Ako urobiť koberec z uzáverov?

Uzáver fľaše môže byť použitý na chodbe alebo v kúpeli, pretože dobre absorbuje tekutinu a nebojí sa vlhkosti. Je to veľmi ľahké urobiť sami, nebude to vyžadovať drahé materiály alebo špeciálne zručnosti. Táto podložka je vhodná do každého interiéru, ale bude vyzerať obzvlášť dobre, ak sa dizajn izieb udržiava v ekologickom štýle.

materiály

Urobiť korková rohožPredovšetkým musíte hromadiť dopravné zápchy. Pre malý výrobok potrebujete asi 150 kusov, ak chcete väčší koberec - a budete potrebovať viac dopravných zápch.

Okrem toho potrebujete:

  • Krájecia doska;
  • šmirgľový papier;
  • nôž (ostrý);
  • tkanina základ (ako základ, môžete si vziať gumovú podložku, pogumované tkaniny, mäkký plast, plátno);
  • lepidlo (super lepidlo, horúce lepidlo);
  • handru na odstránenie prebytočného lepidla.

výcvik

Zástrčky by sa mali umývať saponátom. Ak sú medzi nimi červené zátky, namočte ich cez noc bielidlom uzáver fľaše neobjavil "fľak". Potom sa niekoľkokrát opláchnite v tečúcej vode a vysušte. Ďalšiu prácu vykonajte až po úplnom vysušení. Zrezať každý korok na polovicu, piesok sekcie. Urobte to na palube, aby ste sa vyhli zraneniu.

nadácie

Ako základ korkové rohože Vhodné mäkké plastové alebo hrubé pogumované textílie a odolné plátno. Môžete si vziať staré rohože, ak sú dostatočne silné. Vystrihnite rohož zo základne a vyrežte ju. Veľkosť závisí od vášho želania, preferovaný tvar je obdĺžnik alebo štvorec.

dispozície

Po prípravných prácach na výrobe uzávery fliaš ukončíte, môžete prejsť na hlavnú operáciu. Uložte dopravné zápchy, začínajte od okrajov a pohybujte sa do stredu. Môžete to urobiť v rade, môžete - striedanie smerov tvoriť vzor. Ak sa na konci práce zistí, že zástrčky nie sú súčasťou zostávajúceho priestoru, musia byť starostlivo orezané.

kôň

Posledným a najdôležitejším krokom pri vytváraní koberca z korku je prilepenie k základni. Postup je rovnaký ako pri pokládke - od okrajov po stred. Prebytočné lepidlo okamžite odstráňte handrou. Snažte sa držať každú polovicu korku na mieste, ktoré je na to určené.

sušenie

Zostáva len nechať rohož vyschnúť a, ak je to žiaduce, spracovať dno a hrany tesniacim prostriedkom tak, aby cez ne nevnikla vlhkosť.

Zanechajte Svoj Komentár