilo masívne drevo a nízke náklady.

typy

Existuje niekoľko typov vnútorných dverí plniacich panelov:

 • S pevnou výplňou (vystužená). Tento pohľad je vyplnením pásov drevotrieskových dosiek alebo drevených tyčí, ktoré sú pevne uložené. Dizajn je ťažký, ale má vysokú pevnosť a dobrú zvukovú izoláciu.
 • S voštinovou náplňou. Výplňový materiál typu rám-voština je často zvolený z vlnitej lepenky, ktorá vyzerá ako plást, z toho vyplýva názov. Dizajn nemá vysokú pevnosť, ale dokonale absorbuje hluk.
 • Duté vnútorné dvere sú najviac krehké. Dizajn nemá výplň a nechráni pred hlukom.

Na fotografii je dizajn panelových dverí.

Na fotografii je vnútorná štruktúra panelových dverí.

mletý

Vzor je vyrezaný na pevnom plátne. Povrch nemá žiadne vyčnievajúce časti, na rozdiel od zobrazenia panelov. Rozpočet, ale krásny spôsob, ako ozdobiť krídlo dverí. Vzor je automaticky vyrezaný a môže mať akýkoľvek tvar.

Vo fotofrézovaných dverách v sekcii.

dyhované

Základňa dverí je pokrytá dyhou, ktorá môže byť z prírodného dreva alebo umelá. Dýha sa aplikuje priamo na povrch plátna alebo na textilný podklad. Prírodný náter, na rozdiel od umelého, dodáva výrobku dobrú zvukovú izoláciu a tepelne úsporné vlastnosti. Koncová časť je orezaná.

typy

Podľa typu stavby sú rozdelené do dvoch typov:

 • Pevná látka. Drevený rám je vyplnený lepeným drevom;
 • Hollow. Rám je vyrobený z masívneho dreva a je spojený s tvarovanými alebo obloženými dyhovanými panelmi.

Na fotografii vľavo je dutá konštrukcia dyhovaných dverí, vpravo - pevná.

Doorside dvere

Tsargovye alebo modulárne interiérové ​​modely sú rámom zvislých priečok na bokoch a výplňou cára - priečnych lamiel. Tsargs sú tvorené podľa princípu konštruktéra, v prípade potreby môže byť vymenený akýkoľvek segment. Tsagrovye volal vnútorné dvere s tromi alebo viac priečnych nosníkov.

Na fotografických konštrukčných prvkoch zostavy dverí.

profilovaná

Sú to štruktúra založená na profilovom systéme. Konečná úprava profilových tkanín sa používa najčastejšie. To môže byť dyha, eko-nožnice alebo moderné materiály, ktoré napodobňujú textúru dreva a dokonca aj tkaniny.

sklo

Sú rozdelené na dva typy, rám a bezrámové.

 • Rámový pohľad má rám z kovu alebo dreva, vďaka čomu je dizajn trvanlivejší.
 • Bezrámové majú len rám a dvere z celého skla. Samotné sklo môže byť obyčajné, lepené a vyrábané technológiou triplex. Posledne uvedený typ je obzvlášť trvanlivý a pri rozbití sa nerozbije.

Na fotografii na ľavom ráme pohľad na sklenené dvere, vpravo - bezrámové posuvné dvere.

Schéma na ľavej strane je konštrukcia posuvných dverí, vpravo - kyvadlo.

rad

Odolný a ekologický materiál, ktorý využíva mnoho funkcií, ako je tepelná izolácia, trvanlivosť a zvuková izolácia. V závislosti od plemena však produkt zo zoskupenia reaguje odlišne na vlhkosť a teplotu.

