High-tech v interiéri: opis štýlu, výber farieb, povrchových úprav, nábytku a dekorácie

Použitie high-tech štýlu v interiéri bytu bude vhodným riešením pre odvážnych a dynamických ľudí. High-tech je moderný a relatívne nový smer, ktorého dizajn pripomína minimalizmus. Všetky detaily interiéru sú užitočné a funkčné a farby sú zdržanlivé a stručné. High-tech štýl zabezpečuje naplnenie domu novými technológiami. Pomocou rôznych nápadov na opravy môžete vytvoriť jedinečný štýl.

Charakteristické rysy štýlu

Hi-tech je relatívne mladá oblasť, ktorej hlavnou črtou je maximálna funkčnosť. Vzhľadom k osobitostiam štýlu, ktorý dáva interiéru chladnú a zdržanlivú atmosféru, nie je to tak často používané v interiéri domu.

 • Vysoká funkčnosť nábytku;
 • Nábytková geometria má jasné, rovné čiary;
 • V interiéri môžu byť hojne prítomné chrómové a kovové časti;
 • V úlohe vnútorných priečok sa často používa sklo;
 • Pri dokončovaní používajte monochromatickú paletu bez kresieb a vzorov;
 • Minimálny počet dekoratívnych doplnkov;
 • Rozsiahle osvetlenie v rôznych variantoch;
 • Vyplnenie priestoru modernou technológiou.

Rozsah farieb

Povrchová úprava, nábytok a textil v interiéri high-tech sa vykonáva v tesnej blízkosti odtiene. Farebná paleta je plná obmedzených farieb: biela, čierna, sivá, béžová a kovová. Svetlé farby miestnosti môže byť vybavený pomocou jednotlivých položiek alebo prvkov dekorácie. Jasné farby by mali byť použité dávkovanie tak, aby nedošlo k preťaženiu interiéru a nie je to bez chuti. Zameriava sa na detaily, materiály a textúru.

Fotografie v interiéri izieb v byte

kuchyne

Vzhľadom k tomu, veľký počet spotrebičov sú sústredené v kuchyni, high-tech je ideálny pre zdobenie priestoru. Najlepším riešením by bolo použiť modernú vstavanú technológiu, skrytú z pohľadu.

Na fotografii je ultramoderný kuchynský ostrov.

Kuchynská linka má rovné línie a hladký povrch. Matné a lesklé fasády vyzerajú rovnako dobre, zrkadlové skrine pomôžu opticky zväčšiť priestor kuchyne. Stoličky, prvky jedálenského stola a armatúry môžu byť kovové alebo chrómové. Osvetlenie môže byť prítomné nielen v obvyklom zmysle, ale aj v detailoch kuchynskej linky.

Obývacia izba

Obývacia izba hi-tech sa vykonáva v obmedzených farbách, je povolené používať svetlé detaily, napríklad v nábytku alebo dekorácii. Strop, podlaha a steny majú rovné čiary. Jedna zo stien, ako je tá, na ktorej visí televízor, môže byť dokončená tehál alebo kameňa.

Pohovka a stoličky môžu mať textilné alebo kožené čalúnenie. Zvyšok nábytku má rovný tvar a hladký povrch, často vo výzdobe pomocou skla a kovu. Okná budú kresliť rovné závesy alebo tylu na podlahu.

Na fotografii obývacia izba v high-tech štýle, čiernobiela farebná schéma riedi zelenú farbu rastlín.

spálne

Interiér high-tech spálne má minimalistický charakter. Používa sa len potrebný nábytok, posteľ, šatníková skriňa, nočné stolíky. Povrchová úprava sa vykonáva v pokojnom monochromatickom farebnom rozsahu, okrem koberca. Vrcholom v spálni budú nádherné lampy, zrkadlá a obrazy.

Na fotografii postele s účinkom "vznášajúce sa vo vzduchu."

