Spôsoby zapínania záclon: voľba umiestnenia, typy spojovacích materiálov na odkvap a bez odkvapov

Zapínanie na záclony - to je jeden z dôležitých detailov pri vytváraní okna. Preto má veľký význam nielen výber ich štýlu, farby a textúry, ale aj veľkolepé umiestnenie. Fix záves môže byť iný, to všetko závisí na preferenciách a vkusu majiteľa. Nižšie sú najprístupnejšie a najobľúbenejšie spôsoby upevnenia záclon k odkvapom a iným povrchom.

Odporúčania pre montáž

Rôzne typy závesov zodpovedajú určitému typu spojovacích prostriedkov. Napríklad výrobky s háčikmi sú nelogické, aby sa držali krabov, a roletové závesy nemožno zavesiť na háčiky. Existujú však všeobecné tipy na výber pripojenia:

 • Metóda zavesenia záclon sa odporúča premyslieť vo fáze opravy.
 • Spôsob umiestnenia záclon by mal zodpovedať interiéru miestnosti - odkvapu, silnému lanu, stropu, suchému zipsu atď.
 • Ak je to rímsa, potom ju musíte vyzdvihnúť v tóne nábytku alebo podlahovej krytiny. Dobrou voľbou pre zapínanie záclon k nemu sú priechodky, krúžky, pánty, šnúrky, spony. Pri nízkych stropoch je lepšie namontovať odkvapy priamo na strop a vybrať háčiky na valcoch ako upevňovacie prvky. Takže vizuálne bude miestnosť vyššia.
 • Je lepšie nezatvárať ťažké a veľké záclony na plastové upevňovacie príslušenstvo, ale dávať prednosť spoľahlivým kovovým závesom.
 • Úzke otváranie okien je žiaduce kresliť závesy na dlhé okrúhle rímsy.

Spôsoby zapínania záclon

 • K korisu. Klasické umiestnenie maľby. Na modernom trhu je veľký výber podobných produktov. Líši sa tvarom, montážou, materiálom a farbou. Môže byť namontovaný na stenu aj na strop.
 • Upevňovacie systémy bez odkvapov. Ak dizajn neobsahuje odkvap, potom závesy môžu byť zavesené priamo na okná, strop alebo stenu. Železo alebo transparentné háčiky z PVC, tvrdé lano, lepiaca páska a dokonca aj suchá vetva môžu pôsobiť ako príslušenstvo. Neexistujú žiadne obmedzenia, všetko závisí od predstavivosti dizajnéra.

Možnosti príslušenstva

 • Strop. Jeden z najbežnejších miest inštalácie. Ideálne riešenie pre izby s nízkym stropom.
 • Wall. Klasické miesto na upevnenie záclon. Na to môžete namontovať takmer akýkoľvek spojovací materiál. Tento formát sa používa hlavne na maľovanie na závažie a tkaniny.
 • Krídla. Častejšie sa na ňom umiestňujú valcované, rímske a bambusové modely, ako aj textilné a kovové žalúzie.
 • Rám. Rovnako ako v predchádzajúcej verzii, zahŕňa umiestnenie miniatúrnych závesov, ktoré možno pohodlne zložiť.

Foto záclony "presýpacie hodiny" s upevnením na krídlo okna.

Druhy upevňovacích prvkov k odkvapu

Tkanina môže byť zavesená na tyč rôznymi spôsobmi. Hlavné sú uvedené nižšie.

Na šnúrke

Je to zdanie kapsy, cez ktorú prechádza rúra alebo rímsová šnúra. Pri tomto spôsobe inštalácie sú vrchné závesy alebo záclony nenápadné.

Velcro

Táto metóda sa používa vtedy, keď sa záclony nemajú pohybovať pozdĺž potrubia (Roman, lambrequins, japonské panely). Velcro sa tiež používa na upevnenie slučky, potom sa plátno môže pohybovať pozdĺž nosnej tyče.

Na priechodkách

Jedná sa o prstene, ktoré sú šité priamo do látkovej základne záclon. Vyzerá esteticky a exkluzívne. Pre odolnosť a praktickosť, nemajú rovnaké. Takéto záclony vydržia ťažké bremená - nemôžu byť odrezané, okrem rímsy.

Na krúžkoch

Jeden z najbežnejších typov držiakov na záclony. Je to prsteň s háčikmi alebo klipmi, ktoré dokážu pojať veľmi ťažké druhy tkanín.

sklopný

Pohodlná a praktická možnosť inštalácie. Závesy môžu byť vyrobené nezávisle a pripojené k odkvapu akéhokoľvek formátu.

magnetický

Záclony sú držané pomocou obyčajných magnetov, ktoré bezpečne fixujú tkaninu s odkvapom. Neodporúča sa pre ťažké plátna.

vrkoč

Vybavený niekoľkými radmi slučiek, vhodný pre závesné závesy. Vďaka vstavanej čipke môžete prikryť a odhaliť požadovanú hĺbku vlny.

Na páske

Univerzálne riešenie, ktoré možno pripevniť na strop, ako aj na stenu. Sú neviditeľné a sú zahalené.

Na hákoch

Najlacnejšia možnosť. Má mnoho odrôd, vrátane francúzskeho slimáka. Nie je vhodný pre príliš ťažké látkové závesy.

Na kolíkoch na prádlo

Klipy typu "krokodíl" alebo "krab" sú univerzálne v tom, že umožňujú nastaviť dĺžku závesov, urobiť záhyby atď.

Na kravatách

Pohodlný dekoratívny držiak, ktorý môže byť vyrobený ručne. Vhodné pre montáž tkanín z ľahkej a strednej hustoty.

Na fotografii je priesvitný biely záves na kravatách.

Druhy upevnenia bez odkvapov

 • Univerzálne upevnenie pre rolety (konzoly). Kompaktný uzáver sa používa na uloženie rolí a záclon, ako aj horizontálnych žalúzií.
 • Zapínanie na suchý zips. Táto metóda neznamená medzeru medzi závesom a stenou. Vhodné pre miestnosti, kde sa vyžaduje úplné zatemnenie.
 • Pomocou skrutiek. Univerzálny a jednoduchý spôsob inštalácie.
 • Obojstranná páska Praktický spôsob, ako zavesiť látku a iné látky na krídlo okna bez vŕtania. Nie je dostatočne spoľahlivý a nie je schopný odolať ťažkým nákladom.

Fotogaléria

Zapínanie na záclony je dôležitou súčasťou procesu interiérového dizajnu. Správne zvolené - vytvoria pohodlie a pohodlie v miestnosti, doplnia svoje silné stránky a zdôraznia rafinovanú chuť majiteľa.

Zanechajte Svoj Komentár