Ako si vyrobiť úložný box pre seba?

V našom článku sa naučíte ako urobiť skladovaciu schránku sami, Výrobná technológia je veľmi jednoduchá, takže začnime.

Skôr ako začnete, pripravte všetko, čo potrebujete, a to:

  • lepenkovej škatuľke požadovaného objemu,
  • kus látky (je lepšie si vybrať v prospech hustej hmoty),
  • lepidlo, PVA alebo iné, na lepenie textílií a papiera.

Budete tiež potrebovať nasledujúce nástroje - kartónový nôž, nožnice, ihlu a niť vo farbe látky alebo šijacieho stroja, špendlíky.

Vyrábame krabicu s otvoreným vrchom, takže prvá vec, ktorú treba urobiť, je znížiť vrchné kryty krabice nožom, v dôsledku čoho by ste mali mať krabicu z lepenky.

Krabica na ukladanie DIYbude vždy výhodné líšiť sa od možnosti nákupu, pretože farbu, veľkosť, dĺžku rukovätí a vo všeobecnosti ich prítomnosť určujete vy. Ak nepotrebujete perá, prečítajte si nasledujúce kroky. Ak je to potrebné, prítomnosť riek robí nasledovné. Rezané dva obdĺžniky z tkaniny, dĺžka a šírka podľa vašej chuti. Jemne zložte, pozrite si fotografiu. Potom šite pozdĺž okraja, ručne alebo na písacom stroji. Následne aplikujeme výsledné postroje zo strany škatule, uprostred označíme ceruzkou miesta, kde je potrebné vytvoriť štrbiny na koncoch rukoväte a vyrezať „okná“ na škatuli na týchto miestach. Je dôležité, aby boli štrbiny čo najužšie, 2-3 mm, nie viac.

Na naše Krabica na ukladanie DIY získal elegantný a atraktívny vzhľad, je dôležité, aby nepokazil ďalšiu etapu. Lepidlo prilepte na dno. Za týmto účelom umiestnite krabicu do stredu obdĺžnika tkaniny, nakreslite orámovanie ceruzkou, potom vezmite krabicu, potrite spodok lepidlom a oprite sa o náčrtok na látke. Otočte krabicu a jemne vyhladite materiál od stredu k okraju.

Ďalším krokom je lepenie hrán, pôsobíme rovnakým spôsobom, natierame stenu škatule, opierame sa o látku, vyhladzujeme ju. Aby bolo všetko hladké, nezabudnite pred roztiahnutím roztiahnuť látku. Na štyroch rohoch krabice budete mať trojuholníkové záhyby, to je extra tkanina, musí byť odrezaná, ako je znázornené na fotografii.

Vedľa úložný box do-it-yourself spoje látky na rebrách. Jemne ohnite látku (viď foto) a vložte vrstvu, ktorú chcete opustiť.

Aby bola práca ešte jednoduchšia, je lepšie nechať lepidlo vyschnúť, ale teraz potiahneme bočné povrchy škatule a ohnutím hornej vrstvy prilepíme na dno.

náš Krabica na ukladanie DIY takmer hotový, zostáva naťahovať horný okraj. Lepidlo lepíme na vnútornej strane krabice lepidlom, šírka lepiacej pásky by mala byť o niečo menšia ako šírka krycej látky, čo vám ušetrí od šmuh.

Konečný dotyk upevnite rukoväť. V samotnej škatuľke sú štrbiny už tam, zostáva ich vyrobiť na tkanine, miesta pre rez môžu byť identifikované dotykom. Úhľadný rez v jednej línii by mal byť o niečo kratší ako na krabici. Keď sú štrbiny pripravené, prejdeme rukoväťou, upevníme ju na vnútornej stene a dodatočne ju posilníme, metóda je znázornená na fotografii.

 

Gratulujeme, vaše majstrovské dielo je pripravené, teraz môžete povedať a ukázať všetkým s dôverou ako urobiť skladovaciu schránku sami.

Zanechajte Svoj Komentár