škôlka

Na základe popisu nie je ťažké pochopiť, že high-tech nie je typický pre dizajn detskej izby. Pridať do interiéru farby pomôže tapety, koberce a neobvyklé detaily interiéru. Priame linky skrinkového nábytku môžu byť vo svetlej farbe.

Na fotografii v škôlke originálne elektronické maľby zapustené do steny.

Kúpeľňa a WC

V kúpeľni je vhodné použiť technickú sprchu a kúpeľňu v tvare rovno. Škrupina môže byť vyrobená zo skla alebo kameňa. Dekorácia je vyrobená z ľahkých farebných dlaždíc. Zaujímavým interiérovým riešením bude výber obkladačiek s imitáciou prírodného kameňa.

Vstupná hala

V chodbe hi-tech harmonicky vyzerá minimalistický nábytok. Vstavaný šatník so sklenenými dverami alebo šatník s LED svietidlami dokonale zapadne do celkového konceptu štýlu. Dodatkom bude vysoké zrkadlo a lavica na kovových nohách.

Na fotografii je skrinka na chodbe osvetlená LED osvetlením.

študovať

High-tech skrinka je plná moderných technológií. V dekorácii môžete plne využiť všetky vlastnosti štýlu. Steny môžu byť hrubo omietnuté, podlaha je vyrobená z dlaždíc alebo laminátu. Nábytok má jednoduchý dizajn. Interiér je vyplnený kovovými časťami. Okná zdobia žalúzie alebo rolety.

High-tech dizajn domu

Veľká časť domu umožňuje realizovať viac nápadov a pridať detaily, ktoré nie sú vždy vhodné v mestskom byte. Interiér vidieckeho domu v štýle high-tech môže dopĺňať kovové schodisko, jednoduchú formu alebo so vstavanými zásuvkami.

Priestranná obývacia izba bude zdobená moderným krbom, zaujímavým riešením bude zavesený alebo vstavaný krb.

Priestranná izba poskytuje viac možností na domácu dekoráciu. Steny môžu byť dokončené kameňom alebo tehlou. S vysokými stropmi môžete vytvoriť hru svetla na rôznych úrovniach.

Funkcie dokončovania

steny

Steny v high-tech štýle sú vyrobené hlavne vo svetlých odtieňoch, bez použitia vzorov a kresieb. Dekorácie použité tehál, kameňa, omietky, obyčajné tapety. Tiež v dekorácii použité plastové panely. Spravidla sa v interiéri nepoužívajú maľby a dekoratívne prvky, s výnimkou jednoduchého obrázka alebo fotografie vo svetlých alebo čiernobielych odtieňoch. Ako členenie priestoru, môžete použiť priečky zo skla.

Paul

Ako podlaha sa používa dlažba, laminát, porcelán alebo samonivelačná podlahová technika. Paleta farieb začína od čistej bielej až po tmavosivú a hnedú. Kúsok tepla v prísnom interiéri pridá koberec s krátkym napnutím.

strop

Strop môže byť klasický hladký alebo má dvojúrovňový dizajn, čo vám umožňuje vytvoriť efekt plávajúceho stropu vďaka podsvieteniu. Povrch môže byť tiež dekorovaný sadrokartónovou konštrukciou striktnej geometrie. Klasická high-tech stropná farba je biela.

Okná a dvere

V high-tech štýle sa najčastejšie používajú panoramatické okná na podlahu bez záclon. Ak potrebujete usporiadať okná, použite záclony alebo tylu jednoduchého strihu, ako aj rolety a rolety. Dvere majú plochý matný, lesklý alebo zrkadlový povrch s minimalistickými chrómovými rukoväťami alebo úplne chýbajúcimi, pričom nechávajú otvorené dvere s pravými uhlami.

Vo fotografii zrkadlo dvere v interiéri kuchyne v štýle hi-tech.

