Územné možnosti v interiéri

Ak sa nachádza miestnosť, v ktorej je kombinovaných niekoľko funkcií, napríklad obývacia izba a spálňa alebo pracovňa a kuchyňa, zónovanie v interiéri ide na hlavné miesto.

Pre veľké miestnosti, v štýle loftu alebo otvoreného priestoru, to zvyčajne nie je problém, dobré zábery vám umožňujú robiť bez rozdelenia, ale ktoré existujú možnosti územného plánovania pre malú miestnosť, zvážte nižšie.

Pohovka a iný nízky nábytok

Postačuje usporiadať dlhú pohovku "späť" do druhej polovice miestnosti a je schopná rozdeliť miestnosť na 2 zóny. Ako je ukázané v príklade, obývacia izba a štúdia existujú v priestore oddelene od seba. V tomto prípade je delenie doplnené a zosilnené líniou stola.

Namiesto pohovky sa úloha „deliča“ s zónovanie v interiéri môže niesť podlhovasté komody alebo barový pult.

obrazovky

Obrazovky boli dlhodobo „zabudnuté“. Verilo sa, že toto zastarané zariadenie sa nemusí používať v moderných interiéroch, ako sa ukázalo - márne. Nič nie je ľahšie ako rozdeliť miestnosť na 2 zóny, najmä ak ide o dočasnú nevyhnutnosť, pomocou sklopnej mriežky.

Nemusí byť namontovaný a zaistený, akonáhle je úloha dokončená, obrazovka sa dá ľahko zložiť a odstrániť do iného puzdra. Varianty dekorácie a dizajnu obrazovky môžu byť rôzne, takže sa zmestia do každého interiéru.

Kniha police

Späť na možnosti územného plánovania v spálni v kombinácii so spoločenskou miestnosťou.
Knižnice s priepustnými policami sú skvelou voľbou pre kombináciu viacerých funkčne potrebných položiek v jednom.

Policové jednotky rozdeľuje miestnosť na 2 zóny, priestor nie je úplne pokryť, police slúžia pre obývaciu izbu a knižnicu a úložný priestor, pre spálňu oblasť, je vhodné umiestniť rôzne predmety na policiach "ich" polovicu a vziať knihy z knižnice bez toho, aby sa z postele.

Rozdelenie obývacej izby s kanceláriou na 2 funkčné plochy pomocou regálu.

Skrine a skrine

Ak je túžba rozdeliť zóny veľké a je potrebné priradiť zóny k oddeleným miestnostiam, potom možnosti územného plánovania s veľkými skriňami a skriňami. Výhody sú zrejmé, zvuk a svetlo, cez takúto „stenu“, prakticky neprechádza, zatiaľ čo na rozdiel od obvyklej steny sú to úložný systém. Samozrejme existujú aj nevýhody, objemové skrine zaberajú veľa miesta.

Posuvné dvere

Niektoré moderné interiéry, najmä apartmány v štúdiovom štýle, si ťažko predstaviť bez použitia posuvných sklenených dverí vnútorné zónovanie.

Posuvné priečky v interiéri kuchyne-jedáleň 27m2. m.

septa

Tieto priečky slúžia na funkčné rozdelenie a vykonávajú aj úlohu krásneho ornamentu pre dom. Môžu byť vyrobené zo sadrokartónu, tehál alebo sklenených tvárnic. Rozdelenie steny nemusí byť nevyhnutne reprodukované z podlahy do stropu, stena môže zaberať výšku jedného metra, a to bude dosť dosť.

Možnosť rozdelenia pomocou akvária v obývacej izbe.

záclony

Veľmi jednoduché a veľmi funkčné, oceniť všetky výhody - stojí za to vyskúšať.

Vaše možnosti

Z dostupných improvizovaných prostriedkov môžete vytvoriť niečo vlastné, úplne jedinečné a nenapodobiteľné.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár