Útulná provence v interiéri: opis štýlu, výber farieb, povrchových úprav, nábytku, dekoru

Neobvykle ľahká nálada vytvára Provence v interiéri bytu alebo domu. Štýl je naplnený atmosférou dedinských domov vo Francúzsku, ktoré dávajú neuveriteľný mier a jednotu s prírodou. Aplikácia smeru Provence na výzdobu mestského bytu umožní človeku abstraktné z hektického života metropoly a vychutnať si pocit pokoja. Provence odráža štýl krajiny a retro, ale má svoje vlastné čaro.

Charakteristické rysy štýlu

Provence je ľahký a romantický štýl. Interiér je svetlý, jednoduchý, nepreťažený jasnými detailmi. Provence a krajina spája dotyk rustikálnej elegancie a pohodlia vidieckeho domu. Popis niektorých charakteristických čŕt štýlu pomôže priniesť atmosféru francúzskej ľahkosti do interiéru domu.

 • Použitie prírodných materiálov v interiéri;
 • Steny sú ukončené omietkou;
 • Nábytok a nábytok majú vplyv na starnutie;
 • Stropné stropné trámy;
 • Miestnosť je plná svetla;
 • Kované položky nábytku a dekoru;
 • Byt je plný čerstvých kvetov a kvetinových vzorov.

Na fotografii je spálňa v štýle Provence s kvetinovým vzorom na tapete a starým dreveným nábytkom.

Farebná škála štýlu

Pôvod sa vyznačuje používaním prírodných materiálov, čo sa odráža vo farebnej schéme. Dizajn miestnosti v štýle Provence sa vykonáva vo svetlých pastelových farbách. Atmosféra je naplnená čerstvým vzduchom a prenáša rozlohu morského pobrežia.

Hlavné farby interiéru: krém, biela, svetlo tyrkysová, fialová, svetlo zelená, levanduľa, ružová a modrá.

Celá farebná paleta Provence má nádych staroveku a odtlačku slnka. Vo výzdobe a doplnkoch často používajú kvetinové vzory, ktoré sú tiež vyrobené v stručných a upokojujúcich odtieňoch.

Fotografie v interiéri izieb v byte

Kuchyňa a jedáleň

Ideálna možnosť by bola kombinovaná kuchyňa - jedáleň. Dekorácia na stenu sa vykonáva pomocou svetlej omietky, aplikácia je drsná, so značnými nepravidelnosťami a drsnosťou. Voľba podlahy je daná v prospech dreva, parkiet s imitáciou dreva a dlaždíc.

Vo fotografii kuchyne interiéru Provence s barom v jasných farbách.

Kuchyňa a zvyšok nábytku je vyrobený z dreva v jasných farbách. Kuchynská súprava pridá zásteru z dlažby alebo muriva.

V jedálni sa nachádza harmonicky umiestnená skriňa so sklenenými dverami, do ktorej môžete vložiť keramickú a hlinenú nádobu.

Interiér je doplnený čipkovým obrusom, vankúšmi na stoličky, rímskymi závesmi alebo záclonami a uterákmi.

Provence v spálni

Hlavným kusom nábytku v interiéri spálne je lôžko, môže byť z masívneho dreva alebo má kovaný rám. Kovanie môže mať jednoduchý geometrický tvar a neobvyklý vegetatívny ohyb.

Spálne harmonicky vyzerá množstvo tkanín, vankúšov a doplnkov. Hustý materiál je úspešne kombinovaný s beztiažovým tylom a čipkou.

Interiér doplní šatník na elegantné nohy, toaletný stolík a nočné stolíky.

Obývacia izba

Obývacia izba v Provence je plná prirodzeného svetla. Veľké otvorené okná nechávajú slnko a osvetľujú miestnosť komfortom. Steny sú ukončené omietkou alebo neopatrným murivom, natreté bielou farbou, podlaha je pokrytá parketami, kameňom alebo bieleným drevom. Strop môže byť zdobený drevenými trámami alebo štukom.

Ako dekorácia v interiéri používajú hlinené alebo sklenené vázy naplnené kvetmi, keramickými a porcelánovými figúrkami a pohovka je plná rôznych vankúšov. Hlavným zameraním haly bude falošný krb na jednej zo stien, môže byť vyrobený vo farbe stien alebo v klasickom odtieni Provence.

Na fotografii sú steny v obývacej izbe zdobené dekoratívnou omietkou a murivom.

škôlka

Steny detskej izby budú zdobené kvetinovými tapetami alebo svetelnou bunkou. Ľahký nábytok môže byť zdobený decoupage technikou alebo craquelure. Rôzne dekoratívne doplnky Provence harmonicky vyzerajú do vnútra detskej izby.

V závislosti od pohlavia dieťaťa môže byť textilná časť bledomodrá alebo pastelovo ružová. Prútený kôš alebo hrudník podporí štýl miestnosti a dá vám miesto na uloženie hračiek.