Výber nábytku

Hlavnou podmienkou pre výber nábytku je maximálna funkčnosť. Interiér hi-tech nepoužíva zbytočné dekoračné predmety.

 • Nábytok má rovné a jasné línie;
 • Čalúnenie pohovky a stoličiek je monotónne, bez vzorov a kresieb;
 • Pohovka a kreslá môžu byť zdobené pochrómovanými detailmi;
 • Stolička môže mať kovový rám;
 • Stena obývacej izby alebo spálne môže zaberať celú dĺžku steny, čo dáva veľa úložného priestoru;
 • Stôl a stoličky majú tiež prísnu formu, rám je vyrobený z kovu alebo drevotrieskovej dosky;
 • Konferenčný stolík môže byť vyrobený zo skla;
 • Rám postele môže mať rovné rohy a vysoký čelo postele;
 • Zaujímavým riešením by bolo lôžko s účinkom "plávajúce vo vzduchu";
 • Skriňa je najčastejšie používaná vstavaná alebo šatníková skriňa.

Textílie v miestnosti

Textil ako dekor sa nepoužíva v hi-tech interiéri. Záclony alebo koberec môže byť jasným prízvukom miestnosti. Záclony používajú jednoduchý strih a monochromatické farby, ako sú rovné záclony, rímske, valčekové alebo rolety.

Vo fotografii, biely tyl a hrubé čierne závesy jednoduchého strihu.

Bude nevhodné pozerať sa do interiéru s kobercom s klasickými vzormi a strapcami, ktorý harmonicky podporuje celkový štýl miestnosti s jednofarebným kobercom s dlhým zdriemnutím. Chýbajúci teplo odovzdá hale alebo spálni.

Ako dekoratívny prvok môže pohovka alebo posteľ ozdobiť niekoľko vankúšov.

Dekor a doplnky

High-tech interiér sa nerozlišuje množstvom dekoratívnych prvkov, najčastejšie je to stručný dodatok k celkovému obrazu domu.

 • Obrázky s obrazom abstrakcie v minimalistickom ráme.

Fotografie pre výzdobu obývacej izby v štýle high-tech modulárne maľby použité.

 • Fotografie v čiernej a bielej.

 • Elektronické nástenné hodiny alebo stolové hodiny.

 • Veľké zrkadlá bez rámu budú opticky zväčšovať priestor.

Vo fotografickom zrkadle full-wall opticky zväčšiť spálňu.

 • Krásne vázy v bielej alebo čiernej farbe, ako aj funkčné možnosti.

 • Kovové prvky v nábytku a dekoratívne predmety.

Nápady na osvetlenie

Špeciálna pozornosť je venovaná high-tech osvetleniu. Hra svetla je prítomná v každom interiéri. Osvetlenie pomocou bodových svetiel alebo LED pásika sa používa na niektorom z povrchov: strop, podlaha, steny, nábytok.

Centrálne osvetlenie bude luster s kovovou konštrukciou alebo skleneným stropom.

Steny budú zdobené sviečkami z matného skla alebo kovu s jednoduchým geometrickým tvarom.

Stojací lampa Chrome vo forme oblúka označí miesto odpočinku. Ako dodatočné osvetlenie môžete použiť malé stropné svietidlá.

Fotogaléria

Napriek nezameniteľnému charakteru hi-tech štýlu, so správnou kombináciou farieb a detailov, môžete vytvoriť ultra moderný a štýlový interiér. Každý kus nábytku má svoju vlastnú funkciu: nábytok je jednoduchý, priestranný a mobilný, skrine sú neviditeľné, s mnohými priehradkami a bez zbytočných detailov. Lesklé povrchy zväčšujú priestor, zatiaľ čo matný zvýrazňuje high-tech kancelársky štýl. Podsvietenie môže byť prítomné v akýchkoľvek detailoch interiéru.

Nižšie sú uvedené fotografické príklady použitia high-tech štýlu v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár