Ako si vyrobiť koberec?

Je vždy príjemné urobiť niečo s vlastnými rukami pre váš interiér! Koniec koncov, vytvoríte niečo, čo nie je možné nájsť v niekom inom, niečo jedinečné, vložiť všetku svoju dušu do práce. Dnes vám ponúkame ponuku ako urobiť koberec pompon.

Schéma je veľmi jednoduchá, ale najprv musíte zistiť, ako urobiť pom-pom.

1. Najprv musíte vytvoriť šablónu. K tomu si vezmite hrubú lepenku a nakreslite dva kruhy s kompasom. V dôsledku toho dostaneme bagel z kartónu. Dĺžka hromady nášho pom-pom bude rovná vzdialenosti medzi najmenším a najväčším kruhom „šišky“. Na dokončenie práce potrebujete dva bagely. Podľa tej istej schémy je potrebné urobiť druhú, aby sa vytvoril symetrický mäkký koberec si to sami.

2. Vezmite kúsok priadze asi tridsať centimetrov dlhý, a ležal vo forme slučky okolo vnútorného otvoru, takže konce tak, aby viseli dole. Potom pomôžeme s ich pomocou.

3. Zaènite navíjacie závity na šablónu z miesta, kde sú konce závitu zavesené nadol. Na zaistenie dosiahnite opačný koniec a potom vietor v opačnom smere. Čím pevnejšie budete navliekať vlákna na vzor, ​​tým viac vrstiev bude a pompomienka bude nádhernejšia. mäkký koberec si to samimimoriadna atrakcia.

4. Potom musíte tlačiť nožnice medzi kartónovými kotúčmi a strihať priadzu okolo vonkajšieho kruhu.

5. Závit pevne prilepte do stredu, aby ste zabezpečili výslednú konštrukciu. Aby sa zabránilo pompon z rozpadnutia, nenechajte šablónu pustiť, potom musíte odstrániť disky z kartónu. Ak je pom-pom je nerovnomerný, opatrne skráťte nite, ktoré vyčnievajú, aby sa mu zaoblený, rovnomerný tvar, pretože nerovný pom-pom bude zničiť vzhľad mäkký koberec si to sami.

  

Môžete tiež vyskúšať iný spôsobako urobiť koberec pompon.

Malé čisté pompony sú ľahko viditeľné. Priadzu je potrebné navíjať okolo zubov vidlice a odrezať ju. Na vytvorenie zelenej pom-pom na fotografii bolo potrebné použiť asi štyridsať otočení priadze, na červenú - asi šesťdesiat. Potom odrežte niť od 10 do 20 centimetrov a zatlačte vidlice medzi stredné zuby vidlice. Konce závitu zaistite pevným uzlom, odstráňte pradienko z vidlice a upnite stred opäť so závitom. Prefúknite pompomon, ktorý sa objavil, a podľa potreby odrežte zubaté okraje.

Výsledné bamby sa šijú obvyklým spôsobom silnou ihlou a silnou niťou alebo háčikom. Ďalšia možnosť ako urobiť koberec pompon - Vezmite na seba handričku a lepidlo. Táto voľba je veľmi vhodná na vytváranie mäkký koberec si to sami.

Foto koberec pompons v kúpeľni.

Foto koberec pompons vo forme medvedej kože.

Môžete si tiež vyrobiť vankúše, pohovky a poťahy na stoličky z pom-poms.

Pozrite si video: DIY KOBEREC ZO STARÝCH UTERÁKOVElysian (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár