Ako urobiť dekoratívnu priehradku vlastnými rukami?

Je možné vytvoriť dekoratívnu priečku medzi jednotlivými zónami v byte nezávisle, bez použitia služieb dizajnérov a bez vynaloženia značných finančných prostriedkov.

Budete musieť kúpiť drevené dosky (alebo pásy z iného materiálu pokryté dyhou), pár kovových stojanov a pradienko hrubého, silného lana. Namiesto jednej z lamiel môžete vložiť „bridlicovú dosku“ - to je moderné a pohodlné, napríklad v kuchyni si môžete napísať „úlohy“ pre seba alebo pre domáce úlohy na takejto tabuli.

Vytvorenie dekoratívnej priehradky vlastnými rukami je jednoduché. Samozrejme, že musíte tvrdo pracovať, ale stane sa skutočnou dekoráciou vášho interiéru, čo mu dodá jedinečný vzhľad.

Ak sa budete riadiť jednoduchými pravidlami, táto možnosť bude vyhovovať takmer akémukoľvek rozhodnutiu o štýle:

 • Farba dýhovaných dosiek by mala byť zvolená podľa farby dreveného nábytku alebo iných drevených interiérových prvkov. To môže byť buď v tóne alebo kontrastu.
 • Svetlé akcenty môžete pridať lakovaním lana vo farbách, ktoré sa zhodujú s celkovou farbou interiéru s použitím tkaninových farieb.

materiály

Na vytvorenie dekoratívnej priehradky vlastnými rukami budete potrebovať:

 1. dva regály z IKEA (systém STOLMEN, výška od 210 do 330 cm, umiestnené medzi stropom a podlahou);
 2. možno použiť šesť drevených alebo laminovaných lamiel (parketové dosky);
 3. cievku lana alebo lana vhodnej hrúbky;
 4. špeciálna farba „bridlicová doska“ a základný náter pod ňou (ak plánujete písať na jednu z dosiek);
 5. konštrukčné lepidlo alebo lepiaca pištoľ;
 6. nožnice, zvinovací meter, ceruzka.

proces

Ak chcete, aby dekoratívne delenie ľahko, pozorovanie sled činností.

 1. Upevnite regály na správne miesto, vzdialenosť medzi nimi by nemala presiahnuť 80 cm.
 2. Vráťte sa asi o pol metra od podlahy, prilepte koniec lana k stojanu a urobte pevné vinutie - asi 10 otáčok. Odrežte lano a zatvorte koniec.
 3. Odmerajte vzdialenosť od podlahy až po horný okraj vinutia - na druhom stojane by mala byť rovnaká. Zapíšte si tieto hodnoty - keď urobíte svoj vlastný dekoratívny oddiel, budete ich potrebovať.
 4. Odviňte lano a použite ako šablónu na rezanie ďalších 13 takýchto kusov. Budú vyrobené podporné prvky a obmedzovače.
 5. Zmerajte opäť od podlahy vzdialenosť, ktorú už poznáte k spodnému okraju vinutia, naviňte rovnaké dĺžky lana na obidvoch regáloch, pričom každý záves zaistite lepidlom.
 6. Odložte prvú dosku proti lanovým podpieram, vezmite lano, omotajte ho okolo stojana a upevnite ho na druhú stranu s prekrytím. Vystrihnite 12 rovnakých kusov lana, aby ste zabezpečili dosky, a zaistite prvú dosku k druhému stojanu.
 7. Opakujte, kým nie sú pripojené všetky popruhy. Naviňte ďalších 10 otáčok lana cez hornú tyč - tu bude pôsobiť ako obmedzovač výšky.

Preto je ľahké vytvoriť dekoratívnu priehradku, stačí len vyhovieť technológii.

Je oveľa ťažšie vybrať si farbu a materiál dosiek (môžu to byť korkové alebo dokonca plastové dosky), ktoré sú najvhodnejšie pre váš interiér. Ak potrebujete vyšší alebo nižší oddiel, zmeňte počet dosiek, ktoré budete používať.

Zanechajte Svoj Komentár