Kúpeľňa a WC

Dekorácia kúpeľne a WC v štýle Provence sa tradične vykonáva v jasných farbách. Dlaždica môže byť monofónna alebo s ľahkým kvetinovým vzorom. Dlaždice s efektom staršej doby a opotrebovania tiež harmonicky vyzerá. Užitočnou funkciou vo vnútri kúpeľne sú prútené koše a kované police.

Na fotografii je interiér kúpeľne v štýle Provence s tematickým príslušenstvom (levanduľa, prútené košíky, vintage hodinky, ozdobné bunky a vintage boxy).

Vstupná hala

Neobvyklým interiérovým riešením bude kamenná stena. Podlaha je tiež vyrobená z kameňa alebo laminátu. Svetlé odtiene dekorácie a nábytku urobia z haly priestrannejšiu. Nemali by ste umiestniť modernú skriňu, priestrannejší vintage šatník so starým efektom bude vyzerať harmonickejšie. Zrkadlo na chodbe bude zdobené dreveným rámom rovnakej dokončovacej techniky ako šatníková skriňa.

študovať

Steny a strop skrine v štýle Provence môžu byť ukončené drevom alebo omietkou. Nábytok kovaný alebo masívne. Komfort v interiéri pridá koberec, čerstvé kvety vo váze a obrazy alebo fotografie v krásnych rámoch.

Lodžia a balkón

Balkón Provence je skvelým miestom pre rannú kávu. Bielený drevený obklad dodáva ešte viac svetla. Na ovládanie denného osvetlenia sa používajú rímske alebo roletové rolety. Ako nábytok, môžete použiť niekoľko malých stoličiek a okrúhly konferenčný stolík.

Fotografia zobrazuje interiér lodžie s útulnými kreslami, malým stolíkom a stojanovou lampou.

Provence v vidieckom dome

Na základe vlastností štýlu Provence môžeme povedať, že súkromný dom je ideálnym miestom na jeho používanie.

Priestor priestranného domu umožňuje inštalovať plnohodnotný krb, ktorý sa stane zdrojom pohodlia v hale. Krb je ukončený murivom alebo omietkou. V priebehu času, odreniny a praskliny bude len zdôrazniť štýl funkcie.

Strop bude zdobený drevenými trámami. Schodisko je z dreva, zábradlie a priečky môžu byť kované alebo podobne drevené.

Drevené domy majú špeciálnu eleganciu, atmosféra je nasýtená rustikálnym teplom. Takéto domy majú niekoľko útulných kútov pre samoty, ako napríklad podkrovie a verandy. Nevyžadujú dôkladnú úpravu, malé trhliny a triesky v drevených podlahách a nábytku dodávajú pohodlie do interiéru.

Malé vidiecke domy v štýle Provence zdobia starožitný nábytok, v interiéri kuchyne-obývacia izba harmonicky vyzerať masívne bufety a sady z prírodného dreva. V jedálni je možné umiestniť jedáleň z masívneho dubu.

Vo fotografii kompaktný interiér dreveného domu v štýle Provence.

Funkcie dokončovania

steny

Klasická povrchová úprava je považovaná za hrubú omietku a tehlu, ktorú možno použiť v takmer každej časti domu.

 • Vhodné sú aj obývacia izba, spálňa, tapety a nástenné maľby;
 • V detskej izbe môžete použiť tapetu so zaujímavým kvetinovým vzorom;
 • Interiér chodby a obývacej izby v vidieckom dome bude zdobený freskou, v kuchyni a kúpeľni je praktickejšie používať dlaždice s efektom odierania.

Paul

Podlahy v obývacej izbe, spálni a detskej izbe sú vyrobené z dreva, parkiet alebo laminátu. Pre kuchyňu a kúpeľňu je lepšie použiť dlaždice, farby môžu byť jednohlasé alebo s diskrétnym vzorom. Aj v kuchyni s dlažbou sa ozdobí koberec krátkym zdriemnutím.

strop

V malom byte, strop môže byť orezaný s napätím štruktúry alebo omietky. V Provence neprijateľné použitie lesklých povrchov. Spálňa a obývacia izba budú zdobené stropným lúčom a priestranná hala vidieckeho domu bude mať krásnu fresku.

Fotografia v interiéri obývacej izby používala drevené trámy na dokončenie stropu.

Okná a dvere

Okná a dvere sú vyrobené z dreva, moderné plastové okná neznamenajú atmosféru rustikálneho pohodlia. Farebné riešenie sa podáva v prospech bieleho a prírodného dreva. Okná budú zdobené závesmi z tylu so záclonami alebo krátkymi rímskymi záclonami.

Výber nábytku

Všetok nábytok v interiéri má nádych francúzskej ľahkosti, neexistujú žiadne masívne a hrubé formy.

