Ako urobiť vankúš šiška z plsti?

Krásny, svetlý, pohodlný a chutný vankúšový koberec môže byť vyrobený samostatne, alebo spolu s deťmi - tento proces je podobný vzrušujúcej hre a výsledok poteší deti aj dospelých.

materiály

  1. Fleecová tkanina alebo plsť - 1 meter béžová, 0,5 m ružová farba (fialová, modrá, žltá - podľa vášho výberu)
  2. Malé kúsky látky rovnakej farby svetlých farieb: oranžová, červená, hnedá, biela.
  3. Šitie šišky z plsti vyžaduje šijací stroj, rovnako ako vlákna rovnakej farby ako hlavný materiál.
  4. Budete potrebovať špendlíky na odlupovanie častí, nožnice, ceruzku.
  5. Ak chcete strihať textílie, potrebujete šablónu, s ktorou budeme strihať kruhy. Môžete si vziať vedro, misku, hrniec, misu.
  6. Ako plnivo pre vankúš šišky je lepšie vziať syntetické materiály špeciálne určené na tento účel.

Fáza práce

Vezmite 1 meter plsti, zložte ho lícom nadol a ceruzkou označte dva kruhy - veľký a malý vo vnútri veľkého. Na vonkajšej strane veľkého kruhu a na vnútornej strane malého, pridajte pol centimetra (šev príspevok), a potom vystrihnite detaily.

Plstená šiška bude „glazovaná“, takže tiež vyrezať kruh z ružového rezu - rovnaký priemer ako béžový. Potom označte nerovnomernú líniu „glazúry“, mierne ustupujúcu od vonkajšieho okraja veľkého kruhu a rozrezajte ju pozdĺž tejto čiary.

Viacfarebné „postrekovanie“ je vyrobené z malých farebných kúskov látky. Vystrihnite malé pruhy alebo štvorce alebo kruhy a pomocou kolíkov ich pripojte k vrstve „glazúry“. Môžete tiež označiť „polevu“. Pripevnite vrstvu „glazúry“ k špendlíkom alebo kôpke z „tváre“ jednej z béžových plstených kruhov.

Teraz zbierame vankúš-šiška: na stroji pripojíme všetky detaily k sebe - prášok na "námraza", potom "námraza" - na jednej strane budúceho vankúša (z prednej strany!)

Vyberieme závity, odstránime kolíky a zložíme dva béžové kruhy lícom nahor. Opatrne zošívajte cik-cak steh na stroji (alebo ručne prekryjte šev). Necháme 10 cm švu, ktorý nie je prešitý.

Prostredníctvom tohto nešívaného švu vyplníme plstený vankúš s plnivom a potom šijeme až do konca. Náš vankúš je pripravený!

Zanechajte Svoj Komentár