 • Produkt z borovice sa nelíši v dobrých indikátoroch odolnosti voči rozdielom vlhkosti a teploty. Borovica je mäkké plemeno. Materiál má nízke náklady.
 • Dub v porovnaní s inými druhmi plemien, má najvyššiu mieru tepelnej a zvukovej izolácie. Materiál je trvanlivý, odolný voči zmenám vlhkosti, teploty a tiež sa časom nedeformuje.
 • Alder je odolný voči vysokej vlhkosti a má nízky obsah živíc.
 • Popol je pružné, ale veľmi tvrdé drevo. Toleruje suchý vzduch a má krásny prírodný vzor.
 • Orech je tvrdé drevo, materiál je trvanlivý. Má krásny prírodný vzor a vyznačuje sa nízkymi nákladmi.
 • Buk. Odolný, odolný voči vlhkosti, odolný voči opotrebeniu. Týka sa tvrdej skaly.

plastický

Plastové výrobky sú rám pokrytý PVC fóliou. Film sa nanáša na MDF alebo drevovláknité dosky. Materiál je odolný voči vlhkosti, trvanlivý, má nízke náklady a široký výber farieb a textúr. Plastové interiérové ​​dvere sú netoxické, ale nie sú šetrné k životnému prostrediu, ako prírodné drevo.

zvyk

Vnútorné dvere môžu mať vzhľad odlišný od modelov v obvyklom zmysle. Odroda dizajnu bude zdobiť aj tie najodvážnejšie prevedenie.

 • Zaujímavé riešenie sú interiérové ​​stealth dvere, ktoré sa takmer úplne spoja s povrchom steny. K tomu použite krabicu bez ozdobného krytu, krídlo dverí, ktoré je možné orezať, skryté príslušenstvo: kľučky a pánty.

 • Oblúkové interiérové ​​dvere zdobia klasický a východný interiér. Tvar má polkruhový vzhľad.

 • Ďalším interiérovým riešením budú radiálne interiérové ​​dvere. Inými slovami, je to ohnuté dvere. Takéto výrobky sa najčastejšie vyrábajú individuálne, s požadovaným polomerom.

 • Vo forme knižnice. Masívna a ťažká konštrukcia, ktorá prichádza zmontovaná. Priemerná hrúbka takýchto dverí je asi 20 cm.

Materiály na konečnú úpravu dverí

Pvc náter

Povlak z polyvinylchloridu alebo plastový povlak. PVC obloženie môže byť vo forme filmov alebo panelov. Vizuálne vyzerá esteticky, materiál môže externe kopírovať drevený náter. Je potrebné zabrániť priamemu slnečnému žiareniu a prehriatiu.

laminovaný

Papierový viacvrstvový film schopný napodobniť akýkoľvek materiál. Laminát sa nebojí vody a nezmizne vo svetle. Materiál pozostáva výlučne z umelých materiálov.

Na fotografii je znázornené laminované dverné zariadenie naplnené drevotrieskovou doskou.

Eco skúter

Lepené drevené vlákna, ktoré sú vopred zafarbené. Ekologické a rozpočtové úpravy. Materiál sa nebojí slnečného žiarenia a vlhkosti. Má nízku zvukovú izoláciu.

Všetky prvky dverí: boxy, posteľná bielizeň a platničky - sú lemované ekoshponovou kôrou vo farbe „Ľan“ - trvanlivý a textúrovaný umelý materiál, ktorý imituje drevo.

akrylát

Ekologicky šetrný materiál na plátne je možné aplikovať gravírovaním metódou kreslenia. Pevnosť je omnoho vyššia ako bežné laky a emaily.

Maľované a lakované dvere

Jednoduchý, ale stále relevantný typ vnútorného obloženia dverí. Povlak môže byť akrylový, nitro-paint alebo alkydový smalt. V závislosti od osobných preferencií môže byť povrch lesklý alebo matný.

Dvere sú natreté svetlošedou farbou s niekoľkými lakami.

Sklenené vložky, vitráže

So sklenenými detailmi bude dizajn vyzerať zaujímavejšie a jednoduchšie. Vložky sú vyrobené z priehľadného, ​​farebného a matného skla, ako aj vo forme zrkadiel alebo vitráží.

SLR

Zrkadlo odráža denné svetlo a rozpúšťa sa v priestore, naplňuje ho vzduchom a objemom.

Tlač fotografií

Film s fotografickou tlačou môže byť s akýmkoľvek obrazom. Konečná úprava sa môže spojiť s povrchom stien alebo poraziť vchod.