 • Nábytok Provence je vyrobený z prírodného dreva;
 • Pohovka zdobí kryt kvetinovým alebo kvetinovým vzorom;
 • Stoličky sú čalúnené v jasných farbách;
 • Nízky konferenčný stolík dopĺňa posedenie;
 • Jedálenský stôl je vyrobený z masívneho dreva, stoličky dopĺňajú mäkké vankúše;
 • Posteľ v spálni môže byť tiež vyrobená z dreva alebo má kovaný rám;
 • Vintage šatníková skriňa alebo komoda môžu byť zdobené technikou decoupage a dávajú efekt staroveku;
 • Kované police a stohované regály, natreté svetlým odtieňom.

textilné

V interiéri Provence sa používajú hlavne prírodné tkaniny, ako je ľan, bavlna, chintz. Okná budú zdobené závesmi jednoduchého strihu, doplnkami budú pickupy, volánky, luky. Farbenie môže byť jednohlasé alebo s obrazom pukov.

Na fotografii pre návrh okien v spálni použité záclony s kvetinovými vzormi.

Vankúše sa môžu prekrývať so závesmi alebo sú zošité z rovnakej tkaniny.

Jedáleň je zariadená ľanovým obrusom alebo ľahkou čipkou. Koberec sa používa s krátkym zdriemnutím a nezvyčajným vzorom.

výzdoba

Obliekanie hrá významnú úlohu pri vytváraní dizajnu bytu a má hlavné črty. Rôzne nápady na zdobenie nábytku a doplnkov pomôžu podporiť celkovú tému interiéru Provence.

 • V interiéri je veľa čerstvých kvetov;
 • Levanduľa je rastlina priamo spojená so štýlom;
 • Nástenné hodiny nemajú zložitý tvar, spravidla je to kruhový alebo štvorcový základ a hodinový mechanizmus;

 • Interiér bude zdobený rodinnými fotografiami v neobvyklých rámoch;
 • Zrkadlá rámované kovaným alebo dreveným rámom;

 • Kufre a truhly vykonávajú nielen dekoratívnu funkciu v interiéri miestnosti, ale poskytujú aj ďalšie úložné priestory;

Na fotografii je zobrazený starý kufor s kvetinovým vzorom, zdobený technikou decoupage.

 • Krb bude zdobený figúrkami, porcelánovými bábikami, sviečkami a svietnikmi.

 • Obrazy, panely a plagáty majú obrazy prírody, motýľov, vtákov, levandule a iných kvetov;

Na fotografii je stena v modrej farbe ozdobená panelom zobrazujúcim vtáky a kvety.

 • Obývacie a kuchynské parapety sú zdobené hlinenými nádobami, vázami a vtáčími klietkami,
 • Interiér kúpeľne a škôlky v štýle Provence harmonicky vyzerá prútený kôš, ktorý možno použiť na oblečenie a hračky.

osvetlenie

Lustre môžu byť vo forme lustra alebo s látkovým odtieňom. Na nočných stolíkoch sú malé lampy s tieňom, môžu byť zdobené strapcami a volánikmi.

Svietidlá a stojanové lampy označujú rekreačnú oblasť, rám pre podlahové svietidlo môže byť jednoduchý rovný tvar alebo môže mať neobvyklý vyrezávaný reliéf.

Na fotografii vľavo je originálna stolová lampa so starými zásuvkami.

Stropné svietidlá rozdeľujú priestor na varenie od obývačky alebo jedálne. Osvetľovacie zariadenia majú svetlé pastelové odtiene, nie je vhodné používať kovové moderné časti.

Vlastnosti dizajnu malého bytu

V podmienkach kompaktných mestských bytov stojí za to zamerať sa na konečný materiál počas opravy, bez preťaženia interiéru dekoratívnymi prvkami.

 • Jednoduché ploché steny a strop;
 • Tapeta so vzorom by mala byť použitá na jednej zo stien miestnosti;
 • Vďaka palete Provence miestnosť nevyzerá uzavretá;
 • V štúdiovom apartmáne bude úlohu jedálenského stola vykonávať miniatúrny barový pult;
 • Vizuálne zónovanie priestoru v štúdiovom byte pomôže stropným trámom;
 • V typickom Khrushchev trim sa vykonáva hlavne v bielej farbe;
 • Okná budú zdobené jednoduchými závesmi na podlahe alebo krátkymi rímskymi závesmi;
 • Kované lôžko šetrí priestor.

Fotogaléria

Interiér Provence je plný jednoduchého luxusu a priestrannosti levanduľových polí. Dizajn nevyužíva jasné žiarivé farby, výplň stručné a pokojné. Takýto dizajn je vhodný pre každú miestnosť mestského bytu a z chaty alebo vidieckeho domu bude skutočný raj, kde môžete uniknúť z ruchu mesta a vychutnať si motívy starého Francúzska. Nižšie sú uvedené príklady použitia štýlu Provence v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár