Čo možno urobiť zo zvyškov tapiet vlastnými rukami?

Nové myšlienky o tom, ako používať zvyšky tapety pomôžu transformovať miestnosti, rovnako ako doplnok položiek interiéru. Môžete použiť čalúnenie a celé rolky.

Čo možno urobiť zo zvyškov tapety?

Často, zvyšky tapety vľavo v rezerve, v prípade, že potrebujete niečo lepiť alebo dokonca vziať do krajiny. Väčšinu času roliach leží na horných policiach alebo v špajzi, pričom zaberá priestor. Interiér však môžete urobiť kreatívnym a neobvyklým vlastnými rukami z toho, čo zostalo po oprave.

Výzdoba zvyškov je vždy relevantná, ako aj v kombinácii s celkovým dizajnom domu alebo bytu. Ak chcete byť inšpirovaní a dostať sa do práce, mali by ste zvážiť nové nápady:

 • Do-it-yourself, od tienidla po patchwork.
 • Nábytok dekorácie.
 • Obrázky a panely.
 • Výzdoba stien a stropu.
 • Kombinácia častí z rôznych druhov zvyškov a textílií.

Ako kombinovať zvyšky?

Keď malé kotúče zostanú po opravách, nestačia na lepenie celej miestnosti. Avšak, nenechajte sa naštvaný v predstihu, v kuchyni môžete ľahko kombinovať zvyšky tapety.

Pre krásnu kombináciu sa zvyčajne používajú 2-3 druhy. Hlavná stena, ktorá sa prvý krát stretáva pri vstupe, prelína so zvyškami. Takže profesionálni dizajnéri sa zameriavajú na jednu stenu. Vďaka metóde prízvukovej steny je izba vyzdobená a osviežená bez toho, aby ste museli tráviť veľa času a zbytočných prostriedkov.

Stropné dekorácie je pracný spôsob, ale kombináciou zvyškov so stropnými dlaždicami bude stropný dizajn nezabudnuteľný a kreatívny. Metóda je vhodná pre klasický dizajn miestnosti, kde by boli panely vhodné. Interiér sa bude zdať slávnostný, ale stojí za to upustiť od používania detskej tapety. Návrhári odporúčajú neutrálne odtiene alebo floristiku.

Majiteľ izby sa rozhodne použiť metódu na strop alebo na stenu individuálne. Ak je voľba zostať na strope, riešenie zvýrazní krásny luster. Ak steny - potom si môžete vybrať krásne zrkadlo, vytvára rám.

Zaujímavé predstavy o maľbách a paneloch

Urobte si obrázok vlastnými rukami z toho, čo je. K tomu potrebujete zvyšky tapety a rámu. Interiér môžete do hodiny naplniť dizajnérskymi predmetmi. Tapeta musí byť orezaná tak, aby sa zmestila do rámu a umiestnila do vnútra. Urobte lepšie 4-5 obrázkov naraz, umiestnených na komore alebo zavesených na stene.

Ako dekoráciu môžete prísť s celými kompozíciami. Pre týchto skúsených dizajnérov použite:

 • perličky;
 • perličky;
 • flitre;
 • kamienky.

Ak existuje niekoľko typov tapety zvyšky v skrini, návrhári odporúčajú používať ako mozaiku. Valce musia byť narezané na rovnaké štvorce alebo zložitejšie tvary a vložené na stenu namiesto pravidelných kotúčov. Môžete ušetriť na obstaranie chýbajúceho materiálu, rovnako ako urobiť dizajn miestnosti nezvyčajné.

Mozaika vhodne vyzerá v detskej herni alebo spálni.

DIY remeslá

Kusy zvyškov tapety možno vždy použiť ako materiál na zdobenie nábytku alebo remesiel. Dekor bude vhodný z dvoch dôvodov:

 1. Dizajn plavidla alebo predmetu bude vyrobený v rovnakom štýle miestnosti.
 2. Dodatočný materiál je už po ruke.

slepý

Vytváranie roliet vlastnými rukami zo zvyškov tapety nie je ťažké. Pre prácu budete potrebovať štandardný set - nožnice a tapetový nôž. Použitie netkaných alebo bambusových tapiet je vhodné ako materiál.

Vo fotografii domáce žalúzie v podobe ventilátora zo zvyškov fotografie tapety.

Najjednoduchšou možnosťou je vytvoriť ventilátor. Ako prílohu k plastovému oknu používajte obojstrannú pásku. Jedinou nevýhodou tohto dizajnu - rýchlo zlyhá. Slnko má negatívny vplyv na kresbu a na samotný materiál. Životnosť bude 1,5-2 roky.

Výhoda - príslušná dekorácia interiéru, je tu možnosť kombinácie. Každoročne je možné tieto rolety meniť z pozostatkov. Interiér bude svieži.

Tienidlo lampy

Ak chcete, aby lampa tienidlo pre lampu je nezvyčajné a skutočné rozhodnutie o návrhu. Odporúča sa používať vinylové a netkané role. Materiál odoláva vysokým teplotám.

Foto tienidlo zo zvyškov textilných tapiet s ruží na drevenej skrinke.

Foto rámčeky a zrkadlá

Kreativita začína menej, pre inšpiráciu so zvyškami môžete ozdobiť fotorámčeky alebo zrkadlá. Materiál - akákoľvek tapeta po oprave. Mosaic kombinácia je vítaná, táto metóda urobí nezvyčajnú koláž na stenu.

girlanda

Garland s vlastnými rukami vyrobenými z odolného kartónu. Ak tam sú kúsky tapety, môžete dokonca použiť. Aby ste to urobili, rozrežte ich na malé pásy a zlepte reťaze dohromady. Dekorácie by bolo vhodné pozrieť sa do interiéru a ušetriť na novoročné nákupy.

Vázy a hrnce

Zdobené vázy a hrnce sú pomerne drahé. Urobte si zo zvyškov tenkej tapety nie je ťažké. Stojí za to použiť len všetky kreatívne a talent, zdobené hrniec sa stane vynikajúcim darčekom a zapadne do interiéru.

Koše a škatule

Layfkhak poskytuje kombináciu dvoch materiálov naraz:

 • Pozostatky tapety.
 • Tkaniny

Boxy a košíky Decoupage týmto spôsobom pomôžu osviežiť interiér a dodať nový vzhľad starým veciam.

Patchwork na stenu

Patchwork je medzi dizajnérmi známy ako patchwork technika. Pre túto metódu sa používajú 3 až 4 typy zvyškov tapety alebo 2 rôzne materiály. Aplikácia metódy vám umožní aktualizovať miestnosť a urobiť ju kreatívnou. Pre zložitosť tlače je lepšie použiť geometrický princíp, najjednoduchšou možnosťou je rezať zvyšky na malé štvorce a kombinovať ich na stenu.

Na fotografii je spálňa v štýle klasiky s prízvukom steny rôznych fragmentov tapiet.

Nábytok dekorácie

Kreatívny spôsob, ako sa zbaviť zvyškov po opravách je vyzdobiť starý nábytok.

skrinka

Starý prípad je možné transformovať pomocou zvyškov textilných tapiet. Výzdoba môže byť zvonka aj vo vnútri nábytku. Táto metóda umožní vrátiť dokonalý pohľad na starý kus nábytku.

stôl

Moderný dizajn vám umožní využiť všetky tvorivé podnety a kreativitu. Ak je v dome malý konferenčný stolík, môžete z neho urobiť módny interiér. Umiestnením tapety pod sklo s kvetinovou potlačou môžete dať stolu moderný vzhľad a dizajn.

Schodišťové schody

Neobvyklý dekor zaplní prázdnotu medzi jednotlivými krokmi. Táto metóda je často používaný módnymi návrhármi, aby sa schody viac zábavy. Môžete použiť ako jednoduché papierové tapety a kvapaliny.

dvere

Dekorácia dverí bola v móde späť v 70. rokoch. Aby sa skryli drobné chyby alebo trhliny, odporúča sa použiť netkané a textilné tapety. Dizajn miestnosti sa uloží a metóda pridá poznámku.

čelo

Je možné ozdobiť čelo pre deti aj pre dospelých. To bude vyžadovať polovicu rolky, klince, drevený rám. Pre deti sa odporúča používať bunečnú tlač alebo maľovanie na zvieratách. Pre dospelých - floristiku alebo geometriu.

Dekor je kombinovaný s dizajnom miestnosti a vytvára atmosféru pohodlia.

Možnosti dekorácie na stenu

Monotónnosť nie je najlepšia myšlienka na výzdobu stien. Zvlášť ak je oprava v detskej izbe pre dievča. Aby interiér a dizajn miestnosti vyzerali harmonicky, odporúča sa použiť techniku ​​patchwork odborníkov. Kombinácia viacerých výtlačkov na jednej strane vám umožní vytvoriť efekt zvýraznenia steny.

Pre tínedžerov sú opravy v miestnosti vždy bolestivé. Počas tohto obdobia chce každý získať kreatívnu miestnosť, ktorá bude charakterizovať vnútorný stav. Návrhári v tomto prípade odporúčajú použiť techniku ​​kombinovania viacerých textúr naraz.

Fotogaléria

Pozostatky tapety možno ponechať v skrini na ďalšiu opravu, ale je lepšie premeniť miestnosť, čo je nezvyčajné a kreatívne. Nové myšlienky remesiel a výzdoby nielen zdobia dom, ale aj aktualizovať interiér.

Zanechajte Svoj Komentár