Úvodná klasifikácia

hojdačka

Klasický a najznámejší model pre interiérové ​​dvere. Dvere majú akúkoľvek povrchovú úpravu, napríklad laminované alebo so sklenenými vložkami. V závislosti od montáže otvorte na akúkoľvek vhodnú stranu, dovnútra alebo vonku.

typy

Existujú dva hlavné typy interiérových dverí. Jednokrídlové a dvojkrídlové.

 • Jednokrídlové dvere. Spravidla sa inštalujú do spální, WC a iných miestností. Pohodlná voľba pre štandardné a kompaktné izby.

 • Dvojité interiérové ​​dvere. Najčastejšie sa nachádza v obývacej izbe, hale alebo vidieckom dome. Tento pohľad je vhodný pre široké otvory metra a širšie. Dverové krídla sú vyrobené z rovnakej alebo rôznej veľkosti. Jeden z ventilov môže byť upevnený, aby bol v uzavretom stave.

Metóda otvárania

Dvere sa môžu otvárať smerom dovnútra alebo vonku. Záleží na mieste montáže. Najjednoduchšou možnosťou sú závesy, ktoré sú pripevnené k požadovanému okraju z prednej strany skrinky a dverí.

Na fotografii vpravo, spôsob otvárania „od seba“, vľavo - „na sebe“.

kĺzanie

Kompaktný pohľad na vnútorné dvere, čo šetrí priestor v miestnosti. Vyzerá dobre v malej miestnosti av priestrannej hale. Pre takýto model nie je skrinka potrebná, rolety sa pohybujú pozdĺž vodidiel. Existuje niekoľko rozdielov.

Pohľady podľa počtu plátien

To môže byť jeden alebo viac, v závislosti na šírke dverí.

 • Jedno plátno. Vhodný pre malé miestnosti, model šetrí využiteľný priestor, ktorý môže byť použitý inak.

 • Two. Posuvné interiérové ​​dvere z dvoch plátien zdobia obývacia izba, jedáleň alebo hala.

 • Tri. V trojdverových interiérových dverách sa môžu pohybovať všetky tri plátna, alebo jedna z nich je upevnená na zámku v jednej polohe.

Typy konštrukcií

Ďalšie charakteristické znaky možno považovať za typy dizajnu.

 • Posuvné vnútorné dvere sa pohybujú pozdĺž steny pozdĺž vodidiel. Sú upevnené na vrchu skrinky, pre lepšie upevnenie vodidiel môže byť inštalovaný na podlahe.

 • Posuvná konštrukcia vo dverách šetrí priestor pozdĺž stien. Tento typ konštrukcie sa aplikuje na dvoj a trojkrídlové vnútorné dvere. Chlopne sú usporiadané paralelne a sú zložené na princípe dverných priehradiek bez toho, aby išli za otvor.

 • Posuvné dvere sa môžu sklopiť do puzdra na ceruzku vo vnútri steny. Vizuálne vyzerá veľkolepé, dvere sa dajú úplne od seba oddeliť a otvoriť otvor. Dizajnová stena poskytuje skrinku, do ktorej sa dvere „dostanú“.

Skladanie (akordeón)

Pohodlný, priestorovo úsporný model. Vnútorné dvere sa môžu skladať z dvoch alebo viacerých listov, ktoré sa pohybujú pozdĺž vodidiel a skladajú sa podľa princípu harmoniky, inak sa tento typ dverí nazýva „kniha“. Pre štvornásobnú konštrukciu potrebujete aj spodnú lištu na podlahe.

Roto-dvere, sklopné a posuvné

Princíp činnosti je navrhnutý tak, aby sa dvere mohli otvárať smerom von a dovnútra, pričom sa nevyužíva veľa miesta. Vďaka mechanizmu sa vnútorné dvere otvárajú pozdĺž neštandardnej dráhy, pohybujú sa do strany a otáčajú sa kolmo na stenu.

