Tvorba mäkké pohovky vlastnými rukami

Nie je nutné chodiť do obchodu na stoličku alebo stoličku, ak váš interiér nemá dostatok sedadiel. Môžete sa sami postarať o vytvorenie originálneho kusu nábytku, napríklad vytvoriť mäkké pohovky vlastnými rukami, Sú pohodlné sedieť pred televízorom alebo si ľahnúť na čítanie knihy. Ako šiť osmanské vlastnými rukami povieme v našom článku.

Naša pohovka bude vykonaná pomocou patchwork techniky, ako je mäkké pohovky s vlastnými rukamiVyzerá veľmi neobvykle a elegantne v každom interiéri.

Budeme potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:
  • kusy rôznych tkanín na handry;
  • tkanina na zadnej strane vypchatej stolice;
  • povraz;
  • plnivo;
  • tlačidlo;
  • kolíky;
  • nožnice;
  • linka;
  • ceruzka;
  • šijací stroj.

Vystrihnite identické obdĺžniky z rezov látky. Aby sme sa nemýlili s budúcou veľkosťou, určte dĺžku obdĺžnika ako polovicu priemeru budúceho vankúša. rozmery mäkké pohovky s vlastnými rukami v príklade 5 x 30 cm.

Výsledné obdĺžniky sú rozdelené do dvoch špicatých trojuholníkov, pomocou pravítka nakreslite čiaru od rohu k rohu, šikmo a rez. Úzka časť látky bude nasmerovaná do stredu vankúša, širokej časti - až po okraj.

Dostať sa do rozhodujúcej fázy usporiadania, ako šiť osmanské vlastnými rukamitak, že je vhodné šiť navzájom náplasti. Máme už dvojicu trojuholníkov, na jednu z nich sprava doľava, pripevníme obdĺžnik a zošijeme stroj zo zlej strany.

Ďalej sme odrezali z obdĺžnika, trojuholníka, uhlopriečku z úzkej hrany na širokú, takže dva prešité trojuholníky tvoria nový. Rovnakým spôsobom pokračujeme v šití nasledujúcich náplastí, nezabúdajúc na striedanie farieb.

Pokračujeme v šití klapiek, až kým nešijete kruh. Ak chcete zarovnať okraje kruhu, zložte ho v štyroch, odrezte prebytok pozdĺž okraja sektora.

Spodná časť mäkké pohovky s vlastnými rukami, môžu byť šité rovnakou technikou, len zo širších obdĺžnikových segmentov. Šiť obdĺžniky dohromady, aby sa námestie. Vystrihnite kruh zo štvorca, s rovnakým polomerom ako predná strana.

Na rubovej strane položíte lano s obdĺžnikovým kusom látky, dĺžka lana a tkaniny by mala byť rovnaká ako priemer vankúša, upevnite látku s kolíkmi na prednej strane. pozri nákres.

Teraz upevnite obe časti vankúša s kolíkmi, položte lano do tkaniny s prednými stranami k sebe.

Pred šitím zametajte všetky časti. Šiť na stroji čo najbližšie k lanu.

Nezatvárajte šev, nechajte asi pätnásť centimetrov zadarmo. Cez "okno" dopadnúť mäkké pohovky s vlastnými rukami na prednej strane.

Na prednej strane prilepte okraje lana, zakryte okraje tajným stehom.

Naplňte pohovku výplňou, zašívajte ozdobné tlačidlo (šije puf cez stred).

Mäkké pohovky vlastnými rukami- To je dar pre celú rodinu, sú najpríjemnejšie na relaxáciu a hru.
Blahoželáme! Teraz viete ako šiť pohovky vlastnými rukami, Vychutnajte si svoju prácu a vynikajúce výsledky!

Zanechajte Svoj Komentár