Krídlo dverí vo vnútri otvoru poháňa rotačný mechanizmus roto. Poskytuje jednoduché a tiché otváranie dverí ako na seba, tak aj na seba.

Na fotografii je mechanizmus sklopných posuvných dverí, systém s kompaktnou funkciou kníh a roto-dverami.

kyvadlo

V opačnom prípade sa tento pohľad nazýva kyvné, pretože je schopný sa otvárať v akomkoľvek smere ako kyvadlo. To je možné vďaka špeciálnemu mechanizmu, ktorý je pripevnený na dvere a potrubie zhora a zdola. Samotné krídlo dverí môže byť vyrobené z rôznych materiálov: tvrdené sklo, drevo. Počet ventilov, v závislosti od šírky otvoru, môže byť jeden alebo dva.

DVeri inštalované na závesoch kyvadla, umožňujú otvárať dvere v oboch smeroch.

rozmery

Rozmerová tabuľka je pomerne široká a môžete si vybrať optimálnu veľkosť pre priestory akéhokoľvek druhu. Rozmery sú stanovené špecifikáciou štátneho štandardu.

Šírka webu (mm)Výška siete (mm)Šírka škatule (mm)Výška skrinky (mm)
6002000 670 2071
700770
800870
900970
11001170
2h6001272
2h700 23001472 2371
2h9001872

Typy štýlu

moderný

Pre moderný interiér bude každý model vyhovovať od bežného štítu až po extravagantný polomer. Pre high-tech smery a minimalizmus, interiérové ​​stealth dvere, posuvné alebo roto štruktúry s posuvným mechanizmom bude ideálnym riešením interiéru. Povrch je hladký, matný alebo lakovaný, vo farbe wenge alebo bieleného dreva, z akéhokoľvek z najvhodnejších materiálov, v závislosti od konštrukčných prvkov.

Klasický dizajn

Nepochybne, budú zdobené zarámované alebo frézované hojdačky vnútorné dvere. Úspešne bude vyzerať jednokrídlové a dvojkrídlové. Ideálny materiál pre klasiku možno považovať za pole dreva, lacnejší analóg by bol štít alebo dyhovaný model.

Provence

Elegantný a delikátny štýl, ktorý využíva prírodné materiály, plasty, tu nebude vhodný. Pre interiérové ​​dekorácie Provence si môžete vybrať neslušné hojdačky alebo skladacie interiérové ​​dvere zo starého dreva.

Country hudba

Interiér je primárne spojený s dedinským domom, materiály, v ktorých sú takmer vždy prirodzené, resp. Drevo najlepšie zdôrazní myšlienku interiéru. Swing alebo posuvné modely môžu byť zdobené vyrezávanými vzormi.

podkrovie

Interiér podkrovia bude zaujímavý pre vzhľad nenatretých posuvných drevených dverí na koľajniciach, zdôrazňujú vlastnosti smeru. Budú tiež vhodné hojdačkové interiérové ​​dvere z tmavého a ľahkého dreva alebo skla.

škandinávsky

Štýl je naplnený svetlom, nie je preťažený detailmi, pričom je celkom pohodlný. Hladké drevené a lakované interiérové ​​dvere, ktoré môžu byť ozdobené sklenenými vložkami a krásnymi armatúrami, sa harmonicky zmestia do interiéru.

východ

Dizajn sa vyznačuje luxusom a krásnymi formami. Drevené dvere môžu byť ozdobené vložkami z farebného skla a krabica je zdobená vyrezávanými detailmi. Vnútornú myšlienku zdôrazní polkruhový vchod.

Podrobnosti ovplyvňujú vzhľad bytu, pri opravách a výbere interiérových dverí by sa mala venovať pozornosť vlastnostiam dispozície a podlahovej plochy. Farba, tvar a spôsob otvárania môžu podporiť štylistickú ideu, alebo ju naopak úplne pokaziť. Ako všetky interiérové ​​predmety, interiérové ​​dvere môžu zodpovedať klasickým a moderným smerom a rozmanitosť možností vám umožní vybrať si dokonalý vzhľad pre seba.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár